Jump to content

Ulefone power 3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχει κάποιος το συγκεκριμένο τηλέφωνο; υπάρχει θέμα για τη συσκευή αυτή; δεν βρήκα κάτι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest Bernadi7

Καλησπέρα φίλε!

Έχουμε ένα θέμα Vernee X όπου εκεί κάναμε συγκρίσεις για Vernee X, Ulefone Power 3, Oukitel K6.

 

Tο συγκεκριμένο τηλέφωνο το έχει η κοπέλα μου, μου τρέχουν τα σάλια για να το πάρω κι εγώ κι αξίζει κάθε ευρώ. Τί χρειάζεσαι να μάθεις παραπάνω? Ότι θες, ρώτα! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Για να είσαι καλυμμένος, πήγαινέ το μαζί με τον πωλητή σε κάποιο κατάστημα Γερμανού/Vodafone να το τσεκάρουν σε περίπτωση που συναντηθείτε κάπου. Αν τώρα είναι μέσω courier, δε ξέρω, διαβάζω πολλά και διάφορα σε σελίδες με αγγελίες στο fb.

 

Γενικά είναι τούμπανο κινητό, Ελληνικό μενού έχει, μπαταρία τέρας, οθονάρα, θα το δείς και μόνος σου. Σε γενικές δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα σε reviews σε ξένα sites. Η συσκευασία έχει μέσα προστατευτικό οθόνης (μπορεί να το έχει τοποθετήσει ήδη ο πωλητής), φορτιστή, καλώδια και τα εξτραδάκια μετατροπέα type C -> jack 3.5 type C -> usb.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα το τέρας..... Θα περάσω μια βόλτα και από το τριπλό θέμα να τα πούμε εκεί. Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Αρχικά, με γιές σου!

Πέρνα όποτε θες, αλλά φέρε και κανένα γλύκισμα, μην έρθεις μ' άδεια χέρια :D :D :D

Μια βδομάδα λιώσιμο κι η μπαταρία καλά κρατεί! Οσονούπω θα γράψω κι εγώ ένα κειμενάκι με εντυπώσεις κλπ αλλά ακόμα περιμένουμε να ξεφορτίσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω το Vernee Apollo και σκεφτομαι να το πουλησω, εχω καταληξει για αντικατασταση με αυτο Ulefone power 3.

Εχω διαβασει μεχρι τωρα αρκετα καλα σχολια και η εταιρεια απ' οτι βλεπω ασχολειται με το κινητο, διαβαζα στην εταιρεια

οτι θα το αναβαθμιστει σε android 8.1 τον αλλο μηνα.

Πιστευω να μην καταληξει και αυτη η εταιρεια σαν την Vernee, να μην ασχολειται με τα παλαιοτερα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Καλησπέρα φίλε. Το power 3 κράτησε 8 μέρες η μπαταρία του, το φόρτισα στις 22/02 κι είμαστε στο 65% περίπου. Κι εγώ περιμένω την αναβάθμιση, αλλά κι έτσι δεν είναι άσχημο. Ένας γνωστός πήρε το Vernee X κι η μπαταρία του κράτησε 13 μέρες χωρίς πολλά ζόρια (games κλπ) που είναι πάνω-κάτω στα ίδια περίπου χαρακτηριστικά. Οι κάμερές του είναι απίστευτες, εμείς το είχαμε φοβηθεί μ' όσα διαβάζαμε στα reviews σε gearbest/banggood αλλά ειλικρινά δε ξέρω γιατί έκλαιγαν οι άλλοι :lol: Αν δεις πιο πίσω, γράφω τι περιέχει η συσκευασία, αν το παραγγείλεις απ' έξω, πάρε και μια θήκη γιατί εδώ τη χτυπάνε στα 14€ ενώ π.χ ebay η ίδια θήκη έχει περίπου 4€
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Το power 3 κράτησε 8 μέρες η μπαταρία του, το φόρτισα στις 22/02 κι είμαστε στο 65% περίπου. Κι εγώ περιμένω την αναβάθμιση, αλλά κι έτσι δεν είναι άσχημο. Ένας γνωστός πήρε το Vernee X κι η μπαταρία του κράτησε 13 μέρες χωρίς πολλά ζόρια (games κλπ) που είναι πάνω-κάτω στα ίδια περίπου χαρακτηριστικά. Οι κάμερές του είναι απίστευτες, εμείς το είχαμε φοβηθεί μ' όσα διαβάζαμε στα reviews σε gearbest/banggood αλλά ειλικρινά δε ξέρω γιατί έκλαιγαν οι άλλοι :lol: Αν δεις πιο πίσω, γράφω τι περιέχει η συσκευασία, αν το παραγγείλεις απ' έξω, πάρε και μια θήκη γιατί εδώ τη χτυπάνε στα 14€ ενώ π.χ ebay η ίδια θήκη έχει περίπου 4€

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Πραγματικα το vernee apollo ειναι παρα πολυ καλο κινητο, δεν εχω καποιο παραπονο απο αυτο.

Απο την εταιρεια εχω παραπονο που δεν ενδιαφερεται για τα προβληματα τον κινητον.

Απο ποιο καταστηματα το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

supermobile.gr αλλά δε νομίζω να το έχουν πια, στα 257€ συν 7€ κούριερ κι αντικαταβολή (264€ σύνολο). Τότε υπήρχαν 3-4 καταστήματα, αλλά αυτό ήταν το πιο οικονομικό. Ένα άλλο στη Θεσσαλονίκη, όταν έστειλε mail να ρωτήσει πληροφορίες, άλλαξε την τιμή στα 288 :mad: Οπότε πρόσεξε.

 

Το παρήγγειλε η κοπέλα μου σε χρυσορόζ (μη ρωτήσεις ακριβή απόχρωση, θα με βρείς αδιάβαστο) και μάλιστα την κάλεσε η κοπέλα να την ενημερώσει πως της είχαν ακυρώσει παραγγελία σε μαύρο αν το ήθελε θα της το έστελνε αμέσως, αλλά εκείνη ήθελε τ' άλλο χρώμα! Κάνε μια προσπάθεια μη τυχόν υπάρχει.

 

Δε θέλαμε να ζορίσουμε την τύχη μας μ' αγορά από gearbest/banggood για τυχόν τελωνεία, DoA και γενικά για να μη μπλέξουμε με τους Κινέζους. Οτιδήποτε άλλο θες, ρώτησέ με!

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω να μην καταληξει και αυτη η εταιρεια σαν την Vernee, να μην ασχολειται με τα παλαιοτερα κινητα.

Μια απ' τα ίδια είναι κι αυτή. Το Android 8 θα το βγάλει, πιστεύω, αλλά γενικά μην περιμένεις πολλά πέραν αυτού.

Φίλοι έχουν παλιότερες συσκευές της, όπως το (πρώτο) Power και το Paris.

Εκτός από 1-2 μικρο-αναβαθμίσεις αμέσως μετά την παρουσίαση των συσκευών, δεν ξανάδαν ποτέ τίποτα άλλο.

Οι συσκευές έχουν διάφορα προβληματάκια (μικρά ευτυχώς), απλά οι χρήστες τους έμαθαν να ζουν με αυτά.

Καλά, για αναβάθμιση βέβαια σε νεώτερη έκδοση του Android... ... Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;

 

Όλα αυτά είναι λίγο-πολύ αναμενόμενα από εταιρίες τύπου Ulefone, Vernee, Oukitel κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Δεν είναι απαραίτητα όλες οι αναβαθμίσεις για καλό :cry: π.χ. Marshmallow ήταν για κλάματα.

Επειδή είναι ακόμα νέα συσκευή, φαντάζομαι θα παιχτεί αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το προηγουμενο κινητο απο το Apollo ηταν το Lenovo K3 Note το οποιο ακομα αναβαθμιζεται και εξελισσεται,

πηρα το Apollo και βρηκα τον μπελα μου.

Σκεφτομαι να παρω το Ulefone power 3 απο το banggood με προστασια τελωνειου, ολα μαζι ειναι €191.78.

τι γνωμη εχετε για το banggood και για αυτην την αγορα?

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood είναι εγγύηση...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood είναι εγγύηση...
Αυτό πως το λές;

Σαν κατάστημα μάλλον έτσι;

Με το τελωνείο εδώ δεν έχει κανείς θέματα;

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood παίζει να είναι αυτήν τη στιγμή το πιο σοβαρό/αξιόπιστο κατάστημα (όχι, δεν έχω μετοχές... :p), ενώ και η μέθοδος αποστολής του, Priority Direct Mail (προσοχή, μόνο αυτή από τις διαθέσιμες μεθόδους) έχει αποδειχθεί (μέχρι στιγμής πάντα) πλήρως απαλλαγμένη από... δυσάρεστα συναπαντήματα κατά την είσοδο στη χώρα, ενώ -για τον ίδιο προφανώς λόγο- είναι και από τις ταχύτερες (συγκριτικά πάντα με άλλες μεθόδους / μαγαζιά).

 

Το δικό μου ερώτημα είναι: Power 3, ή Power 3s;

Και ποιο από τα 2 θα "κρατήσει" τελικά η Ulefone και θα υποστηρίξει με αναβαθμίσεις, περιφερειακά κλπ; (αν και φαντάζομαι ότι αρχιτεκτονικά, πέραν της μπαταρίας και του μεγέθους της μνήμης, πρέπει να είναι τα ίδια, και απόλυτα συμβατά μεταξύ τους).

Και τελικά τι είδους ιδέα ήταν αυτή, να βγάλουν μια τέτοια παραλλαγή σαν 'ξεχωριστό' μοντέλο...;

Link to comment
Share on other sites

η μέθοδος αποστολής του, Priority Direct Mail (προσοχή, μόνο αυτή από τις διαθέσιμες μεθόδους)

 

Στην παραγγελία εχει μονο αυτην την επιλογη (Priority Air Mail) είναι η ίδια με αυτη που λες (Priority Direct Mail)?

Link to comment
Share on other sites

Στην παραγγελία εχει μονο αυτην την επιλογη (Priority Air Mail) είναι η ίδια με αυτη που λες (Priority Direct Mail)?

Κάτι φαίνεται να συμβαίνει με τη σελίδα του banggood... Νωρίτερα (που έγραψα και το προηγούμενο post) έβγαζε -κλασικά- 3 επιλογές, εκ των οποίων η μία ήταν το Priority Direct Mail με 8-9 ευρώ (τα άλλα πρέπει να ήταν air parcel register δωρεάν και EMS με πάνω από 10 ευρώ - μακριά, παρεμπιπτόντως, από αυτό, είναι σίγουρο τελωνείο).

Τώρα που δοκιμάζω ξανά, φαίνεται να κολλάει και δε βγάζει τίποτα, και τελικά όταν ξεκόλλησε κάποια στιγμή, μου έβγαλε ένα "this warehouse does not ship to your location" (!!!)

Ξαναδοκίμασε καλύτερα αργότερα, μήπως έχουν κάποιο πρόβλημα...

 

Και ένα μικρό tip για το Priority Direct Mail - γιατί την έχει πατήσει αρκετός κόσμος: Το βλέπεις ωραία και καλά και το επιλέγεις στη σελίδα του προϊόντος. Προχωράς την παραγγελία σου και αυτό κάποια στιγμή... απο-επιλέγεται (μόνο του)!

Καλό είναι στο τελευταίο στάδιο, πριν υποβάλλεις την παραγγελία, να ελέγξεις ξανά, να βεβαιωθείς ότι το "priority" είναι επιλεγμένο (και ένας εύκολος τρόπος να αντιληφθείς ότι κάτι δεν πάει καλά θα είναι να δεις ότι ξαφνικά η τελική τιμή είναι αυτή του τηλεφώνου μόνο - δεν περιέχει πλέον και το κόστος των μεταφορικών! Οπότε πας, βρίσκεις το "priority" και το ξαναεπιλέγεις, πριν κάνεις το 'Submit'!)

Link to comment
Share on other sites

Και ένα μικρό tip για το Priority Direct Mail - γιατί την έχει πατήσει αρκετός κόσμος: Το βλέπεις ωραία και καλά και το επιλέγεις στη σελίδα του προϊόντος. Προχωράς την παραγγελία σου και αυτό κάποια στιγμή... απο-επιλέγεται (μόνο του)!

Καλό είναι στο τελευταίο στάδιο, πριν υποβάλλεις την παραγγελία, να ελέγξεις ξανά, να βεβαιωθείς ότι το "priority" είναι επιλεγμένο (και ένας εύκολος τρόπος να αντιληφθείς ότι κάτι δεν πάει καλά θα είναι να δεις ότι ξαφνικά η τελική τιμή είναι αυτή του τηλεφώνου μόνο - δεν περιέχει πλέον και το κόστος των μεταφορικών! Οπότε πας, βρίσκεις το "priority" και το ξαναεπιλέγεις, πριν κάνεις το 'Submit'!)

 

Το ξανα εκανα και εγω απο την αρχη και οντος ειχε το Priority Direct Mail

προχωρησα στο επομενο βημα της πληρωμης και τωρα λεει Priority Air Mail, δεν ξερω γιατι η μηπως ειναι το ιδιο.

Ρωτησα την banggood και απαντησε.

(Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν θα χρεωθείτε με εισαγωγικούς δασμούς αν η παραγγελία σας αποστέλλεται

με το Priority Direct Mail στις ακόλουθες χώρες: Αυστρία, Βέλγιο, Πολωνία, Δανία, Γερμανία, Γαλλία, Φινλανδία,

Κάτω Χώρες, Σουηδία, Ισπανία, Ελλάδα, Ουγγαρία, Ιταλία.)

Με εχουν μπερδεψει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει γραφτεί σε άλλο θέμα εδώ (στον "οδηγό αποστολής αγορών από Κίνα", πιθανότατα - που έχει γινει όμως τεράστιο, οπότε δεν είναι για να ψάξεις παλιότερα posts...) ότι αφού παραγγείλεις με το Priority Direct Mail, μετά φαίνεται στην παραγγελία σου ως priority air mail, και άρα είναι όντως το ίδιο.

Δυστυχώς δε θυμάμαι όμως (δεν το είχα προσέξει) από παλαιότερες δικές μου παραγγελίες, οπότε δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω ή διαψεύσω...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο μαγαζί εδώ Ελλάδα που να εχει θήκες η προστασία οθόνης; η πάμε για αγορά απο εξωτερικό;
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
υπάρχει κάποιο μαγαζί εδώ Ελλάδα που να εχει θήκες η προστασία οθόνης; η πάμε για αγορά απο εξωτερικό;

Θήκη για power 3 στα περίπου 12€ (εκτός μεταφορικών/αντικαταβολής) στο bestprice -14€ είχα δει πριν καιρό- και την ίδια στο ebay με περίπου 4€, οπότε σε συμφέρει από εξωτερικό, αν δε σε πειράζει η αναμονή.

 

Για προστασία οθόνης, αυτή που περιλαμβάνεται στη συσκευασία είναι σούπερ. Ρώτησα στο Γερμανό, δεν υπάρχει κάτι για τις διαστάσεις μας κλπ (όπως αντιστοίχως δεν υπήρχε και πριν 2 χρόνια για το lumia 640 xl tempered glass) Αν δε σε καλύπτει το μαμάδικο, καλύτερα κι αυτό από εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο κανει 190 ευρώ με μεταφορικά και 100% χώρος τελωνείο απο banggood, σε ολα τα χρώματα, με παράδοση σε 2 βδομάδες μαξ. Κρίμα να πληρωνετε νταβατζιλικια 50-60-100 euro επειδή καποιοι απλα πάτησαν 2 κουμπιά στο pc τους.
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Δεν έχεις άδικο. Προσωπικά, είχα αναφέρει τους λόγους που το πήραμε από Ελλάδα. Γιατί είμαστε γκαντέμιδες :lol: , για 1 στο εκατομμύριο περνάει τελωνείο και κλαίμε ομαδικώς, για DoA ή αν τυχόν παρουσιάσει κάποιο θέμα να μην έχουμε ν' ασχοληθούμε με Κίνα, γιατί αν το έφερνε κανένας ταχυδρόμος και το άφηνε στην πολυκατοικία θα το κλαίγαμε μιας που έχουμε κι ελαφροχέριδες και τέλος γιατί το πήραμε μέσα σε λίγες ημέρες.

 

Περιμένω θηκούλα από ebay :D

 

Έχει ανακαλύψει κανείς, αν αλλάζει το χρώμα στο μενού?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε τσεκάρει ότι από 'κει που το πήρατε καλύπτεται με εγγυήσεις και όλα τα σχετικά, έτσι...;

Γιατί έχουμε δει και τέτοια, με κάτι μικρομάγαζα που αποφάσισαν να εισάγουν κινέζικα, αλλά όταν χρειάστηκε μεταπωλητική υποστήριξη έκαναν τους... Κινέζους (δεν ξέρω αν έχουμε ακόμα τέτοια κρούσματα - ελπίζω πως όχι!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...