Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαμσουνακιας ε? Xαχαχα .Εγω ειμαι παιδι της Sharp:rolleyes:

Επι του θεματος.

Εχουμε δυο οικονομικους επεξεργαστες.

Ο ενας παλιος(821-Htc) ο αλλος καινουργιος(Exynos 7885).

Ο ενας τεραπυρηνος(παλιος) ο αλλος οκταπυρηνος(νεος).

Τα 4 ρολογια των core του παλιου δουλευουν τα 2 στα 2.15g τα αλλα 2 στα 1.6g

Tα 8 ρολογια των core του νεου δουλευουν τα 2 στα 2.20g και τα αλλα 6 στα 1.6g

 

Tα 2 core με ψηλο χρονισμο .Πως δουλευουν;:what:

 

Ας πουμε πρωτα για τον παλιο:

 

Tα 2 core του παλιου ειναι ρυθμισμενα να δουλευουν αλογιστα.Δηλαδη ενω εσυ εχεις την συσκευη πανω στο τραπεζι θες πχ.Να μπεις στο Fb.Μολις πατας να μπεις , εκει που η συσκευη ηταν σε περιοδικο υπνο ξαφνικα τιναζεται στα 2.15g o χρονισμος των core.Oσο εισαι εσυ μεσα στο fb αυτο παραμενει καρφωμενο εκει στα...2.15g.Εαν δεν σταματησεις την πλοηγηση αυτο εκει καρφωμενο στα ψηλα.Παιρνεις αποφαση μετα απο κανα τεταρτο να το παρατησεις.Μολις περιπου παει να σβησει η συσκευη αυτο δινει εντολη να σταματησει ο ψηλος χρονισμος και να παρει μπρος ο χαμηλος 1.6.Ενα λοιπον τεταρτο καταναλωσε για το fb αρκετη μπαταρια μια και δουλευε συνεχεια στα τερματα.

 

Παμε στο Νεο:

 

Εδω εχουμε αλλη πολιτικη ,αλλα κολπα:p

Μολις πας να μπεις στο fb μετα απο υπνωση Τοτε Παιρνουν μπρος οι 2 core με τον ψηλο χρονισμο στα 2.20g Αλλα.....οταν αρχισεις και πλοηγησε και κατα την διαρκεια της πλοηγησης σταματουν οι 2 ψηλα χρονισμενοι core και δουλευουν οι υπολοιποι 6 με χαμηλο χρονισμο στα 1.6g.Εαν χρειαστει εκει που κανεις πλοηγηση να δεις ενα βιντεο(σημαινει εχτρα ενεργεια για να ξεκινησει) στο Fb τοτε θα ξανα παρουν μπρος οι μεγαλοι core αλλα μετα παλι σχεδον αμεσα θα σταματησουν και θα δουλεψουν οι μικροι.

 

Ετσι τι καταφερε η Samsung με αυτη την καινουργια γενια επεξεργαστων;

Να βαζει μπαταρια με 3000m και να πετυχαινει sot οπως ενας παλιος αλλα με 4000m 7 εως 10 ωρες οθονη (αναλογα την χρηση):lol:

Να εχει ψηλες επιδοσεις ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ και οχι να τρεχουν αλογιστα.

 

Το Antutu που αναφερες ειναι ενα προγραμμα συλλογης δεδομενων .ΔΕΝ εχει νοημοσυνη να καταλαβει τι γινεται .Τον παλιο core θα τον διαβασει γιατι τρεχει συνεχεια στα τερματα τον καινουργιο ομως που παιρνει μπρος ΜΟΝΟ οταν χρειαζεται Δεν μπορει να τον αντιληφθει.:p

 

Αυτα τα ολιγα γιατι εαν θα επρεπε να τα γραψω αναλυτικα θα γραφαμε κατι σελιδες και θα μας επαιρνε ολους ο υπνος γιατι ειναι τοσο απλα αυτα που σου εγραψα σαν μια ιστοριουλα αλλα ειναι παρα πολλα ακομα που για τους περισσοτερους ειναι αχρηστη υλη:lol:

 

Δεν ξέρω τι λες εσύ αλλά επειδή σκεφτόμουν το θέμα μπαταρίας όπως καλά ξέρεις το εξηγήσησες τόσο απλά και εκεί που το είχα βάλει στο καλάθι και σκεφτόμουν να πατήσω αγορά το έκανα μια ώρα νωρίτερα :p Το περιμένω αύριο(κατά 99%) σε μαύρο χρώμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τι λες εσύ αλλά επειδή σκεφτόμουν το θέμα μπαταρίας όπως καλά ξέρεις το εξηγήσησες τόσο απλά και εκεί που το είχα βάλει στο καλάθι και σκεφτόμουν να πατήσω αγορά το έκανα μια ώρα νωρίτερα :p Το περιμένω αύριο(κατά 99%) σε μαύρο χρώμα

 

Ελα Γιωργο μη τρελαινεσαι.:p:lol:

Το A8 2018 ειναι μια πολυ καλη εως αριστη συσκευη για τα κυβικα της.Τα παραπανω που εγραψα να μη σε ενθουσιαζουν .Το πρωτοποριακο βεβαια ειναι η πολυ μικρη μπαταρια που καποτε εαν επαιρνες μια συσκευη ψοφαγε πριν το μεσημερι η ενεργεια της ενω τωρα χαλιεσαι γιατι δεν βγαζει και ολοκληρο το δευτερο 24ωρο:lol:

Link to comment
Share on other sites

ωριαία τα είπες πραγματικά δεν βαρέθηκες να γράψεις τόση ώρα? Χαχαχαχα. Ευχαριστούμε πάντως για την ανάλυση
Link to comment
Share on other sites

ωριαία τα είπες πραγματικά δεν βαρέθηκες να γράψεις τόση ώρα? Χαχαχαχα. Ευχαριστούμε πάντως για την ανάλυση

 

Τοχω σκεφτει πολλες φορες να μη γραφω.Γιατι εαν τα γραψω με τις ορολογιες των προγραμματιστων δεν τα καταλαβαινει καποιος ευκολα.Αναγκαζομαι οτι ξερω να τα γραφω σαν παραμυθακι :p Ναι ειναι λιγο κουραστικο και το σκεφτομαι πολλες φορες να ΜΗΝ απαντω καθολου.Απο την αλλη τρως και καταρα βεβαια (δεν μου απαντα με γραφει το παλιοπαιδο):p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελα Γιωργο μη τρελαινεσαι.:p:lol:

Το A8 2018 ειναι μια πολυ καλη εως αριστη συσκευη για τα κυβικα της.Τα παραπανω που εγραψα να μη σε ενθουσιαζουν .Το πρωτοποριακο βεβαια ειναι η πολυ μικρη μπαταρια που καποτε εαν επαιρνες μια συσκευη ψοφαγε πριν το μεσημερι η ενεργεια της ενω τωρα χαλιεσαι γιατι δεν βγαζει και ολοκληρο το δευτερο 24ωρο:lol:

 

Χάχα οχι εντάξει μου αρκεί από τις 6 το πρωί που δουλεύω να το ανοίγω και 11-12 το βράδυ πριν κοιμηθώ να έχει ένα 15% και να το βάλω για φόρτιση. :D

Link to comment
Share on other sites

Χάχα οχι εντάξει μου αρκεί από τις 6 το πρωί που δουλεύω να το ανοίγω και 11-12 το βράδυ πριν κοιμηθώ να έχει ένα 15% και να το βάλω για φόρτιση. :D

 

Ε νταξει καπως ετσι το δουλευω και γω . Οπως βλεπεις παρακατω το εβγαλα πριν 11 ωρες απο την φορτιση καπου στις 6 το πρωι εκανα 3+ ωρες sot και τωρα 5 το απογευμα εχω υπολοιπο μπαταριας 67%

 

https://i.imgur.com/OFAyGMg.jpg

https://i.imgur.com/TYggdyG.jpg

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ε νταξει καπως ετσι το δουλευω και γω . Οπως βλεπεις παρακατω το εβγαλα πριν 11 ωρες απο την φορτιση καπου στις 6 το πρωι εκανα 3+ ωρες sot και τωρα 5 το απογευμα εχω υπολοιπο μπαταριας 67%

 

https://i.imgur.com/OFAyGMg.jpg

https://i.imgur.com/TYggdyG.jpg

 

Πολύ ωραία...αύριο το περιμένω και γω να το περιλάβω :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κάτοχος του A8 και εγώ πλέον. Ειχα το a5 2016 Η εντύπωσεις μου αψογες αν και η μπαταρια περιμενα να μου βγαζει δυο μερες αλλα το βλέπω δυσκολο ηδη ειμαι στο 57% χωρις ιδιαίτερη χρηση απο το πρωι απλα τα εχω ολα ανοιχτα με απενεργοποιημενο τον συχρονισμο email και σε αδράνεια τις εφαρμογές μηπως επειδη ειναι πρωτες μερες δεν εχει τοσο καλη αυτονομια; επισης πωσ λειτουργεί το έξυπνο wifi; και κατι ακόμα οταν συνδεεται με το Bluetooth του αυτοκινήτου μονο την πρωτη φορα λειτουργει μετα ενω ειναι συνδεδεμένο δεν παιρνει της κλήσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κάτοχος του A8 και εγώ πλέον. Ειχα το a5 2016 Η εντύπωσεις μου αψογες αν και η μπαταρια περιμενα να μου βγαζει δυο μερες αλλα το βλέπω δυσκολο ηδη ειμαι στο 57% χωρις ιδιαίτερη χρηση απο το πρωι απλα τα εχω ολα ανοιχτα με απενεργοποιημενο τον συχρονισμο email και σε αδράνεια τις εφαρμογές μηπως επειδη ειναι πρωτες μερες δεν εχει τοσο καλη αυτονομια; επισης πωσ λειτουργεί το έξυπνο wifi; και κατι ακόμα οταν συνδεεται με το Bluetooth του αυτοκινήτου μονο την πρωτη φορα λειτουργει μετα ενω ειναι συνδεδεμένο δεν παιρνει της κλήσεις

 

Πρεπει να ανεβασεις φωτο να δουμε τι μπορει να συμβαινει .Εαν βεβαια κατι δεν παει καλα.Εγω στο 60 με 50% εχω περιπου 4+ωρες σοτ.

Τωρα πχ. Που σου γραφω εχω υπολοιπο 76% και ειδη εχω 2μιση ωρες σοτ.

 

https://i.imgur.com/mK8jyVV.jpg

https://i.imgur.com/JI2aoi0.jpg

 

Για το bt αυτοκινητου δεν εχω καταλαβει τι λες .Δηλαδη την πρωτη φορα θα συνδεθεις και την επομενη που εχεις κληση δεν μπορεις να μιλησεις με το bt και παραμενει η κληση στο κινητο ;

Link to comment
Share on other sites

Χρηση οθονης δεν ειχα πολυ περιπου 1 ωρα αλλα δεν ξερω τα δεδομένα αν μου τρωνε πολυ μπαταρια καποιες λόγο κακού σήματος όσο για το Bluetooth ακριβώς όπως το κατάλαβες δηλαδή και να πατήσω το σύμβολο δεν μεταφέρεται η κλίσει στο αυτοκίνητό και κατέβασα και την αναβαθμίση χθες που μου ήρθε ίσως θέλει και αλλά update για να στρώσει
Link to comment
Share on other sites

Χρηση οθονης δεν ειχα πολυ περιπου 1 ωρα αλλα δεν ξερω τα δεδομένα αν μου τρωνε πολυ μπαταρια καποιες λόγο κακού σήματος όσο για το Bluetooth ακριβώς όπως το κατάλαβες δηλαδή και να πατήσω το σύμβολο δεν μεταφέρεται η κλίσει στο αυτοκίνητό και κατέβασα και την αναβαθμίση χθες που μου ήρθε ίσως θέλει και αλλά update για να στρώσει

 

Εγω στην καθημερινα μια και το εχω συνηθισει μια ωρα σοτ εχω σχεδον παντα πανω απο 85% .57% που εχεις εσυ ειναι "δραματικα" μεγαλη καταναλωση.Σε ολα τα δικα μου σοτ ο συγχρονισμος το gps το 4G και bt δεν κλεινουν ποτε μονο οταν ειμαι υπερβολικα κουρασμενος και θελω να κατεβασω "ρολα" :p το βαζω στη λειτουργια πτησης.

Για να δωθει λυση στο θεμα της μπαταριας σου πρεπει να περιγραψεις με λεπτομεριες.

Για το θεμα των update που περασες οχι δεν υπαρχει προβλημα μια και τα περασα ολα και γω .

Για το θεμα του bt να πας να δεις το μενου του εαν ειναι ολα επιλεγμενα(στις ρυθμισεις/συνδεσεις/bluetooth και στη συνεχεια μπες εδω(κοιτα εικονα---->>> https://i.imgur.com/ngT7Die.jpg .Στα ζητηματα bt ειχα παλιοτερα πολλα προβληματα.Απο τοτε που αγορασα πλατρονικς βρηκα την ησυχια μου εδω και 1μιση χρονο δεν ξερω τι σημαινει διακοπη κλησης η αποριψη η δεν μπορει να συνδεθει κτλ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θα το παρακολουθήσω λίγες μέρες και θα επανέλθω γιατί το κινητό το πήρα προχθές οπότε θα πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες για να έχω ποιο ολοκληρωμένη εικόνα ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα το παρακολουθήσω λίγες μέρες και θα επανέλθω γιατί το κινητό το πήρα προχθές οπότε θα πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες για να έχω ποιο ολοκληρωμένη εικόνα ευχαριστώ

 

Η γνωμη μου ειναι να πας στο μενου της μπαταριας να βγαλεις την γρηγορη φορτιση βαλε βασικη.Επισης απενεργοποιησε το aod(always on display) και βαλε το φωτισμο οθονης στη μεση(οχι αυτοματο) να δεις πως παει.

Link to comment
Share on other sites

Το background του μενού μπορώ να το αλλάξω χρώμα μαύρο πχ

 

 

Ναι αν πας στις ρυθμισεις/φοντο και θεματα βαλε καποιο θεμα μαυρο που θα σου αρεσει.Επισης εαν βαλεις καποιο μαυρο θεμα αλλα δεν σου αρεσουν τα εικονιδια του θεματος οπως συμβαινει σε πολλα μπορεις να αλλαξεις και τα εικονιδια μετα την εγκατασταση του θεματος.Ολα ειναι εκει θα τα βρεις.

Απο γραμματοσειρα κατεβασε samsung sans και μεγεθος ορισε μεσαιο-μεσαιο.

Επισης εαν θελεις να απογειωσεις την ταχυτητα της συσκευης πηγαινε ρυθμισεις/πληροφοριες για το τηλεφωνο/πληροφοριες για το λογισμικο/ πατα 7 φορες συνεχομενα επανω στον αριθμο κατασκευαστη.Θα ενεργοποιηθει το μενου επιλογες προγραμματιστη.Μπες βρες κατω-κατω τα animation.Κλιμακα παραθυρου βαλε 0.5 κλιμ.γραφ.μεταβασης 0.5 και κλιμακα διαρκειας προγραμματος βαλε απενεργοποιημενο κινουμενο στοιχειο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν πας στις ρυθμισεις/φοντο και θεματα βαλε καποιο θεμα μαυρο που θα σου αρεσει.Επισης εαν βαλεις καποιο μαυρο θεμα αλλα δεν σου αρεσουν τα εικονιδια του θεματος οπως συμβαινει σε πολλα μπορεις να αλλαξεις και τα εικονιδια μετα την εγκατασταση του θεματος.Ολα ειναι εκει θα τα βρεις.

Απο γραμματοσειρα κατεβασε samsung sans και μεγεθος ορισε μεσαιο-μεσαιο.

Επισης εαν θελεις να απογειωσεις την ταχυτητα της συσκευης πηγαινε ρυθμισεις/πληροφοριες για το τηλεφωνο/πληροφοριες για το λογισμικο/ πατα 7 φορες συνεχομενα επανω στον αριθμο κατασκευαστη.Θα ενεργοποιηθει το μενου επιλογες προγραμματιστη.Μπες βρες κατω-κατω τα animation.Κλιμακα παραθυρου βαλε 0.5 κλιμ.γραφ.μεταβασης 0.5 και κλιμακα διαρκειας προγραμματος βαλε απενεργοποιημενο κινουμενο στοιχειο.

 

Εξαιρετικός!!Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός!!Ευχαριστούμε

Thanks Γιωργο τιποτα:rolleyes:

Για τον φιλο πιο πανω που εχει σοτ 1 ωρα στο 57% εγω στο ιδιο τωρα εχω 4.5 ωρες με τα παντα ολα μονιμα ανοιχτα---->>>

https://i.imgur.com/b4sfQhs.jpg

https://i.imgur.com/NaUSynF.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θελω α το δοκιμασω....θα εχω προβλημα τιποτα στα γραφικα η στην οθονη?το λεω γιατι δε γνωριζω και τοσα πολλα αλλα αφου κανει δουλεια λεω να το δοκιμασω....;);)

Για τα animations εννοεις ; Οχι δεν υπαρχουν ποτε προβληματα στα γραφικα.

 

EDIT :

Για τις διαφημισεις μη ξεχνατε να βαλετε αυτο---->>> https://adguard.com/en/welcome.html

 

Εβαλα ενα θεμα καρα-μαυρο ενος κινεζου και βλεπω τωρα το πρωι να εχει ακομα καλυτερη μπαταρια.Αλλαξα βεβαια τα εικονιδια εβαλα αλλα γιατι δεν μου αρεαουν.

 

Μαυρο θεμα ----> https://i.imgur.com/Atbol1a.jpg

Μπαταρια 2 ωρες σοτ υπολοιπο 84%:p:ninja:

https://i.imgur.com/DOqG33w.jpg

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου λίγο,ασύρματη φόρτιση έχει η συσκευή;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Παιδιά Μετά τα γραπτά του wind είμαι από την Παρασκευή κ Εγώ κάτοχός του πραγματικά υπέροχου κινητού. Πραγματικά κόσμημα το κινητό δεν το συζητώ αλλά χωρίς να παρεξηγηθώ κ να παρεξηγηθούν τα λόγια μού που καλά έκανε και τα έγραψε το φιλαράκι ποίο πάνω, μου φαίνονται ότι τα γραπτά με την πραγματικότητα απέχουν. Δηλαδή το ότι το κινητό βγάζει 2 μέρες άνετα δεν θα το έλεγα. Ειμαι σχεδόν πάντα το 4g αναμένω κ Ναι το Always-On Display, επειδή το γουστάρω δεν το κλείνω. Αν ξεκινήσω να βάλω φωτεινότητα στην μέση να σβήνω 4g να κανω διάφορες τροποποιήσεις εεεεε τότε δεν το χαιρόμαστε το τηλέφωνο. Όσο λοιπόν για το HTC που είχα αναφερθεί ποίο πρίν λόγο ότι το συγκρινα με τον συνάδελφό μου αυτές τις μέρες είναι ένα κλικ ποίο γρήγορο και όσο αφορά τα παιχνίδια μπορώ να πω 2κλικ ακόμα ποίο γρήγορο Ίσως λόγο τού sd821. Βέβαια το συγκριναμε με το csr2 Αυτό είχαμε σαν κοινό game. Όσο για την μπαταρία είναι σχετικό ανάλογα με την χρήση. Όσο για τις φωτογραφίες δεν μπορώ να κρίνω γιατί είχε βάλει κ την Google κάμερα αλλά έχω την εντύπωση ότι στο δικό μας κινητό είναι ποίο φωτεινές. Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα απλά έκανα μια παρένθεση ότι τελικά τα γραπτά με την πραγματικότητα απέχουν. Εννοείται ότι το κινητό για 310 ευρώ δεν έχει να ζηλέψει τίποτα κ είναι υπέροχο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Παιδιά Μετά τα γραπτά του wind είμαι από την Παρασκευή κ Εγώ κάτοχός του πραγματικά υπέροχου κινητού. Πραγματικά κόσμημα το κινητό δεν το συζητώ αλλά χωρίς να παρεξηγηθώ κ να παρεξηγηθούν τα λόγια μού που καλά έκανε και τα έγραψε το φιλαράκι ποίο πάνω, μου φαίνονται ότι τα γραπτά με την πραγματικότητα απέχουν. Δηλαδή το ότι το κινητό βγάζει 2 μέρες άνετα δεν θα το έλεγα. Ειμαι σχεδόν πάντα το 4g αναμένω κ Ναι το Always-On Display, επειδή το γουστάρω δεν το κλείνω. Αν ξεκινήσω να βάλω φωτεινότητα στην μέση να σβήνω 4g να κανω διάφορες τροποποιήσεις εεεεε τότε δεν το χαιρόμαστε το τηλέφωνο. Όσο λοιπόν για το HTC που είχα αναφερθεί ποίο πρίν λόγο ότι το συγκρινα με τον συνάδελφό μου αυτές τις μέρες είναι ένα κλικ ποίο γρήγορο και όσο αφορά τα παιχνίδια μπορώ να πω 2κλικ ακόμα ποίο γρήγορο Ίσως λόγο τού sd821. Βέβαια το συγκριναμε με το csr2 Αυτό είχαμε σαν κοινό game. Όσο για την μπαταρία είναι σχετικό ανάλογα με την χρήση. Όσο για τις φωτογραφίες δεν μπορώ να κρίνω γιατί είχε βάλει κ την Google κάμερα αλλά έχω την εντύπωση ότι στο δικό μας κινητό είναι ποίο φωτεινές. Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα απλά έκανα μια παρένθεση ότι τελικά τα γραπτά με την πραγματικότητα απέχουν. Εννοείται ότι το κινητό για 310 ευρώ δεν έχει να ζηλέψει τίποτα κ είναι υπέροχο.

 

Ok .εφοσον απευθυνεσαι σε μενα ξανα-απαντω για πολλοστη φορα .Καταρχην εχω πει αυτο για την μπαταρια προφανως εχεις διαβασει κατι αλλο.----> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7566180#post7566180

 

Απο κει και περα εχω πει οτι το Aod ειναι μια εφαρμογη της Sammy αρκετα ενεργοβορα.Η δηλωση της ιδιας εταιριας λεει οτι καιει 1% εως και 3% την ωρα που σημαινει οτι σε μια πληρη φορτιση θα καταναλωσει το ενα-τριτο . Εχεις το δικαιωμα να το απενεργοποιησεις .Εγω σε ολα τα σοτ που εχω ανεβασει γραφω οτι εχω απενεργοποιημενο το aod.Eαν εσυ αισθανεσαι περιορισμενος αστο ενεργο.

 

Επισης εχω πει για την φωτεινοτητα οτι απο οσο βλεπουν τα δικα μου ματια ΔΕΝ χρειαζεται πουθενα πανω απο την μεση περα απο το εντονο φως του ηλιου .Δηλαδη εσωτερικοι χωροι δωματια οπου τελος παντων και να βρισκεσαι ειναι αχρηστη καταναλωση .Το βραδυ δε ακομα ποιο χαμηλα . Ο περιορισμος λοιπον ποιος ειναι ;

 

Για την ταχυτητα που λες σε συγκριση με αλλη συσκευη που εχεις κρατα την αλλη .Εφοσον λες οτι ειναι πιο γρηγορη και σε ικανοποιει κανενα προβλημα.Ομως οταν δινεις στοιχεια απο ενα παλιοτερο soc εγω πρεπει να απαντησω συμφωνα με τις προδιαγραφες .Αυτα:p:p:p

 

Τωρα που γραφω να το σοτ που εχω:1 μερα και 16 ωρες ,8.32 ωρες-σοτ υπολοιπο 11%

https://i.imgur.com/3SKwBeq.jpg

https://i.imgur.com/UruSQXF.jpg

Εχω ανεβασει 100 φορες τα δικα μου σοτ δεν ανεβαζω αλλα γιατι καταντησα γραφικος:p

 

ΕΑΝ καταλαβες καλα για να μη παρεξηγουμαστε δειχνω τα σοτ συμφωνα με το πως δουλευω εγω την συσκευη.Μονιμα ανοιχτα 4G-Gps-Bt , full google-chrome και social media κλειστο Aod φωτεινοτητα στη μεση και επισης δεν εχω λειτουργησει ποτε WIFI . Εννοειται οτι δεν ειναι ποτε σταθερο και το δικο μου σοτ .Αλλες φορες εχω 7 ωρες αλλα εχω κανει και 9 ωρες.Ποτε συμφωνα με την δικη μου χρηση κατω απο 7.

 

(Χιουμορ)

Κατι αλλο πιο γενικο πανω στο θεμα : Παιδια υπαρχουν δυο ειδων χρηστες :Αυτοι που κανουν μια γενικη χρηση και αυτοι που ειναι gamers .Oι gamers κυριως αυτοι που παιζουν βαρια παιχνιδια και πολλες ωρες ΜΗΝ παιρνετε συσκευες κατω απο 5000m μπαταρια .Δεν ειστε γιαυτα γιατι τα λιωνετε .Εσεις θελετε σοτ-ΓΙΓΑΣ .Βρειτε τιποτα κινεζικα για να σωθειτε απο την ταλαιπωρια η παρτε κανα power Bank της Varta με 30.000m :p:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ok .εφοσον απευθυνεσαι σε μενα ξανα-απαντω για πολλοστη φορα .Καταρχην εχω πει αυτο για την μπαταρια προφανως εχεις διαβασει κατι αλλο.----> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7566180#post7566180

 

Απο κει και περα εχω πει οτι το Aod ειναι μια εφαρμογη της Sammy αρκετα ενεργοβορα.Η δηλωση της ιδιας εταιριας λεει οτι καιει 1% εως και 3% την ωρα που σημαινει οτι σε μια πληρη φορτιση θα καταναλωσει το ενα-τριτο . Εχεις το δικαιωμα να το απενεργοποιησεις .Εγω σε ολα τα σοτ που εχω ανεβασει γραφω οτι εχω απενεργοποιημενο το aod.Eαν εσυ αισθανεσαι περιορισμενος αστο ενεργο.

 

Επισης εχω πει για την φωτεινοτητα οτι απο οσο βλεπουν τα δικα μου ματια ΔΕΝ χρειαζεται πουθενα πανω απο την μεση περα απο το εντονο φως του ηλιου .Δηλαδη εσωτερικοι χωροι δωματια οπου τελος παντων και να βρισκεσαι ειναι αχρηστη καταναλωση .Το βραδυ δε ακομα ποιο χαμηλα . Ο περιορισμος λοιπον ποιος ειναι ;

 

Για την ταχυτητα που λες σε συγκριση με αλλη συσκευη που εχεις κρατα την αλλη .Εφοσον λες οτι ειναι πιο γρηγορη και σε ικανοποιει κανενα προβλημα.Ομως οταν δινεις στοιχεια απο ενα παλιοτερο soc εγω πρεπει να απαντησω συμφωνα με τις προδιαγραφες .Αυτα:p:p:p

 

Τωρα που γραφω να το σοτ που εχω:1 μερα και 16 ωρες ,8.32 ωρες-σοτ υπολοιπο 11%

https://i.imgur.com/3SKwBeq.jpg

https://i.imgur.com/UruSQXF.jpg

Εχω ανεβασει 100 φορες τα δικα μου σοτ δεν ανεβαζω αλλα γιατι καταντησα γραφικος:p

 

ΕΑΝ καταλαβες καλα για να μη παρεξηγουμαστε δειχνω τα σοτ συμφωνα με το πως δουλευω εγω την συσκευη.Μονιμα ανοιχτα 4G-Gps-Bt , full google-chrome και social media κλειστο Aod φωτεινοτητα στη μεση και επισης δεν εχω λειτουργησει ποτε WIFI . Εννοειται οτι δεν ειναι ποτε σταθερο και το δικο μου σοτ .Αλλες φορες εχω 7 ωρες αλλα εχω κανει και 9 ωρες.Ποτε συμφωνα με την δικη μου χρηση κατω απο 7.

 

(Χιουμορ)

Κατι αλλο πιο γενικο πανω στο θεμα : Παιδια υπαρχουν δυο ειδων χρηστες :Αυτοι που κανουν μια γενικη χρηση και αυτοι που ειναι gamers .Oι gamers κυριως αυτοι που παιζουν βαρια παιχνιδια και πολλες ωρες ΜΗΝ παιρνετε συσκευες κατω απο 5000m μπαταρια .Δεν ειστε γιαυτα γιατι τα λιωνετε .Εσεις θελετε σοτ-ΓΙΓΑΣ .Βρειτε τιποτα κινεζικα για να σωθειτε απο την ταλαιπωρια η παρτε κανα power Bank της Varta με 30.000m :p:lol:

 

Δεν φέρω καμία αντίρρηση απλά πάνω κάτω φίλε μου τα ίδια πράγματα λεμε. Ο καθένας με την χρήση που κάνει κ τι έχει ανοιγμένο αναλογος αντιδρά κ η μπαταρία. Απλά η δικιά μου άποψη είναι ότι τα χαρτιά με την πραγματικότητα απέχουν λιγουλάκι. Το πόσο μου βγάζει εμένα η μπαταρία αν βγάζει τόσες ώρες η λιγότερο καταντάει λίγο παιδιάστικη η συζήτηση εκτός κ όντως υπάρχει κάποιο πρόβλημα το οποίο καλό είναι να το συζητήσουμε. Υπόψιν δεν διαφωνώ σε ότι έχεις πει απλα λίγο με το θέμα μπαταρίας ξεφύγαμε. Είμαι τής άποψης τα παιδιά να το χαρούν το κινητό με την καρδιά τους κ να μην παίζουν με τους αριθμούς και πόσο τούς έβγαλε .

Link to comment
Share on other sites

Σε Τεχνολογικο φορουμ ειμαστε και αναφερουμε τα παντα σε σχεση με το αντικειμενο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα σύμφωνα με την συζήτηση σας πάντως εγώ τόσες ώρες οθόνης δεν έπιασα πότε, αυτό που κατάλαβα τουλάχιστον στο δικό μου κινητό είναι ότι μου καταναλώνει γύρω στα 2 με 2.5% την ώρα όταν δεν το χρησιμοποιώ με ανοιχτά bt 4g τοποθεσία και με τον συγχρονισμό email κάθε 4 ώρες χωρίς το always on.Ειναι φυσιολογικό πως σας φαίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ανεστη για να πεις κατι που θες να το γραφεις πιο αναλυτικα.Ετσι οπως το περιγραφεις δεν μπορει καποιος να δωσει μια απαντηση που κατα 80-90% να πεσει μεσα.περιπου τι εφαρμογες τρεχεις, φωτεινοτητα οθονης, κτλ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...