Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το Α8 2018 με ενδιαφέρει πολύ. Τι προτείνετε.

P20 lite ή

A8 2018 ή

Redmi note 5 pro ή κάτι άλλο κοντά στα 4 Dual. Με ενδιαφέρει πολύ να είναι ζωντανή η οθόνη και φωτεινή.Επίσης έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο στα 400€ περίπου ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή το Α8 2018 με ενδιαφέρει πολύ. Τι προτείνετε.

P20 lite ή

A8 2018 ή

Redmi note 5 pro ή κάτι άλλο κοντά στα 4 Dual. Με ενδιαφέρει πολύ να είναι ζωντανή η οθόνη και φωτεινή.Επίσης έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο στα 400€ περίπου ?

 

εγω θα βαλω και μια αλλη παραμετρο, που πολλοι δεν την κοιτουν: P20 LITE με 1,21 sar ή Α8 2018 με 0,241 sar ?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Το sar έχει να κάνει και με την ισχύ του σήματος ?

 

ναι, αλλα καλυτερα χαμηλο σημα, παρα ψησιμο στο κεφαλι, μιας και πολλοι δεν χρησιμοποιουν ακουστικο στις κλησεις. αλλιως υψηλο sar και ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Α8 2018 με ενδιαφέρει πολύ. Τι προτείνετε.

P20 lite ή

A8 2018 ή

Redmi note 5 pro ή κάτι άλλο κοντά στα 4 Dual. Με ενδιαφέρει πολύ να είναι ζωντανή η οθόνη και φωτεινή.Επίσης έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο στα 400€ περίπου ?

 

Συσκευες υπαρχουν πολλες και καλες.Το Α8 απλα δεν παιζεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να σε πειράξει η ακτινοβολία κινητού σημαίνει ότι μιλάς πολλές ώρες και δεν σε νοιάζει ας πούμε η φωτεινότητα της οθόνης....

Αν πάλι μιλάς τόσες ώρες ειλικρινά ξόδεψε μερικά ευρώ και πάρε ένα ακουστικό bt η το hands free της συσκευασίας

 

Δεν ξέρω τα υπόλοιπα για το Sammy βάλτε στο πακέτο ότι έχει καλούτσικα ακουστικά και ταχύ φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Για να σε πειράξει η ακτινοβολία κινητού σημαίνει ότι μιλάς πολλές ώρες και δεν σε νοιάζει ας πούμε η φωτεινότητα της οθόνης....

Αν πάλι μιλάς τόσες ώρες ειλικρινά ξόδεψε μερικά ευρώ και πάρε ένα ακουστικό bt η το hands free της συσκευασίας

 

Δεν ξέρω τα υπόλοιπα για το Sammy βάλτε στο πακέτο ότι έχει καλούτσικα ακουστικά και ταχύ φορτιστή

 

φιλε μου σωμα δεν ειναι μονο τα αυτια η το κεφαλι,βαλε και ποσες ωρες το εχεις στην τσεπη και που παει αυτη η ακτινοβολια.ολα μετρανε

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψηθεί για το Α8 αν και πρόσφατα πήρα το Meizu m6 note λόγω μπαταρίας..οκ πολύ καλό κινητό αλλά χωρίς Samsung νιώθω έξω από νερά μου.Αυτη τη στιγμή έχω το J5 2016 που μετα από ένα χρόνο μου βγάζει 6:30-7 ώρες sot και αν και είχα γκρινιάξει λίγο βλέπω ότι έκανα λάθος.Αυτή τη στιγμή είναι 19 ώρες ανοιχτό με 6 ώρες ανοιχτή οθόνη και είναι στο 20%.Ας μη ζητάμε πολλά,απλά με το Meizu έχω μια ώρα παραπάνω..Επειδή μετά την δουλειά ασχολούμαι πολύ με το κινητό,νόμισα ότι με 3000mah του Α8 θα είμαι με τον φορτιστή στο χέρι..Τέλος πάντων τα λάθη είναι για να διορθώνονται.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψηθεί για το Α8 αν και πρόσφατα πήρα το Meizu m6 note λόγω μπαταρίας..οκ πολύ καλό κινητό αλλά χωρίς Samsung νιώθω έξω από νερά μου.Αυτη τη στιγμή έχω το J5 2016 που μετα από ένα χρόνο μου βγάζει 6:30-7 ώρες sot και αν και είχα γκρινιάξει λίγο βλέπω ότι έκανα λάθος.Αυτή τη στιγμή είναι 19 ώρες ανοιχτό με 6 ώρες ανοιχτή οθόνη και είναι στο 20%.Ας μη ζητάμε πολλά,απλά με το Meizu έχω μια ώρα παραπάνω..Επειδή μετά την δουλειά ασχολούμαι πολύ με το κινητό,νόμισα ότι με 3000mah του Α8 θα είμαι με τον φορτιστή στο χέρι..Τέλος πάντων τα λάθη είναι για να διορθώνονται.

 

Καθε δευτερο βραδυ το βαζω φορτιστη .Πολυ καλη μπαταρια με φοβερη αναμονη .

Πανεμορφη συσκευη μαρεσει περισσοτερο απο την σειρα S λογο ιδιου σχεδιασμου αλλα...με φλατ οθονη.

Η συσκευη ειναι απιστευτα γρηγορη παντου .Κορυφαιο ιντερνετ LTE CAT 11 Δεν εχω κρεμασμα και καθυστερηση πουθενα .Ο επεξεργαστης 7885 Octa core Dual (2.2 GHz, Dual core + 1.6 GHz, Hexa Core) πολυ δυνατος σε αποδοση αλλα και διαχειριση ενεργειας.

Φοβερη οθονη Infinity Display+gorilla glass η οποια δεν λερωνεται ευκολα πολυ καλη ποιοτητα υλικου αλλα και ολη συσκευη φυσικα .Tην εχω χωρις προστασια μονο με θηκη σιλικονης μαυρη .

Φορητοτητα πολυ καλη .

Αποκριση αριστη δεν χανεις πατημα απλα χαιδευεις δεν πατας .

Καμερες πολυ καλες .

Premium design .

Τα εχει ολα και πολυ καλα.

Το παιρνεις φυσικα σε μαυρο και ξεμπερδεψες με τιμη απο οτι ξαναδα στο Bestprice 300ε+.

H Συσκευη μετα απο πολλες αλλαγες που εχω κανει με αλλες ειναι κορυφαια ολων γιατι εχει ολο το πακετο (υψηλες επιδοσεις ,συνολο χαρακτηριστικων που δεν εχουν αλλες ολο και κατι λειπει ,σχεδιασμος σειρας S ,πολυ χαμηλη τιμη καινουργιο-σφραγισμενο 300ε+) .:D

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

G6 lg ή A8 ?

 

Kαλο το Lg 6 Αλλα το Α8 ειναι ποιο ποιοτικο και ανωτερο σε πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Καθε δευτερο βραδυ το βαζω φορτιστη .Πολυ καλη μπαταρια με φοβερη αναμονη .

Πανεμορφη συσκευη μαρεσει περισσοτερο απο την σειρα S λογο ιδιου σχεδιασμου αλλα...με φλατ οθονη.

Η συσκευη ειναι απιστευτα γρηγορη παντου .Κορυφαιο ιντερνετ LTE CAT 11 Δεν εχω κρεμασμα και καθυστερηση πουθενα .Ο επεξεργαστης 7885 Octa core Dual (2.2 GHz, Dual core + 1.6 GHz, Hexa Core) πολυ δυνατος σε αποδοση αλλα και διαχειριση ενεργειας.

Φοβερη οθονη Infinity Display+gorilla glass η οποια δεν λερωνεται ευκολα πολυ καλη ποιοτητα υλικου αλλα και ολη συσκευη φυσικα .Tην εχω χωρις προστασια μονο με θηκη σιλικονης μαυρη .

Φορητοτητα πολυ καλη .

Αποκριση αριστη δεν χανεις πατημα απλα χαιδευεις δεν πατας .

Καμερες πολυ καλες .

Premium design .

Τα εχει ολα και πολυ καλα.

Το παιρνεις φυσικα σε μαυρο και ξεμπερδεψες με τιμη απο οτι ξαναδα στο Bestprice 300ε+.

H Συσκευη μετα απο πολλες αλλαγες που εχω κανει με αλλες ειναι κορυφαια ολων γιατι εχει ολο το πακετο (υψηλες επιδοσεις ,συνολο χαρακτηριστικων που δεν εχουν αλλες ολο και κατι λειπει ,σχεδιασμος σειρας S ,πολυ χαμηλη τιμη καινουργιο-σφραγισμενο 300ε+) .:D

 

Με κάλυψες πλήρως...Και το χρυσό μ αρέσει αρκετά δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες πλήρως...Και το χρυσό μ αρέσει αρκετά δεν ξέρω.

Οχι δεν του ταιριαζει γιατι το μπροστα παραμενει μαυρο.Εμενα με χαλαει που δεν υπαρχει και εστω λιγο χρυσο μπροστα.Ενω το μαυρο ειναι ολοκληρωμενο συνολο . Δεν ξερω...Γνωμη μου παντα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν του ταιριαζει γιατι το μπροστα παραμενει μαυρο.Εμενα με χαλαει που δεν υπαρχει και εστω λιγο χρυσο μπροστα.Ενω το μαυρο ειναι ολοκληρωμενο συνολο . Δεν ξερω...Γνωμη μου παντα.:rolleyes:

 

Καλα έκανες και το ανέφερες γιατί ούτε που το έδωσα σημασία αυτο που είπες..Απλα κοίταξα το πίσω μέρος και αυτό σε φωτογραφία δεν μπόρεσα να το δω απο κοντά,απλά επειδή μαύρα ήταν το σύνολο των κινητών που ειχα,σκέφτηκα μια αλλαγή..αλλά προτιμώ και γω να είναι ολοκληρωμένο σύνολο και χαίρομαι που είναι αυτο το μόνο μου δίλημμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα έκανες και το ανέφερες γιατί ούτε που το έδωσα σημασία αυτο που είπες..Απλα κοίταξα το πίσω μέρος και αυτό σε φωτογραφία δεν μπόρεσα να το δω απο κοντά,απλά επειδή μαύρα ήταν το σύνολο των κινητών που ειχα,σκέφτηκα μια αλλαγή..αλλά προτιμώ και γω να είναι ολοκληρωμένο σύνολο και χαίρομαι που είναι αυτο το μόνο μου δίλημμα.

 

Κοιτα...Μια συσκευη βαφτιζεται με το χρωμα που κατεχει το μεγαλυτερο συνολο της.Αλλα...μεχρι πριν το πισω μερος το συνδυαζαν και λιγο με την μπροστινη οψη .Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να φαινεται πιο ομοιομορφο.Τωρα...αυτη η διχρωμια που παρατηρω σε πολλες γενικα συσκευες διαφορων εταιριων εμενα παντα προσωπικα με ψιλοχαλαει .Σε αλλους μπορει να αρεσει.Γιαυτο καλο ειναι να το δεις πχ.σε ενα καταστημα ζωντανα.Αλλα να προσεξεις και το διχρωμο και το ολο μαυρο .Μετα αποφασισε μη το κοιτας μονο σε βιντεακια στο youtube δεν δινει μια ολοκληρωμενη αποψη επιλογης.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη.Κι εμενα μου αρεσει να ειναι ενιαιο το χρωμα και μπρος και πισω.Το μαυρο του παει περισσοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Kαλο το Lg 6 Αλλα το Α8 ειναι ποιο ποιοτικο και ανωτερο σε πολλα.

 

G6 προφανώς φίλε μου, δεν γίνεται να συγκρίνουμε ναυαρχίδα με midrange. Σίγουρα το Α8 είναι ποιοτικό,όμορφο και έχει και το ατού της amoled αλλά το άλλο είναι κινητάρα με δυνατή κάμερα και επεξεργαστή :)

Link to comment
Share on other sites

G6 προφανώς φίλε μου, δεν γίνεται να συγκρίνουμε ναυαρχίδα με midrange. Σίγουρα το Α8 είναι ποιοτικό,όμορφο και έχει και το ατού της amoled αλλά το άλλο είναι κινητάρα με δυνατή κάμερα και επεξεργαστή :)

Οκ ειπα καλο ειναι αλλα κατα ποσο ειναι ναυαρχιδα στη πραξη εγω αλλα βλεπω.Ips πανελ ,καμερα χμμ ,η μπαταρια ενω ειναι 300m παραπανω αμφιβαλλω στην πραξη εαν ειναι καλυτερη του A8 οσο για την κατηγορια midrange αυτη ειναι εκδοχη που βαφτιζει η ιδια η samsung να χωρισει τις συσκευες που βγαζει μεταξυ τους. Δεν εχω βρει συσκευη κατω απο 500ε να ειναι καλυτερη απο το A8 . Επισης Εγω εχω δει συσκευες ακομα και απο την σειρα J Seiries να εχουν καλυτερη αποδοση σε καμερες - οθονες απο πολλες αλλες συσκευες αλλων εταιριων που λενε οτι ειναι πιο καλες Δεν ξερω απλα το αναφερω γιατι ξερεις υπαρχουν και τα καταστηματα που πας τα βλεπεις ζωντανα και τα συγκρινεις .Δεν ειναι μονο τα δεδομενα που γραφονται σε μερικες σελιδες στο Ιντερνετ.:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσον αφορά την σύγκριση μεταξύ g6

Να πω και τη την γνώμη μου μιας και το είχα το τηλέφωνο

Σαν αρχή φοράει προπερσινο επεργαστη αρα είναι προπερσινη ναυαρχίδα που απλά την πούλησαν πέρυσι

Τωρα αν ο συγκεκριμένος snapdragon είναι καλύτερος από τον exynos του α8 δεν το έψαξα..

Σαν μπαταρία με το a8 βγάζω τουλάχιστον + 10 ώρες και με 2 σιμ μέσα

Σαν κάμερες δεν είμαι ειδικός απλά το g6 Ίσως υπερτερεί( γιατί έχει και 2ο φακό οι πίσω για μακρινές ληψεις) αλλά μόνο στις μακρινές λήψεις...

Στις συνηθισμένες η είναι χειρότερο η είναι πιο εντυπωσιακή η οθόνη του α8 (τα χρωματα) και φαίνεται από το κινητό καλύτερη

Ανάλυση οθόνης οκ εκεί υπερτερεί το lg αλλά από την άλλη οι περισσότεροι εχουμε 1080 p οθόνες σπίτια μας οπότε δεν μας είναι και τόσο απαραίτητο τα 1440p στο κινητό μας..

Χωρία που λόγω της ανάλυσης του το g6 έχει και περισσότερη κατανάλωση η οθόνη

Κοινώς με το ένα έβγαζα 4 max 5 ώρες sot με το a8 βγάζω τουλάχιστον 6

Και από υποστήριξη σε firmware updates το g6 περιμένει το Oreo από τον Δεκέμβρη και μάλλον θα το πάρει με το α8 μαζί και ας παρουσιάστηκε το α8 σχεδόν ένα χρόνο μετά...

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια δεν παίζω δεν έχω ιδέα

Στα υπόλοιπα μάλλον το ίδιο

Ειδικά όταν έχει καλό 4g είναι και στα δύο αστραπιαιο

 

Να προσθέσω μια ακόμη αισθητή διαφορά ότι το a8 δεν ζεσταίνεται τόσο πολύ όσο το g6

Edited by komos
Link to comment
Share on other sites

Απολυτα τελεια συμπεριφορα μετα απο μερες πλεον χρησης .

 

Τι να πω το Α8 2018 ειναι το ποιο απροβληματιστο κινητο .

Τελεια συμπεριφορα .Δεν εχει γινει κατι στη λειτουργια του που να το δω και να με χαλασει.Δεν ξερω εαν παιζει ρολο οταν το ανοιξα απο το κουτι του και το εστησα για πρωτη φορα μου εδινε το δικαιωμα ως επιλογη εαν θελω να εγκαταστησω τα samsung apps και google apps .Εγω φυσικα δεν τα εβαλα παρα μονο το κλασικο κομπιουτερακι της samsung .Kατα ταλλα εχω βαλει τις δικες μου εφαρμογες , social media κτλ.Η συσκευη παει τρενο απιστευτη ταχυτητα με τα animations τα εβαλα 0.5 το τριτο Off .Δεν εχει κολλησει πουθενα μπαταρια αριστη κανενας φοβος μη μεινεις στο 24ωρο .Ολα σουπερ φτου μη το ματιασω:p:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Απολυτα τελεια συμπεριφορα μετα απο μερες πλεον χρησης .

 

Τι να πω το Α8 2018 ειναι το ποιο απροβληματιστο κινητο .

Τελεια συμπεριφορα .Δεν εχει γινει κατι στη λειτουργια του που να το δω και να με χαλασει.Δεν ξερω εαν παιζει ρολο οταν το ανοιξα απο το κουτι του και το εστησα για πρωτη φορα μου εδινε το δικαιωμα ως επιλογη εαν θελω να εγκαταστησω τα samsung apps και google apps .Εγω φυσικα δεν τα εβαλα παρα μονο το κλασικο κομπιουτερακι της samsung .Kατα ταλλα εχω βαλει τις δικες μου εφαρμογες , social media κτλ.Η συσκευη παει τρενο απιστευτη ταχυτητα με τα animations τα εβαλα 0.5 το τριτο Off .Δεν εχει κολλησει πουθενα μπαταρια αριστη κανενας φοβος μη μεινεις στο 24ωρο .Ολα σουπερ φτου μη το ματιασω:p:lol:

 

Και εκει που λέω δεν είμαστε για έξοδα τώρα,εκεί με τρώει το χέρι μου μ αυτά τα ωραία που βλέπω να γράφεις!!Στο τέλος μάλλον είναι ξεκάθαρο τι θα επικρατήσει :p

Link to comment
Share on other sites

Και εκει που λέω δεν είμαστε για έξοδα τώρα,εκεί με τρώει το χέρι μου μ αυτά τα ωραία που βλέπω να γράφεις!!Στο τέλος μάλλον είναι ξεκάθαρο τι θα επικρατήσει :p

Κοιτα για να μη φανω καπως γερνω καθαρα στην αποψη οτι η συσκευη δεν εχει εγκατεστημενα τα samsung apps ξερεις το members το samsung browser κτλ.Επισης απο google αφησα να εγκατασταθει μονο ο chrome.Εξυπνη η επιλογη οταν το στηνεις για πρωτη φορα να επιλεγεις τι θες.Βεβαια τα βαζεις απο το google-play οποτε θες σου δινει το δικαιωμα .Στα+ η εξυπνη λειτουργια του καινουργιου επεξεργαστη 7885 .Και με πολυ καλη διαχειριση στη μπαταρια.Κανουν νερα οι ναυαρχιδες:p και δεν κανει το A8 2018 να μου πεις και αυτο τελικα ναυαρχιδα ειναι.H samsung θα μας στειλει στο ψυχιατρειο:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...