Jump to content

Ασφαλεια κινητων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν προτείνεται σε ολες τις συσκευες μια ασφαλεια με την αγορα ενος κινητου?Να γινει κανονας!Και οποιος θελει περναει και αντιβιοτικο.Οχι μονο για την οθόνη αλλα για παν Φύσης "ατυχιες".
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ μία ερώτηση,τι ακριβώς καλύπτει η ασφάλεια;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν προτείνεται ή να γίνει κανόνας; Απ' όσο γνωρίζω σε συνεργασία με διάφορες ασφαλιστικές υπάρχουν προγράμματα ασφάλειας κινητών... Oπότε κινείται όπως θέλει ο καθένας... Προσωπικά για τη συσκευή που έχω (αξίας ~150 ευρώ) δε μπαίνω καν στη διαδικασία να το σκεφτώ... Όσον αφορά καλύψεις που ρωτάει ο φίλος παραπάνω, παραθέτω ένα ενδεικτικό link που βρήκα τυχαία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν καλυπει η ασφαλεια ολες τις περιπτωσεις.Το ερωτημα ειναι αν υπαρχει στατιστικη για καθε μοντελο για το ποσο σταθερο ειναι σαν λογισμικό και σαν κατασκευση.Πανω σε αυτο επενδύεις.Καπου εχεις και μια απαίτηση γιαυτο που αγοραζεις.

Δεν μπαινω στη λογικη να πω περνω ενα κινητο 50ευρο και το αλλαζω καθε χρονο, αρα ουτε ασφαλεια θελω ουτε απαιτησεις εχω.Και παν απ'όλα οταν το προσεχεις και λες απο την δικη μου μεριά τα εκανα ολα σωστά γιατι να συμβεί κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη έχω λιγο μπερδευτεί, θες να σου προτείνουμε κάποιο μοντέλο;

Διαφορετικά είσαι σε λάθος ενότητα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη έχω λιγο μπερδευτεί, θες να σου προτείνουμε κάποιο μοντέλο;

Διαφορετικά είσαι σε λάθος ενότητα.

 

Μαλλον ούτε και ο ίδιος ξέρει τι θέλει να πει.Δεν βλέπεις πόσα θέματα έχει ανοίξει για το samsung note 4?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη έχω λιγο μπερδευτεί, θες να σου προτείνουμε κάποιο μοντέλο;

Διαφορετικά είσαι σε λάθος ενότητα.

 

Εχω γραψει και σε αλλες ενότητες τον προβληματισμό μου και αφορα το Νote 4.Το χρυσο πληρωσα και τωρα που το εδωσα μεσα για επιδιόρθωση μου βγαζουν κοστολογιο οσο ενα καινουργιο!Αν εχω τύχη θα βρω καποιον να το φτιαξει σε λογικη τιμη, αλλιως κορνιζα για να το θυμάμαι το λαθος αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μεταφέρθηκε σε καταλληλότερη ενότητα αν και πάλι δεν ειμαι σίγουρος αν ταιριάζει και εδώ (ο τίτλος ταιριάζει, το περιεχόμενο όχι και τόσο).

 

Όσον αφορά το πρόβλημα σου, ένα θέμα νομίζω ειναι αρκετό. Αν κατάλαβα καλά μιλάμε για κινητό εκτός εγγύησης; Αν ναι, προφανώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό. Άλλες εταιρείες έχουν πιο ακριβά ανταλλακτικά και άλλες φτηνότερα. Όπως επίσης υπάρχουν αυθεντικά και imitation ανταλλακτικά... ενώ παίζει και μεγάλο ρόλο σε τι service θα το πας.

 

Εγώ θα σου πρότεινα να δεις και μικρότερα καταστήματα/services (στη περίπτωση που δεν το χεις κάνει ήδη). Γενικά το note 4 ειναι αρκετά παλιο κινητό και δεν ξέρω αν αξίζει να επισκευαστεί. Τι έχει πάθει;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μεταφέρθηκε σε καταλληλότερη ενότητα αν και πάλι δεν ειμαι σίγουρος αν ταιριάζει και εδώ (ο τίτλος ταιριάζει, το περιεχόμενο όχι και τόσο).

 

Όσον αφορά το πρόβλημα σου, ένα θέμα νομίζω ειναι αρκετό. Αν κατάλαβα καλά μιλάμε για κινητό εκτός εγγύησης; Αν ναι, προφανώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό. Άλλες εταιρείες έχουν πιο ακριβά ανταλλακτικά και άλλες φτηνότερα. Όπως επίσης υπάρχουν αυθεντικά και imitation ανταλλακτικά... ενώ παίζει και μεγάλο ρόλο σε τι service θα το πας.

 

Εγώ θα σου πρότεινα να δεις και μικρότερα καταστήματα/services (στη περίπτωση που δεν το χεις κάνει ήδη). Γενικά το note 4 ειναι αρκετά παλιο κινητό και δεν ξέρω αν αξίζει να επισκευαστεί. Τι έχει πάθει;

 

Ψαχνω Service στην Θεσσαλονίκη.Θα χαρω αν μου πείτε μια διεύθυνση.Ευχαριστω εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω Service στην Θεσσαλονίκη.Θα χαρω αν μου πείτε μια διεύθυνση.Ευχαριστω εκ των προτέρων!!

 

Xωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, μιας και ούτε έχω προσωπική εμπειρία, ούτε γνωρίζω αν επιτρέπεται εδώ στο forum, ρίξε μια ματιά εδώ. Qubestore λέγεται το μαγαζί και έχω δει θετικά σχόλια σε forums, fb... Ίσως μπορούν να σε βοηθήσουν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, μιας και ούτε έχω προσωπική εμπειρία, ούτε γνωρίζω αν επιτρέπεται εδώ στο forum, ρίξε μια ματιά εδώ. Qubestore λέγεται το μαγαζί και έχω δει θετικά σχόλια σε forums, fb... Ίσως μπορούν να σε βοηθήσουν... ;)

 

Σε ευχαριστω. Εύχομαι να τακτοποιήσω το προβλημα μου, χωρις αλλες δυσκολιες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες όμως, τι πρόβλημα έχεις; Αν είναι οθόνη δεν αξίζει να.ασχοληθεις πιστεύω καθότι οι amoled κοστίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες όμως, τι πρόβλημα έχεις; Αν είναι οθόνη δεν αξίζει να.ασχοληθεις πιστεύω καθότι οι amoled κοστίζουν.

 

Στην αρχη νομιζα μπαταρια , γιατι τελειωνε γρηγορα .Αλλα στο τελος κολλουσε παρα πολυ και στο τελος δεν ανοιγε καν.Το τηλέφωνο δεν επεσε,ουτε υγρασια ειδε το προσεχα παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...