Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 5/2/2022 at 8:36 ΜΜ, spirospatra said:

Καλησπέρα.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως επιλέγεται αν ένα δέμα από Γερμανία θα το χειριστεί Ελλάδα η dhl ή τα Ελτά?

Τι εννοώ?Παρέλαβα πριν από περίπου δύο μήνες ένα δέμα με tracking της μορφής cyxxxxxxxxxde το παρέλαβα με dhl κ τώρα ένα που που περιμένω με την ίδια μορφή τράκινγκ ανιχνεύεται στα ΕΛΤΑ και το στάτους λέει:

"Thursday, February 3rd, 2022, 7:50 a.m., Feucht, Germany The shipment is transported to the destination country/destination area and handed over to the delivery organization there."

Φαντάζομαι ότι θα αργήσει πολύ περισσότερο από ότι το άλλο. Ξέρουμε περίπου πόσο?Κ πως επιλέγεται ποιος θα το χειριστεί εδώ στην Ελλάδα?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Σε εμένα έγινε από έλτα κούριερ από Γερμανία με dhl και ας έχει κατάστημα η dhl εδώ στην πόλη ,πριν γινόταν από την dhl . Μπορεί να έτυχε σε αυτό το δέμα ,όταν θα παραγγείλω πάλι από Γερμανία θα ενημερώσω και πάλι ποιος το έφερε.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, pagouras7 said:

Σε εμένα έγινε από έλτα κούριερ από Γερμανία με dhl και ας έχει κατάστημα η dhl εδώ στην πόλη ,πριν γινόταν από την dhl . Μπορεί να έτυχε σε αυτό το δέμα ,όταν θα παραγγείλω πάλι από Γερμανία θα ενημερώσω και πάλι ποιος το έφερε.

 

 

 

 

Καλημέρα . ξέχασα να γράψω χθες . παρέλαβα με ΕΛΤΑ κουριερ!σε μια εβδομάδα ακριβώς . πολύ γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια,πραγματικα ειμαι σε απογνωση και δεν ξερω που αλλου να απευθυνθω,θελω τα φωτα σας....

μου εστειλε ενα παλικαρι ενα δεμα,με περιεχομενο αξιας,και το περιμενω Πειραια απο τις 18/2 με Ελτα κουριερ,και εχω παρει παντου τηλεφωνο,και μου πετανε το μπαλακι ο ενας στον αλλον.

Μεχρι και μαιλ,εχω στειλει στα κεντρικα,Αγ.Παρασκευη,και ενω μου απαντουσαν,τωρα νεκρα...Τι να κανω...???

https://www.elta-courier.gr/search?br=WE290047137GR

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tarirs said:

Καλησπερα παιδια,πραγματικα ειμαι σε απογνωση και δεν ξερω που αλλου να απευθυνθω,θελω τα φωτα σας....

μου εστειλε ενα παλικαρι ενα δεμα,με περιεχομενο αξιας,και το περιμενω Πειραια απο τις 18/2 με Ελτα κουριερ,και εχω παρει παντου τηλεφωνο,και μου πετανε το μπαλακι ο ενας στον αλλον.

Μεχρι και μαιλ,εχω στειλει στα κεντρικα,Αγ.Παρασκευη,και ενω μου απαντουσαν,τωρα νεκρα...Τι να κανω...???

https://www.elta-courier.gr/search?br=WE290047137GR

Για αρχή, μπορείς να τους πεις ότι εάν δεν ξέρεις εντός της ημέρας τι έχει γίνει το δέμα, θα κάνεις άμεσα καταγγελία στην ΕΕΤΤ...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, minast said:

Για αρχή, μπορείς να τους πεις ότι εάν δεν ξέρεις εντός της ημέρας τι έχει γίνει το δέμα, θα κάνεις άμεσα καταγγελία στην ΕΕΤΤ...

Ευχαριστω,θα τους ταρακουνησω λιγο γιατι δεν γινετε πια....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/3/2022 at 12:27 ΠΜ, tarirs said:

Καλησπερα παιδια,πραγματικα ειμαι σε απογνωση και δεν ξερω που αλλου να απευθυνθω,θελω τα φωτα σας....

μου εστειλε ενα παλικαρι ενα δεμα,με περιεχομενο αξιας,και το περιμενω Πειραια απο τις 18/2 με Ελτα κουριερ,και εχω παρει παντου τηλεφωνο,και μου πετανε το μπαλακι ο ενας στον αλλον.

Μεχρι και μαιλ,εχω στειλει στα κεντρικα,Αγ.Παρασκευη,και ενω μου απαντουσαν,τωρα νεκρα...Τι να κανω...???

https://www.elta-courier.gr/search?br=WE290047137GR

 Απαράδεκτοι τα γερμανικά ταχυδρομεία που ξεκίνησαν πάλι την συνεργασία με τα τα τραγικά ελτα, τρίτη μέρα κάθεται στο αεροδρόμιο , τέρμα πλέον όσα καταστήματα στέλνουν με  ΕΛΤΑ ,ούτε ένα ευρώ σε παραγγελία ,να σταματήσουν να στέλνουν με ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2022 at 5:35 ΜΜ, pagouras7 said:

 Απαράδεκτοι τα γερμανικά ταχυδρομεία που ξεκίνησαν πάλι την συνεργασία με τα τα τραγικά ελτα, τρίτη μέρα κάθεται στο αεροδρόμιο , τέρμα πλέον όσα καταστήματα στέλνουν με  ΕΛΤΑ ,ούτε ένα ευρώ σε παραγγελία ,να σταματήσουν να στέλνουν με ΕΛΤΑ.

Eγω εχω κανει καταγγελια με ΕΕΤΤ και συνηγορο του πολιτη,το δεμα μου δεν βρεθηκε ποτε,σημερα κλεινει 1 μηνα,η πλακα ειναι οτι μου ειπαν για αποζημιωση στα 100 ευρω περιπου,ενω το δεμα,ενα κινητο,ηταν πανω απο 300 ευρω,και μου ειπαν γιατι δεν εκανα ασφαλιση πακετου.Που να ξερω οτι οι κοπριτες-κλεφτες,θα το αρπαξουν...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Την ασφάλιση για το αυτοκίνητο την κάνεις είτε τρακάρεις είτε δεν τρακάρεις. Δυνατότητα να το ασφαλίσεις 3 δευτερόλεπτα πριν τρακάρει , υπάρχει μόνο στις διαφημίσεις της Cosmote Insurance. 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει με τα δέματα. Αν είναι ακριβά τα ασφαλίζεις.  

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Vasileios said:

Την ασφάλιση για το αυτοκίνητο την κάνεις είτε τρακάρεις είτε δεν τρακάρεις. Δυνατότητα να το ασφαλίσεις 3 δευτερόλεπτα πριν τρακάρει , υπάρχει μόνο στις διαφημίσεις της Cosmote Insurance. 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει με τα δέματα. Αν είναι ακριβά τα ασφαλίζεις.  

ναι αλλα μου το εστειλαν,και χαθηκε στην πορεια,και που να ξερει οτι οι κοπριτες θα το κλεψουν,εγω του εστειλα με γενικη ταχυδρομικη,που μονο με αυτη στελνω,και το πηρε την αλλη μερα...

και παρεπιμπτοντος για να μην υπαρχουν αμφιβολιες,και ο αλλος εχει κανει καταγγελια

και οταν στελνεις ενα αντικειμενο,πρεπει να ειναι προσεχτικοικαι να υπαρχουν λωποδυτες,και κλεφτομανεις,ειτε ειναι ακριβο ειτε φτηνο,το προσεχεις σαν δικο σου αντικειμενο...

Αλλα ξεχασα ειναι δημοσιο,οταν θα γινουν,που θα γινου ιδιωτικα,θα δουμε ολους αυτους τους κοπριτες να κανουν συλλαλητηρια με πανο....

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με Γενική ταχυδρομική, που είναι ιδιωτική εταιρεία, αν χαθεί , θα σου δώσουν τριακόσια ευρώ ; 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε τι γράφει ο κανονισμός της Γενικής Ταχυδρομικής, για την περίπτωση αυτή. Αποζημιώνουν έως 400€, χωρίς πρόσθετη ασφάλεια κλοπής, η οποία θα ήταν επιπλέον των τελών 0,6% , επί της δηλωθείσης αξίας.

Που σημαίνει οτι με ηλεκτρονική απόδειξη αγοράς 300€ από το κατάστημα, χωρίς πρόσθετη ασφάλεια, σε αποζημιώνουν με 300€ (έτσι λένε τουλάχιστον, δεν έχω ίδια πείρα). 

Άρθρο 8: Σε περίπτωση καταστροφής ή απώλειας μεταφερομένων, η ευθύνη της ΓΕΝΙΚΗΣ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗΣ περιορίζεται έως το ποσό των 70 ΕΥΡΩ για έγγραφα και έως των 400 ΕΥΡΩ για δέματα σύμφωνα με την πραγματική αξία του περιεχομένου του. Ως πραγματική αξία του περιεχομένου της αποστολής νοείται για τα έγγραφα το κόστος επανέκδοσης, αντικατάστασης, αναπαραγωγής ή ανασύνταξης αυτών και για τα αντικείμενα  το κόστος (καθαρή αξία- προ φόρου προστιθέμενης αξίας) επισκευής, αντικατάστασης ή αγοράς αυτών που αποδεικνύεται εκ των προσκομιζομένων από τον δικαιούχο παραστατικών, λαμβανομένου υπόψη του αντικειμένου κατά την παράδοση. Για τον υπολογισμό της πραγματικής αξίας δεν λαμβάνεται υπόψη η εμπορική τους χρησιμότητα ή η τυχόν ιδιαίτερη αξία- χρησιμότητα που είχε το περιεχόμενο της αποστολής για τον δικαιούχο της αποζημίωσης. Ο αποστολέας είτε ο εκάστοτε χρήστης των υπηρεσιών (παραλήπτης, εντολέα κλπ) αποδέχεται ανεπιφύλακτα τα παραπάνω ανώτατα ποσά αποζημίωσης, στα οποία συμπεριλαμβάνεται και τυχόν αποζημίωσή του για ηθική βλάβη, ενώ η συνεπαγόμενη απώλεια κέρδους δεν αποζημιώνεται, σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 688/52 απόφαση της ΕΕΤΤ (ΦΕΚ Β’ 1412/10.6.2013). Ο αποστολέας δηλώνει ότι παραιτείται από κάθε επιπλέον αξίωσή του κατά της ΓΕΝΙΚΗΣ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗΣ για κάθε θετική ή αποθετική ζημιά ή διαφυγόν κέρδος από οποιαδήποτε αιτία και αν προέρχονται, σε κάθε περίπτωση δηλώνει ανέκκλητα ότι προβαίνει σε άφεση χρέους από τις αιτίες αυτές. Τα ανωτέρω ποσά ισχύουν ανά αποστολή και δεν μπορούν να είναι υψηλότερα ακόμα και αν έχει τεθεί υπόψη της Εταιρείας από πριν ο ενδεχόμενος κίνδυνος. Η  ΓΕΝΙΚΗ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗ  δεν γνωρίζει το περιεχόμενο των αποστολών και ως εκ τούτου ο αποστολέας αναγνωρίζει σε περίπτωση μη ασφάλισης της αποστολής του ότι η αξία του περιεχομένου της αποστολής καλύπτεται μέχρι τα παραπάνω ανώτερα ποσά, άλλως φέρει ο ίδιος την ευθύνη για το τυχόν υπερβάλλον της αξίας της. Για να καταβληθούν τα ως άνω ποσά στον δικαιούχο της αποζημίωσης θα πρέπει να υπάρχει αποδεδειγμένη ευθύνη της Εταιρείας και ο δικαιούχος να έχει ακολουθήσει την διαδικασία του άρθρου 13 των παρόντων. Ως δικαιούχος της αποζημίωσης λογίζεται ο αποστολέας και στην περίπτωση που κοινοποιηθεί στην Εταιρεία έγγραφη παραίτησή του ο παραλήπτης της αποστολής. Σε περίπτωση που το πρόσωπο αποστολέα και εντολέα για την διακίνηση της αποστολής διαφέρει ως δικαιούχος τυχόν αποζημίωσης που θα εγκριθεί θεωρείται αρχικά ο αναγραφόμενος στο συνοδευτικό δελτίο ταχυμεταφοράς ως αποστολέας του ταχυδρομικού αντικειμένου, ουχί ο εντολέας και σε περίπτωση έγγραφης παραίτησης του αναγραφόμενου ως αποστολέα ο παραλήπτης. Τα ανώτερα ποσά αποζημίωσης ισχύουν και για αποστολές με δηλωμένη αξία όταν δεν είναι ασφαλισμένες σύμφωνα με τα επόμενα. Επιπλέον, ανάλογα με την δηλούμενη από τον αποστολέα αξία του ταχυδρομικού αντικειμένου, κάθε ταχυδρομικό αντικείμενο που διακινείται εντός Ελλάδας μπορεί προαιρετικά να ασφαλίζεται για απώλεια, κλοπή ή καταστροφή  της, μέσω της ασφαλιστικής εταιρείας που συνεργάζεται η ΓΕΝΙΚΗ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗ για ποσό μεγαλύτερο των παραπάνω αποζημιώσεων, με επιβάρυνση του χρήστη ίση με ποσοστό 0,6% επί της δηλούμενης αξίας του αντικειμένου.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Vasileios said:

Δηλαδή με Γενική ταχυδρομική, που είναι ιδιωτική εταιρεία, αν χαθεί , θα σου δώσουν τριακόσια ευρώ ; 

Δεν χανετε διοτι ειναι ιδιωτικη,υπαρχουν ευθυνες,δεν ειναι ωχ ρε αδερφε,δεν μας διωχνει κανεις,γ@μησε τα ολα...

 

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Να τα στέλνετε λοιπόν με Γενική ταχυδρομική που δεν χάνονται. 

Τι θέλετε και μπλέκετε με τα ΕΛΤΑ? 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Vasileios said:

Να τα στέλνετε λοιπόν με Γενική ταχυδρομική που δεν χάνονται. 

Τι θέλετε και μπλέκετε με τα ΕΛΤΑ? 

 

Στα ελτα δουλευεις και κοβεσαι τοσο....καταλαβα....

Δεν το εστειλα εγω,μου το εστειλαν,εγω στελνω με γενικη..

και ωραιος,για αυτο παμε μπροστα σαν χωρα.....α,ρε Γερμανοι που μας χρειαζετε,με καμτσικι,αντι να υπαρχει αλληλεγγυη διοτι μπορει να συμβει στον καθενα...αλλα ξεχασα,ειναι η κατσικα του γειτονα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

A , Αλληλεγγύη,

Αν θες, σου χτυπάω τον ώμο και σου λέω τι καλό παιδί που είσαι. 

Αλλά οι όροι των ΕΛΤΑ είναι δημοσιευμένοι , και δίνουν 100 ευρώ αποζημίωση. 

Το να διαμαρτύρεσε στην ΕΕΤΤ γιατί αν το έστελνες με Γενική θα σου δίναν 300, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Δεν το έστειλες με Γενική 

Με το να τα στείλεις με ΕΛΤΑ θα γίνει αυτό που αποδέχτηκες. 100 ευρώ αποζημίωση και μεγαλύτερη αξία πρέπει να την ασφαλίσεις.  

Θα σου δώσουν λοιπόν 100 ευρώ.

Η ΕΕΤΤ θα σου πεί τι καλό παιδί είσαι θα σου χτυπήσουν τον ώμο , και δεν θα κάνουν τίποτα απολύτως γιατί θα αποδεχτούν τους όρους χρήσης των ΕΛΤΑ.

Φυσικά κατάλαβα και εγώ. Στην Γενική ταχυδρομική θα δουλεύεις. ( απλά απαντάω στην λογική σου ). 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasileios said:

A , Αλληλεγγύη,

Αν θες, σου χτυπάω τον ώμο και σου λέω τι καλό παιδί που είσαι. 

Αλλά οι όροι των ΕΛΤΑ είναι δημοσιευμένοι , και δίνουν 100 ευρώ αποζημίωση. 

Το να διαμαρτύρεσε στην ΕΕΤΤ γιατί αν το έστελνες με Γενική θα σου δίναν 300, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Δεν το έστειλες με Γενική 

Με το να τα στείλεις με ΕΛΤΑ θα γίνει αυτό που αποδέχτηκες. 100 ευρώ αποζημίωση και μεγαλύτερη αξία πρέπει να την ασφαλίσεις.  

Θα σου δώσουν λοιπόν 100 ευρώ.

Η ΕΕΤΤ θα σου πεί τι καλό παιδί είσαι θα σου χτυπήσουν τον ώμο , και δεν θα κάνουν τίποτα απολύτως γιατί θα αποδεχτούν τους όρους χρήσης των ΕΛΤΑ.

Φυσικά κατάλαβα και εγώ. Στην Γενική ταχυδρομική θα δουλεύεις. ( απλά απαντάω στην λογική σου ). 

 

xaxax,το που δουλευω αν σου πω θα σου πεσουν τα.....δουλευω χρονια ως οδηγος σε δικο μου τρακτορα,και μεταφερω εκκατομυριων ευρω εμπορευμα,και εισαγωγη και εξαγωγη,αρα μην μου λες εμενα,την ορθη πλευρας μιας απωλειας αντικειμενου,αξιας η μη,δεν υπαρχει λογικη σε αυτο,ειναι αντικειμενο οχι ιδιοκτησιας σου αλλα ξενο,αρα πρεπει να το προσεχω 2πλα....

Τωρα ως ΔΥ που θα εισαι,ξερω απο καρεκλοκενταυρους στην Ελλαδα....στα π@π@ρια μου,δικο μου ειναι.....

Ευχομαι περα,απο την ζημια που εχω παθει,αυτο ειναι το λιγοτερο την υγεια μας να εχουμε,αλλα αυτοι που εκαναν αυτην την κινηση...στον χρονο,ειναι και το καρμα......

Ευχομαι επεισης ολα τα δημοσια με τους κηφηνες να γινουν ιδιωτικα για να δουλευουν σωστα,να δεις μετα πως βγαζει φωτια ο κωλ@ς τους,και δεν θα σκεφτονται οπως προανεφερα...

 

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια φορα που περασε ταχυδρομος απο το σπιτι μου, ηταν πριν απο 3 βδομαδες! Και κανονικα εχω υλικο που περιμενω που πρεπει να περνουν τουλαχιστον μια φορα τη βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε και με τις ιδιωτικές εταιρείες ηλεκτρικής ενέργειας τη μεγάλη επιτυχία.

Και με την ιδιωτική υγεία επίσης. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, p_k said:

Είδαμε και με τις ιδιωτικές εταιρείες ηλεκτρικής ενέργειας τη μεγάλη επιτυχία.

Και με την ιδιωτική υγεία επίσης. 

καμια σχεση με το συμβαν που Συζηταμε εδω μεσα,στις συγκεκριμενες εταιρειες που αναφερεις,αν θες γινεσαι συνδρομητης δεν στο κανουν βιαιως,ενω στο να στο χασουν-κλεψουν ειναι ποινικο αδικημα και στο κανουν παρα την θεληση σου....

 

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tarirs said:

xaxax,το που δουλευω αν σου πω θα σου πεσουν τα.....δουλευω χρονια ως οδηγος σε δικο μου τρακτορα,και μεταφερω εκκατομυριων ευρω εμπορευμα,και εισαγωγη και εξαγωγη,αρα μην μου λες εμενα,την ορθη πλευρας μιας απωλειας αντικειμενου,αξιας η μη,δεν υπαρχει λογικη σε αυτο,ειναι αντικειμενο οχι ιδιοκτησιας σου αλλα ξενο,αρα πρεπει να το προσεχω 2πλα....

Τωρα ως ΔΥ που θα εισαι,ξερω απο καρεκλοκενταυρους στην Ελλαδα....στα π@π@ρια μου,δικο μου ειναι.....

Ευχομαι περα,απο την ζημια που εχω παθει,αυτο ειναι το λιγοτερο την υγεια μας να εχουμε,αλλα αυτοι που εκαναν αυτην την κινηση...στον χρονο,ειναι και το καρμα......

Ευχομαι επεισης ολα τα δημοσια με τους κηφηνες να γινουν ιδιωτικα για να δουλευουν σωστα,να δεις μετα πως βγαζει φωτια ο κωλ@ς τους,και δεν θα σκεφτονται οπως προανεφερα...

 

Αν ασχολείσαι με εισαγωγές και εξαγωγές θα ξέρεις ότι τα εμπορεύματα ταξιδεύουν  ασφαλισμενα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vasileios said:

Αν ασχολείσαι με εισαγωγές και εξαγωγές θα ξέρεις ότι τα εμπορεύματα ταξιδεύουν  ασφαλισμενα. 

Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια,πριν την πεταξεις σιγουρεψου πρωτα,πολλα προιοντα απο εταιρειες,δεν τα ασφαλιζουν λογω κοστους,απλως ταξισευουν με εμπιστα ατομα,οχι λαμογια-κλεφτες....δηλαδη δεν υπαρχει ΔΥ 

Δηλαδη τι μου λες,οτι αν ειναι πολιτιμο αντικειμενο,πρεπει να ειναι ασφαλισμενο ? Πολυτιμο για τον αλλον μπορει να ειναι μια καρφιτσα,ενα κουτι φαρμακα,πρεπει να το χασουν η πολυ χειροτεραα να το κλεψουν ? Βρε σας εχουν κακομαθει εσας τους ΔΥ.....

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό σου λέω . Πολύτιμο αντικείμενο πρέπει να είναι ασφαλισμένο. 

Αφέλεια είναι να εμπιστεύεσε τον μεταφορέα επειδή είναι ιδιώτης. 

Και η αφέλεια σίγουρα είναι χειρότερη και από την αμάθεια και από την ημιμάθεια. 

Ευτυχώς όμως κάπιοι είναι παντογνώστες. 

Εγώ δεν ξέρω αν είμαι ημιμαθής, Παντογνώστης πάντως δεν είμαι .

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και σήμερα 24/3/2022, (μία εβδομάδα μετά το hacking), το σύστημα των ΕΛΤΑ για τα μικροδέματα εξωτερικού είναι κρεμασμένο δεν λειτουργεί. Συνεπώς αφού δεν μπορεί να γίνει σκανάρισμα - εισαγωγή και επεξεργασία δεδομένων, έχει σταματήσει η διακίνηση αυτών των μικροδεμάτων. Η διοίκηση των ΕΛΤΑ, αντί να ζητήσει συγνώμη γαι την καθυστέρηση αυτή, (που είναι 100% δικής της υπαιτιότητας επειδή το λογισμικό των ΕΛΤΑ είχε τρύπες ασφαλείας), βγάζει ανακοινώσεις και λέει οτι όλα λειτουργούν κανονικά από σήμερα. ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ, ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...