Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα παρέλαβα ένα ακόμα πακέτο από ali μέσω cainiao... σύνολο 26 μέρες!

 

Τυχερέ, είναι και απο Κίνα,

Εμένα απο Αγγλία έκλεισε 34 μέρες απο τότε που πάτησε Ελλαδα και ακόμα χαου ντου γιου ντού του λέω... :lol::rotfl:

Υπάρχουν και χειρότερα βέβαια, καμιά 4-5 σελίδες οπίσω.. :chair:

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Τι μαγικό κάνατε Άγγελε; PostNl σε δύο μέρες; Μας κακομαθαίνετε!

Γκαστόνεεεεεε :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Θα έπεσες στην περίπτωση... Θα ήταν καμιά διαλυμένη κούτα και άνοιξε άμεσα.

Εσύ και περίπου 300 ακόμα θα ήταν οι τυχεροί.

 

Μετά από αυτό το ΣαββατοΚυριακοΔεύτερο δεν θα υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ NL από Μάιο στο κέντρο.

Όλα θα είναι Ιούνιο και μπροστά.

Γενικά όσοι έχετε αντικείμενα Μάιο (Κίνα, Ολλανδία κλπ) μετά από αυτό το ΣαββατοΚυριακοΔεύτερο ΟΛΑ θα τα δείτε Τρίτη να έχουν φύγει από κέντρο.

Όσοι δεν τα δείτε, Τετάρτη, στείλτε μου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα το μεσημέρι (14:40) και αφού πλέον έχει φύγει απο ΓΕΤΑ , μου έρχεται το παρακάτω email :

"Καλημέρα σας,

Παρακαλώ όπως μας αποστείλετε την πλήρη ηλεκτρονική παραγγελία.

Θα αναμένουμε απάντησή σας."

 

Τι γίνεται εδώ ??? ?????

Του στέλνω και εγώ το τιμολόγιο απο τον πωλητή που μου έστειλε πριν λίγο (σχεδόν αμέσως , πολύ γρήγορος πάντως)

και τέλος , δεν πάει άλλο. Εν τω μεταξύ το πρώτο και το τελευταίο email το έχει στείλει ο ίδιος υπάλληλος και το δεύτερο email (χθεσινό), που αναγράφεται στο quote, άλλος υπάλληλος. Διακρίνω μια έλλειψη επικοινωνίας !!!

 

10/6/2021, 14:06 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

10/6/2021, 09:43 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

10/6/2021, 09:19 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

8/6/2021, 09:30 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

7/6/2021, 19:24 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

 

Τελικά σήμερα ήρθε το πακέτο, χωρίς να χρειαστεί να πληρώσω ΦΠΑ και τέλη. Άρα όλα καλά.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

@Angelos32

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!!!

:)

Γκαστόνεεεεεε :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Θα έπεσες στην περίπτωση... Θα ήταν καμιά διαλυμένη κούτα και άνοιξε άμεσα.

Εσύ και περίπου 300 ακόμα θα ήταν οι τυχεροί.

 

Μετά από αυτό το ΣαββατοΚυριακοΔεύτερο δεν θα υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ NL από Μάιο στο κέντρο.

Όλα θα είναι Ιούνιο και μπροστά.

Γενικά όσοι έχετε αντικείμενα Μάιο (Κίνα, Ολλανδία κλπ) μετά από αυτό το ΣαββατοΚυριακοΔεύτερο ΟΛΑ θα τα δείτε Τρίτη να έχουν φύγει από κέντρο.

Όσοι δεν τα δείτε, Τετάρτη, στείλτε μου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς ξέρει τι παίζει με την Orange Connex του EBay? Από τις 14/Απριλίου ένα δεματάκι από Κίνα φαίνεται να έχει μείνει στο εξής

Date Activity Location

2021/04/14 07:48 Arrived in country THESSALONIKI, GR

Ποιος παραδίδει από αυτή την εταιρεία στην Ελλάδα? Δίνουν άλλο κωδικό tracking στην Ελλάδα, ή μένει ο ίδιος? (28 γράμματα - αριθμοί στη σειρά)

Υποψιάζομαι ΕΛΤΑ, οπότε την έβαψα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς ξέρει τι παίζει με την Orange Connex του EBay? Από τις 14/Απριλίου ένα δεματάκι από Κίνα φαίνεται να έχει μείνει στο εξής

Date Activity Location

2021/04/14 07:48 Arrived in country THESSALONIKI, GR

Ποιος παραδίδει από αυτή την εταιρεία στην Ελλάδα? Δίνουν άλλο κωδικό tracking στην Ελλάδα, ή μένει ο ίδιος? (28 γράμματα - αριθμοί στη σειρά)

Υποψιάζομαι ΕΛΤΑ, οπότε την έβαψα.

 

Άμα Ήταν ΕΛΤΑ θα είχες παραλάβει ένα μήνα τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Άμα Ήταν ΕΛΤΑ θα είχες παραλάβει ένα μήνα τώρα...

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δυστυχώς δεν υπάρχει πουθενά τρόπος να επικοινωνήσω με την Orange Connex ή SPEEDPACKγιατί δεν υπάρχει τηλέφωνο ή διεύθυνση στη Θεσσαλονίκη ή σε όλη την Ελλάδα.

Το πακέτο χάθηκε (μάλλον απίθανο, αφού ήταν με tracking number), ή το κλέψανε (το πιθανότερο) στο σημείο εισόδου στην Ελλάδα στη Θεσσαλονίκη. Ακόμη λοιπόν μια απόδειξη της ασυνέπειας των πωλητών του Ε-Βay (όχι πως στο Aliexpress είναι καλύτεροι), οι οποίοι πωλητές στέλνουν με αναξιόπιστες εταιρείες απλά και μόνο για να πληρώσουν το χαμηλότερο κόστος μεταφορικών. Μετά αρχίζουν τα γλοιώδη κινεζοαγγλικά "sorry my friend "κλπ, λες και είμασταν φίλοι από το στρατό. Τους βαρέθηκα πια, από εδώ και εμπρός μόνο Ευρωπαικές αποθήκες μεγάλων και επώνυμων (πχ Banggood) και φυσικά πληρωμή ΜΟΝΟΝ με Paypal, για σιγουριά επιστροφής χρημάτων.

 

ΕΔΩ να συμπληρώσω οτι το Aliexpress, στο παράθυρο πληρωμής με πιστωτική κάρτα, ΈΧΕΙ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ "REMEMBER MY CARD", που σημαίνει οτι τα στοιχεία της κάρτας έμειναν στο Alipay, με ότι κινδύνους αυτό συνεπάγεται. ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ UNCHECK ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΙΝ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Να λέμε και τα καλά !!! Αποστολή απο Aliexpress πραγματικά express !!!!!!

20/6/2021, 16:25 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

20/6/2021, 13:06 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

5/6/2021, 20:16 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

5/6/2021, 16:02 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

3/6/2021, 22:58 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚO

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κάμποσα μικροδεματα (6-7), παραγγελίες από Aliexpress από Φλεβάρη-Μαρτη, κάποια απλά, χωρίς tracking, κάποια όμως και με Belgium Post tracking number. Τόσους μήνες δεν έχω λάβει τίποτα από αυτά, ειδικά τα belgium post φαίνεται να έχουν αναχωρήσει με προορισμό Ελλάδα και έκτοτε η τύχη τους αγνοείται. Τραγικό για τόσους μήνες.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κάμποσα μικροδεματα (6-7), παραγγελίες από Aliexpress από Φλεβάρη-Μαρτη, κάποια απλά, χωρίς tracking, κάποια όμως και με Belgium Post tracking number. Τόσους μήνες δεν έχω λάβει τίποτα από αυτά, ειδικά τα belgium post φαίνεται να έχουν αναχωρήσει με προορισμό Ελλάδα και έκτοτε η τύχη τους αγνοείται. Τραγικό για τόσους μήνες.

 

 

Τα ίδια και εγώ με NL στο τρακινκ και Aliexpress standar shipping εχει ενα μήνα που έχουν μπεί στην Ελλάδα αλλα ακόμη αγνοείται η τύχη τους.

07280ba288109b4cbe06b7347395d5f3.jpg

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ με NL στο τρακινκ και Aliexpress standar shipping εχει ενα μήνα που έχουν μπεί στην Ελλάδα αλλα ακόμη αγνοείται η τύχη τους.

07280ba288109b4cbe06b7347395d5f3.jpg

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Ευκαιρία να "μπουν" κι επίσημα την μεθεπόμενη εβδομάδα, να πληρωσω και το κάτιτι μου σε ΦΠΑ και λοιπούς δασμούς. Και θα αξίζει κιόλας, για την τόσο καλή υπηρεσια που μου παρέχεται...τι, λίγο το έχεις να μου παραδώσουν παραγγελίες προ 6-7 μηνών; Θα ισοδυναμεί και με θαύμα άλλωστε αυτή η παράδοση τόσους μήνες μετά....και στο θαύμα τι αξία να βάλει κανείς!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Άγγελε. Αν μπορείς να μας δώσεις κάποιες πληροφορίες. Εγώ πχ έχω 15 πακετάκια από AliExpress, αξίας από 2€ έως 10€. Αρκετά είναι LT***NL, και αλλα είναι UA***HU. Μέχρι στιγμής πέρναγαν τελωνείο και βγαίναν τελωνειακως ελεύθερα. Τα παρήγγειλα τις προάλλες χωρίς να ξέρω ότι επιβλήθηκε αυτός ο νόμος από 1η Ιουλίου. Προφανώς επειδή παραγγέλθηκαν μέσα Ιουνίου, αποκλείεται να φτάσουν Ελλάδα και να ανοιχτούν οι σάκοι τον Ιούνιο. Η ερώτηση μου είναι λοιπόν αν γνωρίζεις, θα επιβληθεί ΦΠΑ 24% επί της αξίας που λέει πάνω το κάθε πακέτο? ή θα βάλουν σε κάθε πακέτο 24% ΦΠΑ + 15 δασμό για κάθε ένα? Προφανώς και οι παραγγελίες ήταν πολλές, προκειμένου να είναι όλα τα μικροαντικείμενα ενα-ενα και να έχουν αξία κάτω από 22€. Σόρρυ για το μεγάλο post Άγγελε, αλλά πιστεύω ότι πολλά άτομα έχουν παραπλήσιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Άγγελε. Αν μπορείς να μας δώσεις κάποιες πληροφορίες. Εγώ πχ έχω 15 πακετάκια από AliExpress, αξίας από 2€ έως 10€. Αρκετά είναι LT***NL, και αλλα είναι UA***HU. Μέχρι στιγμής πέρναγαν τελωνείο και βγαίναν τελωνειακως ελεύθερα. Τα παρήγγειλα τις προάλλες χωρίς να ξέρω ότι επιβλήθηκε αυτός ο νόμος από 1η Ιουλίου. Προφανώς επειδή παραγγέλθηκαν μέσα Ιουνίου, αποκλείεται να φτάσουν Ελλάδα και να ανοιχτούν οι σάκοι τον Ιούνιο. Η ερώτηση μου είναι λοιπόν αν γνωρίζεις, θα επιβληθεί ΦΠΑ 24% επί της αξίας που λέει πάνω το κάθε πακέτο? ή θα βάλουν σε κάθε πακέτο 24% ΦΠΑ + 15 δασμό για κάθε ένα? Προφανώς και οι παραγγελίες ήταν πολλές, προκειμένου να είναι όλα τα μικροαντικείμενα ενα-ενα και να έχουν αξία κάτω από 22€. Σόρρυ για το μεγάλο post Άγγελε, αλλά πιστεύω ότι πολλά άτομα έχουν παραπλήσιο πρόβλημα.

 

Φίλε μου νομίζω, χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, ότι μετά την 1η Ιουλίου περνάν όλα τελωνείο ανεξαρτήτως του πότε έγινε η παραγγελία κλπ.

Το 15άρι δεν θα ισχύει από όσο ξέρω, θα είναι κάποιο αρκετά μικρότερο ποσό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμένω κάμποσα μικροδεματα (6-7), παραγγελίες από Aliexpress από Φλεβάρη-Μαρτη, κάποια απλά, χωρίς tracking, κάποια όμως και με Belgium Post tracking number. Τόσους μήνες δεν έχω λάβει τίποτα από αυτά, ειδικά τα belgium post φαίνεται να έχουν αναχωρήσει με προορισμό Ελλάδα και έκτοτε η τύχη τους αγνοείται. Τραγικό για τόσους μήνες.

 

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο φίλε μου...

Πιθανόν δεν έχουν έρθει ποτέ Ελλάδα τα μικροδέματα σου.

Στα ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΜΑ από Μάιο.

Όλα είναι Ιούνιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Άγγελε. Αν μπορείς να μας δώσεις κάποιες πληροφορίες. Εγώ πχ έχω 15 πακετάκια από AliExpress, αξίας από 2€ έως 10€. Αρκετά είναι LT***NL, και αλλα είναι UA***HU. Μέχρι στιγμής πέρναγαν τελωνείο και βγαίναν τελωνειακως ελεύθερα. Τα παρήγγειλα τις προάλλες χωρίς να ξέρω ότι επιβλήθηκε αυτός ο νόμος από 1η Ιουλίου. Προφανώς επειδή παραγγέλθηκαν μέσα Ιουνίου, αποκλείεται να φτάσουν Ελλάδα και να ανοιχτούν οι σάκοι τον Ιούνιο. Η ερώτηση μου είναι λοιπόν αν γνωρίζεις, θα επιβληθεί ΦΠΑ 24% επί της αξίας που λέει πάνω το κάθε πακέτο? ή θα βάλουν σε κάθε πακέτο 24% ΦΠΑ + 15 δασμό για κάθε ένα? Προφανώς και οι παραγγελίες ήταν πολλές, προκειμένου να είναι όλα τα μικροαντικείμενα ενα-ενα και να έχουν αξία κάτω από 22€. Σόρρυ για το μεγάλο post Άγγελε, αλλά πιστεύω ότι πολλά άτομα έχουν παραπλήσιο πρόβλημα.

 

Τα 15€ ΔΕΝ είναι δασμός αλλά το τέλος εκτελωνισμού των ΕΛΤΑ.

Με τις ανακοινώσεις που υπάρχουν για το θέμα μετά την 1/7 είναι ξεκάθαρο ότι όσα δέματα μπουν στη χώρα μετά την ημερομηνία αυτή, με αξία κάτω των 22€ θα χρεωθούν με ΦΠΑ, ανεξάρτητα από το χρόνο παραγγελίας.

Όπως έχω γράψει πολλές φορές, έχω την άποψη ότι, σ' αυτή την περίπτωση ΔΕΝ γίνεται διαδικασία εκτελωνισμού, οπότε ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να χρεώνεται το τέλος εκτελωνισμού 15€.

Αλλά αυτό μένει να ξεκαθαρίσει τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Τα 15€ ΔΕΝ είναι δασμός αλλά το τέλος εκτελωνισμού των ΕΛΤΑ.

Με τις ανακοινώσεις που υπάρχουν για το θέμα μετά την 1/7 είναι ξεκάθαρο ότι όσα δέματα μπουν στη χώρα μετά την ημερομηνία αυτή, με αξία κάτω των 22€ θα χρεωθούν με ΦΠΑ, ανεξάρτητα από το χρόνο παραγγελίας.

Όπως έχω γράψει πολλές φορές, έχω την άποψη ότι, σ' αυτή την περίπτωση ΔΕΝ γίνεται διαδικασία εκτελωνισμού, οπότε ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να χρεώνεται το τέλος εκτελωνισμού 15€.

Αλλά αυτό μένει να ξεκαθαρίσει τις επόμενες μέρες.

 

15αρι δεν θα υπάρχει, αλλά κάποιο ποσό μικρότερο θα υπάρχει.

Αυτό ξέρω, τώρα πόσο; αυτό δεν το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε, ναι τα γνωστά 15€ είναι τέλος εκτελωνισμου. Φαντάζομαι πως δεν θα ήταν εύκολο για τις υπηρεσίες να χρέωναν για κάτι που έχει 3€ το ΦΠΑ και 15€ τέλος εκτελωνισμου. Φαντάζομαι άρα ότι το ΦΠΑ 24% θα κόβεται με βάση την κινεζοετικέτα που έχει πάνω το δέμα, και γράφει πχ 4$. Το ΦΠΑ αυτό θα το πληρώνουμε άραγε έπειτα στο εκάστοτε κατάστημα ΕΛΤΑ που θα παραλαμβάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο φίλε μου...

Πιθανόν δεν έχουν έρθει ποτέ Ελλάδα τα μικροδέματα σου.

Στα ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΜΑ από Μάιο.

Όλα είναι Ιούνιο.

 

Το ξέρω ότι δεν υπάρχει κάτι τετοιο φίλε μου, στην κυριολεξία, μιας και δεν τα έχω λάβει. Τα βάζω με χρονολογική σειρά, το πρώτο από Γενάρη 2021.

 

UG973171751BE

 

UG136402091BE

 

UH225554947BE

 

WNBAA0141217721YQ

 

Και έβαλα μόνο αυτά που έχουν κάποιο tracking code, τα άλλα...νερό κι αλάτι!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν υπάρχει κάτι τετοιο φίλε μου, στην κυριολεξία, μιας και δεν τα έχω λάβει. Τα βάζω με χρονολογική σειρά, το πρώτο από Γενάρη 2021.

 

UG973171751BE

 

UG136402091BE

 

UH225554947BE

 

WNBAA0141217721YQ

 

Και έβαλα μόνο αυτά που έχουν κάποιο tracking code, τα άλλα...νερό κι αλάτι!

 

Κάπου βρήκαν καλό καφέ και έμειναν να πιουν ένα , μαζί με τα δικά μου:

UJ988310605CN

UJ942648379CN

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν υπάρχει κάτι τετοιο φίλε μου, στην κυριολεξία, μιας και δεν τα έχω λάβει. Τα βάζω με χρονολογική σειρά, το πρώτο από Γενάρη 2021.

 

UG973171751BE

 

UG136402091BE

 

UH225554947BE

 

WNBAA0141217721YQ

 

Και έβαλα μόνο αυτά που έχουν κάποιο tracking code, τα άλλα...νερό κι αλάτι!

 

Κάπου βρήκαν καλό καφέ και έμειναν να πιουν ένα , μαζί με τα δικά μου:

UJ988310605CN

UJ942648379CN

Αυτά τα tracking παιδιά δεν πρέπει να είναι συστημένα!

Λογικά δε θα φανούν περαιτέρω στο σύστημα των ΕΛΤΑ.

Θα έρθουν, αν είναι, σαν απλά αντικείμενα.

Τώρα που μπορεί να κόλλησαν.... άγνωστο!

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα στη πλάκα, αυτά τα απλά Μη Συστημένα του 2ευρου θα φάνε κι αυτά ΦΠΑ από τις αρχές Ιούλη? Και αν ναι με βάση τι? Την αναγραφόμενη αξία του πακέτου που θα γράφει 1$ ... ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα tracking παιδιά δεν πρέπει να είναι συστημένα!

Λογικά δε θα φανούν περαιτέρω στο σύστημα των ΕΛΤΑ.

Θα έρθουν, αν είναι, σαν απλά αντικείμενα.

Τώρα που μπορεί να κόλλησαν.... άγνωστο!

 

Αυτά του Belgium Post μια χαρά γίνονται track σε όλα τους τα στάδια, μέχρι να φτάσουν Ελλάδα. Μετά άφαντα. Μάντεψε που είναι το προβλημα.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Αυτά του Belgium Post μια χαρά γίνονται track σε όλα τους τα στάδια, μέχρι να φτάσουν Ελλάδα. Μετά άφαντα. Μάντεψε που είναι το προβλημα.

 

Ας ξεκινήσουμε με κάτι απλό, μπορείς να μου στείλεις το link που βλέπεις το track σε όλα τους τα στάδια, μέχρι να φτάσουν Ελλάδα;

 

Και για να μην τα πολυλογούμε, δεν ξέρω φίλε μου τι έχεις στο κεφάλι σου για το τι μπορεί να έχει συμβεί στα αντικείμενα σου, εγώ θα σου πω 2-3 πράγματα απλά και πίστευε ότι θέλεις.

Τα αντικείμενα σου είναι απλά και δεν φαίνονται σε κανένα σύστημα, ότι παραγγέλνεις να φροντίζεις να μην είναι απλά γιατί υπάρχει και ο κίνδυνος που φαντάζεσαι, πήγαινε στο ταχυδρομείο της περιοχής σου και ρώτα και τέλος, ΑΝ τα αντικείμενα σου είναι μικρά, σαν πακέτο τσιγάρα ας πούμε, μήπως έχεις κάνα περίεργο τύπο στην πολυκατοικία;

Τα αντικείμενα σου, όπως και όλων όσων διαβάζουν, ΑΝ έχουν έρθει κέντρο, έχουν φύγει για τον προορισμό τους. ΟΛΑ.

Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ αντικείμενο ΟΥΤΕ Μάιο. Όλα είναι από Ιούνιο και πέρα.

 

ΔΕΝ είναι δυνατόν να έχουν χαθεί 3 αντικείμενα διαφορετικά από Βέλγιο σε εσένα μέσα σε ένα μήνα.

Ψάξτω καλύτερα φίλε μου.

Edited by Angelos32
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...