Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Θεωρω τον εαυτο μου άπειρο όσο αφορά τις ηλεκτρονικες αγορες, πόσο μαλλον τις ηλεκτρονικες αγορες απο το εξωτερικο. Η covid εποχη ομως με υποχρεωσε να διευρυνω τους ορίζοντές μου στους τρόπους αγορών μου. Ετσι παρήγγειλα ενα προιον απο το AliExpress αξιας κατω των 13 ευρω (το προιον ειναι κινεζικο, εαν αυτο παιζει καποιο ρολο). Το θεμα ειναι πως το πακετακι φαινεται να εχει κολλησει εδω και 14 μερες στον Αερολιμενα Αθηνων. Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο?? Επισης αναρωτιεμαι, εαν για προιον αξιας 13ων ευρω αναμενεται να πληρωσω τελωνειο. Εαν οχι, απο ποιό ποσό και πανω (για μελλοντικες αγορες) μπαινουν εξτρα χρεωσεις ??

Παραθετω το Tracking: https://parcelsapp.com/en/tracking/LT779221376NL

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θεωρω τον εαυτο μου άπειρο όσο αφορά τις ηλεκτρονικες αγορες, πόσο μαλλον τις ηλεκτρονικες αγορες απο το εξωτερικο. Η covid εποχη ομως με υποχρεωσε να διευρυνω τους ορίζοντές μου στους τρόπους αγορών μου. Ετσι παρήγγειλα ενα προιον απο το AliExpress αξιας κατω των 13 ευρω (το προιον ειναι κινεζικο, εαν αυτο παιζει καποιο ρολο). Το θεμα ειναι πως το πακετακι φαινεται να εχει κολλησει εδω και 14 μερες στον Αερολιμενα Αθηνων. Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο?? Επισης αναρωτιεμαι, εαν για προιον αξιας 13ων ευρω αναμενεται να πληρωσω τελωνειο. Εαν οχι, απο ποιό ποσό και πανω (για μελλοντικες αγορες) μπαινουν εξτρα χρεωσεις ??

Παραθετω το Tracking: https://parcelsapp.com/en/tracking/LT779221376NL

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

1. Ο χρόνος παραμονής στο αεροδρόμιο είναι "λογικός" αν σκεφτείς ότι πριν από λίγο καιρό ήταν πολύ μεγαλύτερος.

2. Η ατέλεια είναι 22€ αλλά από 1/7/21 καταργείται και όλα τα δέματα θα χρεώνονται ΦΠΑ. Αυτό που δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμη είναι το πως θα αντιμετωπιστεί ο εκτελωνισμός των δεμάτων μικρής σχετικά αξίας.

3. Οδηγίες για τις αγορές από το εξωτερικό μπορείς να διαβάσεις στον οδηγό της υπογραφής μου, αν και μερικά έχουν αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι παντού υπάρχουν καθυστερήσεις όποτε να μην ανησυχώ;Έχω παραγγείλει πόσα πράγματα από Joom,eBay και wish,έχουν φθάσει Ελλάδα και έχουν παραδοθεί στον φορέα σας (ΕΛΤΑ η ότι άλλο ξέρω’γώ) και περιμένω κανένα δίμηνο τώρα (από την στιγμή που έχουν παραδοθεί στον φορέα) να έρθουν.Τι στον π*****ο κάνουν ρε γμτ;;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μικροδέμα αξίας 1€ παραγγελία από Ali 27/11/20 και σταλμένο από Κίνα μέσω Εμιράτων παρελήφθη σήμερα, έκανε μόνο 185 ημέρες

 

 

 

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο διάβασμα των τελευταίων σελίδων, καταλαβαίνει κάποιος τους χρόνους από την άφιξη του ταχυδρομικού δέματος στο αεροδρόμιο μέχρι την παράδοση στον παραλήπτη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θεωρω τον εαυτο μου άπειρο όσο αφορά τις ηλεκτρονικες αγορες, πόσο μαλλον τις ηλεκτρονικες αγορες απο το εξωτερικο. Η covid εποχη ομως με υποχρεωσε να διευρυνω τους ορίζοντές μου στους τρόπους αγορών μου. Ετσι παρήγγειλα ενα προιον απο το AliExpress αξιας κατω των 13 ευρω (το προιον ειναι κινεζικο, εαν αυτο παιζει καποιο ρολο). Το θεμα ειναι πως το πακετακι φαινεται να εχει κολλησει εδω και 14 μερες στον Αερολιμενα Αθηνων. Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο?? Επισης αναρωτιεμαι, εαν για προιον αξιας 13ων ευρω αναμενεται να πληρωσω τελωνειο. Εαν οχι, απο ποιό ποσό και πανω (για μελλοντικες αγορες) μπαινουν εξτρα χρεωσεις ??

Παραθετω το Tracking: https://parcelsapp.com/en/tracking/LT779221376NL

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Το δικό μου να σκεφτείς είναι από τις 24 Απριλίου στο αεροδρόμιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, έχω ένα γράμμα που έχει κολλήσει τις 27/5/2021 στο Κεντρο Διανομής Αττικής.

Πόσος είναι ο μέσος χρόνος για να ξεκολλήσει απο εκεί?

(Το δέμα είναι για Αθήνα από Αγγλία και μόνο στο Κ.Δ έχει κολλήσει 5 μέρες εφόσον απο θαύμα ξεκόλλησε απο το αεροδρόμιο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, έχω ένα γράμμα που έχει κολλήσει τις 27/5/2021 στο Κεντρο Διανομής Αττικής.

Πόσος είναι ο μέσος χρόνος για να ξεκολλήσει απο εκεί?

(Το δέμα είναι για Αθήνα από Αγγλία και μόνο στο Κ.Δ έχει κολλήσει 5 μέρες εφόσον απο θαύμα ξεκόλλησε απο το αεροδρόμιο)

 

6-7 ήμερες συνήθως κάνουν για μενα στο ΚΔ, εχει γίνει καραμέλα το "εχει κολλήσει" υπομονή :lol::)

Link to comment
Share on other sites

Πλεον στα εντος Ευρωπης η κατασταση εχει ομαλοποιηθει εντελως.

Ενδεικτικα αποστολη απο Ισπανία 15 μέρες και αποστολή από Γερμανία 14 ημέρες.

Speedpak/OrangeConnex απο Ebay και ΚΙΝΑ ενας μεσος όρος 22-25 ημερες. Οποτε προλαβαινουν και καποιοι της τελευταιας στιγμης να παραγγειλουν κατι απο Ebay με Speedpak/OrangeConnex και να μην τους πιασουν οι αλλαγες απο 1/7.

 

Στα PostNL και BelgiumPost υπάρχει και εκει κάποια βελτίωση, ειδικά στα βελγικά, με τα ολλανδικά κλασικά να υπάρχουν ακόμα θεματάκια. Αναμένω συμφωνα με τον Αγγελο την ομαλοποιηση και εκει μέσα στον Ιούνιο.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στα post nl ακόμα τα πράγματα δεν είναι καλά. Από τις 24/4 σήμερα κλείνω 40 ημέρες στο αεροδρόμιο. Ειδωμεν. Edited by Mikeledimi
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στα post nl ακόμα τα πράγματα δεν είναι καλά. Από τις 24/4 σήμερα κλείνω 40 ημέρες στο αεροδρόμιο. Ειδωμεν.

 

Γενικα μετα τις 50 μερες που εφαγε δεματακι που ειχα απο 4/3 απλα τα αναμενω ολα.

PostNL εχει διαλεξει και ενα ενας πωλητης και για μια ευρωπαικη παραγγελια (Iταλια) και εχουν περασει 15 μερες που εγινε αποστολη απο Ολλανδια και 20 μερες απο τη παραγγελια και ακομα δεν εχει μπει Ελλαδα. Αντιστοιχα προιοντα απο Γερμανια και Ισπανια τα εχω παραλαβει με απλο untracked! Εχω απορία να δω ποσο θα κανει για να παραλαβω. 10/06 ληγει το ETA στο Ebay και με ξυνει απειρα να τους disputαρω γιατι με αλλη μεταφορικη υποσχονταν ο πωλητης και με PostNL την εστειλε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μετα τις 50 μερες που εφαγε δεματακι που ειχα απο 4/3 απλα τα αναμενω ολα.

PostNL εχει διαλεξει και ενα ενας πωλητης και για μια ευρωπαικη παραγγελια (Iταλια) και εχουν περασει 15 μερες που εγινε αποστολη απο Ολλανδια και 20 μερες απο τη παραγγελια και ακομα δεν εχει μπει Ελλαδα. Αντιστοιχα προιοντα απο Γερμανια και Ισπανια τα εχω παραλαβει με απλο untracked! Εχω απορία να δω ποσο θα κανει για να παραλαβω. 10/06 ληγει το ETA στο Ebay και με ξυνει απειρα να τους disputαρω γιατι με αλλη μεταφορικη υποσχονταν ο πωλητης και με PostNL την εστειλε.

 

50 μερες? Πω πω. Και καλά θα κάνεις κάνε dispute μην το αφησεις. Σε εμένα λήγει αύριο από ali και θα κάνω dispute σιγουρακι.

Link to comment
Share on other sites

Δέμα απο Λιθουανία

 

4/6/2021, 10:18 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

4/6/2021, 10:13 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

4/6/2021, 09:18 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

26/5/2021, 12:40 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

25/5/2021, 07:47 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

25/5/2021, 05:47 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

24/5/2021, 17:08 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

24/5/2021, 16:02 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

24/5/2021, 11:48 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Α.Τ.

24/5/2021, 08:47 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

23/5/2021, 21:15 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

20/5/2021, 04:38 ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

19/5/2021, 01:40 ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

18/5/2021, 14:40 ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

 

Μου φαίνεται παραξενο που δειχνει ειδοποίηση, ενω το δέμα βρισκεται στη Μ.Δ., δεν μου εχει συμβει ξανά;

Εννοειται οτι χαρττι ειδοποίησης δεν έχω πάρει, σημερα δηλωθηκε αυτο στο σύστητμα. Εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρία;

 

 

update, μετά απο μία ωρα περιπου αλλαξε το status,

4/6/2021, 11:16 ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Κ.Κ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Κ.Κ.)

4/6/2021, 10:18 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

4/6/2021, 10:13 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

 

εφτασε στο ταχυδρομείο.

Edited by GiannisLeon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, έχω ένα γράμμα που έχει κολλήσει τις 27/5/2021 στο Κεντρο Διανομής Αττικής.

Πόσος είναι ο μέσος χρόνος για να ξεκολλήσει απο εκεί?

(Το δέμα είναι για Αθήνα από Αγγλία και μόνο στο Κ.Δ έχει κολλήσει 5 μέρες εφόσον απο θαύμα ξεκόλλησε απο το αεροδρόμιο)

 

Καλημέρα, έχω ενα δεματάκι με 2 usb απο Eng-a-land έχει κολλήσει από 12/5 και εώς σήμερα παρόλο που έτρεφα φρούδες ελπίδες είναι ακόμα βιδωμένο εκεί (Αεροδρόμιο)...

οπότε και εσύ μας βλέπω για Καλό Αποκαλόκαιρο :lol: ....

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ενα δεματάκι με 2 usb απο Eng-a-land έχει κολλήσει από 12/5 και εώς σήμερα παρόλο που έτρεφα φρούδες ελπίδες είναι ακόμα βιδωμένο εκεί (Αεροδρόμιο)...

οπότε και εσύ μας βλέπω για Καλό Αποκαλόκαιρο :lol: ....

 

To μηνακι θα το φαει πιστευω... Εγω PostNL εχω κολλημενο απο 7/5. Φεεεεταααα. :P :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πλεον στα εντος Ευρωπης η κατασταση εχει ομαλοποιηθει εντελως.

Ενδεικτικα αποστολη απο Ισπανία 15 μέρες και αποστολή από Γερμανία 14 ημέρες.

Speedpak/OrangeConnex απο Ebay και ΚΙΝΑ ενας μεσος όρος 22-25 ημερες. Οποτε προλαβαινουν και καποιοι της τελευταιας στιγμης να παραγγειλουν κατι απο Ebay με Speedpak/OrangeConnex και να μην τους πιασουν οι αλλαγες απο 1/7.

 

Στα PostNL και BelgiumPost υπάρχει και εκει κάποια βελτίωση, ειδικά στα βελγικά, με τα ολλανδικά κλασικά να υπάρχουν ακόμα θεματάκια. Αναμένω συμφωνα με τον Αγγελο την ομαλοποιηση και εκει μέσα στον Ιούνιο.

Συγνώμη για το off topic...

 

Τι αλλαγές μας περιμένουν? Έχεις κάποιο λινκ να διαβάσω περισσότερα?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία που έκανα 4/5 από aliexpress μέσω cainiao ήρθε σήμερα 4/6 ενώ την ίδια μέρα έκανα και μία μέσω postnl και είναι ακόμα στο "ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ".
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία που έκανα 4/5 από aliexpress μέσω cainiao ήρθε σήμερα 4/6 ενώ την ίδια μέρα έκανα και μία μέσω postnl και είναι ακόμα στο "ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ".

 

Έχεις μέλλον ακόμα. Τα post nl έχουν θέμα. Εμένα από 24/4 είναι αεροδρόμιο.

Link to comment
Share on other sites

Makap, ευχαριστω για την απαντηση. Σιγουρα θα μελετησω τον χρησιμο οδηγο σου.

(Βρε παιδια, τι χρειαζεται να πατησουμε για να απαντησουμε απευθειας σε ενα σχολιο?? Δυο μερες το ψαχνω)...

Edited by silenios
Link to comment
Share on other sites

Makap, ευχαριστω για την απαντηση. Σιγουρα θα μελετησω τον χρησιμο οδηγο σου.

(Βρε παιδια, τι χρειαζεται να πατησουμε για να απαντησουμε απευθειας σε ενα σχολιο?? Δυο μερες το ψαχνω)...

 

Από κινητό πατάς πάνω στο όνομα σε αυτόν που θες να κάνεις το σχόλιο και σου βγάζει ακριβώς από κάτω ένα παράθυρο λέει απάντηση. Πατάς την απάντηση και γράφεις το σχολιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία που έκανα 4/5 από aliexpress μέσω cainiao ήρθε σήμερα 4/6 ενώ την ίδια μέρα έκανα και μία μέσω postnl και είναι ακόμα στο "ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ".

 

Το προβλημα εντοπιζεται στη μεθοδο αποστολης. Τα Ολλανδικα ταχυδρομεια επειδη ειναι μπουκωμενα με μεγαλο ογκο αποστολων και επειδη ειναι tracked τρωει πολυ χρονο στο αεροδρομιο. Επισης πρεπει να περασουν και υποχρεωτικα ολα τελωνειο. Αντιθετα πχ China Post untracked παρελαβα σε 39 μερες απο την παραγγελια και 3 μερες αφοτου εδειξε οτι εφτασε Ελλαδα :happy::p.

 

Στα Βελγικα ταχυδρομεια untracked (UH...BE) αφοτου δειχνει οτι εφτασε Ελλαδα μεσα σε 15-20 μερες παραλαμβάνω:D . Στα tracked (LD...BE) μπορει να φανε και μηνα στο αεροδρομιο για να γινουν release. Περιμενω τωρα κατι δεματακια (11/05) που ενας "μαγκας" Κινεζος στο Αλι ειπε οτι στελνει απο Πολωνια,Γαλλια,Ισπανια και θα τα ειχε σε 10-15 μερες. Τελικα ο εξυπνουλης τα εστειλε με Uzbekistan Post untracked από Κινα :lol:

 

Η εμπειρια μου μεχρι στιγμης ειναι οτι και σε Ευρωπαικές αποστολές, το untracked ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ να ερθει λιγο νωριτερα απο το tracked. Αυτο παρατηρω πχ εγω απο Γερμανια που ειναι ο ενδιαμεσος των Speedpak/OrangeConnex δεμάτων του Ebay. 22 μερες το untracked και 25 μερες το tracked για παραγγελιες που εγιναν και αποσταλθηκαν την ιδια μερα απο τη μακρινη Κινα.

 

Τους το δινω παντως οτι στα ΕΛΤΑ σημειωσαν βελτιωση, μπορεί οχι θεαματικη αλλα προσπαθουν για το καλυτερο δεδομενου των συνθηκων

Link to comment
Share on other sites

Ναι postNl

 

Ναι ειπε ο Αγγελος οσο προχωραει ο καιρος και ειδικα μεσα στον Ιουνιο η κατασταση θα βελτιωνεται σταδιακα και θα πεσει και κατω απο μηνα ο χρονος διαχειρισης εφοσον φτασει Ελλαδα.

 

Εγω εχω απορια αυτο που ειναι Ευρωπαικο (ξεκινησε απο Ιταλια) και δεν εχει τελωνεια κλπ να δω ποσο καιρο θα χρειαστει για να διαχειριστει.

 

Κωδικός Αντικειμένου: LT817xxx760NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

2/6/2021, 13:56 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

21/5/2021, 07:33 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

18/5/2021, 13:01 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

02-06-2021 16:56 The consignment has arrived in the country of destination GREECE

02-06-2021 16:56 The item has arrived in the country of destination

21-05-2021 05:45 The item is on transport to the country of destination

21-05-2021 04:33 The item is at the PostNL sorting center

21-05-2021 04:33 The item is processed at the PostNL sorting center

20-05-2021 09:34 The item is in transit

18-05-2021 10:01 The item is pre-advised to PostNL

14-05-2021 11:50 The Item is at the shippers warehouse

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από 27/4 πέρασε 31/5.

 

Το δικό μου απο 24/4 είναι ακόμη αεροδρόμιο και σήμερα επιτέλους ξεκόλλησε. Γίνονται και θαύματα.

Edited by Mikeledimi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...