Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κ από εμένα. Χωρίς να θέλω να γίνω φορτικος έχω το δεμα με τα στοιχεία

 

LZ684654575CN

 

05 Απρ 202109:12

 

Arrival at Destination

 

*CHINA POST

 

05 Απρ 202106:12

 

Εκφορτωση Ταχ/κης Αποστολης - Αναμονη Παρουσιασης Στο ΤελωνειοΕλλαδα-αερολιμενας Αθηνων(κατ)

 

*GREECE POST

 

27 Φεβ 202118:18

 

Flight Departure

 

*CHINA POST

 

27 Φεβ 202104:07

 

Handed over to Forwarding Agent for Transit.

 

Υπάρχει στο περίπου χρόνος να μπορούμε να υπολογίσουμε;

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα υπολοιπα νεα περι αποστολων.

ShunYou Post και αποστολη περι τις 30/01 παρελαβα σημερα. Η αποστολη εγινε με Uzbekistan Post, οποτε φαγαμε 2.5 μηνες μεσα στο νερο.

Προφανως και ηταν ευτελους αξιας πραγματα 1,5 και 2, δολλαρια και δεν ασχοληθηκα καν με refund.

 

Το PostNL που εφυγε αρχες Φλεβαρη και απο 4/3 ειναι κολλημενο στο ΚΑΤ Αθηνων ειναι ακομα εκει αγερωχο και δεν κουνηθηκε καν. Το βλεπω καλο Μαιο να παραλαμβάνω :rolleyes:

 

Δεματακια που εφυγαν απο Γαλλια και Γερμανια την ΙΔΙΑ ημερα, απο Γαλλια παρελαβα σε 10 μερες, απο Γερμανια ακομα αναμενω.

 

Στα της Κινας παλι, με Speedpak πανω απο 20 δεματα που εχω παραγγειλει, σε 25-30 μερες μεσο ορο εχω παραλαβει. Οποτε η μονη εγγυημενη παραδοση μεσα στο μηνα απο Κινα ειναι Speedpak παιδια. Για να ξερετε οσοι παραγγελνετε απο ebay..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Για δεματα που έχουν ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ αρχες Απριλιου ποτε να περιμενουμε να παραλαβουμε?

 

Εγω απο οτι εχω καταλαβει ειναι θεμα τυχης. Για δεματα που εχουν ενδιαμεσο σταθμο Γερμανια (Speedpak) η ολη διαδικασια γινεται γρηγορα (7-10 μερες μαξ). Για δεματα απο Bελγιο (Belgium Post) και Ολλανδια (PostNL) υπαρχουν γενικα καθυστερησεις.

 

Ισως ο Αγγελος που δουλευει στα ΕΛΤΑ μπορει να μας κατατοπισει καλυτερα.

 

Εσυ με τι operator αναμενεις δεματακι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο οτι εχω καταλαβει ειναι θεμα τυχης. Για δεματα που εχουν ενδιαμεσο σταθμο Γερμανια (Speedpak) η ολη διαδικασια γινεται γρηγορα (7-10 μερες μαξ). Για δεματα απο Bελγιο (Belgium Post) και Ολλανδια (PostNL) υπαρχουν γενικα καθυστερησεις.

 

Ισως ο Αγγελος που δουλευει στα ΕΛΤΑ μπορει να μας κατατοπισει καλυτερα.

 

Εσυ με τι operator αναμενεις δεματακι;

 

Δεμα απο κινα μέσω Ολλανδιας είναι. Κι εχω δει οτι μπορεί να κάνουν από 1-2 βδομάδες μεχρι 1-2 μηνες. Σ ευχαριστώ για την απάντηση πάντως

Link to comment
Share on other sites

Δεμα απο κινα μέσω Ολλανδιας είναι. Κι εχω δει οτι μπορεί να κάνουν από 1-2 βδομάδες μεχρι 1-2 μηνες. Σ ευχαριστώ για την απάντηση πάντως

 

Εγω για να καταλαβεις εχω τις παρακατω περιπτωσεις. Εδω που φαινεται με BPost να ηρθε απο Βελγιο, να εφτασε ΚΑΤ και να γυρισε πισω Βελγιο για να ξαναερθει ΚΑΤ πριν 11 μερες.

 

5/4/2021, 04:57 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

17/3/2021, 06:46 ΒΕΛΓΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

12/3/2021, 12:44 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

4/3/2021, 19:19 ΒΕΛΓΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

4/3/2021, 18:49 ΒΕΛΓΙΟ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

4/3/2021, 18:19 ΒΕΛΓΙΟ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Και εδω που 1.5 μηνα καθεται στο ΚΑΤ με PostNL και περασαν 70++ μερες απο την αποστολη:

 

4/3/2021, 08:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

25/2/2021, 12:04 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

25/2/2021, 10:32 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

10/2/2021, 02:53 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Ηρθαν untracked με Uzbekistan Post με μηδενικα μεταφορικα, και εδω που στο Ali εδωσα 4 δολαρια επιπλεον για tracked registred αποστολη ακομα αγνοειται και ηταν για δωρο. Οι 20-34 μερες πηγαν περιπατο...:cry:

 

Επισης εχω και 2-3 δεματακια με ChinaPost που απλα στη μεση της διαδρομης σταματησαν το tracking, και εχουν ολα να ανανεωθουν εδω και 1+ μηνα. Στα αζητητα μαλλον και αυτα, πηρα τα λεφτα πισω μιας και εληξε το ETD του ebay.

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2021/04/16/elta-analamvanoyn-ti-dianomi-tis-amazon-stin-ellada/

 

Εκανε σοβαρη επιλογη η Αμαζον. Κι οσο περναει ο καιρος φανταζομαι τα φοβερα ΕΛΤΑ θα μειωνουν κι αλλο το προσωπικο τους. Και η ευθυνη προφανως εχει ονοματεπωνυμο στην κυβερνηση που διαχειριζεται τα ΕΛΤΑ και βεβαια την ΕΕΤΤ που εχει μονο διακοσμητικο ρολο, οπως βεβαια και στην περιπτωση των εταιριων κουριερ που δεν ειναι ακομα προθυμες να παραδωσουν ουτε εναν φακελο.

 

Ποσο λετε να αντεξει η συμφωνια;

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2021/04/16/elta-analamvanoyn-ti-dianomi-tis-amazon-stin-ellada/

 

Εκανε σοβαρη επιλογη η Αμαζον. Κι οσο περναει ο καιρος φανταζομαι τα φοβερα ΕΛΤΑ θα μειωνουν κι αλλο το προσωπικο τους. Και η ευθυνη προφανως εχει ονοματεπωνυμο στην κυβερνηση που διαχειριζεται τα ΕΛΤΑ και βεβαια την ΕΕΤΤ που εχει μονο διακοσμητικο ρολο, οπως βεβαια και στην περιπτωση των εταιριων κουριερ που δεν ειναι ακομα προθυμες να παραδωσουν ουτε εναν φακελο.

 

Ποσο λετε να αντεξει η συμφωνια;

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Εγώ δεν έχω καταλάβει. ΕΛΤΑ ή ΕΛΤΑ κουριερ;

Αλλά βλέπω απλά να επικρατεί ΤΟ ΧΑΟΣ όπως και να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Για δεματα που έχουν ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ αρχες Απριλιου ποτε να περιμενουμε να παραλαβουμε?

 

Ο Άγγελος είχε πει πως όσα φτάσανε εδώ μέχρι 20-25 Μάρτη, πιθανόν θα φτάσουν στους ιδιοκτήτες τους μέσα στον Απρίλη. Άρα αν το δικό σου έφτασε αρχές Απρίλη, υπολόγιζε τέλη Απρίλη με αρχές Μάη (κατά προσέγγιση φυσικά. Μπορεί να έρθουν κ νωρίτερα).

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα. Χωρίς να θέλω να γίνω φορτικος έχω το δεμα με τα στοιχεία

LZ684654575CN

05 Απρ 202109:12

Arrival at Destination

*CHINA POST

05 Απρ 202106:12

Εκφορτωση Ταχ/κης Αποστολης - Αναμονη Παρουσιασης Στο ΤελωνειοΕλλαδα-αερολιμενας Αθηνων(κατ)

*GREECE POST

27 Φεβ 202118:18

Flight Departure

*CHINA POST

27 Φεβ 202104:07

Handed over to Forwarding Agent for Transit.

 

Υπάρχει στο περίπου χρόνος να μπορούμε να υπολογίσουμε;

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε Περίπου 30 μέρες...+-5

Δλδ από 1 έως 10 Μάϊου

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δεματα που έχουν ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ αρχες Απριλιου ποτε να περιμενουμε να παραλαβουμε?

30-40 μέρες μετά την εκφόρτωση στο ΚΑΤ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω απο οτι εχω καταλαβει ειναι θεμα τυχης. Για δεματα που εχουν ενδιαμεσο σταθμο Γερμανια (Speedpak) η ολη διαδικασια γινεται γρηγορα (7-10 μερες μαξ). Για δεματα απο Bελγιο (Belgium Post) και Ολλανδια (PostNL) υπαρχουν γενικα καθυστερησεις.

 

Ισως ο Αγγελος που δουλευει στα ΕΛΤΑ μπορει να μας κατατοπισει καλυτερα.

 

Εσυ με τι operator αναμενεις δεματακι;

 

Βέλγιο καθυστρερίσεις πλέον δεν έχει...

Ολλανδίες υπάρχει πρόβλημα και αργούν αρκετά...

Ευρωπαϊκά συστημένα επίσης αργούν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://gr.gizchina.com/2021/04/16/elta-analamvanoyn-ti-dianomi-tis-amazon-stin-ellada/

 

Εκανε σοβαρη επιλογη η Αμαζον. Κι οσο περναει ο καιρος φανταζομαι τα φοβερα ΕΛΤΑ θα μειωνουν κι αλλο το προσωπικο τους. Και η ευθυνη προφανως εχει ονοματεπωνυμο στην κυβερνηση που διαχειριζεται τα ΕΛΤΑ και βεβαια την ΕΕΤΤ που εχει μονο διακοσμητικο ρολο, οπως βεβαια και στην περιπτωση των εταιριων κουριερ που δεν ειναι ακομα προθυμες να παραδωσουν ουτε εναν φακελο.

 

Ποσο λετε να αντεξει η συμφωνια;

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

 

Το καλύτερο δίκτυο σε ΟΛΗ την Ελλάδα το έχει ο ΕΛΤΑ.

Η Amazon έκανε την καλύτερη επιλογή.

ΑΝ η κυβέρνηση δεν τα πουλήσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει. ΕΛΤΑ ή ΕΛΤΑ κουριερ;

Αλλά βλέπω απλά να επικρατεί ΤΟ ΧΑΟΣ όπως και να έχει.

 

ΕΛΤΑ & ΕΛΤΑ κουριερ είναι σε φάση ενοποίησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο Άγγελος είχε πει πως όσα φτάσανε εδώ μέχρι 20-25 Μάρτη, πιθανόν θα φτάσουν στους ιδιοκτήτες τους μέσα στον Απρίλη. Άρα αν το δικό σου έφτασε αρχές Απρίλη, υπολόγιζε τέλη Απρίλη με αρχές Μάη (κατά προσέγγιση φυσικά. Μπορεί να έρθουν κ νωρίτερα).

 

Ισχύει, όσα ξεφορτώθηκαν μέχρι 20-25 Μάρτη θα παραλάβουν μέχρι τέλος Απρίλη.

Ακόμα και στα NL που γίνεται πόλεμος, λογικά θα παραλάβουν

Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΛΤΑ αναμφισβητητα εχουν το καλυτερο δικτυο και διακινηση δικη τους.

Γιατι εχω δει υπαλληλο της DHL να στελνει σακο με την ACS. Προφανως γιατι δεν συγκεντρωνονται αρκετες αποστολες απο Ελλαδα, αφου το κοστος ειναι παραλογα υψηλο.

 

Εδω και 5 τουλαχιστον χρονια ομως ακουγεται οτι τα ΕΛΤΑ προετοιμαζονται για τον Βαρδινογιάννη. Και ολες οι κινησεις δειχνουν οτι αυτο ακολουθειται με συνεπεια.

 

 

 

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2021/04/16/elta-analamvanoyn-ti-dianomi-tis-amazon-stin-ellada/

 

Εκανε σοβαρη επιλογη η Αμαζον. Κι οσο περναει ο καιρος φανταζομαι τα φοβερα ΕΛΤΑ θα μειωνουν κι αλλο το προσωπικο τους. Και η ευθυνη προφανως εχει ονοματεπωνυμο στην κυβερνηση που διαχειριζεται τα ΕΛΤΑ και βεβαια την ΕΕΤΤ που εχει μονο διακοσμητικο ρολο, οπως βεβαια και στην περιπτωση των εταιριων κουριερ που δεν ειναι ακομα προθυμες να παραδωσουν ουτε εναν φακελο.

 

Ποσο λετε να αντεξει η συμφωνια;

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

δεν άρχισαν ακόμα παραδίδει η γενική ταχυδρομική,ελπίζω γρήγορα να αλλάξει στα ΕΛΤΑ διότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στην περιοχή μου με την γενική

το καλό θα είναι να έχει τον ίδιο αριθμό φορτωτικης που δίνει η αμαζον για να μπορεις να δεις μέχρι τέλος την διαδρομή

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΛΤΑ αναμφισβητητα εχουν το καλυτερο δικτυο και διακινηση δικη τους.

Γιατι εχω δει υπαλληλο της DHL να στελνει σακο με την ACS. Προφανως γιατι δεν συγκεντρωνονται αρκετες αποστολες απο Ελλαδα, αφου το κοστος ειναι παραλογα υψηλο.

 

Εδω και 5 τουλαχιστον χρονια ομως ακουγεται οτι τα ΕΛΤΑ προετοιμαζονται για τον Βαρδινογιάννη. Και ολες οι κινησεις δειχνουν οτι αυτο ακολουθειται με συνεπεια.

 

 

Η ιστορία για το "ξεπούλημα" των ΕΛΤΑ είναι πολύ παλιά και τα σχέδια ανασυγκρότησης αρκετά, αλλά μέχρι τώρα δεν απέδωσαν.

Έχουν περιορίσει πολύ τον αριθμό καταστημάτων, έχουν αποχωρήσει πολλοί με εθελούσια έξοδο, αλλά το πρόβλημα παραμένει και το δίκτυο εξακολουθεί να λειτουργεί, έστω και με τις όποιες καθυστερήσεις.

Με δεδομένο ότι τα ΕΛΤΑ καλύπτουν όλη την επιφάνεια της ηπειρωτικής και νησιωτικής χώρας, είναι η καλλίτερη λύση για ένα κολοσσό όπως η αμαζόνα και, ίσως, αυτή η συμφωνία αποτελέσει μια ένεση αύξησης των εσόδων τους.

Σε ότι αφορά στον υπάλληλο της DHL που είδες να δίνει σάκο σε κάποια courier, αυτό είναι γνωστό από χρόνια αφού τα υποκαταστήματα της DHL σε όλη τη χώρα είναι ελάχιστα και στις υπόλοιπες περιοχές στέλνει τα δέματα με ελληνικές courier.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα τα ChinaPost έχουν καθεστέρηση σε σχέση με τα NL.

πχ έχω δύο τα οποία είναι απο :

29/3/2021, 08:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ (ίδιος σάκος και τα 2 !!!)

και της NL με :

28/3/2021, 05:47 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

παρέλαβα χθες (μαζί με ένα untracked πουέφυγε απο Κίνα 09/02)

Είναι και άλλα δύο NL με :

13/4/2021, 12:46 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

14/4/2021, 08:26 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

Έτσι όπως πάνε τα CN βλέπω τα δύο τελευταία να έρχονται γρηγορότερα !!!!!!

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Με τα NL υπάρχει πραγματικά μεγάλο πρόβλημα.

Είναι χιλιάδες τα σακιά και εξακολουθούν να έρχονται χιλιάδες σακιά ασταμάτητα...

Όλα αυτά πρέπει ένα ένα αντικείμενο να περάσουν τελωνείο.

Υπομονή

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως σε εμένα τα ChinaPost έχουν καθεστέρηση σε σχέση με τα NL.

πχ έχω δύο τα οποία είναι απο :

29/3/2021, 08:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ (ίδιος σάκος και τα 2 !!!)

και της NL με :

28/3/2021, 05:47 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

παρέλαβα χθες (μαζί με ένα untracked πουέφυγε απο Κίνα 09/02)

Είναι και άλλα δύο NL με :

13/4/2021, 12:46 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

14/4/2021, 08:26 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

Έτσι όπως πάνε τα CN βλέπω τα δύο τελευταία να έρχονται γρηγορότερα !!!!!!

 

Είσαι τυχερός :) Μακάρι, αλλά αυτά τα 2 NL 13 & 14/4 δεν πιστεύω να τα πάρεις νωρίτερα από τις 15/5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, κάποιος είπε ότι πλέον τα δέματα από bpost δεν έχουν καθυστερήσεις.. δυστυχώς δεν το νομίζω. Παρήγγειλα μέσα στον Ιανουάριο κι ακόμα περιμένω.

 

Tracking Number: LB019302192BE

 

31/3/2021, 10:13 ATHENS AIRMAIL CENTER DISPATCH UNLOADED

 

5/2/2021, 18:13 BELGIUM DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

5/2/2021, 17:43 BELGIUM ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

5/2/2021, 17:13 BELGIUM POSTING/COLLECTION

 

Εν τω μεταξύ ο αποστολέας θεώρησε ότι τι δέμα χάθηκε και μου το έστειλε εκ νέου ως εξής:

 

Tracking Number: LB019838198BE

 

6/4/2021, 07:21 ATHENS AIRMAIL CENTER DISPATCH UNLOADED

 

16/3/2021, 19:31 BELGIUM DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

16/3/2021, 19:01 BELGIUM ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

16/3/2021, 18:31 BELGIUM POSTING/COLLECTION

 

Συνεπώς είναι και τα 2 κολλημένα στην Αθήνα εδώ και πολλές μέρες. Επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ, το μήνυμα διαβάστηκε αλλά δεν μου απάντησαν. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να υποθέσω και τι να κάνω, είμαι να σκάσω! Συγνώμη για το σεντόνι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, κάποιος είπε ότι πλέον τα δέματα από bpost δεν έχουν καθυστερήσεις.. δυστυχώς δεν το νομίζω. Παρήγγειλα μέσα στον Ιανουάριο κι ακόμα περιμένω.

 

Tracking Number: LB019302192BE

 

31/3/2021, 10:13 ATHENS AIRMAIL CENTER DISPATCH UNLOADED

 

5/2/2021, 18:13 BELGIUM DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

5/2/2021, 17:43 BELGIUM ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

5/2/2021, 17:13 BELGIUM POSTING/COLLECTION

 

Εν τω μεταξύ ο αποστολέας θεώρησε ότι τι δέμα χάθηκε και μου το έστειλε εκ νέου ως εξής:

 

Tracking Number: LB019838198BE

 

6/4/2021, 07:21 ATHENS AIRMAIL CENTER DISPATCH UNLOADED

 

16/3/2021, 19:31 BELGIUM DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

16/3/2021, 19:01 BELGIUM ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

16/3/2021, 18:31 BELGIUM POSTING/COLLECTION

 

Συνεπώς είναι και τα 2 κολλημένα στην Αθήνα εδώ και πολλές μέρες. Επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ, το μήνυμα διαβάστηκε αλλά δεν μου απάντησαν. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να υποθέσω και τι να κάνω, είμαι να σκάσω! Συγνώμη για το σεντόνι!

 

Τα ιδια εχω και εγω. Απλα υπομονη.

Πιο γρηγορα με... Uzbekistan Post παρα με PostNL/BPost :p

 

Πλεον αυτα που ερχονται μεσω γερμανιας (Speedpak ebay) ερχονται γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,σας έχει τύχει συστημένο δέμα να επιστρέψει από το Κ.Δ στο Κ.Α.Τ μέσα σε δύο μέρες; ένα ζευγάρι γάντια εργασίας είναι αξίας 9€
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθαν δύο πακέτα (ένα από aliexpress και ένα από banggood) που είχα παραγγείλει αρχές σεπτεμβρίου... και τα δύο ήταν unregister χωρίς tracking.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθαν δύο πακέτα (ένα από aliexpress και ένα από banggood) που είχα παραγγείλει αρχές σεπτεμβρίου... και τα δύο ήταν unregister χωρίς tracking.

 

Ο Χριστος κι η Παναγία...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...