Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα ειναι πότε δεν ανανέωσε τις συμβάσεις.

Η καθυστέρηση είναι στο αεροδρόμιο δεν έχει γίνει καν σκανάρισμα αφίξεως.

Τοπικά δεν είχα ποτέ θέμα. Συγκεκριμένα στην Σέρρες.

Στο αεροδρόμιο έμπαιναν και έβγαιναν σε 2-3 μέρες όσες μειώσεις και να έκανα δεν δικαιολογείτε

ένας μήνας.

2 πακέτα mάλιστα δεν έφτασαν ποτέ και τα παρήγγειλα νοέμβριο πολύ πριν το Brexit.

Link to comment
Share on other sites

Update

Σημερα πρωι πρωι πηγα ελτα . Παρελαβα το tracked πακετο μου και μαζι ανεφερα στην υπάλληλο οτι περιμενω και 2 απλα .Ευτυχως θυμηθηκε οτι ειχε δει το ονομα μου σε ενα απλο και μου το εδωσε κι αυτο χωρις ειδοποίηση .Ναναι καλα.Ακομη μου εδωσε και ενα τηλέφωνο για να μιλησω με τον ταχυδρομο μου οσον αναφορά το αλλο απλο .Παλι καλα εχουμε καλους υπαλλήλους που ενδιαφέρονται και με χαμόγελο στις 8 το πρωί!

 

Εχω το ιδιο θεμα με εσενα, αναρωτιεμαι, σου εδωσαν το δεμα μονο με τον tracking number? γιατι κι εγω ειδοποιητηριο εψαξα και δεν βρηκα να μου εχουν αφησει. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο θεμα με εσενα, αναρωτιεμαι, σου εδωσαν το δεμα μονο με τον tracking number? γιατι κι εγω ειδοποιητηριο εψαξα και δεν βρηκα να μου εχουν αφησει. Ευχαριστω.

 

Μήπως παράπεσε το ειδοποιητήριο? Δεν πέρνεις ένα τηλέφωνο στο τοπικό ελτά?

 

Πες οτι μήπως χάθηκε το ειδοποιητήριο. Αν δεν είναι τελείως ωχ αμαν..... θα το κοιτάξουν.

Link to comment
Share on other sites

διαλυμενη υπηρεσια ειναι πια με αποδεκατισμενο προσωπικο με ατελειωτες ουρες αναμονης ,πηγα προχτες και περιμενα 1 ωρα στην ουρα να παραλαβω ενα δεματακι
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παράπεσε το ειδοποιητήριο? Δεν πέρνεις ένα τηλέφωνο στο τοπικό ελτά?

 

Πες οτι μήπως χάθηκε το ειδοποιητήριο. Αν δεν είναι τελείως ωχ αμαν..... θα το κοιτάξουν.

 

Δεν απαντανε στα τηλεφωνα πλεον. Απλως το περιμενω 3,5 μηνες και μου την εχει δωσει. Θελω να παω, να το παρω να τελειωσω. Εψαξα γυρω μηπως χαθηκε αλλα δεν βρηκα κατι, τοσα χρονια δεν μπορεσαν να προμηθευτουν ειδοποιητηρια με κολλητικη.

Μονο με τον αριθμο αποστολης θα μπορεσουν να μου το δωσουν?

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντανε στα τηλεφωνα πλεον. Απλως το περιμενω 3,5 μηνες και μου την εχει δωσει. Θελω να παω, να το παρω να τελειωσω. Εψαξα γυρω μηπως χαθηκε αλλα δεν βρηκα κατι, τοσα χρονια δεν μπορεσαν να προμηθευτουν ειδοποιητηρια με κολλητικη.

Μονο με τον αριθμο αποστολης θα μπορεσουν να μου το δωσουν?

 

'Εχω παραλάβει και με τέτοιο τρόπο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω παραλάβει και με τέτοιο τρόπο εγώ.

θα το αποπειραθω, ευχαριστω.

 

edit: μου το εδωσαν διχως προβλημα, με λιγο ψαξιμο.

Edited by lollinope
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα

 

Το δικό μου ήταν κολλημένο απο 12/12/2020 και ξεκόλλησε αρχές Φεβρουαρίου. Αποστολη από aliexpress. Σχεδόν είχα ξεχάσει ότι το περίμενα

 

Πήρα τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ κοιτάξανε και μου λένε δε βλέπουν κάτι. Εν τω μεταξύ δουλεύω από το σπίτι και δεν υπάρχει περίπτωση να χτυπήσανε και να μην άκουσα. Χαρτάκι δεν έχω βρει...

 

Στα τηλέφωνα που έκανα στα ΕΛΤΑ πρέπει να μίλησα και με έναν τύπο, εδω στην περιοχή μου, στο μέρος/αποθήκη που είναι τα πακέτα γιατι μου ζήτησε στοιχεία (όνομα, διεύθυνση) για να κοιτάξει αν είναι εκεί.

 

Υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος να το εντοπίσω; Το tracking ειναι απο SunYou, ξεκινάει με SYRM και στο τηλεφωνο στα ΕΛΤΑ είπαν ότι δεν έχουν κάποιον εσωτερικό κωδικό να μου δώσουν.

 

 

Origin:

2021-02-22 10:29 Greece, Failed Delivery

2021-02-22 08:01 Greece, Out for Delivery

2021-02-03 17:25 Greece, Arrived at Facility

2020-12-12 22:27 Greece, Arrived at destination country airport

2020-12-09 13:56 GMTC, Departed

2020-12-04 16:39 GMTC, Arrived

2020-12-01 15:28 HONG KONG, Departed HONG KONG Airport

2020-11-30 23:54 CHINA, SHENZHEN, Departed Sunyou Facility

2020-11-26 07:12 CHINA, SHENZHEN, Acceptance, Sent to Greece

2020-11-25 10:07 Pre-Shipment Info Sent to Greece

======================================

Powered by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος να το εντοπίσω; Το tracking ειναι απο SunYou, ξεκινάει με SYRM και στο τηλεφωνο στα ΕΛΤΑ είπαν ότι δεν έχουν κάποιον εσωτερικό κωδικό να μου δώσουν.

 

:worry: - βγαζουν και 2η ειδοποιηση πριν το γυρισουν πισω, η πρωτη μπορει να παραπεσε καπου ιδιως αν εισαι σε πολυκτοικια, αν εξεχει απο το γραμματοκιβωτιο ή ειναι κατω απο την πορτα να ξερεις πεφτει και πεταμα ειτε απο κακια ειτε σκοπιμως

εχε το νου σου μην περασουν πολλες μερες (και δεις ή χαθει και η 2η ειδοποιηση) γιατι υπαρχει κινδυνος να στο γυρισουν πισω και refund δεν θα εχει απο τον κινεζο.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα ότι θα το δω το χαρτάκι μιας και κατεβαίνω 3 φορές τη μέρα για τον σκύλο... Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

 

Θα επικοινωνήσω ξανά μαζί τους μήπως και βγάλω άκρη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό?

 

Dear friend, sorry to keep you waiting~We have checked the packaged news for you. Since the beginning of November 2020, Greece has implemented a complete blockade. In order to prevent the worsening of the epidemic situation, stricter blockade measures will be implemented in the Attica area from February 11, 2021. God, this point is likely to apply to other regions. All postal services will be affected by the strengthened blockade, so there is no delivery for the time being. Now we can only wait for the Greek local unblocking to transfer the delivery. This is the contact information of the express delivery, the Greek postal phone number (+30) 800-11-82000/ URL http://www.elta.gr/, you can try to contact the local logistics company~

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα δέμα που πήγε έτσι:

1/3/2021, 04:35 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

27/2/2021, 12:24 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

27/2/2021, 10:24 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

24/2/2021, 19:56 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

24/2/2021, 17:50 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

24/2/2021, 14:39 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

5/2/2021, 10:51 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

 

Είναι λογικό ακόμη να μη το ξεφόρτωσαν από τον μεταφορικό μέσο. Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα. Πάντα όταν το φόρτωναν στο μεταφορικό μέσο στις 06:00 έφτανε στα ΕΛΤΑ και μετά το παρέδιδαν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αποπειράθηκα να καλέσω στην γραμμή εξυπηρέτησης, κάπου στα 30' βάρεσα τιλτ κ το έκλεισα... με την "εξυγίανση" θα έχει μείνει ένα άτομο να απαντάει (κ αυτό με κρίση πανικού).

 

Είδα στα tracking μου να πατάει Ελλάδα αντικείμενο που ξεκίνησε απο Κίνα με PostNL 25-1 κ άλλο που ξεκίνησε 15-1 να μην έχει σκαναριστεί ακόμα. Άλλα δυο που ξεκίνησαν απο Κίνα Δεκέμβρη, έφτασαν Βέλγιο 6-1 κ από εκεί με BPost... μάλλον έρχονται με το γαϊδούρι.

 

Απίστευτο χάλι, ειλικρινά. Το Ali τείνει να γίνει ανώφελο πλέον για αγορές με αυτή την κατάσταση.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Απίστευτο χάλι, ειλικρινά. Το Ali τείνει να γίνει ανώφελο πλέον για αγορές με αυτή την κατάσταση.

 

Για τις αγορές από Ali πρέπει να υπολογίζουμε πάνω από 2 μήνες, χοντρικά.

Link to comment
Share on other sites

Για τις αγορές από Ali πρέπει να υπολογίζουμε πάνω από 2 μήνες, χοντρικά.

 

Το κακό είναι ότι πλέον ξεπερνάνε κατά πολύ το δίμηνο :(

 

χαλι, ξεχαλι, οι τιμες του δεν υπαρχουν πουθενα αλλου

 

Κάποια μικροηλεκτρονικά κλπ δεν υπάρχουν γενικά εκτός Ali, δεν είναι μόνο οι τιμές αλλά κ η διαθεσιμότητα εντός Ευρώπης.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για αποστολή δέματος στην Γερμανία συμφέρει με ΕΛΤΑ; Σε τι τιμές κυμαίνεται περίπου να στείλεις ένα smartphone για παράδειγμα; Και περίπου τι χρόνοι παράδοσης παίζουν;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κάνει γύρω στις 10 παραγγελίες από AliExpress και Wish. Οι περισσότερες από αυτές στάλθηκαν με Cainiao & Yanwen και εδώ και περίπου ένα μήνα αναφέρουν: "Port of destination - arrival", ενώ άλλα που στάλθηκαν με bpost αναφέρουν "Duisburg - Linehaul arrival". Έκτοτε δεν έχω λάβει καμία άλλη πληροφορία. Είναι φυσιολογικό ή κάπου χάθηκαν οι παραγγελίες; Υπάρχει περίπτωση να έχουν πάρει άλλο tracking number και να μην εντοπίζονται; Μπορώ κάπως να το βρώ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα δέμα που πήγε έτσι:

1/3/2021, 04:35 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

27/2/2021, 12:24 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

27/2/2021, 10:24 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

24/2/2021, 19:56 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

24/2/2021, 17:50 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

24/2/2021, 14:39 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

5/2/2021, 10:51 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

 

Είναι λογικό ακόμη να μη το ξεφόρτωσαν από τον μεταφορικό μέσο. Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα. Πάντα όταν το φόρτωναν στο μεταφορικό μέσο στις 06:00 έφτανε στα ΕΛΤΑ και μετά το παρέδιδαν.

 

για να παίρνεις κουράγιο δες ένα δικό μου

 

2/3/2021, 10:09 Γ.Ε.Τ.Α. ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Γ.Ε.Τ.Α. ΠΕΙΡΑΙΑ

22/2/2021, 06:53 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

21/2/2021, 09:45 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

20/2/2021, 10:39 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

20/2/2021, 08:20 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

9/2/2021, 10:25 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

18/12/2020, 14:14 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

16/12/2020, 12:46 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

16/12/2020, 08:36 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

10/12/2020, 10:02 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός Αντικειμένου: CC120738141BE

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

3/3/2021, 15:37 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

3/3/2021, 13:48 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

3/3/2021, 11:23 Κ.Α.Τ. ΔΕΜΑΤΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Α.Τ. ΔΕΜΑΤΑ

3/3/2021, 09:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

2/2/2021, 23:05 ΒΕΛΓΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

29/1/2021, 12:14 ΒΕΛΓΙΟ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

29/1/2021, 12:14 ΒΕΛΓΙΟ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

 

Καλησπέρα. Μήπως ξέρει κανείς αν θα μου έρθει με ελτά η με ελτα κουρριερ? Και η σελίδα τον ελτά και τον ελτά κούριερ το κάνει tracking.

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός Αντικειμένου: CC120738141BE

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

3/3/2021, 15:37 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

3/3/2021, 13:48 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

3/3/2021, 11:23 Κ.Α.Τ. ΔΕΜΑΤΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Α.Τ. ΔΕΜΑΤΑ

3/3/2021, 09:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

2/2/2021, 23:05 ΒΕΛΓΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

29/1/2021, 12:14 ΒΕΛΓΙΟ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

29/1/2021, 12:14 ΒΕΛΓΙΟ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

 

Καλησπέρα. Μήπως ξέρει κανείς αν θα μου έρθει με ελτά η με ελτα κουρριερ? Και η σελίδα τον ελτά και τον ελτά κούριερ το κάνει tracking.

EΛΤΑ κανονικο θα σου ερθει.

 

H κατασταση εντωμεταξυ ειναι απελπιστικη. Εχω καμια 15αρια δεματα που περιμενω με Speedpak, Yanwen,china post κλπ της περιοδου 20/01-05/02 και τα πιο πολλα εχουν κολλησει ATHENS AMU, ενω κάποια άλλα δεν έχουν μπεί καν Ελλάδα.

 

Οι πωλητές εντωμεταξύ πρέπει να έχουν απηυδήσει στο ebay απο παράπονα που όταν τους στέλνω e-mail προτείνουν κατευθείαν να μου κανουν refund λόγω προβλημάτων με τα ΕΛΤΑ. Απλά αηδία!:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

 

Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό?

 

Dear friend, sorry to keep you waiting~We have checked the packaged news for you. Since the beginning of November 2020, Greece has implemented a complete blockade. In order to prevent the worsening of the epidemic situation, stricter blockade measures will be implemented in the Attica area from February 11, 2021. God, this point is likely to apply to other regions. All postal services will be affected by the strengthened blockade, so there is no delivery for the time being. Now we can only wait for the Greek local unblocking to transfer the delivery. This is the contact information of the express delivery, the Greek postal phone number (+30) 800-11-82000/ URL http://www.elta.gr/, you can try to contact the local logistics company~

 

 

Είναι δυνατόν ναι! Speedpak με ένδειξη ATHENS AMU στις 05/02 παράδοση 6 μέρες μετά.

Εκτοτε δεματάκια που μπήκαν ATHENS AMU στις 12/02,15/02 κ.ο.κ. είναι αφαντα. Δεν μου εχει παραδοθεί ΤΙΠΟΤΑ.:blink:

Edited by Tken
Link to comment
Share on other sites

EΛΤΑ κανονικο θα σου ερθει.

 

H κατασταση εντωμεταξυ ειναι απελπιστικη. Εχω καμια 15αρια δεματα που περιμενω με Speedpak, Yanwen,china post κλπ της περιοδου 20/01-05/02 και τα πιο πολλα εχουν κολλησει ATHENS AMU, ενω κάποια άλλα δεν έχουν μπεί καν Ελλάδα.

 

Οι πωλητές εντωμεταξύ πρέπει να έχουν απηυδήσει στο ebay απο παράπονα που όταν τους στέλνω e-mail προτείνουν κατευθείαν να μου κανουν refund λόγω προβλημάτων με τα ΕΛΤΑ. Απλά αηδία!:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Είναι δυνατόν ναι! Speedpak με ένδειξη ATHENS AMU στις 05/02 παράδοση 6 μέρες μετά.

Εκτοτε δεματάκια που μπήκαν ATHENS AMU στις 12/02,15/02 κ.ο.κ. είναι αφαντα. Δεν μου εχει παραδοθεί ΤΙΠΟΤΑ.:blink:

 

 

'Αστα να πανε....δύο δέματα ίδιου βάρους ίδια αντικείμενα....μέσα Νοεμβρίου χωρις τράκινγκ...δεν ήρθαν ποτέ.... και αυτή την φορά το ίδιο αντικείμενο πάλι.... ένα hoodie απο το NFL και κοντεύει να φύγει ο χειμώνας. 'Εχω αηδιάσει με την πάρτυ τους. ευτυχώς στα δύο πρώτα πήρα refund.

Link to comment
Share on other sites

Για αποστολή δέματος στην Γερμανία συμφέρει με ΕΛΤΑ; Σε τι τιμές κυμαίνεται περίπου να στείλεις ένα smartphone για παράδειγμα; Και περίπου τι χρόνοι παράδοσης παίζουν;

 

:rolleyes: - εχουν τιμοκαταλογο στο site τους,αναλογα με το βαρος

παντως να ξερεις πως το δεμα θα φυγει σφαιρα για εξω,σε αυτον τον τομεα τα ΕΛΤΑ εχουν πολυ καλη φημη.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Για αποστολή δέματος στην Γερμανία συμφέρει με ΕΛΤΑ; Σε τι τιμές κυμαίνεται περίπου να στείλεις ένα smartphone για παράδειγμα; Και περίπου τι χρόνοι παράδοσης παίζουν;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Πριν 2 εβδομάδες έστειλε η γυναίκα μου δέμα στην Αγγλία. Περίπου 24€ τα 2 κιλά αν θυμάμαι καλά.

Εν τέλει η γυναίκα μου ετοίμασε δύο 3κιλα δέματα αλλά επειδή ο υπάλληλος μας είπε ότι συμφέρει να πάει σαν ένα 6κιλο μας τα έδεσε μαζί και φύγαν με 50 και κάτι ευρώ.

Φτάσανε στο Μπράιτον της Αγγλίας σε μία εβδομάδα ακριβώς. Με ενα Σαββατοκύριακο μέσα. Δηλαδή σε 5 εργάσιμες ήταν στον παραλήπτη.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Ευχαριστώ παιδιά. Υπάρχει κάποια ασφάλεια σε αυτά τα ποσά η θέλει πολλά παραπάνω;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...