Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποκαταστημα elta -courier φαντασμα, τα τηλεφωνα δεν τα σηκωνουν ποτε, στο google δεν υπαρχει καταχωρηση, ρωτησα ενα παιδι που δουλευει στην περιοχη 5ο χιλιομετρο ΠΕΟ Λαρισας-Βολου που ειναι το συγκεκριμενο κεντρο διαλογης και μου ειπε δεν υπαρχει τετοιο πραγμα εκει περα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

30a5506ed0e72135aa1a4b83e8f0b88d-full.jpg

Εμένα μου φέρανε χθες ένα δέμα από τη Γερμανία μέσω Αυστρίας τα ΕΛΤΑ κούριερ,και ενώ βάζοντας τον αριθμό του δέματος στο search του site τους,δεν το αναγνώριζε.

Ετσι αναγκάστηκα να γράψω στην Austria Post για να μου πουν ποιός ήταν ο Ελληνικός κούριερ και οι άνθρωποι μου απάντησαν σήμερα να κοιτάξω στα ΕΛΤΑ κούριερ.Και έγραψα,γιατί στο 17track έβλεπα ότι ήλθαν και καλά και δεν με βρήκαν,κάτι που δεν ήταν αληθές.Χωρίς να λέει ποιός ήταν αυτός.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φέρανε χθες ένα δέμα από τη Γερμανία μέσω Αυστρίας τα ΕΛΤΑ κούριερ,και ενώ βάζοντας τον αριθμό του δέματος στο search του site τους,δεν το αναγνώριζε.

Ετσι αναγκάστηκα να γράψω στην Austria Post για να μου πουν ποιός ήταν ο Ελληνικός κούριερ και οι άνθρωποι μου απάντησαν σήμερα να κοιτάξω στα ΕΛΤΑ κούριερ.Και έγραψα,γιατί στο 17track έβλεπα ότι ήλθαν και καλά και δεν με βρήκαν,κάτι που δεν ήταν αληθές.Χωρίς να λέει ποιός ήταν αυτός.

 

φιλε μου το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ποιος εχει το δεμα δεν υπαρχει καποιο σημειο να παω να παραλαβω,ολατα τα tracking και 17track, package radar κτλ μου βγαζουνε το ιδιο, πηρα τηλ στο elta -courier υποκαταστημα που ειναι στο κεντρο της πολης (και μου εχει φερει παρα πολλες φορες δεματακια χωρις προβλημα) και μου ειπε δεν εχουμε εμεις το δεμα, μου εδωσε το τηλ 2410572267 το οποιο παιζει μουσικη και δεν το σηκωνει ποτε κανεις, και αν το ψαξεις στο google δεν σου βγαζει καταχωρηση επιχειρησης για αυτο το νουμερο διευθυνση κτλ μονο elta courier τιποτα αλλο , ανοιγω dispute στο ali αυριο να παρω τα λεφτα μου πισω και τελειωσε το θεμα.

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οι ταχυδρομοι τι ωρα πιανουν δουλεια? Εγω φευγω 06:30 απο το σπιτι και τον συναντησα στην εξωπορτα που εφερνε αλληλογραφια.

Απο τα χαραματα πιανουν δουλεια μηπως λογω της ζεστης για να σχολανε πιο νωρις?

 

:worry: - τα βανακια μεταφερουν απο τα χαραματα,οι διανομεις λιγο πιο αργα και το πολυ στις 1 εχουν τελειωσει

αναλογα την κινηση και την περιοχη βεβαια.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

5:30 βγαίνουν οι ταχυδρόμοι.

 

:rolleyes: - αν για διανομη βγαινουν 5.30 παει να πει ειναι ποση ωρα πριν στο ΚΔ για φορτωμα κλπ,απο τις 4 θα ξυπνανε;

βανακι να περναει στις 5.30 δεν εχω δει,απο 6.30-7 ναι

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινούσα την δουλειά στις 6, πετύχαινα τον ταχύδρομο με το ποδήλατο ή με το δίκυκλο μηχανάκι.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινούσα την δουλειά στις 6, πετύχαινα τον ταχύδρομο με το ποδήλατο ή με το δίκυκλο μηχανάκι.

 

:worry: - φιλε μου Αθηνα δεν εχω δει τετοια περιπτωση, επαρχια πλεον σε εμας το εχει ιδιωτης με ωραριο οτι να ειναι (σου φερνει συστημενο στην πορτα σου και βραδακι ακομη και σαββατο).

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ποιος εχει το δεμα δεν υπαρχει καποιο σημειο να παω να παραλαβω,ολατα τα tracking και 17track, package radar κτλ μου βγαζουνε το ιδιο, πηρα τηλ στο elta -courier υποκαταστημα που ειναι στο κεντρο της πολης (και μου εχει φερει παρα πολλες φορες δεματακια χωρις προβλημα) και μου ειπε δεν εχουμε εμεις το δεμα, μου εδωσε το τηλ 2410572267 το οποιο παιζει μουσικη και δεν το σηκωνει ποτε κανεις, και αν το ψαξεις στο google δεν σου βγαζει καταχωρηση επιχειρησης για αυτο το νουμερο διευθυνση κτλ μονο elta courier τιποτα αλλο , ανοιγω dispute στο ali αυριο να παρω τα λεφτα μου πισω και τελειωσε το θεμα.

Μα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ,δεν ήξερα ποιός το είχε.Μέχρι που το έμαθα εμπράκτως όταν μου χτύπησαν την πόρτα και μου είπαν ότι είναι από τα ΕΛΤΑ κούριερ και μου έφεραν το δέμα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Update , πηρα τηλ στο 11120 απο τα ελτα-courier και μου ειπανε οτι το εχει μαζι του ο οδηγος απλα δεν προλαβε να το φερει και ξαναγυρισε πισω, αλλιως θα αφηνε ειδοποιηση, μου εδωσε αλλο τηλ(ουτε αυτοι το σηκωνουν) . Αν δεν το φερουνε μεχρι Παρασκευη ανοιγω dispute για να παρω πισω τα λεφτα για late delivery γιατι Δευτερα κλεινει το 15ημερο απο το confirmation received του Ali. Παραγγελια απο μεσα Μαιου και πλησιαζει Σεπτεμβρης. Ευχαριστω καλο κουραγιο σε ολους.

 

Τελικά, επιβεβαιώθηκα για τα ELTA Courier, αν και επέμενες ότι το δέμα σου δεν έχει σχέση με EMS.

Μην βιαστείς για dispute ιατί δεν θα δικαιωθείς αφού το δέμα σου έχει φτάσει και είναι προς παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - αν για διανομη βγαινουν 5.30 παει να πει ειναι ποση ωρα πριν στο ΚΔ για φορτωμα κλπ,απο τις 4 θα ξυπνανε;

βανακι να περναει στις 5.30 δεν εχω δει,απο 6.30-7 ναι

 

Πιθανοτατα καπιοι στο ΚΔ δουλευουν βραδυ και ετοιμαζουν την αλληλογραφια για να τα μοιρασουν οι ταχυδρομοι.. η τα κανουν το μεσημερι για την επομενη.Δεν νομιζω οτι πανε στις 3-4 ωστε να ειναι ετοιμη για διανομη της αλληλογραφιας στις 5.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, επιβεβαιώθηκα για τα ELTA Courier, αν και επέμενες ότι το δέμα σου δεν έχει σχέση με EMS.

Μην βιαστείς για dispute ιατί δεν θα δικαιωθείς αφού το δέμα σου έχει φτάσει και είναι προς παράδοση.

 

 

Eβγαλα ακρη τελικα, το τηλεφωνο δεν το σηκωσαν γιατι το συγκεκριμενο ελτα ειναι after , ανοιγουνε μετα τις 5 το απογευμα , πηγα και το παρελαβα ο ιδιος , δεν θα το φερνανε(τουλαχιστον οχι μεσα στο επομενο 2μηνο) ,απο ali πηρα partial refund για late delivery , την Δευτερα εχανα τελειως το δικαιωμα για dispute . Tracking ηταν ΕΧ123456789SG και ειναι ems τελικα , ΕΜΣ που κανει 3 μηνες να ερθει Ελλαδα , καλα κρασια.

bdsG8EO.jpg

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με αυτό LT059664932NL τι γίνεται; Πώς το βλέπετε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://t.17track.net/en#nums=LT059664932NL

Πρέπει να είναι στο τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπου 40 μέρες από αυτό το στάτους παρέλαβα.

Δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος ακόμη.

Πλησιάζει

Ρε παιδιά με αυτό LT059664932NL τι γίνεται; Πώς το βλέπετε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι στο ΚΔ δουλεύουν μεταμεσονύχτια... Εάν από Λάρισα με απλά ΕΛΤΑ στείλεις Δευτέρα και Τετάρτη επιστολή το μεσημέρι. Θα είναι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη το επόμενο πρωί...

Σήμερα εμένα και του αδελφού μου παραδόθηκαν ότι περιμέναμε από Κίνα το τελευταίο πεντάμηνο. Όλα καλά...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς random πράγματα με τα PostNL.

Σήμερα παρέλαβα παραγγελία 20 ημερών μαξ:

qu0cRBm.jpg

 

ΥΓ: Τα κολλημένα από 20/7 στην εκφόρτωση, σταθερά εκεί..

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://t.17track.net/en#nums=LT059664932NL

Πρέπει να είναι στο τελωνείο.

 

 

NL = netherlands τα δεματα αυτα ερχονται Ελλαδα απο Ολλανδια, οσα εχω παραλαβει δεν πηγανε ποτε τελωνειο - οχι πηγανε και περασαν ελευθερα, απλα δεν μπηκανε καν, ειναι σε αλλο σακο με ευρωπαικη αλληλογραφια- το ιδιο και bg = Βελγιο

Link to comment
Share on other sites

NL = netherlands τα δεματα αυτα ερχονται Ελλαδα απο Ολλανδια, οσα εχω παραλαβει δεν πηγανε ποτε τελωνειο - οχι πηγανε και περασαν ελευθερα, απλα δεν μπηκανε καν, ειναι σε αλλο σακο με ευρωπαικη αλληλογραφια- το ιδιο και bg = Βελγιο

 

Έχεις μπερδέψει στο μυαλό σου τη διαδικασία αποστολής δεμάτων από τρίτες χώρες και από ΕΕ.

Αρκετά ευρωπαικά ταχυδρομεία έχουν καταστήματα στην Κίνα και πολλοί πωλητές στέλνουν με αυτά τα ταχυδρομεία τα δέματα προς ΕΕ (και φυσικά στην Ελλάδα).

Όλα αυτά τα δέματα αν έχουν δηλωμένη αξία πάνω από 22€ θα σταματήσουν, σχεδόν πάντα (από το καλοκαίρι του 2017) στο Ελληνικό τελωνείο, αφού προέρχονται από τρίτη χώρα.

Εξαίρεση σ' αυτό υπάρχει μόνο στα δέματα που ταξιδεύουν με τη λεγόμενη τριγωνική μέθοδο, αφού όταν φτάσουν στη χώρα του ταχυδρομείου, εκτελωνίζονται εκεί (ή γίνεται κάτι άλλο), αλλάζουν συσκευασία, δεν φαίνεται η τρίτη χώρα, αλλά είναι σαν να στέλνονται από τη χώρα αυτή, δηλαδή από την ΕΕ.

Τα δέματα που ξεκινούν από χώρα της ΕΕ, ανεξαρτήτως δηλωμένης αξίας, φτάνουν στην Ελλάδα και δεν σταματάνε στο Ελληνικό τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδέψει στο μυαλό σου τη διαδικασία αποστολής δεμάτων από τρίτες χώρες και από ΕΕ.

Αρκετά ευρωπαικά ταχυδρομεία έχουν καταστήματα στην Κίνα και πολλοί πωλητές στέλνουν με αυτά τα ταχυδρομεία τα δέματα προς ΕΕ (και φυσικά στην Ελλάδα).

Όλα αυτά τα δέματα αν έχουν δηλωμένη αξία πάνω από 22€ θα σταματήσουν, σχεδόν πάντα (από το καλοκαίρι του 2017) στο Ελληνικό τελωνείο, αφού προέρχονται από τρίτη χώρα.

Εξαίρεση σ' αυτό υπάρχει μόνο στα δέματα που ταξιδεύουν με τη λεγόμενη τριγωνική μέθοδο, αφού όταν φτάσουν στη χώρα του ταχυδρομείου, εκτελωνίζονται εκεί (ή γίνεται κάτι άλλο), αλλάζουν συσκευασία, δεν φαίνεται η τρίτη χώρα, αλλά είναι σαν να στέλνονται από τη χώρα αυτή, δηλαδή από την ΕΕ.

Τα δέματα που ξεκινούν από χώρα της ΕΕ, ανεξαρτήτως δηλωμένης αξίας, φτάνουν στην Ελλάδα και δεν σταματάνε στο Ελληνικό τελωνείο.

 

Σωστα φιλε μου απλα δεν μενδιαφερει καθολου αν ειναι τριγωνικη αποστολη αν υπαρχουν ευρωπαικες αποθηκες τα γιατι και τα πως, αυτο που ξερω ειναι οτι δεματακια που συνοδευονται με NL , BG , SE tracking (εγω προσωπικα δεν τα εχω δεν ποτε να σταματανε τελωνειο (awaiting customs κτλ) και ειχανε αξια 27ευρω , 30 ευρω 0δηλωμενη ουτε τα μισα :D -αμεσως απο air mail unit σε ΚΔ αττικης κτλ κτλ οπως ειναι το tracking του φιλου πιο πανω απο Καστορια.

 

Usa seller απο ebay.

3lTnxRR.jpg

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω στο ΚΑΤ ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο, σας ενημερώνω πως για χιλιάδες πράγματα μπορεί να φταίνε τα ταχυδρομεία, αλλά για το συγκεκριμένο που λέτε (καθυστέρηση) δεν ευθύνονται.

Τα πράγματα ΠΡΕΠΕΙ να περάσουν από τελωνείο, δεν γίνεται να φύγουν έτσι, όταν δεν υπάρχουν τελωνειακοί αρκετοί, υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις.

Μιλάμε για χιλιάδες αντικείμενα που πρέπει να εκτελωνιστούν από 2-3 τελωνειακούς! σε 2 βάρδιες.

 

Το ΚΑΤ ΕΛΤΑ δουλεύει 24 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω στο ΚΑΤ ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο, σας ενημερώνω πως για χιλιάδες πράγματα μπορεί να φταίνε τα ταχυδρομεία, αλλά για το συγκεκριμένο που λέτε (καθυστέρηση) δεν ευθύνονται.

Τα πράγματα ΠΡΕΠΕΙ να περάσουν από τελωνείο, δεν γίνεται να φύγουν έτσι, όταν δεν υπάρχουν τελωνειακοί αρκετοί, υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις.

Μιλάμε για χιλιάδες αντικείμενα που πρέπει να εκτελωνιστούν από 2-3 τελωνειακούς! σε 2 βάρδιες.

 

Το ΚΑΤ ΕΛΤΑ δουλεύει 24 ώρες.

 

 

Πριν μερικές μέρες είχα πάρει στο κέντρο εξυπηρέτησης των ΕΛΤΑ και μου είπε ότι το κοντεινερ που είναι μέσα το πακέτο μου δεν έχει ανοιχτεί ακόμα. Αυτό που φαίνεται στις 23 -7 είναι απλά το σκαναρισμα του κοντεινερ και όχι του πακέτου. Τι ισχύει τελικά;

 

Αυτό LT059664932NL είναι το πακέτο...

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ξεχασμένα 6 μηνών φθηνά δέματα τι παίζει ? Τα ξεχάσανε ή εσκεμενα τα αφησαν ακρη να εξυπηρετήσουν τα άλλα. Λογικά λόγο κορωνοιου τους μήνες εκείνους ο όγκος πρέπει να ήταν απίστευτος και τώρα ήρθε απλά η σειρά τους σαν χαμηλής προτεραιότητας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες είχα πάρει στο κέντρο εξυπηρέτησης των ΕΛΤΑ και μου είπε ότι το κοντεινερ που είναι μέσα το πακέτο μου δεν έχει ανοιχτεί ακόμα. Αυτό που φαίνεται στις 23 -7 είναι απλά το σκαναρισμα του κοντεινερ και όχι του πακέτου. Τι ισχύει τελικά;

 

Αυτό LT059664932NL είναι το πακέτο...

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το αντικείμενο σου βρίσκετε στο κέντρο. Σε 2-3 μέρες θα έχει φύγει λογικά γιατί βρισκόμαστε σε αυτές τις ημερομηνίες.

Λόγο κορονοιού δεν έρχονται αεροπορικός εδώ και μήνες, έρχονται οδικός με νταλίκες και ξεφορτώνονται.

Έρχονται μεγάλες κούτες που η κάθε μια μέσα έχει 200-300-400 αντικείμενα.

Η Κούτα ναι έχει έρθει αεροδρόμιο από 23/07 αλλά είναι αναμονή για να μπει τελωνείο.

Σε 2-3 μέρες φίλε μου θα έχει φύγει από κέντρο και πιστεύω μέχρι παρασκευή 04/09 να το έχεις στα χέρια σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά τα ξεχασμένα 6 μηνών φθηνά δέματα τι παίζει ? Τα ξεχάσανε ή εσκεμενα τα αφησαν ακρη να εξυπηρετήσουν τα άλλα. Λογικά λόγο κορωνοιου τους μήνες εκείνους ο όγκος πρέπει να ήταν απίστευτος και τώρα ήρθε απλά η σειρά τους σαν χαμηλής προτεραιότητας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα χαμηλής προτεραιότητας, τα Α που λέμε εμείς, δεν είναι εσκεμμένα πίσω η ξεχασμένα.

Μέχρι πριν 10-15 μέρες ερχόντουσαν πράγματα που είχαν κολλήσει στο εξωτερικό (τουρκία) περισσότερους από 2 μήνες. Εγώ ξεφόρτωσα σακιά που ήταν από Ιούνιο και τα ξεφόρτωσα τώρα Αύγουστο.

Πάντως αν έχεις κάνει παραγγελία από AliExpress η από άλλη σελίδα Φεβρουάριο-Μάρτιο και δεν το έχεις πάρει το αντικείμενο ακόμα, είναι πολύ πιθανό να έχει χαθεί-καταστραφεί το αντικείμενο :(

Link to comment
Share on other sites

Χονδρικά ότι είναι σε αναμονή για παρουσίαση στο τελωνείο, αυτό τον καιρό θέλει περίπου 30-35ημερες για να περάσει από εκεί; Έχω δέμα με ημερομηνία εκφόρτωσης 7-8-2020 άρα μετά τα μέσα Σεπτέμβρη παραλαβή Θεσσαλονίκη.

 

Άλλη απορια: αγόρασα από ΕΒΑΥ τρία σετακια λάμπες Led αυτοκινήτου τις οποίες πήρα από τον ίδιο πωλητή ως διαφορετικά προϊόντα όμως. Τα έβαλα στο καλάθι ένα ένα και τα πλήρωσα. Αυτός, τα έστειλε με ένα δέμα του οποίου η συνολική αξία όμως είναι 35€ ενώ αν τα έστελνε ξεχωριστά, κανένα δεν υπερβαίνει τα 22€. Αυτά πως τα διαχειρίζεται το τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω στο ΚΑΤ ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο, σας ενημερώνω πως για χιλιάδες πράγματα μπορεί να φταίνε τα ταχυδρομεία, αλλά για το συγκεκριμένο που λέτε (καθυστέρηση) δεν ευθύνονται.

Τα πράγματα ΠΡΕΠΕΙ να περάσουν από τελωνείο, δεν γίνεται να φύγουν έτσι, όταν δεν υπάρχουν τελωνειακοί αρκετοί, υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις.

Μιλάμε για χιλιάδες αντικείμενα που πρέπει να εκτελωνιστούν από 2-3 τελωνειακούς! σε 2 βάρδιες.

 

Το ΚΑΤ ΕΛΤΑ δουλεύει 24 ώρες.

 

Συγνώμη που σε ζαλίζουμε αλλά μιας και είσαι γνώστης θα μπορούσες να μου πείς στο παρακάτω ερώτημα μου αν είναι φυσιολογική η όποια καθυστέρηση ή αν θα πρέπει να το θεωρώ χαμένο?

 

Εγω εξακολουθώ να περιμένω πακετάκι απο Αγγλία (videogame απο γνωστό Αγγλικό eshop) το οποίο απο τις 16/07 βρίσκετα σε κατάσταση "ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ" το οποίο έχει σταλεί με Royal Mail International Tracked.

Μίλησα με τα ΕΛΤΑ και μου είπαν οτι δεν φαίνεται να έχει φτάσει καν στο αεροδρόμιο και δεν ξέρω αν χρειάζεται να κάνω κι άλλη υπομονή ή αν θα πρέπει να ανοίξω case στο κατάστημα για lost item.

Το τελευταίο θα ήθελα να το αποφύγω γιατί αναφέρουν οτι σε περίπτωση που σου στείλουν άλλο και παραλάβεις και το αρχικό έχουν κάθε δικαίωμα να σε κάνουν blacklist και ψωνίζω σχετικά τακτικά απο εκεί λόγω καλών τιμών σε preorders και γενικότερα... Απο την άλλη 41 ημέρες ηδη μου φαίνονται πολλές αλλά δεν ξέρω μήπως τα ΕΛTA προκαλούν το μπάχαλο και μπω σε διαδικασίες με το κατάστημα άδικα.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...