Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα να ρωτησω οταν ενα δεμα σταματαει τελωνιο και πρεπει να πληρωσεις σου ερχετε ειδοποιηση σπιτι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω οταν ενα δεμα σταματαει τελωνιο και πρεπει να πληρωσεις σου ερχετε ειδοποιηση σπιτι;
εμένα με είχαν πάρει τηλέφωνο, μου ζήτησαν να περιγράψω με λεπτομέρεια τι περιέχει το πακέτο, μου έδωσαν ένα email και έστειλα την απόδειξη πληρωμης της κάρτας μου και του PayPal.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

Έχω στείλει ένα γράμμα απλό (και καλά Α' πρωτεραιότητας) απο Χαλκιδική για χωριό της Πρέβεζας. Στάλθηκε 21 Ιουλίου και ακόμα να φτάσει. Πήγα πρόσφατα στο κατάστημα που το έστειλα και μου είπαν ότι δεν μπορούν να το κάνουν κάπως track. Να το ξαναστείλω συστημένο ή να περιμένω και άλλο;

Link to comment
Share on other sites

νεο ρεκορ με αγορα Μαρτιου untracked 5 μηνες / 153 μερες

 

:confused: - απο 26 Ιανουαριου το δεματακι μου και ακομη στον δρομο ειναι, παει καπου χαθηκε.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Έχω στείλει ένα γράμμα απλό (και καλά Α' πρωτεραιότητας) απο Χαλκιδική για χωριό της Πρέβεζας. Στάλθηκε 21 Ιουλίου και ακόμα να φτάσει. Πήγα πρόσφατα στο κατάστημα που το έστειλα και μου είπαν ότι δεν μπορούν να το κάνουν κάπως track. Να το ξαναστείλω συστημένο ή να περιμένω και άλλο;

Να ρωτήσουν την διανομή στην Πρέβεζα, τους ταχυδρόμους εκεί δηλαδή γιατί τα απλά δεν πάνε στα καταστήματα καθόλου. Μπας και έχει ξεμείνει εκεί.

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:confused: - απο 26 Ιανουαριου το δεματακι μου και ακομη στον δρομο ειναι, παει καπου χαθηκε.

 

Είμαστε κι άλλοι, με δέματα από Ιανουάριο.

Link to comment
Share on other sites

Στην πόλη μου τις τελευταίες 3 Δευτέρες, μόνο Δευτέρα φέρνει στην περιοχή μου, φτάσανε 5 δεματάκια όλα από αρχές Μαρτίου.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν γνωριζουν τον λογο που η USPS εγινε ναυαγιο. Αυτος ο τυπος ειναι απιθανος.

 

https://www.efsyn.gr/kosmos/boreia-ameriki/255947_piastike-me-ti-gida-stin-plati

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΛΤΑ ποτέ δεν ήταν καλά όχι ότι οι άλλες εταιρείες είναι και τέλειες αλλά κάνουν κάπως την δουλειά τους ,τα ΕΛΤΑ όσες φορές μου έχουν έρθει δέματα είχα θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο ΗΠΑ, ενα πακετακι που εφυγε απο εκει 23-7.

Με USPS.Το tracking number ακομα εκει το δειχνει.

Mεσα σε 2 ημερες,ηρθε 2 φορες ο ταχυδρομος.Μαλλο τελειωσε η αδεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ παρέλαβα χθες. Η παραγγελία είχε γίνει 30-4 ήταν ενάμιση μήνα στην Αθήνα το δέμα (ΚΑΤ).

Από που είχε γίνει η παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο ΗΠΑ, ενα πακετακι που εφυγε απο εκει 23-7.

Με USPS.Το tracking number ακομα εκει το δειχνει.

 

:rolleyes: - εχει ισχυ μεχρι τα συνορα μετα απο εκει η USPS δεν μπορει να το παρακολουθησει.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλησαν σήμερα 3 πακέτα μαζί (AliExpress) που περίμεναν από 13-20/07 στο ΚΑΤ.

Blessed by the gods?

 

Από πιθανές απώλειες έχω 3 πακέτα από (1 από Φλεβάρη - Βρετανία και 2 από Μάρτη - Κίνα) που έχω πάρει refund

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ έχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου.

 

Ακόμα από 20-7 στο "ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ" ενώ έρχεται με POSTNL, μα τι χάλι είναι αυτό τελοσπάντων? Να πω ότι περιμένει τελωνείο, ότι είναι κανένα τέρμα untracked από Κίνα με CAINIAO super economy, καμιά YANGWEN KLAON MAON TSAO να δικαιολογείται. :mad:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία με πιά εταιρεία έρχεται.

Σημασία έχει από πια χώρα έρχεται.

Με Post NL μπορεί να έρχεται από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία με πιά εταιρεία έρχεται.

Σημασία έχει από πια χώρα έρχεται.

Με Post NL μπορεί να έρχεται από Κίνα.

 

Από Κίνα έρχεται αλλά έχει εκτελωνιστεί Ολλανδία.

 

ΥΓ: Τα ίδια είχα τραβήξει με δέμα που μου έστειλαν απευθείας από Ολλανδία (όχι Κίνα).

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ έχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου.

 

Ακόμα από 20-7 στο "ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ" ενώ έρχεται με POSTNL, μα τι χάλι είναι αυτό τελοσπάντων? Να πω ότι περιμένει τελωνείο, ότι είναι κανένα τέρμα untracked από Κίνα με CAINIAO super economy, καμιά YANGWEN KLAON MAON TSAO να δικαιολογείται. :mad:

 

Don't worry η νορμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα έρχεται αλλά έχει εκτελωνιστεί Ολλανδία.

 

ΥΓ: Τα ίδια είχα τραβήξει με δέμα που μου έστειλαν απευθείας από Ολλανδία (όχι Κίνα).

Αν έρχεται από Κίνα θα το ελέγξουν και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Don't worry η νορμα είναι.

 

Δεν είναι worry, frustration είναι! Μου έρχονται πράγματα που περιμένω να αργήσουν (σε πολύ νορμάλ χρόνο) και πράγματα που, φρονώ, πως θα έρθουν στα κοντά... απλά φρενάρουν εκεί.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν έρχεται από Κίνα θα το ελέγξουν και εδώ.

 

Όσα δέματα έρχονται απο Κίνα με τριγωνική αποστολή και εκτελωνίζονται στην Ολλανδία, φτάνουν στην Ελλάδα με φάκελο που αναφέρει μόνο ταχυδρομική θυρίδα Ολλανδίας ως αποστολέα.

Δεν υπάρχει κανένα ίχνος αποστολής από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ έχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου.

 

Ακόμα από 20-7 στο "ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ" ενώ έρχεται με POSTNL, μα τι χάλι είναι αυτό τελοσπάντων? Να πω ότι περιμένει τελωνείο, ότι είναι κανένα τέρμα untracked από Κίνα με CAINIAO super economy, καμιά YANGWEN KLAON MAON TSAO να δικαιολογείται. :mad:

Από 03/07 εκφόρτωση από μεταφορική και ξεκόλλησε στις 16/08 όπου και παρέλαβα σήμερα.

Σου το λέω απλά για να μην αναμένεις σύντομα.

Μακάρι όμως να ξεκολλήσει νωρίτερα...

Link to comment
Share on other sites

Όσα δέματα έρχονται απο Κίνα με τριγωνική αποστολή και εκτελωνίζονται στην Ολλανδία, φτάνουν στην Ελλάδα με φάκελο που αναφέρει μόνο ταχυδρομική θυρίδα Ολλανδίας ως αποστολέα.

Δεν υπάρχει κανένα ίχνος αποστολής από Κίνα.

 

Αυτό ήξερα κι εγώ, ίσως αργούν γενικά (ακόμη και από ΕΕ δηλαδή)

Το λέω γιατί είχα πάρει βιβλία από UK το Φλεβάρη και ήρθαν Τέλη Μαρτίου - Απρίλιο (ένα δεν ήρθε καν)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...