Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:-)

d72cd10e61a3359ddef4866a584b32a5.jpg

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χαχα καλό!!

Είχα πάει λαϊκή . Ή στο superMarket.

Αλεξανδρούπολη σταμάτησε και η λειτουργία της λαϊκής, με απόφαση δημάρχου.

Link to comment
Share on other sites

Εφθασεν η Θρεψινη !

ελεγε καποτε μια ασπρομαυρη διαφημιση και καπως ετσι λεω κι εγω γιατι απο τις 20/12/2019 που μπηκε στο τελωνειο τελικα το πακετακι με το ψηφιακο θερμομετρατι ηρθε στα χερια μου σημερα 17/3/2020 κι οχι τιποτα αλλα περασε και ο καιρος και δεν μπορω να βαλω θετικο Feedback stoν κινεζο.

 

@Coulis : εγραψες (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω δέμα από Αμερική. Έχει κολλήσει σε κατάσταση "Αποστολής από Αυστρία" από τις 25/2.:mad:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εχω να λαβω την συνδρομητικη μου εφημεριδα, εντος Ελλαδος, απο τον Ιανουαριο...γενικως δεν ερχεται πλεον τιποτε στο γραμματοκιβωτιο, εδω και 2 μηνες!!!!!

Δεν ξαναγινε ποτε στα χρονικά...

:(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου ήρθε σήμερα ο λογαριασμός της κάρτας που έληγε 3/3. Αν δεν ήξερα την μέρα θα την είχα πατήσει. Γενικά είχε να παραδοθεί αλληλογραφία στην πολυκατοικία τουλάχιστον 3 βδομάδες
Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΛΤΑ λειτουργούν κανονικά με τα νέα μέτρα;

Πέραν των άλλων προβλημάτων που υπάρχουν, όσο αφορά τα νέα μέτρα λόγω του ιού λειτουργούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τις τελευταίες δυο βδομάδες ταχυδρόμο στην ευρύτερη περιοχή μου δεν έχω δει, ούτε αλληλογραφία δεν έχουμε παραλάβει για το ίδιο διάστημα, επίσης εδώ και 6 εργάσιμες μέρες έχω δύο δέματα που έχουν φτάσει στο κέντρο διανομής μου και δεν μου έφεραν ούτε ειδοποίηση αλλά ούτε τα πήγαν στο κατάστημα τον ΕΛΤΑ για παράδοση.
Link to comment
Share on other sites

Χθες Κυριακή μία κοπελίτσα περνούσε από τα σπίτια και άφηνε φακέλους, υπέθεσα διαφημιστικούς. Όταν άνοιξα την είσοδο είδα ότι πρόκειται για φάκελλο από την εταιρεία ρεύματος που έχω!! Δουλεύουν και τις Κυριακές οι διανομείς;;;

 

Πάνω στο φάκελο, δεξιά λογικά έχει το λογότυπο της εταιρείας που το μοίρασε (τουλάχιστον ΕΛΤΑ και ACS έχουν).

Πάντως αν είναι του ΕΛΤΑ, πιθανόν να είναι και καμμία νέα κοπελίτσα που για να "ξεφρακάρει" βγήκε να μοιράσει και Κυριακή!

Στην πόλη μου το έχω δει πάντως....

 

Δεν είναι τελικά από ΕΛΤΑ. WPS γράφει πάνω δεξιά. Αλλά και Κυριακές;;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τελικά από ΕΛΤΑ. WPS γράφει πάνω δεξιά. Αλλά και Κυριακές;;

έτσι είναι οι ιδιώτες, δουλειά μέχρι θανάτου

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με τα νέα μέτρα απαγόρευσης ξέρουμε πως θα έρχονται συστημένα γράμματα?

Πριν την ανακοίνωση των σημερινών μέτρων, ίσχυε το εξής. Τα συστημένα έρχονται κανονικά σπίτι απλά ο παραλήπτης κατεβαίνει σε ανοιχτό χώρο να το παραλάβει και πρέπει να έχει το δικό του στυλό για να υπογράψει.

Αν αλλάξει κάτι από αύριο θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Περιμένω συστημένο μικρό πακετάκι από banggood μέσω Ολλανδίας. Έχει σχεδόν φτάσει είναι σε ΜΔ και λογικά πάει προς το τοπικό ταχυδρομείο. Σε όλες τις περιπτώσεις συστημένων με μικρά πακέτα ο ταχυδρόμος έφερνε ένα χαρτάκι και πήγαινα να παραλάβω από ταχυδρομείο... τώρα με τα νέα μέτρα δεν γνωρίζουμε εάν ο ταχυδρόμος θα μας το φέρνει στο σπίτι
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να παραλαβω δυο πραγματα απο το καταστημα των ΕΛΤΑ πηγα πρωι πρωι την Παρασκευη αλλα ειχε αλλαξει ωραριο -ανοιγε στις 9 και δεν το ηξερα- και λογω δουλειας δεν μπορεσα να ξαναπαω. Τωρα αντε να δω τι θα γινει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 χαρτάκια να παραπάνω δέματα απ' τα ΕΛΤΑ της περιοχής μου.

Μπορώ να πάω να τα παραλαβω?

Τι είδους μετακίνηση να στείλω στο 13033?????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να πάτε στα ΕΛΤΑ, μπορείτε να στείλετε μήνυμα στο 13033 με αίτημα για 2 και ... πηγαίνοντας για τα ψώνια, κάνετε και μια στάση στα ΕΛΤΑ για να παραλάβετε.

Νομίζω ότι το μήνυμα είναι το πιο απλό, χωρίς πολλές διατυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για αυτό ρωτάω, γιατί θα βγω σούπερ, οπότε θα περάσω.

Να έβγαινα μόνο για ΕΛΤΑ ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε συστημένο σήμερα από Κίνα, ο ταχυδρόμος (με μάσκα και γάντια) ανέβηκε πάνω, προφανώς για να μην καθυστερεί.

Δεν υπέγραψα

 

Παραγγελία 2 Μαρτίου, παρέλαβα σήμερα (περιμένω και άλλα παλιότερα).

Πολύ μικρό αντικείμενο αξίας ~8 ευρώ με μεταφορικά (είχε δηλωθεί η πραγματική αξία, αν και έγραφε gift). Πράσινο αυτοκόλλητο, χωρίς έξτρα χρεώσεις.

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και ημέρες έχει κολλήσει στο: ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

Σας έχει τύχει αυτό να αργεί τόσο πολύ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και ημέρες έχει κολλήσει στο: ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

Σας έχει τύχει αυτό να αργεί τόσο πολύ?

 

 

Μου έτυχε και 8 μέρες και 10 μέρες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε συστημένο σήμερα από Κίνα, ο ταχυδρόμος (με μάσκα και γάντια) ανέβηκε πάνω, προφανώς για να μην καθυστερεί.

Δεν υπέγραψα

 

Έρευνα για το ενδεχόμενο διάπραξης του αδικήματος της διασποράς ψευδών ειδήσεων διέταξε ο Εισαγγελέας με αφορμή ανάρτηση σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης από πρώην στέλεχος των ΕΛΤΑ.

 

Ο προϊστάμενος της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Ευάγγελος Ιωαννίδης έδωσε εντολή για την διενέργεια προκαταρκτικής εξέτασης με αντικείμενο την ανάρτηση πρώην στελέχους των ΕΛΤΑ σχετικά με τα μέτρα προστασίας των υπαλλήλων του Οργανισμού που έρχονται σε επαφή με ηλικιωμένους.

Κατά την επίμαχη χθεσινή ανάρτηση «οι ταχυδρόμοι θα επισκεφθούν από Δευτέρα τους συνταξιούχους στα σπίτια τους για την πληρωμή των συντάξεων και ή θα τους μεταδώσουν τον ιό, ή θα τον κολλήσουν οι ίδιοι για να τον μεταφέρουν σε άλλους συνταξιούχους».

Η εντολή του κ. Ιωαννίδη είναι να ερευνηθεί η υπόθεση ώστε να κριθεί αν υφίσταται παραβίαση του άρθρου 191 του Ποινικού Κώδικα που ορίζει ότι: «Όποιος δημόσια ή μέσω του διαδικτύου διαδίδει ή διασπείρει με οποιονδήποτε τρόπο ψευδείς ειδήσεις με αποτέλεσμα να προκαλέσει φόβο σε αόριστο αριθμό ανθρώπων ή σε ορισμένο κύκλο ή κατηγορία προσώπων, που αναγκάζονται έτσι να προβούν σε μη προγραμματισμένες πράξεις ή σε ματαίωσή τους, με κίνδυνο να προκληθεί ζημία στην οικονομία, στον τουρισμό ή στην αμυντική ικανότητα της χώρας ή να διαταραχθούν οι διεθνείς της σχέσεις, τιμωρείται με φυλάκιση έως τρία έτη ή χρηματική ποινή».

 

Πηγή: Αθηναϊκό/Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...