Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παραδοξος τα ελτα εσωτερικα πανε πολυ καλα , το γενικο κακο ειναι στο τελωνειο , εκει γινονται οι ολλες καθυστερησεις . προφανως εκει δεν τους ενδιαφερει τπτ , παραμονο αν τριξει η καρεκλα η σιγουρη:!::mad:
Πώς πάνε τα ΕΛΤΑ εσωτερικά καλά όταν περιμένω το διανομέα να κάνει παράδοση από τις 19/2 που έχει φτάσει το δέμα μου στη ΜΔ 15;;;;;

Για γέλια και για κλάματα ταυτόχρονα είμαστε.

Από τις 19/2 και δεν έχουν βρει λύση πως θα γίνει η διανομή!!!

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πώς πάνε τα ΕΛΤΑ εσωτερικά καλά όταν περιμένω το διανομέα να κάνει παράδοση από τις 19/2 που έχει φτάσει το δέμα μου στη ΜΔ 15;;;;;

Για γέλια και για κλάματα ταυτόχρονα είμαστε.

Από τις 19/2 και δεν έχουν βρει λύση πως θα γίνει η διανομή!!!

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοεί για τα δέματα εσωτερικού, όχι τα κινέζικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Από ΚΜΔ με ενημέρωσαν ότι σήμερα μετά το μεσημέρι θα ξέρουν αν έχει συνέχεια η απεργία τους. Στο μεταξύ μόνο αλληλογραφία και μη συστημένα φακελάκια. *(από 20 Φεβρουαρίου έχω δέμα στο κμδ).
Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά ακρίβυναν κι άλλο την αποστολή των απλών γραμμάτων μέχρι 20γρ σε εσωτερικούς προορισμούς. Από κει που ήταν 72 λεπτά το πήγανε στα 90 και γράφουν και πάνω στο πακέτο "Β" με κόκκινο στυλό που σημαίνει από ότι μου είπε η υπάλληλος σε σχέση με το προηγούμενο καθεστώς των 72 λεπτών έχει υποβαθμιστεί κι άλλο ο χρόνος παράδοσης αυτών των πακέτων/γραμμάτων..
Link to comment
Share on other sites

Από ΚΜΔ με ενημέρωσαν ότι σήμερα μετά το μεσημέρι θα ξέρουν αν έχει συνέχεια η απεργία τους. Στο μεταξύ μόνο αλληλογραφία και μη συστημένα φακελάκια. *(από 20 Φεβρουαρίου έχω δέμα στο κμδ).
Ναι ακριβώς, κάθε μεσημέρι το ίδιο πράγμα εδώ και κάποιες εβδομάδες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ΚΜΔ με ενημέρωσαν ότι σήμερα μετά το μεσημέρι θα ξέρουν αν έχει συνέχεια η απεργία τους. Στο μεταξύ μόνο αλληλογραφία και μη συστημένα φακελάκια. *(από 20 Φεβρουαρίου έχω δέμα στο κμδ).

 

Αρα πηγες κμδ και δεν σου δωσαν το δεμα σου; Σκεφτομουν να παω αυτοπροσωπως να παραλαβω, νομιζα εχουν απεργια μονο οι διανομεις.

Link to comment
Share on other sites

Και να ήθελαν να μου δώσουν το δέμα, θα το ψάχναμε για μέρες.. Δεν θυμάμαι πόσα γεμάτα κλουβιά υπήρχαν στο χώρο...

 

Θα ρίχνω μια ματιά και στο Site της ομοσπονδίας https://www.postnet.gr/ για τις απεργίες.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και εγω χθες στην ΜΔ Περιστεριου και ζητησα τα συστημένα μου να μεταφερθούν στο καταστημα για να τα παρω εγω σημερα, πραγμα το οποίο έγινε χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Φυσικά δεν γινόταν να τα παραλάβω απο την ΜΔ γιατι ...... Γινόταν πόλεμος από αλληλογραφία και δέματα!!!

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ρώτησα σε κεντρικό υποκατάστημα των Αθηνών σχετικά με τις αναμονές και μου είπαν πως οι 20 μέρες ισχύουν κανονικά.

Άσχετα αν έχουμε ειδοποιηθεί, τα πακέτα επιστρέφονται στον αποστολέα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε μαζεμένη μπουκέτο αλληλογραφία της πολυκατοικίας (λογαριασμοί κλπ) όπου κάθε φάκελος "ΠΑΡΑΔΩΘΗΚΕ ΣΤΑ ΕΛΤΑ ..." μεταξύ 20-02 και 27/02. Κανένα από τα 3 μικρά φακελάκια φακελάκια που περιμένω από UK από 6 Φεβρουαρίου. Τουλάχιστον είναι μια πρόοδος γιατί 3 εβδομάδες δεν είχαν φέρει ΤΙΠΟΤΑ.

 

Εσείς για τις απεργίες γνωρίζετε από word of mouth?

Edited by jpegxguy
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ρώτησα σε κεντρικό υποκατάστημα των Αθηνών σχετικά με τις αναμονές και μου είπαν πως οι 20 μέρες ισχύουν κανονικά.

Άσχετα αν έχουμε ειδοποιηθεί, τα πακέτα επιστρέφονται στον αποστολέα.

Ας ελπίσουμε ότι σου είπανε βλακείες...! Αυτο μας έλειπε από αγορές που έχουμε κάνει, και εγώ περιμένω 4-5 πακέτα, με το δεδομένο ότι έχει λήξη η περίοδος dispute που φυσικά αφού τα είδα ΕΛΤΑ ΔΕΝ έκανα (τι μου φταίνε οι πωλητές?), να τα γυρίσουν πίσω και να χάσουμε και τα χρήματα που τα έχουμε πληρώσει... Αυτό !

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με κάποια ταμία και δεν την πίστεψα. Με παρέπεμψε στον διευθυντή, ο οποίος μου είπε χαρακτηριστικά: "Δεν υπάρχει καμμία σχετική οδηγία".

Οπότε έσπευσα να πάρω ένα δέμα που είχα 15 μέρες στο τοπικό υποκατάστημα και όταν ρώτησα και εκεί μου απάντησαν αφοπλιστικά: "Η διανομή κύριε...σας φαίνομαι γιά ταχυδρόμος; Εδώ είμαι και δουλεύω."

Τον πίεσα κάπως και τελικά βρήκε μία δικαιολογία γιά δουλειά.

Βέβαια γύρισε στο γραφείο και έπινε καφέ, κοιτώντας τα αθλητικά sites.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ουσιαστικα εγω εχω να δω ταχυδρομειο να λειτουργει κανονικα, για περισσοτερο απο εναν μηνα.

Ειμαι συνδρομητης σε εφημεριδα εδω και δεκαετιες,

και για πρωτη φορα στα χρονικα, εχει παψει κι αυτη να ερχεται.

Βασικα, δεν ερχεται στο γραμματοκιβωτιο απολυτως τιποτε, ενω περιμενω διαφορα.

Το μονο που εφεραν, μονη εξαιρεση, ηταν λογαριασμοι ΔΕΚΟ. Απολυτως τιποτε αλλο.

 

Τετοιο χαλι, δεν μπορω να θυμηθω, οσο και να προσπαθησω, ποτε, μα ποτε ομως....

 

Δηλαδη, μιλαμε για ολικο blackout.

Τι θα γινει ρε παιδια;

Ειναι σαν να μην εχουμε καθολου ταχυδρομειο;

Μπλοκαραν ολα;

Link to comment
Share on other sites

Εσείς για τις απεργίες γνωρίζετε από word of mouth?

 

:lol: - χτες επιασαν τον ταχυδρομο και του λεω τι γινεται; ''αλλες 15 μερες απεργια θα εχουμε μην κοιτας που εγω δουλευω''

αντε βγαλε ακρη δηλαδη (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:lol: - χτες επιασαν τον ταχυδρομο και του λεω τι γινεται; ''αλλες 15 μερες απεργια θα εχουμε μην κοιτας που εγω δουλευω''

αντε βγαλε ακρη δηλαδη (!)

όσο χρόνο διαρκεί η απεργία, πληρώνονται κανονικά?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όσο χρόνο διαρκεί η απεργία, πληρώνονται κανονικά?

Όποιος απεργεί, για τις ημέρες που απεργεί, δεν πληρώνεται!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος απεργεί, για τις ημέρες που απεργεί, δεν πληρώνεται!

 

Εκτός αν μεσολαβεί συνδικαλισμός και κλείνουν το κατάστημα (δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο σε αυτήν την περίπτωση όμως).

Link to comment
Share on other sites

Πειτε ρε παιδια!

Δηλαδη σε εσας ερχεται ταχυδρομειο;

Εμενα, εχει να μου ερθει, απο αρχες Φλεβαρη περιπου!

Με εξαιρεση κανα-δυο λογαριασμους δεκο!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο. Τίποτα με απλό ΕΛΤΑ όλο το Φεβρουάριο εκτός από ΔΕΗ κλπ που ήρθαν μαζεμένα όλα σε 1 μέρα.

απλά απορώ διότι αν δεν υπήρχε ταχυδρομείο ένα μήνα ολόκληρο, δεν θα ήταν στα νέα; Δεν το έχω βρει πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα συστημένο που έχω απο Γερμανία κουνήθηκε μετά από 1 μήνα και παραμένει εδώ και 2 μέρες κολλημένο στο ΜΔ.

Και άλλα 7 ακόμη πακετάκια που περιμένω από μέσα Φλεβάρη. Όλα αυτά πότε θα παραδοθούν;

Σε mail μου απάντησαν ότι υπάρχει καθυστέρηση λόγω των απεργιών των διανομέων. Συνεχίζονται ακόμα οι απεργίες τους;

Κανένα ενημερωτικό site δεν αναφέρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε mail μου απάντησαν ότι υπάρχει καθυστέρηση λόγω των απεργιών των διανομέων. Συνεχίζονται ακόμα οι απεργίες τους;

Κανένα ενημερωτικό site δεν αναφέρει τίποτα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7984468#post7984468

 

:cool: - αν θυμασαι παλαιοτερα στην Ελλαδα η βαρια εγκληματικοτητα αρχισε να ανεβαινει κατακορυφα απο το '91 και μετα και ξερεις τον λογο

τοτε μετα απο πολλα κρουσματα που εγκληματιες που απο εκεινη την χωρα μπηκαν εδω βσαη σχεδιου (ανοιξαν οι φυλακες) οι αστυνομικοι εκαναν ενα ειδος ''λευκης απεργιας'' δηλαδη ναι μεν επαιρνες το 100,το Κεντρο διαβιβαζε αλλα ο Σταθμος καπου ''χανοταν'' στην διαδρομη ή καθυστερουσε ετσι ή περναγε καθυστερημενα που το θεμα ειχε ληψει ας το πουμε ή και καθολου μερικες φορες.

Μερικοι διανομεις ειναι στον δρομο ακομη αλλα το καθημερινο περασμα ΔΕΝ υπαρχει πλεον,περνανε 1-2 φορες την εβδομαδα το πολυ και ετσι εσυ-εγω και οι υπολοιποι εδω μεσα περιμενουμε καρτερικα αλλα ειπαμε να μεινουν Δημοσια οχι Ιδιωτικα ετσι;

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω δέμα που βρίσκεται σε αυτήν την κατάσταση:

 

 

27/2/2020, 10:31:30Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

 

Πότε θα έρθει????

Σε άλλες περιπτώσεις μέσα σε 3 ημέρες από αυτήν την κατάσταση το είχα στα χέρια μου.

Τώρα άργησε αρκετά

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...