Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ό ταχυδρόμος μόλις μου έφερε δέμα από Κίνα, με απλό registered ταχυδρομείο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7783900#post7783900 , ούτε 2 βδομάδες δεν έκανε από Κίνα. Ήρθε με το δικό του μηχανάκι, ένα σαράβαλο παπί, δικό του, γιατί δεν τους δίνουν χρήματα να βάλουν βενζίνα στα μηχανάκια της υπηρεσίας, τα σκουτερ τους όλα κακοσυντηριμένα και επικίνδυνα. Όσοι δεν το έχετε καταλάβει, το σχέδιο είναι (ξέρετε από ποιούς) να κάνουν τον κόσμο να πιστεψει ότι οι υπάλληλοι είναι "τεμπέληδες" και ότι "ζημιώνουν" για "αυτό φτάσαμε ώς εδώ" και να πούμε και "ευχαριστώ" στον μεγαλο....... (βάλτε ότι θέλετε για επίθετο) που θα αγοράσει τα ΕΛΤΑ για ψίχουλα....

 

Να θυμίσω "Αγροτική Τράπεζα" ...

Link to comment
Share on other sites

Καλά σε εμάς αν θες να δουλέψεις ταχυδρόμος ζητάνε δίπλωμα για μηχανάκι όμως δεν έχουν μηχανάκι :) Με τα πόδια σαν τον Βέγγο ο ταχυδρόμος.

 

Πάντως στα των καθυστερήσεων, επίσης μερικές παραγγελίες μου απο Νοέμβριο τις έφαγε το σκοτάδι. Τώρα περιμένω του Ιανουαρίου. Τουλάχιστον ήρθε μια και είναι καλό σημάδι. Πάνε οι καλές εποχές που το πολύ σε 2 βδομάδες είχα τα δέματα απο Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο με τα ΕΛΤΑ τς γειτονιάς,ειδικά με τους διανομεις είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος,γιατί τα μικρά δεματάκια μου τα φέρνουν πάντα στο σπίτι.Χτυπάνε κουδούνι και λένε κατέβα έχει υπογραφή.Ετσι έγινε και σήμερα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι, δεματάκι μου από Κίνα, πολύ μικρής αξίας έχει "κολλήσει" εδώ

17/2/2019, 10:13:31 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

 

Έχετε κι εσείς παρόμοιες περιπτώσεις? Ας πούμε εντάξει να κολλάει στον έλεγχο τελωνείου, αλλά να κολλάει στην Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ??????

 

Καλή σας συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ναι και εμένα έχει κολλήσει ακριβώς στο ίδιο σημείο από 15/02. Το δέμα έχει έρθει από 07/01 Ελλάδα. ΚΔ Αττικής στις 15 του μήνα και ακόμη εκεί κολλημένο. Μίλησα χθες με τηλ και μου είπαν ότι είναι μεγάλος ο όγκος δεμάτων και μάλλον το δικό μου που μπήκε στις 15 θα ξεκολλήσει μέχρι την Παρασκευή. Θα ενημερώσω πότε θα φύγει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ναι και εμένα έχει κολλήσει ακριβώς στο ίδιο σημείο από 15/02. Το δέμα έχει έρθει από 07/01 Ελλάδα. ΚΔ Αττικής στις 15 του μήνα και ακόμη εκεί κολλημένο. Μίλησα χθες με τηλ και μου είπαν ότι είναι μεγάλος ο όγκος δεμάτων και μάλλον το δικό μου που μπήκε στις 15 θα ξεκολλήσει μέχρι την Παρασκευή. Θα ενημερώσω πότε θα φύγει.

 

Μάλιστα. Και μη χειρότερα! Κράτησέ μας ενήμερους. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ελπιζω...

 

Παραγγελία 13 Δεκεμβριου, θα ηταν εδω 1 με 10 Ιανουαρίου και μου ηρθε σήμερα.

Αναμένω ακόμα 2 παραγγελίες απο Νοέμβρη :-)

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μην τα ρίχνουμε όλα στα ΕΛΤΑ, όταν παραγγέλνεις 13 Ιαν και το δέμα επιτέλους φεύγει από κίνα 15 μέρες μετά, δεν φταίνε τα ΕΛΤΑ:

2019-02-07 12:24 ATHENS AIRMAIL CENTER, RECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE

2019-02-03 12:19 ATHENS AIRMAIL CENTER, ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

2019-01-26 14:11 CHINA, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

2019-01-26 13:20 CHINA, ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

2019-01-23 18:33 CHINA, POSTING/COLLECTION

 

Προέλευση : Κίνα - Χρόνος Cache : 2019-02-21 06:02:42 (GMT+02:00)

2019-02-14 14:24 Has arrived at the place of delivery

2019-01-27 15:45 Airline Shipment

2019-01-27 07:59 Shipped by airline

2019-01-26 22:58 Leave the "Beijing Swap bureau" and the next stop, "International mail Forwarding Department"

2019-01-26 14:11 "Beijing Interchange Bureau" has been exported directly seal

2019-01-24 16:32 Arrive at "Zhengzhou Interchange Bureau"

2019-01-24 15:56 Leave the "Postal Zhengzhou Communications Bureau billing Business Department", the next Stop "Zhengzhou International"

2019-01-23 18:33 "Postal Zhengzhou Communications Bureau billing Business Department" received

2019-01-19 12:16 Logistics orders have been created (fast selling platform)

Link to comment
Share on other sites

Άβυσσος...παραγγελία από 8/12 έχει μπει Ελλάδα 07/01 και ακόμα τίποτα...

Παραγγελία 20/01 παρέλαβα 18/02....

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Και μη χειρότερα! Κράτησέ μας ενήμερους. Ευχαριστώ.

Εμένα παιδιά σήμερα τελικά έφυγε από Αθήνα. Θα παραλάβω λογικά αύριο!!! Έκανε συνολικά 2 μήνες και 2 μέρες από την μέρα που έγινε η παραγγελία

Link to comment
Share on other sites

Οι τεράστιες αναμονες και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν τα ΕΛΤΑ είναι απλά ένα παιχνίδι για να τα πουλήσουν πιο εύκολα και γρήγορα χωρίς να ανοίξει ρουθούνι. Υπομονή και από Οκτώμβρη που θα έρθει ο πρωθυπουργός από τζάκι θα φτιάξουν τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ κορυφαιοι αρχαιολογικοι χώροι, νοσοκομεία κτλ πέρασαν στα χέρια των δανειστών(βλ.υπερταμειο) και δεν άνοιξε ρουθουνι, στα ΕΛΤΑ θα κολλήσουμε τώρα? Edited by gpaptff
Link to comment
Share on other sites

Οι τεράστιες αναμονες και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν τα ΕΛΤΑ είναι απλά ένα παιχνίδι για να τα πουλήσουν πιο εύκολα και γρήγορα χωρίς να ανοίξει ρουθούνι.

 

:cool: - αυτο το ακουω απο αρχες του 2000 (επι σημιτη) απο τους διανομεις, απο τοτε μας ελεγαν πως θελουν να τα υποβαθμισουν για να τα πουλησουν ''τσαμπα''.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

ε μα τωρα δυστυχως θα τα πουλησουν και μαλιστα τζαμπα μπορει να ελεγαν απο παλια οι ταχυδρομοι οτι τα υποβαθμιζουν επιτηδες αλλα τωρα δυστυχως θα τα δωσουν στην κυριολεξια τζαμπα οπως και με αλλους οργανισμους....και μαλιστα επιτηδες πρεπει να υπαρχει τεχνητη δυσκολια πληρωμων ωστε να δοθουν τζαμπα,,,,Εχεται ακουσει να υπαρχει δυσκολια πληρωμων στο δημοσιο???..προφανος και οχι....στην ευδαπ??ουτε εκει...Απλα αμα γινουν ιδιωτικα να ξεχασουμε τα 3 ευρω πακετο εως 1 κιλο εντος ελλαδος...π.χ. και να ετοιμαζομαστε το λιγοτερο για 5ευρα με 6ευρα....
Link to comment
Share on other sites

Κινδυνεύουν με "κανόνι" τα ΕΛΤΑ

 

http://www.capital.gr/epixeiriseis/3343523/kinduneuoun-me-kanoni-ta-elta-athlos-i-pliromi-ton-misthon-upd

 

αλλά, έκλεισαν συμφωνία με την Sym, για την αγορά νέων scooter

https://www.newsauto.gr/newsmoto/ta-el-ta-tha-kinounte-me-montela-tis-sym/

 

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα 15 του μηνος εναν φακελο στην Γερμανια ..16 του μηνος μου λεει οτι εφτασε Γερμανια και απο εκει και μετα τιποτα ...Υποτίθεται οτι οτι η παράδοση ηταν σε 5 μερες...Η dhl δεν εχει καν το tracking
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι συστημένο φαίνεται στην dhl packet ,που είναι τα αντίστοιχα ΕΛΤΑ Γερμανίας και όχι στην dhl express που είναι αντίστοιχα τα ελτα courier
Link to comment
Share on other sites

Ουτε στο packet υπαρχει ..απο τα ελτα λενε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει παραδοθεί;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες κι απο εμένα. Κάνω πρώτη αποστολή με ΕΛΤΑ(οποτε ειμαι λιγο ασχετος) σε ένα παιδί από Λευκάδα. Το θέμα είναι ότι εκεί που μένει δεν έχει διεύθυνση. Χρειάζεται να γράψω κάτι στο πακέτο πριν το παραδώσω , κι αν ναι απλά γράφω Λευκάδα και τον ταχυδρομικό κωδικό, ή πρέπει οπωσδήποτε να γράψω και κάποια διεύθυνση; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και διεύθυνση μόνο με τκ δεν γίνεται να παραδοθεί ,θα σου επιστραφεί πίσω , πρέπει να μιλήσεις με τον συγκεκριμένο άτομο ,με πόσο στοιχεία παραλαμβάνει την αλληλογραφία του.
Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμοί ρεύματος - τηλεφώνου, τι γράφουν?

Αλλιως σου δίνει διεύθυνση κάποιου γνωστού του

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...