Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε σήμερα κανένα δέμα από Αγγλία... Απαράδεκτοι το λιγότερο...

Τι να πεις....

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε... Αντε να δουμε το τριημερο 27-28-29.. Ξερει κανεις αν γινονται διανομες 2 του μηνος; Γιατι θελω να φυγω για καποιες μερες....
Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε... Αντε να δουμε το τριημερο 27-28-29.. Ξερει κανεις αν γινονται διανομες 2 του μηνος; Γιατι θελω να φυγω για καποιες μερες....
2 Ιανουαρίου δουλεύουν κανονικά τα ΕΛΤΑ

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συνφορουμητες! Ευχομαι σε ολους Καλα Χριστουγενα με υγεια και γρηγορα να παραλαβουμε τα καθυστερημενα μας δεματα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω καλα νεα, τα δεματα αυτες τις μερες αρχισαν να προχωρανε, 3 απο τα 7 δεματα μου απο banggood δειχνουν οτι εφτασαν Ελλαδα και πανε στην πολη προορισμου (τα στατους αλλαξαν σημερα το πρωι). Ενα ακομη δεμα αλλαξε status πριν κατι μερες, μπορουμε να ελπιζουμε οτι θα τα εχουμε πριν την αλλαγη του χρονου! :)
Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Εχω καλα νεα, τα δεματα αυτες τις μερες αρχισαν να προχωρανε, 3 απο τα 7 δεματα μου απο banggood δειχνουν οτι εφτασαν Ελλαδα και πανε στην πολη προορισμου (τα στατους αλλαξαν σημερα το πρωι). Ενα ακομη δεμα αλλαξε status πριν κατι μερες, μπορουμε να ελπιζουμε οτι θα τα εχουμε πριν την αλλαγη του χρονου! :)
Καλημέρα, αν δεν σου κάνει κόπο, γράψε λίγο τι ημερομηνία είχαν send item aboard, δηλαδή αποστολή στην χώρα προορισμού σε αυτά που ξεκόλλησαν, γιατί ενδιαφέρει πολλούς. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια... υπομονή το νέο έτος είναι κοντά....

01. RUxxxxxxxxxNL

In Transit

Netherlands(PostNL International Mail)

Greece(ELTA)

Latest Event -- 2017-12-04 The item is on transport to the country of destination

 

02. RUxxxxxxxxxNL

In Transit

Netherlands(PostNL International Mail)

Greece(ELTA)

Latest Event -- 2017-12-04 The item is on transport to the country of destination

 

03. RUxxxxxxxxxNL

In Transit

Netherlands(PostNL International Mail)

Greece(ELTA)

Latest Event -- 2017-12-06 The item is on transport to the country of destination

 

04. RUxxxxxxxxxNL

In Transit

Netherlands(PostNL International Mail)

Greece(ELTA)

Latest Event -- 2017-12-12 The item is on transport to the country of destination

 

Χρόνια πολλά σε όλους μας και .... καλές παραλαβές!!!

Καλά νέα και από μένα.... Εν τέλη άρχισαν να έρχονται!!!!:clap::clap::clap:

Το 3 και το 4 άλλαξε σε...

2017-12-23 08:21 The item has arrived in the country of destination

Με το καλό και τα άλλα .... και στα δικά σας φίλοι μου ...!!!

Edited by xiaomi1s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν δεν σου κάνει κόπο, γράψε λίγο τι ημερομηνία είχαν send item aboard, δηλαδή αποστολή στην χώρα προορισμού σε αυτά που ξεκόλλησαν, γιατί ενδιαφέρει πολλούς. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα δεματα ηταν στο the item is on transport to the country of destination απο 6/12 τα 3 και απο 12/12 το αλλο.

Το ενα δεμα αλλαξε στατους απο τις 20/12 και τα αλλα 3 σημερα, αν θες στα στελνω αναλυτικα οπως τα γραφει το 17track

Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Τα δεματα ηταν στο the item is on transport to the country of destination απο 6/12 τα 3 και απο 12/12 το αλλο.

Το ενα δεμα αλλαξε στατους απο τις 20/12 και τα αλλα 3 σημερα, αν θες στα στελνω αναλυτικα οπως τα γραφει το 17track

Είσαι ωραίος, εμένα είναι από 1/12 και 4/12, κρίμα, δεν υπάρχει σειρά, καλές παραλαβές λοιπόν και καλές γιορτές να έχουμε παιδιά, τα δέματα θα έρθουν ούτως ή άλλως, άλλα γρήγορα άλλα καθυστερημένα, τι να κάνουμε, είναι και θέμα τύχης...

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος, εμένα είναι από 1/12 και 4/12, κρίμα, δεν υπάρχει σειρά, καλές παραλαβές λοιπόν και καλές γιορτές να έχουμε παιδιά, τα δέματα θα έρθουν ούτως ή άλλως, άλλα γρήγορα άλλα καθυστερημένα, τι να κάνουμε, είναι και θέμα τύχης...

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οντως ειναι θεμα τυχης, φενεται ειναι ποιο βουνο δεματων θα τυχει να αρχισουν να σκαναρουν, και μενα αυτα που ειναι στο ιδιο στατους ειναι απο τις 1-4-5-12 Δεκεμβριου, τουλαχιστον αυτο που βιαζομαι πιο πολυ απ ολα προχωρησε σημερα (το καινουριο xiaomi μου). Υπομονη λοιπον για τα υπολοιπα! Καλες γιορτες!

Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αυτο το δέμα κ δεν έχω παραλάβει ακόμα μπας κ ξέρει κάποιος τι γίνεται ευχαριστώ

https://www.dropbox.com/s/lhaubngu1z7zaib/Screenshot_2017-12-23-18-05-57-594_yqtrack.app.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

δυο δεματα priority to ενα 40 μερες και ακομα δεν εχει σκαναριστει το αλλο το σκαναραν χτες στς 39 μερες ελτα το κολωχανιο του πλανητη
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εχει κανεις εμπειρια από καθυστερήσεις με Deutsche post?

Αποστολη στις 02/12 από Γερμανια, ενδειξη "Εκφορτωση από μεταφορικο μεσο" στις 11/12 (Αεροδρομιο) κι εκτοτε κανενα νέο.

Εχετε ξαναδει τοσο μεγαλη καθυστερηση με συστημενο από Γερμανια, δεδομενου ότι εμφανιστηκε στο Αεροδρομιο, αλλα δεν προχωρησε ποτε από εκει?

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και Χρονια Πολλα!!!Επιτελους φανηκε οτι εφτασαν αεροδρομιο δυο δεματα απο banggood με pdm απο nlpost σημερα το πρωι...απο 1/12...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και Χρονια Πολλα!!!Επιτελους φανηκε οτι εφτασαν αεροδρομιο δυο δεματα απο banggood με pdm απο nlpost σημερα το πρωι...απο 1/12...

 

....και εμενα εφτασε σημερα αεροδρομιο δεμα.....απο 4/12.....

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και μένα απο 4 του μήνα δυο γράφουν ότι ειναι σε επεξεργασία...και δυο ότι έφτασαν στο αεροδρόμιο..το κινητό είναι στα πρώτα..για να δούμε..μετα τα φώτα Θεσσαλονίκη η πιο νωρις

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες επειδη ειμαι λιγο αδαης σ αυτα για πεστε μου γιατι μετραμε εργασιμες μερες εφοσον υπαρχει κινητικοτητα και τα ΣΚ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες επειδη ειμαι λιγο αδαης σ αυτα για πεστε μου γιατι μετραμε εργασιμες μερες εφοσον υπαρχει κινητικοτητα και τα ΣΚ...

 

νομιζω οτι στο αεροδρομιο δεν σταματανε και δουλευουνε και ΣΚ . αυτο δειχνει κιολας το σκαναρισμα. απλα στα τοπικα καταστηματα δεν εχει σκ

Link to comment
Share on other sites

εγω απο 26/11 εχω 'Shipment arrived at destination country'.αν ξερεις καποιος, ειμαι ανω του μεσου ορου αναμονης ή εχω ψωμακι ακομα ? :food:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εχει κανεις εμπειρια από καθυστερήσεις με Deutsche post?

Αποστολη στις 02/12 από Γερμανια, ενδειξη "Εκφορτωση από μεταφορικο μεσο" στις 11/12 (Αεροδρομιο) κι εκτοτε κανενα νέο.

Εχετε ξαναδει τοσο μεγαλη καθυστερηση με συστημενο από Γερμανια, δεδομενου ότι εμφανιστηκε στο Αεροδρομιο, αλλα δεν προχωρησε ποτε από εκει?

 

Σε κανονικες συνθηκες το συστημενο ειναι απλα συστημενο και οχι εξπρες ... το σιγουρο ειναι απο γερμανια σε 3 μερες το πολυ ειναι ελλαδα αλλα η διαλογη μετα ειναι γολγοθας.Τα ΕΛΤΑ γενικοτερα υπολειτουργουν και τωρα με τριπλασιασμο της δουλειας λογω γιορτων γινεται χαμος.Πχ απο Γερμανια στα Χανια τα βλεπω στο Αεροδρομιο... μετα πανε ηρακλειο...μετα ερχονται χανια και συνηθως το τουρ αυτο σε κανονικες συνθηκες παιρνει 8 μερες.

Επισης δωσε βαση οτι το tracking number DEXXXXXXXXXRE αν ειναι γραμμα και τα νουμερα αν ειναι πακετο που ειναι DHL με το που πουνε Ελλαδα αλλαζουν! Πρεπει να παρεις στα Ελτα να ρωτησεις αν εχει αλλαξει και να σου δωσει αυτο που αποκτησε στην Ελλαδα.Γεγονος γιατι σχεδον καθε μηνα στελνω η παιρνω αλληλογραφια και πακετα απο Γερμανια...

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο ebay αγγλια απλο ταχυδρομιο ενας μηνας και περιμένω.....μάλλον του χρόνου θα παραλάβω και εαν

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο ebay αγγλια απλο ταχυδρομιο ενας μηνας και περιμένω.....μάλλον του χρόνου θα παραλάβω και εαν

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην ίδια κατάσταση και εγώ....

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κανονικες συνθηκες το συστημενο ειναι απλα συστημενο και οχι εξπρες ... το σιγουρο ειναι απο γερμανια σε 3 μερες το πολυ ειναι ελλαδα αλλα η διαλογη μετα ειναι γολγοθας.Τα ΕΛΤΑ γενικοτερα υπολειτουργουν και τωρα με τριπλασιασμο της δουλειας λογω γιορτων γινεται χαμος.Πχ απο Γερμανια στα Χανια τα βλεπω στο Αεροδρομιο... μετα πανε ηρακλειο...μετα ερχονται χανια και συνηθως το τουρ αυτο σε κανονικες συνθηκες παιρνει 8 μερες.

Επισης δωσε βαση οτι το tracking number DEXXXXXXXXXRE αν ειναι γραμμα και τα νουμερα αν ειναι πακετο που ειναι DHL με το που πουνε Ελλαδα αλλαζουν! Πρεπει να παρεις στα Ελτα να ρωτησεις αν εχει αλλαξει και να σου δωσει αυτο που αποκτησε στην Ελλαδα.Γεγονος γιατι σχεδον καθε μηνα στελνω η παιρνω αλληλογραφια και πακετα απο Γερμανια...

 

Σε ευχαριστώ.

Δώδεκαψηφιο tracking , πακέτο είναι της deutsche post DHL, που παρέδωσε σε ΕΛΤΑ, αλλά δεν το βλέπω να άλλαξε, καθώς σκαναριστηκε κανονικά στο αεροδρόμιο (εκφόρτωση από μεταφορικό μέσο), έτσι δεν είναι; Σε αντίθετη περίπτωση δε θα είχα ούτε αυτό το status από ΕΛΤΑ, δε θα το έβλεπα καθόλου στο site των ΕΛΤΑ.

Ευχαριστώ για την απάντηση

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να καταλαβω.. εκει στ αεροδρομιο πως λειτουργουν.. εχουν ενα σκηνικο για ευρωπη και ενα για τριτες χωρες η καθε χωρα εχει το ποστο της.. για να ξερουμε και εμεις που δεν σχετιζομαστε με ολλανδια... γιατι απο αγγλια που περιμενω και γω ακουω παντου τρελες καθυστερησεις κ πριν τις γιορτες..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπει τελωνειο κατι τωρα ξερετε ποσο θα κατσει εκει? Και υπαρχει τιποτα που μπορω να κανω για να φυγει πιο γρηγορα απο το τελωνειο? Για ελτα μιλαω παντα. Ευχαριστωω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...