Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις δεμα με sgpost κολλημενο στο arrived at country of destination απο 28-03 ?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο 29-3 και απο οτι βλέπω θα σπάσουμε ρεκόρ μέχρι να παραλάβουμε, αν παραλάβουμε.:rolleyes:

 

Κ εγώ στις 28-03, αν είστε με tracking RFxxxxxxxxxSG τότε κατά πάσα πιθανότητα ο carrier είναι η 4px, η οποία δεν έχει ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και λέει ότι είναι νωρίς ακόμη για να κινησούμε διαδικασίες.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γνωρίζει η 4px και η κάθε εταιρεία που αναλαμβάνει την μεταφορά τότε το μέλλον δεν προβλεπεται ευοίωνο για τα πακέτα μας.Αναρωτιέμαι ....εξαφανίστηκαν, τα καταπιε η μαυρη τρύπα?:mad:

Νωρίς για να κινήσουμε διαδικασίες, αστείο.Κλείσαμε μήνα χωρίς καμία ενημέρωση.Μας δουλεύουν και απλά περιμένουν ....τι ακριβώς δεν γνωρίζω.

Edited by dimitris6997
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γνωρίζει η 4px και η κάθε εταιρεία που αναλαμβάνει την μεταφορά τότε το μέλλον δεν προβλεπεται ευοίωνο για τα πακέτα μας.Αναρωτιέμαι ....εξαφανίστηκαν, τα καταπιε η μαυρη τρύπα?:mad:

Νωρίς για να κινήσουμε διαδικασίες, αστείο.Κλείσαμε μήνα χωρίς καμία ενημέρωση.Μας δουλεύουν και απλά περιμένουν ....τι ακριβώς δεν γνωρίζω.

 

Σιγουρα τα πραγματα δεν ειναι καλα για τα πακετα μας, απο την μια οι μεταφορικες σου λεει ακομη δεν εχουν παρελθει 60 μερες (τοσο ειναι το deadline) απο την αλλη εμεις περιμενουμε ενα μηνα τωρα χωρις να εχει κουνηθει τιποτα. Τα ελτα σ αυτη την περιπτωση δεν φταινε, εγω πιστευω οτι ο σακος με τα δεματα μας ισως εχει καταστραφει απο καποιο φυσικο γεγονος, μαυρες τρυπες ακομη στην ελλαδα δεν εχουμε.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

στο 4px φαινεται πως το δεμα εχει φτασει ελλαδα στις 27/3. δηλαδη που πρεπει να απευθυνθουμε για να μαθουμε τι γινεται με τα δεματα μας?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά την 1μαιου θα πατήσω το κουμπακι dispute, ένα μήνα χωρίς καμία κινητικότητα, εάν σοβαρά καταστήματα όπως το vickmall, δεν έχουν απάντηση τότε δεν το συζητώ, κάπου χάθηκαν. Πρόβλημα της 4px, ασφαλισμένα είναι εξάλλου.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πατησα ηδη...μετα απο παροτρυνση του ιδιου του Vickmall.

Το θεμα ειναι, ειμαστε σιγουροι πως δε φταιει το Vickmall? Αν παραγγειλω τωρα θα ερθει το δεμα ή παλι τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πατησα ηδη...μετα απο παροτρυνση του ιδιου του Vickmall.

Το θεμα ειναι, ειμαστε σιγουροι πως δε φταιει το Vickmall? Αν παραγγειλω τωρα θα ερθει το δεμα ή παλι τα ιδια?

 

Oχι δεν φταιει, ακομη και απο το ali υπαρχει θεμα με τα δεματα που εφτασαν ελλαδα απο τις 27 εως τις 31-03 , το περιεργο ειναι οτι μονο στην ελλαδα υπαρχει αυτο το φαινομενο της καθυστερησης χωρις λογο, το vickmall δεν ευθυνεται γι αυτη την "ανωμαλια" στην παραδοση. Και εγω θα παω για dispute αμεσως μετα τις γιορτες, με διαβεβαιωσαν απο το vickmall οτι δεν θα εχουν κανενα χασιμο απο την ιστορια αυτη, το λεω γτ δεν θα ηθελα να κανω κακο σε ενα καταστημα τοσο αξιοπιστο και εξυπηρετικο. Το ερωτημα ειναι για ποιον λογο συμβαινει αυτο, να ερχεται ο σακος ελλαδα, η μεταφορικη να λεει arrived at the country of destination και τα ελτα να εχουν πληρη αγνοια, που οφειλεται? ποιος κρικος εσπασε? ο ταχυδρομος της περιοχης μου δεν εχει ιδεα ουτε ο ιδιος.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν βλέπω φως... Και τα δύο λέει ότι φτάσανε στην χώρα προορισμού αλλά.....

Ειδικά το πρώτο....

Destination Country - Cache Time: 2016-04-26 20:01

2016-04-04 20:23 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Cache Time: 2016-04-26 20:02

2016-04-11 00:00 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-04-04 00:00 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

 

Και το δεύτερο...

Destination Country - Cache Time: 2016-04-26 19:47

2016-04-21 03:26 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

2016-04-21 03:26 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin Country - Cache Time: 2016-04-26 19:47

2016-04-24 14:59 The item has arrived in the country of destination

2016-04-22 11:15 The item is on transport to the country of destination

2016-04-21 03:26 The item is at the PostNL sorting center

2016-04-14 10:52 The item is ready for shipment

2016-04-13 09:06 The item is pre-advised

Edited by SW4LGT
Link to comment
Share on other sites

YT16113130954XXXXX

 

In Transit

 

China

(YunExpress)

 

 

 

Latest Event -- 2016-05-03 15:08 AMSTERDAM - NETHERLANDS, Custom clearance completed

 

 

 

Origin Country - Tracking Consuming: 1018 ms

2016-05-03 15:08

 

AMSTERDAM - NETHERLANDS, Custom clearance completed

2016-05-03 13:03

 

AMSTERDAM - NETHERLANDS, Custom clearance processing

2016-05-02 15:39

 

AMSTERDAM - NETHERLANDS, Arrived at AMSTERDAM airport

2016-04-29 08:20

 

HONGKONG - HONGKONG, Departed Facility in HONG KONG

2016-04-28 15:00

 

HONGKONG - HONGKONG, Arrived at Sort Facility HONG KONG

2016-04-27 21:56

 

SHENZHEN - CHINA, Departed Facility in SHENZHEN

2016-04-27 19:54

 

SHENZHEN - CHINA, Arrived at Sort Facility in SHENZHEN

 

Καλημερα, χρονια πολλα, Χριστος Ανεστη!!! Αυτο το customs cleared μου εκατσε στο λαιμο, ξερει κανεις κατι?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή συνήθως την επόμενη που βλέπω οτι το δέμα βρίσκεται στο κεντρο διαλογής Αττικης παραλαμβάνω.Ενα που περιμένω τώρα δεν έφυγε την επόμενη(σήμερΑ δηλαδή) και έχει κολλήσει σε αυτό 2016-05-04 11:44 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED.Εχει συμβεί και σε άλλον?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή συνήθως την επόμενη που βλέπω οτι το δέμα βρίσκεται στο κεντρο διαλογής Αττικης παραλαμβάνω.Ενα που περιμένω τώρα δεν έφυγε την επόμενη(σήμερΑ δηλαδή) και έχει κολλήσει σε αυτό 2016-05-04 11:44 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED.Εχει συμβεί και σε άλλον?

 

Σ εμενα, ακριβως ιδια ωρα και μερα, ειναι μεγαλο κουτι καπου 1,5kg απο NLpost. Εσενα?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Και μένα πάντως, με NLPost, έχει κολλήσει από χθες.

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 29-04-2016 08:53 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-05-2016 09:23 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 04-05-2016 17:15 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 04-05-2016 17:25 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω περιμενω ενα loud speaker με CN για ενα τηλεφωνο και ειναι κολλημενο στο ''κλεισιμο απο ΚΔ Αεροδρομιου απο της 3-5-16 / 07:42

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Oλα τα περιεργα συμβαινουν σ αυτη την χωρα, μια χανονται ολα τα δεματα που εφτασαν ελλαδα στα τελη μαρτιου με αρχες απριλιου, ακομη δεν τα εχει περασει η ελλαδα στο συστημα εντοπισμου της, και ουτε προκειται. Τωρα απο NLpost κολλανε στο Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ , τι συμβαινει αραγε?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Κάνετε έτσι για 1-2 μέρες? Λολ

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Από τέλη μαρτιου είναι μόνο 2 μέρες?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα, ακριβως ιδια ωρα και μερα, ειναι μεγαλο κουτι καπου 1,5kg απο NLpost. Εσενα?

Μικρό κουτί φανταζομαι(κινητό) απο NL.Τωρα απο την άλλη εβδομάδα με τις απεργίες :shifty: .

Link to comment
Share on other sites

3 ημέρες έχει κολλήσει πακέτο στο Item in cont sistimena aerodromiou

Συνήθως την επόμενη ήταν Βέροια....

Link to comment
Share on other sites

3 ημέρες έχει κολλήσει πακέτο στο Item in cont sistimena aerodromiou

Συνήθως την επόμενη ήταν Βέροια....

 

Να το βλεπεις στο site των ΕΛΤΑ. Μάλλον ειναι απο της απεργίες....

Link to comment
Share on other sites

Να το βλεπεις στο site των ΕΛΤΑ. Μάλλον ειναι απο της απεργίες....

μην αγχωνεσαι, απο βδομαδα θα το χεις

Τώρα μου ήρθε update από την εφαρμογή του 17track και ξεκολλησε και η σελιδα των ΕΛΤΑ

Μπήκε και βγήκε από το κέντρο διαλογής, οπότε Δευτέρα - Τρίτη θα έρθει :)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...