Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανες dispute στο paypal? και πηρες κιολας τα λεφτα πισω?

Αν ερθει στις επομενες μερες το δεμα τι γινεται?

Ρωταω γιατι ειναι απο 27/3 με sg post απο minideal και μου λενε περιμενε μερικες μερες εχει καθυστερυσει οπως πολλα αλλα για ελλαδα θα ερεθει συντομα

Οχι δεν πηρα ακομη τα χρηματα πισω, απλα τρεχει το claim και αν καταληξει υπερ μου θα τα παρω, το νοημα ομως δεν ειναι εκει,διοτι αν παραλαβω θα τους πληρωσω εχω καλη επαφη μαζι τους και κανω πολλες αγορες, το νοημα ειναι οτι οι κινεζοι εχουν ΤΙΣ πωλησεις πλεον και θα πρεπει να δουν σοβαρα το θεμα αποστολων, δεν μπορεις να μου απαντας κυριε σχιστοματι οτι και καλα θα καθυστερησει το δεμα και δεν ξερω ποσο διοτι ειναι θεμα της 4PX και δεν μπορεις να κανεις κατι. Στο αεροδρομιο καθε μερα εργαζονται πολλα μα πολλα ατομα για να εκτελωνιζουν πακετακια απο τα οποια μονο ο κινεζος κερδιζει, οποτε προβλημα του.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μ αυτα που λες ,α αν θα δουν μαζεμενα dispute να πεφτουν στην paypal οι κυριοι να δεις πως θα βαλουν νερο στο κρασι τους και την επομενη φορα θα σκεφουν καλυτερα με ποιο θα συνεργαστουν στις αποστολες γιατι η κατασταση των αποστολων του μαρτιου - απριλιου ειναι τραγικη .Βαλε 2 ευρα ακομα στην τιμη του κινητου , μην το δωσεις 120 ευρω ,δωστο 122 σε πιο αξιοπιστη μεταφορικη να παει νωριτερα

παντως κατι περιεργο συμβαινει με τις παραγγελιες μαρτιου και αρχων απριλιου

πχ με hong kong post 11/4 δεν εχει φανει ελλαδα ακομα ,ενω 27/4 παραδοθηκε ηδη απο 6/5 !

υπαρχει μια μαυρη τρυπα στο συμπαν που καταπιε τα δεματα μαρτιου-αρχων απριλιου :lol:

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από αυτό το ταχυδρομείο και δεν εμφανίζεται πουθενά στην Ελλάδα. Δηλαδή έρχεται απλώς με τα ΕΛΤΑ όπως σου αφήνουν ένα γράμμα εκτός εάν είναι ογκώδες μεγάλο τότε πας και το παίρνεις από τα ΕΛΤΑ
μαλιστα περιεργο που δεν φαινεται το tracking
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κι εγώ μια θήκη από Ισραήλ από 6/4... Στο ισραηλινό ταχυδρομείο φαίνεται ότι έχει φύγει όντως και μετά το χάος, δεν ανιχνεύεται πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας έχω κάνει μια παραγγελία για έναν φίλο ένα κινητό από το to2c στης 8/4/15 και βάζω το tracking και στο singpost και μου εμφανίζει ακόμα αυτό

Status Description

Despatched to overseas (Country code: GR)

 

μίλησα με κάποιον υπεύθυνο από το to2c και του λέω μήπως ξέρετε πότε θα παραλάβω κλπ και μου έστειλε αυτό ποσες μερες κανουν συνήθως να παραδώσουν αυτοί ?

 

friend, we found the website not update the information for your order, we are sorry, now we will send your case to the post, and ask then to check it for you, if we have any news, we will inform you, thank you.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον και το δικο μου επεσε σε μαυρη τρυπα. εμενα μου εστειλαν δεμα ασυνοδευτο στις 17/3 απο χωρα της ΕΕ και ακομα να το παραλαβω. ολες τις προηγουμενες φορες παραλαμβανα κανονικα.. μπορω να κανω κατι σε αυτη τη περιπτωση που δεν παρελαβα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μαλλον και το δικο μου επεσε σε μαυρη τρυπα. εμενα μου εστειλαν δεμα ασυνοδευτο στις 17/3 απο χωρα της ΕΕ και ακομα να το παραλαβω. ολες τις προηγουμενες φορες παραλαμβανα κανονικα.. μπορω να κανω κατι σε αυτη τη περιπτωση που δεν παρελαβα;

 

Εισαι σιγουρος οτι στο εστειλαν?

Ειναι πολυ παραξενο για χωρα της Ευρωπης αυτος ο χρονος.

Κανε μια ερωτηση στα ελτα της περιοχης σου μπορει να το εχουν εκει καπου παρατημενο.

Βεβαια υπαρχει και η περιπτωση να στο εφερε ο ταχυδρομος και καποιος να το βουτηξε.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι στο εστειλαν?

Ειναι πολυ παραξενο για χωρα της Ευρωπης αυτος ο χρονος.

Κανε μια ερωτηση στα ελτα της περιοχης σου μπορει να το εχουν εκει καπου παρατημενο.

Βεβαια υπαρχει και η περιπτωση να στο εφερε ο ταχυδρομος και καποιος να το βουτηξε.

 

το εχουν στειλει σιγουρα, εκανα ερωτηση και μου ειπαν πως δεν βρηκαν τιποτα. (τον ταχυδρομο μου τον ψαχνω μερες μια λειπει, μια λενε να παρω μεσημερι, σημερα μου ειπαν να καλεσω 8 το πρωι) και γενικα στη πολυκατοικια μου δεν εχει παρατηρηθει το φαινομενο να μας περνουν γραμματα. παντως ηταν δεμα αρα επρεπε να ειχε αφησει ο ταχυδρομος ειδοποιοηση..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αν δεν ειναι συστημενο νομιζω δεν ειναι υποχρεωμενος να στο παραδωσει στο χερι ουτε να σου αφησει ειδοποιηση.

Αν δεν καταφερεις να τον βρεις αυριο να ζητησεις το κινητο του η να σε καλεσει αυτος.

Και απο την στιγμη που ηταν δεμα σιγουρα θα κινησε την περιεργια σε καποιν και μπορει να το βουτηξε παντα θα υπαρχει η πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγελια απο mindeal στις 25-03 και αποστολη με sg post στις 27-03 τελος!!! Σημερα το claim στο paypal εκλεισε υπερ μου και πηρα τα euro πισω, ας κατσουν τα κινεζακια να ψαχνουν για μαυρες τρυπες στο συμπαν και τι απεγιναν τα δεματα εκεινης της περιοδου, να πιεσουν τις μεταφορικες και να τα βρουν, διοτι μια μεταφορικη του μεγεθους της 4px ας πουμε που μεταφερει για λογαριασμο sg post γνωριζει με ακριβεια χιλιοστου που ειναι το σακι η το container, και απαντησεις του τυπου the information is not updated ειναι μουφες.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κι εγώ μια θήκη από Ισραήλ από 6/4... Στο ισραηλινό ταχυδρομείο φαίνεται ότι έχει φύγει όντως και μετά το χάος, δεν ανιχνεύεται πουθενά.

 

Θαύμα!

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-05-2015 06:21 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

Έφυγε από τις 6/4 από το Ισραήλ και μπήκε στην Ελλάδα στις 11/5! :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγελια απο mindeal στις 25-03 και αποστολη με sg post στις 27-03 τελος!!! Σημερα το claim στο paypal εκλεισε υπερ μου και πηρα τα euro πισω, ας κατσουν τα κινεζακια να ψαχνουν για μαυρες τρυπες στο συμπαν και τι απεγιναν τα δεματα εκεινης της περιοδου, να πιεσουν τις μεταφορικες και να τα βρουν, διοτι μια μεταφορικη του μεγεθους της 4px ας πουμε που μεταφερει για λογαριασμο sg post γνωριζει με ακριβεια χιλιοστου που ειναι το σακι η το container, και απαντησεις του τυπου the information is not updated ειναι μουφες.

Καλα εκανες.Αυτο εκανα και εγω τωρα και περιμενω.Ας ψαξουν αυτοι να βρουν την ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανατε και μεσω του paypal πειρατε τα λεφτα σας γφιατι και η υπομονη εχει τα ορια της.

Σιγουρα καποια στιγμη το πακετο θα ερθει Ελλαδα και το ερωτημα ειναι οταν ερθει το πακετο στην Ελλαδα τι γινετε?

Το παραλαμβανετε κανονικα σαν να μην τρεχει τιποτα και κανετε την παπια.

Το παραλαμβανετε και μετα επιστρεφερτε τα χρηματα στο καταστημα.

Η απλα το πακετο επιστρεφει αυτοματα πισω με εντολη του πωλητη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγελια απο mindeal στις 25-03 και αποστολη με sg post στις 27-03 τελος!!! Σημερα το claim στο paypal εκλεισε υπερ μου και πηρα τα euro πισω, ας κατσουν τα κινεζακια να ψαχνουν για μαυρες τρυπες στο συμπαν και τι απεγιναν τα δεματα εκεινης της περιοδου, να πιεσουν τις μεταφορικες και να τα βρουν, διοτι μια μεταφορικη του μεγεθους της 4px ας πουμε που μεταφερει για λογαριασμο sg post γνωριζει με ακριβεια χιλιοστου που ειναι το σακι η το container, και απαντησεις του τυπου the information is not updated ειναι μουφες.

Η 4PX ξέρει που ειν το δέμα μέχρι να φτάσει σιγκαπούρη. Μετά το ταχυδρομειο κει το στέλνει για ευρώπη. Οι μόνοι που μπορεί να ξέρουν πού ειν το δέμα, είναι στα ελτα ή σε κάποια ενδοιάμεση χώρα

Link to comment
Share on other sites

Το μπερδεμα στα ΕΛΤΑ στο Ελ. Βενιζελος δεν εχει να κανει με το Πασχα.(Εδω και πολλα χρονια εχουν σταματησει οι ευχητηριες καρτες)

Αλλου ειναι το ζητημα.Τους εκοψαν (απο οτι λενε οι ιδιοι) καποια εξτρα χρηματα σε υπερωριες και για αυτο εχουν ριξει τον ρυθμο που βγαζουν τους σακους....

Δηλαδή σε ένα γιατρό που δεν του πληρώνουν τις εφημερίες να βλέπει λιγότερους ασθενείς;Α ρε τρόικα που χρειάζεται!

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

Το μπερδεμα στα ΕΛΤΑ στο Ελ. Βενιζελος δεν εχει να κανει με το Πασχα.(Εδω και πολλα χρονια εχουν σταματησει οι ευχητηριες καρτες)

Αλλου ειναι το ζητημα.Τους εκοψαν (απο οτι λενε οι ιδιοι) καποια εξτρα χρηματα σε υπερωριες και για αυτο εχουν ριξει τον ρυθμο που βγαζουν τους σακους....

Αυτο το γνωριζεις απο μεσα? Γιατι αν ισχυει ειναι απαρεδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-04-2015 14:33 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

 

Να φυγει dispute? Δε αλλαξε απο τότε! Τα μυαλά μου πονέσανε!

Link to comment
Share on other sites

ΚατάστασηΗμερομηνίαΏραΠεριοχή

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ11-04-201514:33ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

 

Να φυγει dispute? Δε αλλαξε απο τότε! Τα μυαλά μου πονέσανε!

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Έχει κολλήσει εκεί..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 30-04-2015 09:58 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-05-2015 21:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 04-05-2015 21:34 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 05-05-2015 01:14 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 07-05-2015 10:13 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 12-05-2015 08:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 12-05-2015 11:27 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 12-05-2015 14:38 ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Πείτε μου την γλίτωσα???

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 30-04-2015 09:58 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-05-2015 21:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 04-05-2015 21:34 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 05-05-2015 01:14 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 07-05-2015 10:13 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 12-05-2015 08:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 12-05-2015 11:27 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 12-05-2015 14:38 ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Πείτε μου την γλίτωσα???

 

H Θεσσαλονικη εχει αυστηρο ελεγχο επειδη καποιος ξυπναει στραβα καθε μερα (ξυπναει στραβα σχημα λογου) και παντα ριχνουν χαρατσι.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η 4PX ξέρει που ειν το δέμα μέχρι να φτάσει σιγκαπούρη. Μετά το ταχυδρομειο κει το στέλνει για ευρώπη. Οι μόνοι που μπορεί να ξέρουν πού ειν το δέμα, είναι στα ελτα ή σε κάποια ενδοιάμεση χώρα

Αν και δεν ειναι ετσι οπως τα λες, εαν μπεις στο site της 4px ξερει πολυ περισσοτερα για το tracking number απ αυτα που μας δινουν τα ελτα ή το 17track.net , σε συνεργασια που ειχα καποτε με εταιρεια διεθνων μεταφορων στην σινδο θεσ/νικης, γνωριζαν που ειναι τα δεματα-κοντεινερ-κλουβες-σακοι-κιβωτια μεχρι το τελευταιο χιλιομετρο, βεβαια εκαναν μεταφορες χερσαιου τυπου κ οχι airmail οπως οι κινεζοι αλλα να ξερεις φιλε μου οτι οι μεταφορικες τα εχουν ολα ασφαλισμενα, οποτε οι ασφαλιστικες ζητανε να ξερουν τα παντα μα τα παντα γι αυτο που θα ασφαλισουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 30-04-2015 09:58 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-05-2015 21:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 04-05-2015 21:34 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 05-05-2015 01:14 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 07-05-2015 10:13 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 12-05-2015 08:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 12-05-2015 11:27 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 12-05-2015 14:38 ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Πείτε μου την γλίτωσα???

Δυστυχως οχι.... εφοσον μπηκε στην ΥΕΔ ( Υπηρεσια Εκτελωνισμου Δεματων) πας για ΦΠΑ κλπ, βεβαια βλεπω οτι εχεις επιλεξει να ερθει με EMS οποτε μην διαμαρτυρεσαι......

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμένετε και άλλο. Τώρα ανοιγονται τέλη Μαρτίου αρχές Απριλίου

Aυτο πως το ξερεις? Και δεν ακουγεται σωστο, εγω αποστολες που εφυγαν απο κινα 15-20 /04 τα εχω παραλαβει, 20-30/03 ακομη τιποτα..... τα πρωτα ηταν nlpost-swiss post τα δευτερα sg post...αρα κατι παιζει με sg post η με την 4px η με τον ανταποκριτη τους εδω στην ελλαδα... λεω τωρα εγω!!!!

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

H Θεσσαλονικη εχει αυστηρο ελεγχο επειδη καποιος ξυπναει στραβα καθε μερα (ξυπναει στραβα σχημα λογου) και παντα ριχνουν χαρατσι.

Δηλαδή όταν μου το φέρουν θα τους πληρώσω? Τηλεφώνησα και μίλησα με το ΚΔΤ Θεσ/νίκης και μου είπαν αύριο θα στο φέρουμε στο σπίτι. Δεν είπαν τπτ για χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανατε και μεσω του paypal πειρατε τα λεφτα σας γφιατι και η υπομονη εχει τα ορια της.

Σιγουρα καποια στιγμη το πακετο θα ερθει Ελλαδα και το ερωτημα ειναι οταν ερθει το πακετο στην Ελλαδα τι γινετε?

Το παραλαμβανετε κανονικα σαν να μην τρεχει τιποτα και κανετε την παπια.

Το παραλαμβανετε και μετα επιστρεφερτε τα χρηματα στο καταστημα.

Η απλα το πακετο επιστρεφει αυτοματα πισω με εντολη του πωλητη.

Eαν τελικα ερθει το πακετο, κανεις οποιο απο τα τρια ανωτερω σε βολευει, ειναι θεμα ηθικης μετα και φυσικα θεμα συνεργασιας με το εκαστοτε καταστημα, εμενα που κανω μεταπωληση φυσικα κ δεν με συμφερει να μαυρισω το ονομα μου, οποτε το ξαναπληρωνω, αλλος κανει την παπια......Το πιο σωστο ειναι ομως να παρω τα χρηματα μου πισω εφοσον περασε το οριο των 45 ημερων, ας περιμενει ο κινεζος τωρα και ας καιγεται εκεινος για το που ειναι το δεμα και τι θα κανω τωρα και ποτε θα ερθει.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι ετσι οπως τα λες, εαν μπεις στο site της 4px ξερει πολυ περισσοτερα για το tracking number απ αυτα που μας δινουν τα ελτα ή το 17track.net , σε συνεργασια που ειχα καποτε με εταιρεια διεθνων μεταφορων στην σινδο θεσ/νικης, γνωριζαν που ειναι τα δεματα-κοντεινερ-κλουβες-σακοι-κιβωτια μεχρι το τελευταιο χιλιομετρο, βεβαια εκαναν μεταφορες χερσαιου τυπου κ οχι airmail οπως οι κινεζοι αλλα να ξερεις φιλε μου οτι οι μεταφορικες τα εχουν ολα ασφαλισμενα, οποτε οι ασφαλιστικες ζητανε να ξερουν τα παντα μα τα παντα γι αυτο που θα ασφαλισουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχως οχι.... εφοσον μπηκε στην ΥΕΔ ( Υπηρεσια Εκτελωνισμου Δεματων) πας για ΦΠΑ κλπ, βεβαια βλεπω οτι εχεις επιλεξει να ερθει με EMS οποτε μην διαμαρτυρεσαι......

 

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aυτο πως το ξερεις? Και δεν ακουγεται σωστο, εγω αποστολες που εφυγαν απο κινα 15-20 /04 τα εχω παραλαβει, 20-30/03 ακομη τιποτα..... τα πρωτα ηταν nlpost-swiss post τα δευτερα sg post...αρα κατι παιζει με sg post η με την 4px η με τον ανταποκριτη τους εδω στην ελλαδα... λεω τωρα εγω!!!!

 

 

 

Είχα επιλογή ανάμεσα σε EMS ή DHL... Το δέμα είναι πάνω από 2 κιλά... Εσύ τι θα διάλεγες??? Σίγουρα EMS γιατί με την DHL.............. Θα δείξει......

Edited by GiannisP1973
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...