Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προηγούμενη Πέμπτη έστειλα πακέτο με αντικαταβολή από Αθήνα για Β.Ελλάδα.

Τετάρτη παρέλαβα το ειδοποιητήριο να παραλάβω τα χρήματα.

Νομίζω ότι είναι σφαίρα ακόμη και αυτές τις μέρες σε κάποια καταστήματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε απόγνωση. Περιμένω πολύ σημαντικό φάκελο από UK. Το tracking number του Royal Mail μου λέει:

Your item has reached the destination country.

Your item, posted on 13/12/11 with reference xxx has arrived in MILTON KEYNES MAIL CENTRE and is being processed for delivery.

Destination country όμως είναι η Ελλάδα. Μίλησα και με το Royal Mail. Μου είπε ότι φαίνεται να έχει περάσει από το αεροδρόμιο, αλλά τώρα φαίνεται να είναι στο Milton Keynes Mail Centre. Τι άλλο να κάνω;;; :help::cry:

 

Υ.Γ.: Το site των ΕΛΤΑ δεν έχει πληροφορίες για αυτό το tracking number...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε απόγνωση. Περιμένω πολύ σημαντικό φάκελο από UK. Το tracking number του Royal Mail μου λέει:

 

Destination country όμως είναι η Ελλάδα. Μίλησα και με το Royal Mail. Μου είπε ότι φαίνεται να έχει περάσει από το αεροδρόμιο, αλλά τώρα φαίνεται να είναι στο Milton Keynes Mail Centre. Τι άλλο να κάνω;;; :help::cry:

 

Υ.Γ.: Το site των ΕΛΤΑ δεν έχει πληροφορίες για αυτό το tracking number...

Αν έχει φτάσει Ελλάδα, θα ξέρουν σίγουρα τα ΕΛΤΑ.

Αλλιώς κάτι δεν πάει καλά και δεν έχει φτάσει Ελλάδα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μέχρι την Παρασκευή θα έχει φτάσει. Η περίοδος των εορτών είναι η χειρότερη, ειδικά αν περιμένεις να παραλάβεις. Προσωπικά περιμένω πακέτο που έφυγε 15/12 από Γερμανία και μόλις σήμερα έφτασε Ελλάδα. Υπό κανονικές συνθήκες έπρεπε από χθες 27/12 να το έχω στα χέρια μου. Τώρα θα το έχω από βδομάδα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

περιμένω δέμα.

σύμφωνα με τα ελτα και το tracking number παίρνω αυτά:

 

Scan Location Description Delivery Status ` ` `

Τετάρτη, 28 Δεκέμβριος 2011 4:35:43 πμ ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

Τετάρτη, 28 Δεκέμβριος 2011 4:59:22 μμ ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

είμαι Θεσσαλονίκη. υπάρχει περιπτωση να μου ρθει αύριο;

Link to comment
Share on other sites

Χμ, δύσκολα... (αν ήταν για την περιοχή μου θα έλεγα κατευθείαν από Δευτέρα)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος (και τυχερός)!:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν μου στειλουν με singapore post,ειναι το απλο ταχυδρομειο?

Και θα συνεργαζεται με ΕΛΤΑ? γνωριζει μηπως καποιος?

 

και εγω παραγγειλα απο ebay με singapore post σημερα...Ελπιζω με ελτα γιατι αλλιως την πατησα....Αν μπορεις επιβεβαιωσε μου οτι ειναι με ελτα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ξερει κανενας το τηλ απο το Τελωνειο των ΕΛΤΑ στη Θεσ/νικη???ενα 2310601797 που εχω βγαινει φαξ και στο ταχυδρομειο δεν ηξεραν να μου το δωσουν :mad:

 

Εχω ενα δεμα απο τις 21/2 και μου δειχνει αυτο...

 

Tue Feb 21 2012 08:52:55 GMT+0200 (Χειμερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΥΠ.ΕΚΤ.ΔΕΜ.ΘΕΣ.

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

Βεβαια το δεμα εχει ερθει απο

Tue Feb 14 2012 12:04:07 GMT+0200 (Χειμερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

Αντε βγαλε ακρη :mad:

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως ξέρει κάποιος ποιό είναι το κόστος για αποστολή φακέλου 100γραμμαρίων περίπου με αντικαταβολή??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μήπως ΠΑΡΑ είναι αργα αυτήν την εποχή τα ΕΛΤΑ; Πριν 2 μέρες μου έστειλαν 1 πακέτο απο Λαμία και ακόμα βλέπω ότι δε έχει φύγει καν απο τη Λαμία. Επίσης ένα άλλο πακέτο που μου έστειλαν την Παρασκευή, ενω έδωσαν κανονικα tracking number όταν το βάζω βγάζει ότι δε υπάρχει πακέτο με αυτόν τον αριθμο. Γιατι αυτο; Μήπως παίζει ρόλο ότι παραδόθηκε σε ταχυδρομικό πρακτορείο και όχι κανονικο ταχυδρομικό κατάστημα ΕΛΤΑ;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, μόνο φάκελο με το ΕΛΤΑ και πολύ τους είναι και πάλι. Περιμένω δέμα εδώ και 1 μήνα και 10 ημέρες και όταν πάω και ρωτάω μου λένε δεν παραλάβαμε τίποτα, περιμένετε. Είναι απίστευτοι!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από πού, έχει tracking, ο αποστολέας τι λέει?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Tα ΕΛΤΑ εχουν γίνει της υπομονής τελευταία ,γιατί έχουν λήξει πολλες συμβάσεις εποχικών εργαζομένων και άγνωστο εν όψη αποκρατικοποιήσεων τι θα γίνει :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τα ελτα-κουριερ τι μεταφορικο μεσον χρησιμοποιουν για να πανε δεματα σε νησια; Με αεροπλανο τα πηγαινουν η με πλοια;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα που εχουν απεργια; Ελπιζω να το πανε με κανενα αεροπλανο της γραμμης ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πανε και με αεροπλάνο (όπως και τα express) σε μέρη που είναι μακριά πχ Αλεξανδρούπολη με ένα φθηνό δρομολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

απο αμερικη μετα 3 εβδομαδες εφθασε σε θεσσαλονικη.παλια ερχοντουσαν σε 12 μερες.επισης μετα τις 3 εδβομαδες ,το πακετο ειναι ηδη 1 εβδομαδα τελωνειο σε συσκευασια.σε τηλεφωνο που εκανα στο ταχυδρομειο-τελωνειο απαντησε ενας ταχυδρομος και μου ειπε οτι το τελαυταιο διμηνο-τριμηνο μειωσαν τους τελωνες και το προσωπικο γενικα στα ταχυδρομεια(και φυσικα δεν παιρνουν αλλους) και οι παραδοσεις πανε μεχρι και 20 μερες απο την στιγμη που φτανουν τελωνειο.επισης εχει δοθει οδηγια να εκτελωνιζουν μικροτερα ποσα αποτι πριν και γενικα να ειναι πιο σφιχτοι για να εισπραξει εσοδα το κρατος.το ποσο μου ειναι 150 ευρω με μεταφορικα μαζι και μου ειπε οτι μαλλον θα το εκτελωνισουν με χρεωση κοντα στα 50 ευρω!!!

 

οκ,οκ,οκ,οκ...γραψτε μου.:lol::p:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια εχω παρατηρησει πως τα δεματα χωρις tracking number απο εξωτερικο που χρειαζονται ειδοποιηση απο τον ταχυδρομο για να πας να τα παραλαβεις δεν μου ερχονται, οι μικροι φακελοι απο εξωτερικο που δεν χρειαζεται ειδοποιηση και στα αφηνουν απλα ερχονται κανονικα. τι μπορω να κανω; στο ΕΛΤΑ δεν μπορουσανε να μου το εξηγησουν..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια καλησπερα σημερα μου στελνει ενας φιλος ενα δεμα με ελτα απο Κατερινη για Κρητη εχω κανονικα το tracking number που ξεκιναει απο CP αλλα βαζοντας στο στο σιτε των ΕΛΤΑ το βλεπω καθηλωμενο στην Κατερινη....ξερει κανεις αν ανανεωνεται?? δηλαδη οταν φτασει κρητη θα το γραψουν στην πορεια αποστολης?? ποσες μερες περιπου κανει?? και πως θα το παραλαβω?? θα με ειδοποιησουν η θα πρεπει εγω να το ψαξω?? αν ξερει κανεις ρε παιδια να με ενημερωσει......εχω αγχωθει και θελω να ξερω......ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...