Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έδωσα τα 3 ευρώ στον ταχυδρόμο και θα με το φέρει αύριο είπε.από τη μια καλύτερα να μην τρέχω μέχρι εκεί

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω απλό δέμα από Αγγλία με το βασιλικό ταχυδρομείο ,στην Ελλάδα τα ΕΛΤΑ το φέρνουν η ACS .,Η αγορά πρώτη φορά από ebay μου έδωσε ένα tracking number επειδή είναι απλό δεν εμφανίζεται πουθενά ξεκινα με FF και τελειώνει σε GB . Ευχαριστώ εκ των προτέρων .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έδωσα τα 3 ευρώ στον ταχυδρόμο και θα με το φέρει αύριο είπε.από τη μια καλύτερα να μην τρέχω μέχρι εκεί

:X :worry:Τόση εμπιστοσύνη του έχεις; με την παραλαβή του πακέτου πληρώνουμε πάντα.

Link to comment
Share on other sites

:X :worry:Τόση εμπιστοσύνη του έχεις; με την παραλαβή του πακέτου πληρώνουμε πάντα.

Θα τον πιάσω το αυτάκι άμα κάνει τίποτα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

:X :worry:Τόση εμπιστοσύνη του έχεις; με την παραλαβή του πακέτου πληρώνουμε πάντα.

Σε κάποιες περιπτώσεις, ο ίδιος ταχυδρόμος εξυπηρετεί μια περιοχή για χρόνια και ο κόσμος τον εμπιστεύεται.

Για αυτό τον λόγο παλιότερα έστελνα τις παραγγελίες μου στη διεύθυνση των γονιών μου. Παλιός γνωστός ο ταχυδρόμος και ήμουν σίγουρος οτι δεν θα χαθεί το πακέτο ούτε θα το παρατήσει στο πεζοδρόμιο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω απλό δέμα από Αγγλία με το βασιλικό ταχυδρομείο ,στην Ελλάδα τα ΕΛΤΑ το φέρνουν η ACS .,Η αγορά πρώτη φορά από ebay μου έδωσε ένα tracking number επειδή είναι απλό δεν εμφανίζεται πουθενά ξεκινα με FF και τελειώνει σε GB . Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Αν είναι συστημένο τότε θα έρθει με GLS που στην ελλάδα συνεργάζεται με την ACS.

Link to comment
Share on other sites

e9c48ec77de890f832f3ba1823fe7099.jpg

 

Καλημέρα, πλήρωσα το 3 ευρώ αλλά το δέμα μου δεν ανοίχτηκε καθόλου.δεν έπρεπε να το έχουν ανοίξει;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι συστημένο τότε θα έρθει με GLS που στην ελλάδα συνεργάζεται με την ACS.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση , αλλά είναι απλό δέμα , οπότε ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Και στην Αθήνα το ίδιο. Την προηγούμενη εβδομάδα, δέμα αξίας 13€ κολλημένο στο Κέντρο Διαλογής Αττικής για 3 μέρες. Τελικά το παρέλαβα χωρίς πρόβλημα.

 

Τώρα έχει κολλήσει και άλλο δέμα, αξίας 8€, που έφτασε λίγες μέρες αργότερα από το προηγούμενο... Σήμερα 3η μέρα που δεν έχει κουνηθεί.

 

Κάτι δεν πάει καλά εκεί στα Κ.Δ.... Φανταστείτε να ήμασταν και κοντά σε τίποτα γιορτές...

Και σε μένα τα ίδια φίλε τρεις μέρες Κ.Δ Αττικής σε παραγγελία που ήρθε την προηγούμενη .. Τώρα έχω στείλει επιστροφή ένα κινητό Κίνα και είναι τρεις μέρες στο φορτώθηκε σε μεταφορικό μέσο στο κ.Δ Αττικής.. Περιμένουν να γεμίσει το φορτηγό για αεροδρόμιο? Έλλειψη προσωπικού μου μυρίζει και στενοτητες οικονομικές και περικοπές

 

sent from my hongmi

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι φυσιολογικό αυτό;

2017-02-01 08:20

ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

 

2017-02-01 08:20

HIGHT-VALUE GOODS - OFFICIAL CUSTOMS DECLARATION REQUIRED

2017-01-31 06:47

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

...

Πάει ένας μήνας τελωνείο, είναι ένα πληκτρολόγιο για κινέζικο tablet από aliexpress...

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικοτατο.

Εισαγωγή στο τελωνειο μπορει να διαρκεσει πανω απο μηνα.

Ελπιζω να μη το χρεώσουν οτι ειναι λαπτοπ :lol:

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες κάνει να φύγει από τελωνείο , για ένα κινητό καθώς σταμάτησε εκεί , από τις 21/02 . Με ΕΛΤΑ. Πρέπει να κάνω εγώ κάποια ενέργεια καθώς γράφει στο tracking απαιτείται τελωνειακή δήλωση.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά περιμένεις μέχρι να βγει από το τελωνείο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ετοιμάζουν για ΥΕΔ..Έτσι και εγώ και σήμερα μπήκε..θα κάτσει και ένα μήνα εκει

 

Στάλθηκε από το FIND7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα και καλό μήνα. Εμένα δέμα έκλεισε σήμερα το πρωί από Κ.Δ. Αεροδρομίου στις 08:35, και μετά από 15 λεπτά έγραψε Ακύρωση Κλεισίματος από Κ.Δ.Αεροδρομίου... Τι στο καλό;; Ξέρει κανείς γιατί;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τελικά μπήκε Τελωνείο....Καλό Μήνα!!!!!

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κινητό από banggood διαλέγω air parcel register ή ΕΜΣ express mail service με extra 17$? H EMS επίφοβη για τελωνείο ή στέλνει τριγωνικά? Ευχαριστώ
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

:worry: - μου εχουν στειλει απο Ολλανδια δεματακι με νουμερο RS*********NL, στο site των ΕλΤα το δειχνει ακομη στην Ολλανδια

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 26-02-2017 11:42 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

ενω σε αλλα tracking site το δειχνει στο αεροδρομιο

 

Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ Α.Ε: RS*********NL

 

26.02.2017 11:42

Send item abroad (Export) - Netherlands

03.03.2017 11:45

Update item information - Greece

04.03.2017 00:10

Import (Item arrived at country of destination)

Athens Amu

Greece

 

γιατι αυτο το κενο πληροφορησης 7 ημερων?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - μου εχουν στειλει απο Ολλανδια δεματακι με νουμερο RS*********NL, στο site των ΕλΤα το δειχνει ακομη στην Ολλανδια

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ26-02-201711:42ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

ενω σε αλλα tracking site το δειχνει στο αεροδρομιο

 

Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ Α.Ε: RS*********NL

 

26.02.2017 11:42

Send item abroad (Export) - Netherlands

03.03.2017 11:45

Update item information - Greece

04.03.2017 00:10

Import (Item arrived at country of destination)

Athens Amu

Greece

 

γιατι αυτο το κενο πληροφορησης 7 ημερων?

Μια χαρά τα δείχνει. Το ολλανδικό ταχυδρομείο αναφέρει ότι σήμερα έφτασε Ελλάδα, το ελληνικό ότι ταξιδεύει από Ολλανδία. Σε 1-2 μέρες θα φανεί και στο ελληνικό Όταν σκαναριστει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κινητό από banggood διαλέγω air parcel register ή ΕΜΣ express mail service με extra 17$? H EMS επίφοβη για τελωνείο ή στέλνει τριγωνικά? Ευχαριστώ

 

Το 1ο είναι συστημένο με το ταχυδρομείο και το 2ο η courier τω εθνικών ταχυδρομείων.

Επομένως, από ταχυδρομείο θα περάσουν και οι δύο λύσεις και οι πιθανότητες είναι ίδιες.

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο είναι συστημένο με το ταχυδρομείο και το 2ο η courier τω εθνικών ταχυδρομείων.

Επομένως, από ταχυδρομείο θα περάσουν και οι δύο λύσεις και οι πιθανότητες είναι ίδιες.

 

Κανένα site με τριγωνική αποστολή για αγορά Xiaomi έχουμε υπόψην?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Κανένα site με τριγωνική αποστολή για αγορά Xiaomi έχουμε υπόψην?

 

Προσωπικά, δεν εμπιστεύομαι ατού του είδους τις αποστολές κινητών και, επιπλέον, δεν μπορώ να συζητήσω μεθόδους αποφυγής πληρωμής εξόδων εκτελωνισμού αφού απαγορεύεται από τους Όρους του forum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...