Jump to content

Essential ph-1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κανένα απολύτως σημάδι εδώ και οχτώ μήνες... χωρίς προστασία.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...μια τελευταια ερωτηση...

Στον φορτιστη του κινητου βαζετε ενα τυχαιο ανταπτορα ή το φορτιζετε με αλλους φορτιστες;

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ από αμαζον παρήγγειλα δύο θήκες tudia. Κυριακή έκανα την παραγγελία, Τριτη πρωι τα είχα

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις πως θετω σαν κυρια home screen καποια αλλη πλην αυτης που εχει; Προσθεσα και αλλες σελιδες και δε μπορω να βρω το πως :lol: Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Ηπως γνωριζει κανεις πως θετω σαν κυρια home screen καποια αλλη πλην αυτης που εχει; Προσθεσα και αλλες σελιδες και δε μπορω να βρω το πως :lol:

 

Δεν γίνεται, νομίζω λόγο του Google app που εμφανίζεται με swipe προς τα δεξιά στην αρχική οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τη δονηση στις ειδοποιησεις εχει γινει τοσο σπαστικο οσο νομιζω ή εγω δεν το εχω βρει;

Βγαζω πχ τη δονηση απο το κεντρικο μενου. Συνεχιζει ομως για παραδειγμα το viber και το gmail να δονουνται; Πρεπει να μπω σε καθε μια εφαρμογη και να το ξετσεκαρω και απο το νεο μενου που εχει δημιουργηθει( notifications> advanced);

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει καποιο tip για να τραβατε βιντεο/φωτο 360 χωρις να φαινεστε εσεις μεσα στο πλανο στο κατω μερος?

Ισως με καποιο απο τα γνωστα μπαστουνια?

 

Αν θελω να βγαλω ενα τοπιο χωρις την αφεντιά μου, το στηρίζω συνηθως κάπου και βαζω χρονοδιακόπτη.

Προσφατα πηρα και ενα μικρο τριποδακι και με χρηση μιας βασης αλά σέλφι στικ (κραταει το κινητο σταθερο) κάνω πολύ καλά την δουλειά μου.

 

Μηπως γνωριζει κανεις πως θετω σαν κυρια home screen καποια αλλη πλην αυτης που εχει; Προσθεσα και αλλες σελιδες και δε μπορω να βρω το πως :lol:

 

Με long-press όταν είσαι στην home screen δεν σου βγαίνει η επιλογή αλλαγής φόντου? Επίσης, αν πας στις ρυθμίσεις συσκευής και μετά στις επιλογές οθόνης?

 

 

Προσωπικά το κινητό μου πάει σφαίρα. Με την μπαταρία τα χαλάμε λίγο - νιώθω συνεχώς το άγχος οτι θα ξεμείνω μες την ημέρα. Με το ζόρι 4 ώρες SOT. Βέβαια, έχω 24/7 data ανοιχτά (3G αντι για LTE μπας και εχουμε μικρότερη κατανάλωση), BT και σίγουρα 2 ώρες TuneIn radio.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όλα ανοιχτά 4g όλα ανοιχτά Bluetooth Spotify καμιά ώρα ,1 ωρα κλήσεις και με 6 ώρες με ανοιχτη οθόνη και 30 ώρες αναμονή η μπαταρία για μένα είναι το καλύτερο σημείο ! Έκανες επαναφορά μετά την εγκατάσταση σε pie ? Από ότι διαβασα xda με τα τελευταία update στα service.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όλα ανοιχτά 4g όλα ανοιχτά Bluetooth Spotify καμιά ώρα ,1 ωρα κλήσεις και με 6 ώρες με ανοιχτη οθόνη και 30 ώρες αναμονή η μπαταρία για μένα είναι το καλύτερο σημείο ! Έκανες επαναφορά μετά την εγκατάσταση σε pie ? Από ότι διαβασα xda με τα τελευταία update στα service.

 

η αληθεια ειναι οτι του εκανα ροοτ, οπότε έγινε από μόνο του factory resete μιας και το πείραξα.

6 ώρες οθόνη φαντάζει όνειρο θερινής νυκτός.. φευ.

Θα προσπαθήσω να το σετάρω από την αρχή σε κάνα μήνα που θα έχω τον προβλεπόμενο χρόνο και θα δούμε.:X

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σας τρομάξω... αλλά έχω πιάσει και οχτώ ώρες , μέσα σε χρονικό διάστημα δύο ημερών.

https://photos.app.goo.gl/v31udWZkSeqEudtO2

Πριν , πού είχα το samsung s8 , έβγαζε πολύ λιγότερο χρόνο .

Απολύτως ικανοποιητική απόδοση.

Όλες τίς μεγάλες αναβαθμίσεις...τις έχω περάσει με sideload και factory reset.

Link to comment
Share on other sites

6.20 SOT μου έβγαλε στην πρώτη φόρτιση. Και απλωμένο σε 2 γεμάτες μέρες...

 

6.30 ωρες και εγω αλλα με πολυ χρηση.

 

Preferred network mode τι εχετε; Εγω εβαλα global και πατησα και απο το κρυφο μενου το europe. Δεν ξερω αν αυτο ειναι το βελιστο ομως.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν με ρωτούσε κάποιος ποιο είναι το καλύτερο πράγμα στο κινητό αυτο, μάλλον θα απαντούσα η μπαταρία. Καιρό είχα να δω τόσο καλή μπαταρία σε συσκευή μου

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά μάγκες.

Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι αλλά έχουμε εξελίξεις για το εξάρτημα ήχου από την Essential:

 

Μηνιαίο Q&A στο Reddit

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Λιγες εντυπωσεις κ απο μενα μετα απο 5-6 μερες με το κινητο.

 

Πρωτη δουλεια ,unlock, φλασαρισμα custom rom & root για να χρησιμοποιησω substratum.Για την ωρα εβαλα AOSiP-8.1-Official.Πολυ παραμετροποιησιμη ,σταθερη με εξαιρετικη μπαταρια.

Πραγματικα η μπαταρια του μ' εχει εκπληξει θετικα (και στην pie μου φανηκε καλη αλλα κατεβηκα με fastboot σε 8.1 ορεο, και μεχρι στιγμης πιστευω οτι ειναι καλυτερη).

 

Πανεμορφο ειναι, πολυ premium, αριστη ποιοτητα κατασκευης και ειναι ν'απορεις πως χωρεσαν 5,7" οθονη σε τοσο μικρο "σασί". Απλα να σημειωσω οτι θηκη απο Galaxy J3 Pro που ειναι 5ιντσο ταιριαζει πολυ καλα..Εννοω pouch για να μη μπερδεψω κανεναν.

 

Δυνατο ηχειο με λιγα ομως μπασα και γενικα αρκετα γρηγορο σε ολα του, χωρις προβληματα ή καθυστερηση σε πλοηγηση στο ιντερνετ ή στα μενου.

Γινεται πιο smooth οταν ρυθμισεις στο "5" το touch sensivity στις ρυθμισεις.

 

Καμερα, μετρια μαλλον προς το καλη και fingerprint 1-2 δευτερολεπτα πιο αργο απο το mi mix 2 που ειχα πριν.Δλδ. το αναγνωριζει αμεσα αλλα υπαρχει αυτη η ελαχιστη καθυστερηση, κατι που

ήδη εχει αναφερει κ αλλο μελος..

 

Σημα, wifi, data ,bluetoth κλπ ολα αψογα χωρις κανενα προβλημα.

 

Εκεινο που πραγματικα "μ'εφτιαξε" όμως ειναι να το χρησιμοποιω με gestures οπως ειχα καλομαθει στο mi mix 2, χωρις navigation buttons δλδ, με την εφαρμογη "Edge Gestures" απο Playstore.Εχεις φουλ οθονη και ολες οι απαραιτητες ενεργειες γινονται αμεσα, χωρις προβλημα.

 

Γενικα ενα κινητο που, αναλογως της τιμης του βεβαια , ειναι value for money & αξιζει και το τελευταιο ευρω. Δεν εχει νοημα φυσικα η αγορα του απο Ελλαδα, το amazon τα στελνει με την σωστη τιμη :):):)

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Λιγες εντυπωσεις κ απο μενα μετα απο 5-6 μερες με το κινητο.

 

Πρωτη δουλεια ,unlock, φλασαρισμα custom rom & root για να χρησιμοποιησω substratum.Για την ωρα εβαλα AOSiP-8.1-Official.Πολυ παραμετροποιησιμη ,σταθερη με εξαιρετικη μπαταρια.

Πραγματικα η μπαταρια του μ' εχει εκπληξει θετικα (και στην pie μου φανηκε καλη αλλα κατεβηκα με fastboot σε 8.1 ορεο, και μεχρι στιγμης πιστευω οτι ειναι καλυτερη).

 

Πανεμορφο ειναι, πολυ premium, αριστη ποιοτητα κατασκευης και ειναι ν'απορεις πως χωρεσαν 5,7" οθονη σε τοσο μικρο "σασί". Απλα να σημειωσω οτι θηκη απο Galaxy J3 Pro που ειναι 5ιντσο ταιριαζει πολυ καλα..

 

Δυνατο ηχειο με λιγα ομως μπασα και γενικα αρκετα γρηγορο σε ολα του, χωρις προβληματα ή καθυστερηση σε πλοηγηση στο ιντερνετ ή στα μενου.

Γινεται πιο smooth οταν ρυθμισεις στο "5" το touch sensivity στις ρυθμισεις.

 

Καμερα, μετρια μαλλον προς το καλη και fingerprint 1-2 δευτερολεπτα πιο αργο απο το mi mix 2 που ειχα πριν.Δλδ. το αναγνωριζει αμεσα αλλα υπαρχει αυτη η ελαχιστη καθυστερηση, κατι που

ήδη εχει αναφερει κ αλλο μελος..

 

Σημα, wifi, data ,bluetoth κλπ ολα αψογα χωρις κανενα προβλημα.

 

Εκεινο που πραγματικα "μ'εφτιαξε" όμως ειναι να το χρησιμοποιω με gestures οπως ειχα καλομαθει στο mi mix 2, χωρις navigation buttons δλδ, με την εφαρμογη "Edge Gestures" απο Playstore.Εχεις φουλ οθονη και ολες οι απαραιτητες ενεργειες γινονται αμεσα, χωρις προβλημα.

 

Γενικα ενα κινητο που, αναλογως της τιμης του βεβαια , ειναι value for money & αξιζει και το τελευταιο ευρω. Δεν εχει νοημα φυσικα η αγορα του απο Ελλαδα, το amazon τα στελνει με την σωστη τιμη :):):)

 

το ξεκλείδωσες εύκολα; προσπάθησα και εγώ αλλα δεν τα κατάφερα με win10

Link to comment
Share on other sites

το ξεκλείδωσες εύκολα; προσπάθησα και εγώ αλλα δεν τα κατάφερα με win10

 

Ναι το ευκολο ειναι το ξεκλειδωμα, το μανιτζεβελο ειναι να φλασαρεις custom recovery & rom.Θελει πολυ προσοχη γιατι μπορει να καταληξει..μπρικι.;)

Με win10 κ γω.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Λιγες εντυπωσεις κ απο μενα μετα απο 5-6 μερες με το κινητο.

 

Πρωτη δουλεια ,unlock, φλασαρισμα custom rom & root για να χρησιμοποιησω substratum.Για την ωρα εβαλα AOSiP-8.1-Official.Πολυ παραμετροποιησιμη ,σταθερη με εξαιρετικη μπαταρια.

Πραγματικα η μπαταρια του μ' εχει εκπληξει θετικα (και στην pie μου φανηκε καλη αλλα κατεβηκα με fastboot σε 8.1 ορεο, και μεχρι στιγμης πιστευω οτι ειναι καλυτερη).

 

 

Επέστρεψες στην 8 φαντάζομαι λόγω Xposed και μόνο?

Πρόλαβες να καθίσεις με την Pie καθόλου? H αυτονομία είχε διαφορά?

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψες στην 8 φαντάζομαι λόγω Xposed και μόνο?

Πρόλαβες να καθίσεις με την Pie καθόλου? H αυτονομία είχε διαφορά?

 

 

Ναι ο λογος ηταν για ρουτ και substratum για skins & xposed μαζι.Pie 2 μερες μονο,αλλα ετσι οπως το εβλεπα, χωρις να ειμαι αντιπροσωπευτικο δειγμα, η ορεο ειναι μαλλον καλυτερη σε μπαταρια.Βαλε ομως οτι ειμαι και σε custom rom.

Προφανως θα καλυτερεψει κ σε pie στα επομενα updates..Πιστευω..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο λογος ηταν για ρουτ και substratum για skins & xposed μαζι.Pie 2 μερες μονο,αλλα ετσι οπως το εβλεπα, χωρις να ειμαι αντιπροσωπευτικο δειγμα, η ορεο ειναι μαλλον καλυτερη σε μπαταρια.Βαλε ομως οτι ειμαι και σε custom rom.

Προφανως θα καλυτερεψει κ σε pie στα επομενα updates..Πιστευω..

 

Δεν αντιμετώπισα κανα θέμα στο Root με Pie. Πονάει η ψυχή μου να κανω downgrade, ασχέτως που υπάρχει μεγαλύτερη υποστήριξη. Θα δείξει τον επόμενο μήνα, μιας και όπως ανέφερα και νωρίτερα, έχω θέμα με το SOT

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω το μι μιχ 2 και το εδωσα για να παω στο συγκεκριμενο. ακομα δεν μου εχει ερθει,τι αποψη εχεις ποιο ειναι καλυτερο? εγω εδωσα το μι μιχ 2 λογο της χαλιας καμερας . και με χαλαγε που ειναι στο κατω μερος,επισης καιι το ηθελα λιγο πιο μικρο δηλαδη το essential exei ολα αυτα που χρειαζομαι + gcam ευκολα χωρις ξεκλειδωμα και ιστοριες.. Το ερωτημα μου ειναι αξιζει τελικα ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...