Jump to content

Essential ph-1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κανένας απο Θεσσαλονίκη που να του περισσεύει κάποια θήκη και κάποιο προστατευτικό οθόνης; Μάλλον θα αργήσω να τα παραλάβω και δεν παίζει να βγει από το κουτί γυμνό. Αν υπάρχει κάποιος, με ενδιαφέρει η αγορά τους. Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγκατέστησα την θήκη της poetic. Ωραία αίσθηση, νοιώθεις ότι δεν θα σου γλιστρησει από το χέρι, ενώ φαίνεται ότι μπορεί να απορροφήσει τους κραδασμούς από κάποια πτώση.

 

Στα αρνητικά, το screen protector το οποίο όντας πλαστικό, κουράζει λίγο στη χρήση μιας και 'κολλάει' το δάχτυλο στα swipes κτλ. Επίσης φαίνεται να αντανακλά αρκετά το φως, σαν τις glossy οθόνες.

 

Link του προϊόντος εδώ:

https://www.amazon.co.uk/dp/B078T3N1S7/ref=cm_sw_r_cp_awdb_t1_6DLIBbBEJ5TE9

 

Edit: συνολικό βάρος κινητού και θήκης= 228gr. Σε καμία περίπτωση δεν το λες αμελητέο στο χέρι.

Edited by orone
There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...αν καποιος εχει καμια θηκη που δεν την χρειαζεται ας μου στειλει pm να την αγορασω...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmote δουλεύει και το vowifi/ volte αν και δεν εμφανίζεται το εικονίδιο στη status bar, το ενεργοποίησα από το μενού αλλά και μέσω του dialer με τον κωδικό *#*#4636#*#* πληροφορίες τηλεφώνου, off και ξανά on τα volte,wifi, στο ίδιο μενού βλέπεις αν είναι ενεργό στο τύπος φωνής δικτύου πρέπει να είναι LTE. Σε δοκιμή με flight mode και ενεργό το WiFi δέχτηκα κανονικά την κλήση
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στις γλώσσες τα αγγλικά σου εμφανίζει επάνω την κεραία και την ένδειξη WiFi calling.

Ενώ με τα ελληνικά, βγάζει μόνο το HD. την ώρα της κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στις γλώσσες τα αγγλικά σου εμφανίζει επάνω την κεραία και την ένδειξη WiFi calling.

Ενώ με τα ελληνικά, βγάζει μόνο το HD. την ώρα της κλήσης.

 

Δεν εμφανίζει κάτι στη status bar, είτε στα ελληνικά είτε στα αγγλικά. Στο incall ui εμφανίζεται στο πάνω μέρος κλήση μέσω wifi αλλά στη status bar τίποτα, στο OnePlus 5t εμφανίζει στη status bar εικονίδιο vowifi ή volte

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με πια εταιρια συνεργαζεται ελλαδα μολις μου εβγαλε οτι εφτασε, Για να βρω τηλεφωνο αυριο να δω αν ηρθε και τη ωρα θα το φερουν
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με πια εταιρια συνεργαζεται ελλαδα μολις μου εβγαλε οτι εφτασε, Για να βρω τηλεφωνο αυριο να δω αν ηρθε και τη ωρα θα το φερουν

 

ACS, πάρε τηλέφωνο 2111052540 για να σου δώσουν τον αριθμό αποστολής της ACS πρίν

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε, πώς τα πάει μέχρι στιγμής με το σήμα; Επειδή ακούγονται πολλά παράπονα, τόσο για το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, όσο και για το wifi του. Είστε και στα δύο οκ;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε, πώς τα πάει μέχρι στιγμής με το σήμα; Επειδή ακούγονται πολλά παράπονα, τόσο για το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, όσο και για το wifi του. Είστε και στα δύο οκ;

 

Σήμα κινητής δεν μπορώ να κρίνω να σου πω. Προσωπικά το δουλεύω με 3G και όχι LTE για εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Το WiFi είναι αρκετά χειρότερο από ένα παλιό Nexus 5 που έχω, αλλά και το Xiaomi redmi note 4x. Ενώ το νεξους είναι συνδεδεμένο με μια μπάρα wifi στην άκρη του σπιτιού, το essential δεν βρίσκει καν το δίκτυο. Βέβαια το interface είναι δυνατό από άποψη ταχυτητας. Με speed test έπιασα 110Mbps

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ με ενδιαφέρει αν πιάνει τουλάχιστον 3g στα ίδια σημεία με όλα τα κινητά. Δεν θέλω να έχω θέματα του στυλ να πιάνει Ε ή G εκεί όπου οποιοδήποτε άλλο κινητό θα ήταν με 3g.

 

Με προβλημάτισες με το wifi τώρα

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε πολύ δύσκολο σημείο έχω ακριβώς το ίδιο σήμα με τα δεδομένα όπως και με τη παλιά συσκευη, το wifi δε το τεσταρα όπως τα δεδομένα αλλά δε παρατήρησα και κατι Edited by gasmanian83
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια με το note 8, s7 edge που εχω, μόνο το iPhone 6 με κανει και γελαω. σερνεται το σημα.

από wifi τα ιδια όλα.

γενικά κανένα πρόβλημα και το δουλεύω και συχνά στην πινέζα του χάρτη εκεί που ο πολιτισμός ήρθε αργά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν βγαζει υπενθυμιση πανω στα εικονιδια πχ των μηνυματων οταν εχω καποιο αδιάβαστο ετσι ειναι στο pie η πρπει να ψαξω για ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν βγαζει υπενθυμιση πανω στα εικονιδια πχ των μηνυματων οταν εχω καποιο αδιάβαστο ετσι ειναι στο pie η πρπει να ψαξω για ρυθμιση?

 

Πάτα παρατεταμένα στην επιφάνεια εργασίας. Επέλεξε home settings και επέλεξε το notifications dots.

 

Για παραπάνω επιλογές πρέπει να αλλάξεις launcher. Είναι θέμα launcher και όχι έκδοσης Android

Link to comment
Share on other sites

Πηραμε και το μηνιαιο security update. Κατι εγραφε και για ηχο, αλλα δεν το επιασα. Αν το παρατηρησε κανεις, ας γραψει.

 

Call recorder συμβατός με την συσκευή μας... βρέθηκε.

 

Για πες και σε εμας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...