Jump to content

Essential ph-1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο ήρθε από amazon.com σε 5 ημέρες(Σάββατο παραγγελία - Πέμπτη παράδοση. επαρχία) με 493€. Μέσα είναι fix όλα τα έξοδα, προπληρωμένο και το τελωνείο.

Η προηγούμενη συσκευή μου s8 (δεν μου έκατσε καλά το 18/9 aspect radio) συγκριτικά στέκεται ισάξια δίπλα στο essential.

Android 7.1 επάνω και sim Cosmote κ προς μεγάλη μου έκπληξη δουλεύει κανονικά το VoWifi. H πρώτη θετική εντύπωση που μου έκανε κ δικαιολόγησε αμέσως τα χρήματα που έδωσα, ήταν η ταχύτητα ανταπόκρισης ... παντού. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι ποιο γρήγορο έξω στην αγορά για σήμερα 01/2018. Η συσκευή η ίδια, αληθινό κόσμημα, το δεύτερο πολύ δυνατό σημείο του τηλεφώνου. Η αίσθηση που σου αφήνει στα χέρια, είναι αμέσως πολύ θετική, συνδυάζει υλικά κατασκευής όπως τιτάνιο και Ceramic back ( premium feeling).

Θα χαρώ πολύ να βρω κι άλλους εδώ μέσα, να ανταλλάξουμε απόψεις και συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

 

Πρόλαβες και το πήρες από εκείνον τον έμπορο που τα έφερνε από Αμερική στην Ευρώπη 100 λίρες κάτω με προπληρωμένο το τελωνείο σωστά; :)

Εγώ το αγόρασα από bestdeals.gr, χωρίς ΦΠΑ, το έδωσα και τώρα πήρα την απόφαση να το ξαναπάρω, αλλά από ebay, καθώς απ'ότι κατάλαβα ο εισαγωγέας ξεπούλησε.. Το βρήκα σφραγισμένο στα 580 με best offer.

Η συσκευή είναι ότι πιο όμορφο υπάρχει εκεί έξω, με έκανε να αφήσω για λίγο το Blackberry Keyone που αγαπώ όσο τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Amazon.com 450€ σύνολο με φόρους (τελωνείο- έξοδα αποστολής)... Τώρα δίνουν κ την κάμερα μέσα στην τιμή...

Η κάμερα του μέρα με την μέρα γίνεται όλο και καλύτερη. Δεν έχει καμία σχέση με την αρχική απόδοση που έκρινε το τηλέφωνο αρνητικά απο πολλούς χρήστες. Σήμερα με την

Τρέχουσα έκδοση 0.1.096.003 βελτιώθηκε το HDR.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Να το τολμήσω; Είμαι με oneplus 3 και θα ήθελα την αλλαγή νομίζω...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση της η κάμερα(0.1.096.003) βελτιώθηκε αρκετά...

Επίσης δύο λόγια για την οθόνη... συγκριτικά με την Samsung S7 ... όταν βλέπω την αμολεντ είναι ποιο δυνατή σε φωτεινότητα σε εξωτερικούς χώρους, αλλά στο essential η εικόνα της είναι πολύ πιο κοντά στο πραγματικό.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Να το τολμήσω; Είμαι με oneplus 3 και θα ήθελα την αλλαγή νομίζω...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1095973-essential-ph-1/

Βρήκα αυτή την αγγελία... Αν είναι έτσι όπως τα λέει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που ασχολήθηκες. Καινούριο όμως το βρίσκω 440 από Amazon. Καλύτερα δεν είναι; Εκτός αν δεν βλέπω καλά την αγγελία από κινητό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που ασχολήθηκες. Καινούριο όμως το βρίσκω 440 από Amazon. Καλύτερα δεν είναι; Εκτός αν δεν βλέπω καλά την αγγελία από κινητό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το καινούριο είναι πάντοτε...καινούριο. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, μπορείς όμως να ζητήσεις καλύτερη τιμή, πρίν το αγοράσεις. Σίγουρα θα υπάρχει κάποιο περιθώριο προς τα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο είναι πάντοτε...καινούριο. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, μπορείς όμως να ζητήσεις καλύτερη τιμή, πρίν το αγοράσεις. Σίγουρα θα υπάρχει κάποιο περιθώριο προς τα κάτω.
Να το τολμήσω δηλαδή λες... Είμαι κοντά,; αλλά θα δείξει. Θα είμαι πίσω σε εμπειρία χρήσης από το oneplus;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου το είχα για 6 μήνες περίπου, συνολικά μου άφησε μόνο θετικές εντυπώσεις.

Εδώ έχουμε όμως ένα τηλέφωνο που εκτός από ταχύτητα, έχει :cry: πανέμορφο ντιζαιν και είναι η μόνη συσκευή που μπορεί να σταθεί χωρίς θήκη και να μην αφήσει επάνω της σημάδια, μέσα στον χρόνο. Θα πρέπει να δεις πώς μαγνητίζει τα βλέμματα του κόσμου. Σήμερα αν το αγόραζα θα διάλεγα το ΝΕW Ocean Depths

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 16 μήνες, γι'αυτό και το σκέφτομαι. Η εμφάνιση είναι βασικό ατού, από specs χορτάσαμε! Ευχαριστώ φίλε!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο όμως το βρίσκω 440 από Amazon.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ποιας χώρας το αμαζον κοστίζει τόσο ;

 

Edit τώρα το είδα στο αμερικανικό μαζί με τους φόρους για εισαγωγή πάει 440

 

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέματα με το περιστασιακό lag που διαβάζω στο Reddit κατά καιρούς? Ή είναι pixel φάση?

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

 

Περιστασιακά τί? Αστεία μας λες...

Δεν έχει το παραμικρό ψεγάδι .. stock Android.. smooth συμπεριφορά.. όλα αυτά με την ανώτερη ποιότητα κατασκευής πού θα βρεις το πολύ σε 2-3 συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια πες Χάμπο να το πατήσω το κουμπί!!!

 

Το essential αντικατέστησε το s8. Συνεχώς ήμουν με το άγχος μην πάθει κάτι (εύθραυστο σαν πορσελάνη).

Σήμερα το απολαμβάνω ... κάπου είδα στο YouTube ένας να το ρίχνει 10 φορές από το ύψος του κεφαλιού.

Link to comment
Share on other sites

Περιστασιακά τί? Αστεία μας λες...

Δεν έχει το παραμικρό ψεγάδι .. stock Android.. smooth συμπεριφορά.. όλα αυτά με την ανώτερη ποιότητα κατασκευής πού θα βρεις το πολύ σε 2-3 συσκευές.

Όλοι οι γνωστοί YouTubers λένε πως παρόλο που είναι στοκ, Pixel δεν είναι.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι γνωστοί YouTubers λένε πως παρόλο που είναι στοκ, Pixel δεν είναι.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Κι εγώ τα έχω δει όλα στο YouTube. Βέβαια, οι περισσότεροι από αυτούς κουβαλάνε ένα pixel μαζί τους, το οποίο έχει μαζέψει τα άπειρα παράπονα από χρήστες ειδικά σε συνάρτηση με την τιμή του. Παίζονται και παιχνίδια προφανώς...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ιδικά η google, βλέπει σίγουρα σαν απειλή την νέα εταιρεία που θα της κλέψει μερίδιο απο τις πωλήσεις.

Ο ανταγωνισμός σίγουρα βγάζει μόνο εμάς κερδισμένους κ μειώνει τα κέρδη τους.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ζωντανέψαμε το νήμα! Καλή Σαρακοστή παιδιά!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα δοκιμαστικά την 8.1. Το περιβάλλον χρήσης πολύ ποιο ωραίο και ανανεωμένο απο πριν , όλα δουλεύουν σωστά εκτός απο την εφαρμογή του fritzbox... Θα πρέπει να έπεσε στο μισό ο χρόνος εκκίνησης απο το power of.

 

Essential PH-1 vs Oneplus5T camera Revisit

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα να ρωτήσω είναι dual sim Ελληνικά έχει? camera ? το κοίταζα και εγώ αλλα προς το παρον κατέληξα στο SARP AQUOS S2 το αντιessential
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω είναι dual sim Ελληνικά έχει? camera ? το κοίταζα και εγώ αλλα προς το παρον κατέληξα στο SARP AQUOS S2 το αντιessential

https://www.essential.com

Εδώ μπορείς να δεις τα τεχνικά χαρακτηριστικά του... Επίσημη ιστοσελίδα.

 

Πρόσφατα ενημέρωσαν στην υποστήριξη , ότι το καλώδιο πού έρχεται μαζί με την συσκευή είναι μορφής usb2.0...

Αυτό πιθανόν να μην λειτουργεί σωστα σε sideload flashing της rom.

Όπως διαπίστωσα , θέλει ένα επιπλέον κόστος 30€ για ένα επώνυμο USB C to USB C.

https://photos.app.goo.gl/v31udWZkSeqEudtO2

Με την 8.1, η μπαταρία του βελτιώθηκε λίγο ακόμη..

Το Google Len's είναι κάτι πού δουλεύει .. όταν γύρισα την γλώσσα σε English.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...