Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν διαβάζεις τους όρους χρήσης του ηλεκτρονικού εισιτηρίου, θα δεις ότι αυτό το εισιτήριο δεν αλλάζει ... !!

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το ακυρώσεις (πριν την προγραμματισμένη πτήση) και να βγάλεις νέο e-ticket από την αρχή! Ούτε να γίνει ανοιχτό, ούτε τίποτα...!

Από κει και πέρα, λογικά, δικαιούσαι ένα μέρος από την συνολική τιμή του εισιτηρίου (αν δεν κάνω λάθος σου επιστρέφουν τους φόρους αεροδρομίου) ..

για να μην μπερδεύεσαι ... το e-ticket σου μόνο ακυρώνεται, δεν αλλάζει, δεν γίνεται ανοιχτό .. αν θέλεις να βγάλεις εισιτήριο άλλου ατόμου, μπορείς να κάνεις κράτηση στο όνομά του ... ή να βγάλεις ηλεκτρονικό και να το πληρώσεις επί τόπου ..

Κάποιο χαρτί (εμένα δεν μου'χουν ζητήσει ποτέ) δεν χρειάζεται ... αλλά καλού κακού έχετε μία ταυτότητά σου μαζί .. (αχρείαστη θα είναι..)

 

ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα πάω από κοντά αύριο να το τακτοποιήσω.

Αυτό που ρωτάω για το άλλο άτομο είναι ότι θέλω να ακυρώσω και ένα εισιτήριο που ΔΕΝ είναι στο όνομα μου. Αν μπορώ να το κάνω, χωρίς να τρέχει ο κάτοχος του εισητηρίου

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα πάω από κοντά αύριο να το τακτοποιήσω.

Αυτό που ρωτάω για το άλλο άτομο είναι ότι θέλω να ακυρώσω και ένα εισιτήριο που ΔΕΝ είναι στο όνομα μου. Αν μπορώ να το κάνω, χωρίς να τρέχει ο κάτοχος του εισητηρίου

 

δεν μπορώ να σου εγγυηθώ 100% .. αν δώσεις πλήρη στοιχεία του ατόμου και της πτήσης... υποθέτω δεν θα'χεις πρόβλημα ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθειά βρε παιδιά!!! σάς παρακαλώ! Είναι πρώτη φορά που θέλω να πάω ταξίδι στην Αθήνα( δε θέλω σχόλιο!) Θέλω να ταξιδέψω με τρένο από Θεσσαλονίκη! Ξέρει κάνεις ποσό κοστίζει ένα μειωμένο( αν όχι κανονικό) εισιτήριο με επιστροφή;;;;
Μη με ζοριζετε... Εχω ψυχολογικα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σκεφτόμαστε να πάμε στην Ρώμη για να δούμε μια συγκεκριμένη ομάδα που παίζει εκεί στο τέλος Φεβρουαρίου..Γνωρίζει κανείς ταξιδιωτικά γραφεία που να οργανώνουν τέτοιες εκδρομές? Αν ναι για πείτε γιατί με λίγο googling δεν κατάφερα να βρω κάτι..:)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμαστε να πάμε στην Ρώμη για να δούμε μια συγκεκριμένη ομάδα που παίζει εκεί στο τέλος Φεβρουαρίου..Γνωρίζει κανείς ταξιδιωτικά γραφεία που να οργανώνουν τέτοιες εκδρομές? Αν ναι για πείτε γιατί με λίγο googling δεν κατάφερα να βρω κάτι..:)

 

Νομίζω η ιστοσελίδα της συγκεκριμένης ομάδας δίνει πληροφορίες για συνεργαζόμενα πρακτορεία. :)

 

Απορία:

Εάν ξέρετε την ημέρα του αγώνος (sic), δεν μπορείτε να κλείσετε εισιτήρια - ξενοδοχεία - κλπ. και να αγοράσετε εισιτήρια όταν βγουν; Πρέπει να είναι πακέτο;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εάν ξέρετε την ημέρα του αγώνος (sic), δεν μπορείτε να κλείσετε εισιτήρια - ξενοδοχεία - κλπ. και να αγοράσετε εισιτήρια όταν βγουν; Πρέπει να είναι πακέτο;

Τα ταξιδιωτικά γραφεία αγοράζουν εισητήρια και είναι μετά πολύ δύσκολο για τον απλό φίλαθλο να βρει.

Link to comment
Share on other sites

Τα ταξιδιωτικά γραφεία αγοράζουν εισητήρια και είναι μετά πολύ δύσκολο για τον απλό φίλαθλο να βρει.

 

Και από όσο είδα από τιμές 115 ευρώ πίσω από τα τέρματα και 155 αριστερα και δεξιά

 

Νομίζω η ιστοσελίδα της συγκεκριμένης ομάδας δίνει πληροφορίες για συνεργαζόμενα πρακτορεία. :)

 

Δεν έχει για αυτό είπα να ρωτήσω εδώ μέσα..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Τα ταξιδιωτικά γραφεία αγοράζουν εισητήρια και είναι μετά πολύ δύσκολο για τον απλό φίλαθλο να βρει.

 

Μάλιστα. Λογικό, θα έλεγα...

 

Και από όσο είδα από τιμές 115 ευρώ πίσω από τα τέρματα και 155 αριστερα και δεξιά

 

Πλάκα κάνεις...

 

Δεν έχει για αυτό είπα να ρωτήσω εδώ μέσα..

 

Χμ, θα το ψάξω γιατί το σκεφτόμουν κι εγώ αλλά έλεγα ότι είναι νωρίς...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις...

 

http://www.budgetticket.eu/europa-league/as-roma-panathinaikos-tickets-olympic-stadium-rome-rome-22071

 

Αν πάντως βρεις κατι ρίξε ένα pm..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Πόσο έχουν τα αεροπορικά τις ημέρες του αγώνα αν το κλείσεις μόνη σου;

 

Ρίξε και μια ματιά σε συνδέσμους και αθλητικά πρακτορεία.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο έχουν τα αεροπορικά τις ημέρες του αγώνα αν το κλείσεις μόνη σου;

 

Ρίξε και μια ματιά σε συνδέσμους και αθλητικά πρακτορεία.

 

Επειδή λέγαμε να πάμε για 4ημέρες με Ολυμπιακή τα αεροπορικά έχουν 360 ευρώ.

 

Αθλητικά πρακτορεία ταξιδιών?!?Δεν ήξερα ότι υπάρχουν..Θα κοιτάξω

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις στις αθλητικές εφημερίδες να το διαφημίζουν. Εγώ πάντοτε τα έκλεινα 10' μετά που γινόταν η κλήρωση. Αν το άφηνες έστω και μια μέρα μετά, δεν έβρισκες φθηνά, όπως την πάτησες εσύ. Θα σου πρότινα τη λύση Πάτρα - Ανκόνα και από κει τραίνο, είναι μόλις 2,5 ώρες από Ανκόνα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέγαμε να πάμε για 4ημέρες με Ολυμπιακή τα αεροπορικά έχουν 360 ευρώ.

 

24 με 28 Φεβρουαρίου (Τετάρτη-Κυριακή), το Airtickets.gr βρίσκει 304 ευρώ την Ολυμπιακή και 341 ευρώ την Alitalia.

 

Με Swiss μέσω Ζυρίχης, 197 ευρώ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις στις αθλητικές εφημερίδες να το διαφημίζουν. Εγώ πάντοτε τα έκλεινα 10' μετά που γινόταν η κλήρωση. Αν το άφηνες έστω και μια μέρα μετά, δεν έβρισκες φθηνά, όπως την πάτησες εσύ. Θα σου πρότινα τη λύση Πάτρα - Ανκόνα και από κει τραίνο, είναι μόλις 2,5 ώρες από Ανκόνα.

 

Με το πλοίο θα χάσουμε 1 μέρα να πάμε και 1 μέρα να γυρίσουμε..Εμείς σκεφτόμασταν να κάτσουμε να δούμε και την Ρώμη λίγο..Θα το έχω υπόψη για το τραίνο....Δεν είπα οτι δεν βρήκα κάτι φθηνό αλλά επειδή δεν θέλουμε να πάμε μόνοι μας αλλά με γκρουπ για αυτό ρώτησα για ταξιδιωτικά γραφεία..

 

24 με 28 Φεβρουαρίου (Τετάρτη-Κυριακή), το Airtickets.gr βρίσκει 304 ευρώ την Ολυμπιακή και 341 ευρώ την Alitalia.

 

Με Swiss μέσω Ζυρίχης, 197 ευρώ...

 

Κάπου εκεί βρήκα και εγώ αλλά επειδή θέλουμε Τρίτη πρωί με Παρασκευή βράδυ πάει στα 360 με Ολυμπιακή...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Η μία λύση είναι μέσω Ζυρίχης τότε και η άλλη να περιμένεις τις εκδρομές των συνδέσμων και των ταξιδιωτικών γραφείων που συνεργάζονται με την ΠΑΕ.
Link to comment
Share on other sites

Η μία λύση είναι μέσω Ζυρίχης τότε και η άλλη να περιμένεις τις εκδρομές των συνδέσμων και των ταξιδιωτικών γραφείων που συνεργάζονται με την ΠΑΕ.

 

Ποια γραφεία συνεργάζονται με την ΠΑΕ?!?Αυτό ψάχνω να βρω και δεν έχω βγάλει άκρη..Όσο για τα ταξίδια του συνδέσμου της πόλης μας το πάνε οδικώς και δεν ξέρουμε γιατί θέλουμε να κάτσουμε στην Ρώμη και όχι να φάμε τις μέρες στον δρόμο και στο καράβι..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί βρήκα και εγώ αλλά επειδή θέλουμε Τρίτη πρωί με Παρασκευή βράδυ πάει στα 360 με Ολυμπιακή...

 

23 με 26 βρίσκω 170 ευρώ το άτομο με Ολυμπιακή, 216 με Alitalia, 227 με Aegean... :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στις οδικές βγαίνουν τα καλύτερα οπαδικά γουστα. Σταματάς παντού και τα κάνεις όλα πο....να...

 

Ρίξε μια ματιά στην Πράσινη, θα ρωτήσω και ένα φίλο αν ξέρει για εκδρομές και θα σε ενημερώσω από Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

23 με 26 βρίσκω 170 ευρώ το άτομο με Ολυμπιακή, 216 με Alitalia, 227 με Aegean... :confused:

 

Με το 360 αναφερόμουν σε 2 άτομα..Λάθος δικό μου..!:p

 

soublaki θα κοιτάξω....Αν βρεις εσύ κάτι ρίξε πμ

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Με το 360 αναφερόμουν σε 2 άτομα..Λάθος δικό μου..!:p

 

Λέω κι εγώ... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πήγε κάποιος πρόσφατα στο Παρίσι ή καλύτερα περίοδο Χριστουγέννων;

Ετοιμαζόμαστε παρέα 5 άτομα να πάμε 28-1 .. έχουμε δωμάτια και ξενοδοχεία .. αλλά γενικότερα ψάχνουμε μέρη και τιμές για φαγητό, ποτό, αξιοθέατα, κτλ.

Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη ... !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είμαι πολύ fan των ταξιδιών, θέλω να ρωτήσω κάτι για τα ταξιδιωτικά γραφεία.

Θέλω να κάνω δώρο στους γονείς μου ένα ταξίδι αλλά θα ήθελα αν γίνεται να αποφασίσω μεν τον προορισμό (εξωτερικού) αλλά να τους αφήσω ελεύθερο το πότε ακριβώς θα το κάνουν το ταξίδι. Ξέρετε αν αυτό είναι κάτι που κάνουν τα γραφεία; (αναφέρομαι φυσικά σε μετα-χριστουγεννιάτικη περίοδο).

 

Επίσης, ξέρετε να μου προτείνετε κανένα καλό γραφείο (όχι το Signature Travels - μια φορά τους εμπιστεύτηκα και δεν θα το ξανακάνω το λάθος ΠΟΤΕ).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...