Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exw kleisei polles fores me carta electron sthn easy jet.sthn arxh den thn dexotan kai mena to systhma alla phra thl sthn easy jet kai mou eipe na kanw krathsh mesw ths http://www.easyjet.com etsi ekana kai epiase!!!!dokimase to kai an exeis amfivolies partous ena thl tha se exyphrethsoun:D

 

 

Μίλησα το απόγευμα με easyjet και για καλή μου τύχη βρήκα Έλληνα για να με εξυπηρετήσει και μου είπε πως το ελληνικό site έχει κάποιο πρόβλημα και πως θα ήταν καλύτερο να κάνω εγγραφή μέλους και κράτηση εισιτηρίων από το αγγλικό. Πάντως αν η κάρτα που έχεις δεν είναι η κατάλληλη ή το site κρίνει πως δεν είναι, τότε δε μπορείς ούτε τηλεφωνικά να κάνεις κράτηση! Αν επιτρέπεται, από ποια τράπεζα είναι η δική σου κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα το απόγευμα με easyjet και για καλή μου τύχη βρήκα Έλληνα για να με εξυπηρετήσει και μου είπε πως το ελληνικό site έχει κάποιο πρόβλημα και πως θα ήταν καλύτερο να κάνω εγγραφή μέλους και κράτηση εισιτηρίων από το αγγλικό. Πάντως αν η κάρτα που έχεις δεν είναι η κατάλληλη ή το site κρίνει πως δεν είναι, τότε δε μπορείς ούτε τηλεφωνικά να κάνεις κράτηση! Αν επιτρέπεται, από ποια τράπεζα είναι η δική σου κάρτα;

 

kai emena ayto akrivws mou eipe sto thl. telika thn enekrine to aggliko site. h dikia mou karta einai ths agrotikhs(ATE BANK):rolleyes:

Episis an xreiastei na allaxeis tis hmeromhnies h to onoma tou epivati kalytera na to kaneis apo to thl giati mesw internet se xrewnoun me epivarinsh.kai MHN kaneis SPEEDY BOARDING einai tsaba ta extra 11 eurw pou tha plhrwseis afou h thesi sou outws h allws einai krathmenh:)

Link to comment
Share on other sites

Episis an xreiastei na allaxeis tis hmeromhnies h to onoma tou epivati kalytera na to kaneis apo to thl giati mesw internet se xrewnoun me epivarinsh

 

Το αντιθετο ισχυει. Μεσω τηλεφωνου σε χρεωνουν εξτρα 3 ευρω. Ουτως ή αλλως ομως συνηθως δεν συμφερει να αλλαξεις ονομα επιβατη ή ημερομηνια. θα σου κοστισει πιο πολυ απο τα ιδια τα εισιτηρια. ;)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
egw to xeirotero xenodoxeio to "synanthsa" fetos thn prwtoxronia sthn Prague. eixame kleisei me taxidiwtiko grafeio (group) kai den eixame thn euxereia ths epiloghs.den htan asxhmo alla synevei to pio paradoxo.bhkan sta dwmatia mas thn wra pou koimomastan (eytyxws ssto diko mou oxi) kai eklepsan apo merikous apo portofolia mexri papoutsia,kosmhmata kai rouxa.vevaia tha mou peite pws ginetai den to katalave kaneis?oxi giati eimastan oloi para poly koyrasmenoi apo thn xenagisi,tis voltes kai to prwino xypnhma pou den katalane xristo!otan katevikame na to poume to prwi ston manager tou xenodoxeiou aftos aplws soufrwse ta frydia tou kai mas koitaxe apaxiwtika.kalesame thn astynomia alla kai aytoi to mono pou ekanan einai na grapsoun ta onomata twn "thymatwn" kai na fygoun.sigoura htan kapoioi apo to proswpiko tou xenodoxeiou:mad:

Next time in Prague, μείνε στο Corinthian...κορυφαίο ξενοδοχείο, τώρα το καλοκαίρι πήγα. :D

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

και μια που λέμε για απαράδεκτα ξενοδοχεία μπορείτε να μου προτείνετε κανένα καλό στο λονδίνο? Θα πάω τον Νοέμβρη και δεν έχω ιδέα :worry:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που νόμιζα ότι το δικό μας δεν ήταν καλό!!Δεν το χωράει ο νους μου ότι υπάρχουν τέτοια ξενοδοχεία:mad:.Ξέρετε κανένα καλό στο Παρίσι;Θα πάμε το καλοκαίρι αλλά τώρα που το βρήκα το θέμα καλό είναι να ξέρω μην πέσω σε κανένα παρόμοιο με τα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

λουλουκο μακρια απο το μερκιουρι στο παρισι...ελεεινο και τρισαθλιο.δεν ειχε κρεμασταρια(αλλα θα μου πειτε δεν ειχε ντουλαπα),δεν ειχε ψυγειο,το παραθυρο δεν ανοιγε,γενικοτερα ηταν σα κοτετσι...ΜΑΚΡΙΑΑΑΑ
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

λουλουκο μακρια απο το μερκιουρι στο παρισι...ελεεινο και τρισαθλιο.δεν ειχε κρεμασταρια(αλλα θα μου πειτε δεν ειχε ντουλαπα),δεν ειχε ψυγειο,το παραθυρο δεν ανοιγε,γενικοτερα ηταν σα κοτετσι...ΜΑΚΡΙΑΑΑΑ

 

Ευχαριστώ Φρικ μόλις το σημείωσα;)

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα στο best western elysses bassano και ηταν παρα πολυ καλο.

 

καθαρο , σε κεντρικο σημειο και για μενα ηταν οτι ακριβως χρειαζομουν!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Σκέφτομαι για Planet Tours. Έχετε γνώμη; Είναι καλό - αξίζει τα λεφτά του;

Γιατί δεν πας μόνος σου να χειςκαι αυτονομία;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας μόνος σου να χειςκαι αυτονομία;

 

+1

 

Παίζει να σου βγει και φθηνότερα από την τιμή του πρακτορείου...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

E, θέλω να δοκιμάσω μια φορά με πρακτορείο! Είμαι μεταξύ Planet Tours και Manessis. Τι λέτε;

 

(Και κάτι άλλο. Αν η τιμή είναι 800+100 φόροι για 6 ημέρες, εγώ πόσα λεφτά να πάρω μαζί μου συνολικά; Χωρίς ψώνια, βέβαια, πλην των σουβενίρ).

Link to comment
Share on other sites

E, θέλω να δοκιμάσω μια φορά με πρακτορείο! Είμαι μεταξύ Planet Tours και Manessis. Τι λέτε;

 

(Και κάτι άλλο. Αν η τιμή είναι 800+100 φόροι για 6 ημέρες, εγώ πόσα λεφτά να πάρω μαζί μου συνολικά; Χωρίς ψώνια, βέβαια, πλην των σουβενίρ).

 

Υπολόγισε 80-100 περίπου ευρώ την ημέρα, για μεταφορές, φαγητό και μικροέξοδα.

 

Αναφορικά με το πρακτορείο, προσωπικά θα διάλεγα το Planet Tours...

 

Υ.Γ.

Μου φαίνονται κάπως πολλά 900 ευρώ για 6 μέρες... Ειδικά εάν είναι το άτομο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αρχες του μηνα λεω να φυγω για πραγα για 4 μερες θελω να μου πειτε προτασεις απο εμπειριες για ξενοδοχειο, επισκεψεις,φαγητο και οτιδηποτε αξιζει να δω ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

στην αγγλια μπορουμε να ταξιδεψουμε μονο με ταυτοτητα η θελει και διαβατηριο?

ταυτοτητα του 2001 ισχυει?? εχει λατινικους χαρακτηρες απο πισω !!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

στην αγγλια μπορουμε να ταξιδεψουμε μονο με ταυτοτητα η θελει και διαβατηριο?

ταυτοτητα του 2001 ισχυει?? εχει λατινικους χαρακτηρες απο πισω !!

Και με ταυτότητα. Θα πας Bolton ε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Πρωτοχρωνιά σκέφτομαι για Ljublana - Zagreb, αλλά βλέπω ότι είναι αστρονομικές οι τιμές στα ξενοδοχεία τους. Απ πότε ξυπνήσανε και οι Σλοβένοι;
Link to comment
Share on other sites

Θα φανει τρελο αλλα ψαχνω Χοτελ στη Θεσαλονικη!Κατι στο κεντρο φιλικο οχι πολυ ακριβο και με παρκινγ!

Οποιοσ μπορει ας δωσει τα φωτα του!Ευχαριστω!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...