Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

na rotisw kati?

fevgw gia uk,londino sigekrimena se liges meres.Akseizei na kratisw xrimata gia ta duty free (sthn epistrofh pada:P)?

iparxoun kales ekptwseis sta ilektronika?

Fevgw apo to terminal 2,kai apoti eida exei dixons,xerete an exei genika gadgets kai tetia pragmata?Exei kamia diafora me ellada stis times?

Link to comment
Share on other sites

Για την Παργα, ποια η αποψη σας;

 

Καποια προταση για το τι να επισκεφτουμε, και κυριως για ξενοδοχειο (σχετικα καλο ~70€); :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Για την Παργα, ποια η αποψη σας;

 

Καποια προταση για το τι να επισκεφτουμε, και κυριως για ξενοδοχειο (σχετικα καλο ~70€); :)

 

:respect:

 

Δεν μπορώ να σου προσφέρω πληροφορίες καθώς πήγα πριν αρκετά χρόνια, αλλά θυμάμαι πως είχα ενθουσιαστεί!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και κάτι πιο κοντινό, ελπίζω χωρίς να σας ξενερώσω. Για ένα διήμερο, προτείνετε Ανάβυσσο, Λαύριο ή Σούνιο; Πού είναι καλύτερα και έχει πιο πολλά ξενοδοχεία;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα ήθελα να θέσω κάποιες ερωτήσεις αναφορικά με βίζες:


  •  
  • Είναι αλήθεια πως για Ρωσία, χρειάζεσαι βίζα;
  • Εάν ναι, πόσο περίπου καιρό χρειάζεται για να εκδωθεί;
  • Για τις Ηνωμένες Πολιτείες, πόσο περίπου καιρό πριν το ταξίδι πρέπει να γίνει η αίτηση για τη βίζα;
  • Εξ όσων γνωρίζω, χρειάζεται και συνέντευξη, αληθεύει αυτό;
  • Επίσης, η μητέρα μου σκέφτεται να έρθει από την Κύπρο εδώ και να φύγουμε από εδώ για Ηνωμένες Πολιτείες, «παίζει» να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

για αμερικη αν δε με απατα η μνημη μου 2 μηνες νωριτερα πρεπει να κανεις τις απαιτουμενες ενεργειες για να μην εχεις κανενα αγχος.
Αν δε μπορεις να βοηθησεις....απλα ενοχλησε:lol:
Link to comment
Share on other sites

για αμερικη αν δε με απατα η μνημη μου 2 μηνες νωριτερα πρεπει να κανεις τις απαιτουμενες ενεργειες για να μην εχεις κανενα αγχος.

 

Δύο μήνες ε; Πολύς καιρός βρε παιδί μου... Θενξ πάντως! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

η Πάργα είναι πολύ ωραία!Εκτός από ξενοδοχεία μπορείς να βρεις και ενοικιαζόμενα δωμάτια που είναι εξίσου ωραία!;-)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

lew na valoume ena themataki poly taxidiariko......

TAXIDIA LOIPON peite mas tous agaphmenous sas proorismous entos kai ektos elladas,kante protaseis gia diafora merh, gia xwres pou tha thelate na epskeuteite kai oti allo sxetiko:D

Link to comment
Share on other sites

lew na valoume ena themataki poly taxidiariko......

TAXIDIA LOIPON peite mas tous agaphmenous sas proorismous entos kai ektos elladas,kante protaseis gia diafora merh, gia xwres pou tha thelate na epskeuteite kai oti allo sxetiko:D

Ξημερώματα της 3ης Οκτ. θα βρίσκομαι στη Μαδρίτη και θα κάνω και ένα τουρ στη Σαραγόσα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξημερώματα της 3ης Οκτ. θα βρίσκομαι στη Μαδρίτη και θα κάνω και ένα τουρ στη Σαραγόσα :rolleyes:

 

axxx ispania einai o epomenos proorismos!!!!phge fetos h kollhth moy kai xetrelathike!!!

egw fetos to kalokairi phga 15 meres paris milan berlin !!!!apla yperoxa!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι είχα πάει 5 μέρες Βαρκελώνη evangelia, οπότε έχουμε πάρει μία πρώτη γεύση.

 

tha prospathisw na paw ta xristougenna alla nomizw oti h kalyterh epoxh einai kalokairi.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε πήγαινα οδικώς, τώρα πια γεράσαμε και συνδυάζουμε το τερπρόν μετα ωφελίμου.

 

asto min les gerasame giati.... pes kanena allo meros pou exeis paei? dwse idees

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση... Εγώ έχω 5 ωρες μεταξυ των πτησεων μου στη Φρανκφουρτη... Παιζει να κυκλοφορησω καθολου αυτες τις ωρες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση... Εγώ έχω 5 ωρες μεταξυ των πτησεων μου στη Φρανκφουρτη... Παιζει να κυκλοφορησω καθολου αυτες τις ωρες?

 

kalytera na mhn to kaneis ektos kai an xereis pou na kinhtheis sthn frankfourti.synhthws ta aerodromia einai makria apo thn poli kai isws talaipwrhtheis mexri na vreis ayto pou theleis:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Εχεις κανείς κλείσει επιτυχώς εισιτήριο από easyjet μέσω internet; Από ποιας τράπεζας τη χρεωστική κάρτα έγινε η κράτηση; Χρειάζεται χρεωστική κάρτα ( ή πιστωτική που δε μ' ενδιαφέρει ) και εγώ έχω χρεωστική από Πειραιώς αλλά το σύστημα της easyjet δε την δέχεται, αν και είναι έγκυρη και έχει αρκετά παραπάνω απ' όσα κοστίζουν τα εισιτήρια για τα οποία ενδιαφέρομαι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Εχεις κανείς κλείσει επιτυχώς εισητήριο από easyjet μέσω internet; Απο ποιας τράπεζας τη χρεωστική κάρτα έγινε η κράτηση; Χρειάζεται χρεωστική κάρτα ( ή πιστωτικη που δε μ' ενδιαφέρει ) και εγώ έχω χρεωστική από Πειραιώς αλλά το σύστημα της easyjet δε την δέχεται, αν και είναι έγκυρη και έχει αρκετά παραπάνω απ' όσα κοστίζουν τα εισητήρια για τα οποία ενδιαφέρομαι.

 

Με Alpha bank electron visa (χρεωστικη) εχω κλεισει κανονικα εισιτηρια.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Εχεις κανείς κλείσει επιτυχώς εισητήριο από easyjet μέσω internet; Απο ποιας τράπεζας τη χρεωστική κάρτα έγινε η κράτηση; Χρειάζεται χρεωστική κάρτα ( ή πιστωτικη που δε μ' ενδιαφέρει ) και εγώ έχω χρεωστική από Πειραιώς αλλά το σύστημα της easyjet δε την δέχεται, αν και είναι έγκυρη και έχει αρκετά παραπάνω απ' όσα κοστίζουν τα εισητήρια για τα οποία ενδιαφέρομαι.

 

exw kleisei polles fores me carta electron sthn easy jet.sthn arxh den thn dexotan kai mena to systhma alla phra thl sthn easy jet kai mou eipe na kanw krathsh mesw ths http://www.easyjet.com etsi ekana kai epiase!!!!dokimase to kai an exeis amfivolies partous ena thl tha se exyphrethsoun:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...