Jump to content

ts solutions - μακριά !!!


Recommended Posts

<Σε περίπτωση που δεν επιτρέπονται τέτοια θέματα ή βρίσκεται σε λάθος ενότητα, ζητώ συγνώμη και μπορεί να διαγραφεί/μετακινηθεί αν το κρίνεται απαραίτητο >

 

Το περιστατικό που αντιμετώπισα με την εταιρία αυτή είναι τόσο παράλογο που δύσκολα θα γίνει πιστευτό.

 

Έστειλα το κινητό μου για μια απλά αναβάθμιση λογισμικού, που την κάλυπτε η εγγύηση, και με χρεώσαν 156 ευρώ !!!!!! επειδή η οθόνη μου είχε μια απειροελάχιστη γρατζουνιά την οποία αυτοί μου την ανάφεραν ώς σπασμένη οθόνη και πως δεν αναλαμβάνουν μερική επισκευή ( δηλαδή μόνο την αναβάθμιση ) αλλά πρέπει να αλλάξουν και την οθόνη !!!!

 

Αναλυτικά: στέλνω το κινητό μου όπως ανέφερα για την αναβάθμιση του λογισμικού την οποία την έχω ζητήσει τόσο τηλεφωνικά όσο και γραπτά μέσω email. Στη συνέχεια λαμβάνω ένα μήνυμα στο κινητό που με ενημερώνει ότι το κόστος είναι 156,41ευρώ, υποθέτωντας ότι έχει γίνει λάθος τους τηλεφωνώ και μου λένε όχι δεν έχει γίνει λάθος τόσο είναι η αλλαγή της σπασμενής οθόνης !!! Τους ξανά λέω πως πάλι έχει γίνει λάθος γιατί δεν το έχω στείλει για αλλαγή οθόνης αλλά επιμένουν πως η οθόνη μου είναι σπασμένη, παθαίνω 3 εγκεφαλικά στη σκέψη πως έχει σπάσει η οθόνη μου και άντε να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας - ότι δεν το έστειλα σπασμένο.

 

Αρχικά τους ρωτάω γιατί δεν με ειδοποίησαν αμέσως όταν είδαν ότι η οθόνη είναι σπασμένη απο τη στιγμή που εγώ είχα ζητήσει μόνο αναβάθμιση και η απάντηση τους ήταν πως λαμβάνουμε καθημερινά δεκάδες συσκευές και πως δεν μπορούμε να κοιτάμε για ποιό λόγο έχει έρθει αλλά το ελέγχει ο τεχνικός ( ????!!!!!!!!!!!) Ζητάω φωτογραφίες της οποίες δεν έλαβα ΠΟΤΕ !!!! ταυτόχρονα όμως ενημερώνω την μοτορολα στο εξωτερικό, οι οποίοι επικοινωνούν με την ts solutions για να μάθουν τι έχει συμβεί και η ts solutions στέλνει φωτογραφία του κινητού μου στην μοτορόλα ( άλλα όχι σε μένα που τις έχω ζητήσει) και στη συνέχεια λαμβάνω την φωτογραφία απο την μοτορόλα. Αρχικά ηρεμώ που το κινητό μου είναι εντάξει καθώς στην φωτογραφία φαίνεται πως δεν είναι σπασμένη η οθόνη αλλά έχει μια απειροελάχιστη γρατζουνιά την οποία την είχα και πριν το στείλω.

 

Ξανα τηλεφωνώ στην "κυρία" με την οποία μίλαγα απο την ts solutions δεν την ξανα βρίσκω ποτέ, της στέλνω μειλ ρωτώντας την γιατί μου είπε πως η οθόνη είναι σπασμένη ενώ δεν είναι και ζητώντας της να μου στείλει την συσκευή μου πίσω, δεν μου απαντησε ποτέ. Την επόμενη μέρα τηλεφωνώ στην εταιρία σε άλλο τηλέφωνο ζητώντας την "κυρία" αυτή αλλά μου λένε πως λείπει με αναρρωτική.

 

Συμπεράσματα:

 

1. Αν στείλετε το κινητό σας εκεί βεβαιωθείτε ότι ΔΕΝ έχει ΟΥΤΕ ΜΙΣΗ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΑ καθώς θα σας χρεώσουν αλλαγή οθόνης, αλλαγή κινητού :) και πάει λέγοντας

 

2. ΔΕΝ έχει σημασία για ποιό λόγο στείλατε το κινητό σας, δεν θα σας ελέγξουν ούτε τα email που στείλατε, ούτε τι τους είπατε στο τηλέφωνο ούτε θα σας τηλεφωνήσουν. Ο τεχνικός θα ελέγξεί το κινητό θα βγάλει ένα αυθαίρετο συμπέρασμα γιατί το στείλατε και θα σας χρεώσει ανάλογα

 

3. ΜΗΝ στείλετε το κινητό σας εκεί

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...