Jump to content

Snapdragon ή Mediatek


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Μπορεί κάποιος με απλα λόγια να μου πει ποιός επεξεργαστής και γιατί είναι καλύτερος;Ισχύει οτι ο Snapdragon είναι πολυ πιο δυνατός απο τον Mediatek;Exynos και Kirin έχουν εντελώς διαφορετικες δυνατότητες με τις άλλες 2;ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πολύ χρόνο να το αναλύσω αλλά χοντρικά......Snapdragon σε σχέση με Mediatek είναι και καλύτερος σε επιδόσεις και λιγότερο ενεργοβόρος άρα καλύτερο στο θέμα της αυτονομίας!

 

Όσον αφορά τα Exynos και Kirin......αυτά τα δύο τσιπ σε επιδόσεις και αυτονομία κοντραρίζονται με τους Snapdragon!

 

Συνοπτικά......αν παίζεις παιχνίδια και γενικά χρησιμοποιείς βαριές εφαρμογές πας προς Snapdragon/Exynos/Kirin! Για όλα τα υπόλοιπα ακόμα και με Mediatek κάνεις μια χαρά την δουλειά σου!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πολύ χρόνο να το αναλύσω αλλά χοντρικά......Snapdragon σε σχέση με Mediatek είναι και καλύτερος σε επιδόσεις και λιγότερο ενεργοβόρος άρα καλύτερο στο θέμα της αυτονομίας!

 

Όσον αφορά τα Exynos και Kirin......αυτά τα δύο τσιπ σε επιδόσεις και αυτονομία κοντραρίζονται με τους Snapdragon!

 

Συνοπτικά......αν παίζεις παιχνίδια και γενικά χρησιμοποιείς βαριές εφαρμογές πας προς Snapdragon/Exynos/Kirin! Για όλα τα υπόλοιπα ακόμα και με Mediatek κάνεις μια χαρά την δουλειά σου!

Με κάλυψες...ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Για gaming και υποστηριξη custom roms πας snapdragon. Τα υπόλοιπα εξαρτάται και το soc.

 

Οι mediatek εχουν το προτέρημα να ειναι φτηνοί. Δηλαδή μπορείς με λίγα λεφτά να πάρεις κάτι πολύ δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...