Jump to content

Τροποποιήσεις-Βελτιώσεις για HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που το διαβασες αυτο για 9 ιουνιου? ακομα δεν υπαρχει ημερομηνια πουθενα

 

www.amazon.com This item will be released on June 9, 2017.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμερικη ειναι αυτο...για Ευρωπη λεμε.

Θεωρώ αφού είναι για Αμερική 9/6 θα είναι και για Ευρώπη η ίδια ημερομηνία κυκλοφορίας.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ αφού είναι για Αμερική 9/6 θα είναι και για Ευρώπη η ίδια ημερομηνία κυκλοφορίας.

 

Μακαρι αλλα στα ευρωπαικα amazon Πολλη ησυχια βλεπω...δεν κουνιεται φυλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αλλα στα ευρωπαικα amazon Πολλη ησυχια βλεπω...δεν κουνιεται φυλλο.

Κάποια Γερμανικά site έχουν σχεδόν ίδια ημερομηνία

https://www.cyberport.de/form/?DEEP=A417-1DA&APID=359&STOREID=2

https://www.comstern.de/product-3a21595210.htm?parnr=12833019

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θα ειχε και νοημα να γινει Samsung ειναι η αληθεια, απλα δεν το διευκρινισα : στο θεμα των αξεσουαρ εννοουσα ;)

Αλλα διαβαζεις κατι τετοια στο τελος και λες ελεος... Over engineered edge sense feature??? Ναι θα σας ρωτησουν κιολας ποσο θα κατσουν να το μελετησουν οι μηχανικοι το νεο προιον!! Επισης λες και ειχαν ξαναδει κινητο με active noise cancelation και τωρα αυτο δεν ηταν και τρελο..

65065b99c7858886bbff846b9fc22742.jpg

 

Τα αρνητικά που του έχει καταλογήσει είναι απλά αστεία...όπως και η τελική βαθμολογία επίσης...μόνο και μόνο για να το ρίξει κάτω από το αγαπημένο τους S8, ειδικά όταν του ρίχνει σε όλους τους βασικούς τομείς...

 

Aν ηθελαν να το χαντακωσουν, δεν θα εγραφαν για την μπαταρια του.

 

Μια χαρα το review, συμφωνω παρα πολυ.

 

Αχρηστο το edge sense, τεραστιο τηλεφωνο με τεραστια bezel, gimmicky features που δεν χρειαζονται πουθενα, αρκετα καλη καμερα, πανγρηγορο sense.

Το s8 τουλαχιστον που λετε ειναι κοσμημα, και το g6 εχει ελαχιστα bezel + 2η wide καμερα.

 

Οι αλλοι καινοτομουν πραγματικα και η htc επανεφηυρε το ζουληγμα.

 

Και.... όσον αφορά το PHONEARENA, έχει βγάλει το G6 καλύτερο από το U11 που στο μόνο (προσωπικη άποψη) που κερδίζει είναι στην εμφάνιση, και η τιμολογιακή πολιτική της LG που ρίχνει πιο γρήγορα τις τιμές.

Κάμερα, μπαταρία (πιθανότατα), ευκρίνεια στον ήλιο, επεξεργαστή (αν και δεν με νοιάζει και πολύ), και ποιότητα κατασκευής είναι μπροστά το HTC. Οταν πέσει η τιμή, σε φυσιολογικά για τοπ κινητό επίπεδα, θα είναι το αυτό που θα με κάνει να αφήσω το V10.

 

Καμερα hands down G6 με τη δευτερη wide

Εμφανιση hands down g6 με τα μινιμαλ μπεζελ (μικροτερο ενω εχει μεγαλυτερη οθονη.)

Οθονες ειναι λιγο χειροτερο g6, μπαταρια πανω κατω τα ιδια

 

Αν δεν φοραγε 821 το g6, θα γελαγαμε τωρα.

Τιμη φυσικα σταθερα 200€ κατω το g6 θα ειναι, δεν υπαρχει συγκριση

 

Η εμφανιση ειναι τοσο μα τοσο υποκειμενικη υποθεση που πραγματικα δεχομαι το σχολιασμο του αρθρογραφου μεσα στα λεγομενα του φυσικα αλλα οχι να το βαλεις στα αρνητικα!! Αυτο ειναι σκετη κιτρινιλα και συμβαινει παντου οπως στα αμαξια ας πουμε. Λες και ανα κυκλοφορησει κατι ασχημο θα ασχημυνει ο τοπος και αυτοι παβε να σε σωσουν; τι φαση; επισης καλο ειναι πριν κρινουμε την εμφανιση να κοιταμε οποιοδηπιτε προιον με τα ιδια μας τα ματια απο ξοντα και οχι μονο απο φωτο στο νετ. Δεν βγαζεις καθολου τα ιδια συμπερασματα ,πιστεψτε με! Ετσι θεωρουσα και το 10αρι ενα απλο design αλλα ειναι αρκετα καλυτερο αποαυτο που περιμενα.

 

Οτι εχει μεγαλα bezel την ωρα που οι αλλοι βγαζουν μινιατουρες ειναι αντικειμενικο.

Οτι μαζευει αποτυπωματα και λερωνει πανευκολα ειναι αντικειμενικο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικως παντως ακουγονται θετικες κριτικες τοσο για τη καμερα οσο και για την αυτονομια που βεβαια καλο ειναι να μη μενουμε στα reviews.

Δειχνει επίσης σε μερικα βιντεο με speed test να ειναι πανγρηγορο και να χτυπαει τον ανταγωνισμό.

Αυτη τη γυαλινη glossy πλατη δεν μπορω να τη χωνέψω. Χαθηκε να βαλουν ελα αλουμινιο της προκοπής σαν του 10?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Γενικως παντως ακουγονται θετικες κριτικες τοσο για τη καμερα οσο και για την αυτονομια που βεβαια καλο ειναι να μη μενουμε στα reviews.

Δειχνει επίσης σε μερικα βιντεο με speed test να ειναι πανγρηγορο και να χτυπαει τον ανταγωνισμό.

Αυτη τη γυαλινη glossy πλατη δεν μπορω να τη χωνέψω. Χαθηκε να βαλουν ελα αλουμινιο της προκοπής σαν του 10?

Η σειρα m ειναι τελςιωμενη. Η εταιρεια ασχολειται με νεα υλικα τα οποια δεν σημαινει οτι δεν ειναι το ιδιο premium και ποιοτικα απο οποιαδηποτε αποψη σε σχεση με το αλουμινιο. Αλλωστε πρεπει να ακολουθει και τις τασεις της αγορας.. Και μη ξεχναμε ποιος εβγαλε το πρωτο τηλεφωνο ολοκληρο απο Sapphire Glass. ;)

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aν ηθελαν να το χαντακωσουν, δεν θα εγραφαν για την μπαταρια του.

 

Μια χαρα το review, συμφωνω παρα πολυ.

 

Αχρηστο το edge sense, τεραστιο τηλεφωνο με τεραστια bezel, gimmicky features που δεν χρειαζονται πουθενα, αρκετα καλη καμερα, πανγρηγορο sense.

Το s8 τουλαχιστον που λετε ειναι κοσμημα, και το g6 εχει ελαχιστα bezel + 2η wide καμερα.

 

Οι αλλοι καινοτομουν πραγματικα και η htc επανεφηυρε το ζουληγμα.

 

 

 

Καμερα hands down G6 με τη δευτερη wide

Εμφανιση hands down g6 με τα μινιμαλ μπεζελ (μικροτερο ενω εχει μεγαλυτερη οθονη.)

Οθονες ειναι λιγο χειροτερο g6, μπαταρια πανω κατω τα ιδια

 

Αν δεν φοραγε 821 το g6, θα γελαγαμε τωρα.

Τιμη φυσικα σταθερα 200€ κατω το g6 θα ειναι, δεν υπαρχει συγκριση

 

 

 

Οτι εχει μεγαλα bezel την ωρα που οι αλλοι βγαζουν μινιατουρες ειναι αντικειμενικο.

Οτι μαζευει αποτυπωματα και λερωνει πανευκολα ειναι αντικειμενικο.

Το χαντακωσαν με την βαθμολογια του για κατι αρνητικα που δεν ειναι αρνητικα. Δλδ γτ να μην το εβαζαν το edge feature? Προσθεσαν κατι αρνητικο; την μονη κριτικη που θα δεχομουν εδω ειναι πως αυτο το καινουργιο χαρακτηριστικο δεν εχει ξαναδοκιμαστει και θα δειξει με τον χρονο που θα ωριμασει κατα ποσο αξιζε να μπει ή οχι.. Ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε και επειδη δεν εχει η Samsung κατι αναλογο ας το βγαλουμε αχρηστο. Δεν παει ετσι το πραμα σε κανενα κομματι του βιομηχανικου κοσμου.

 

Οσοβ αφορα το design, ναι το Samsung για μενα ειναι πολυ ωραιο τηλεφωνο αλλα δεν σου προσφερει ολα τα αλλα του u 11 και εκει χανει... Εχει μεν γινει καλυτερη η edge οθονη σε σχεση με πριν 2 χρονια αλλα θα συμφωνησεις οτι ειναι 100 φορες πιο αχρηστη απο το edge feature του 11.. Επισης διαβασε καμια κριτικη για εκεινους που ειχαν s7 και πηγαν σε s8: το μονο που λενε ειναι οτι δεν αξιζει να πας καν!! Η ιριδα αληθεια ποτε θα δουλεψει σωστα; :p

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aν ηθελαν να το χαντακωσουν, δεν θα εγραφαν για την μπαταρια του.

 

Μια χαρα το review, συμφωνω παρα πολυ.

 

Αχρηστο το edge sense, τεραστιο τηλεφωνο με τεραστια bezel, gimmicky features που δεν χρειαζονται πουθενα, αρκετα καλη καμερα, πανγρηγορο sense.

Το s8 τουλαχιστον που λετε ειναι κοσμημα, και το g6 εχει ελαχιστα bezel + 2η wide καμερα.

 

Οι αλλοι καινοτομουν πραγματικα και η htc επανεφηυρε το ζουληγμα.

 

 

 

Καμερα hands down G6 με τη δευτερη wide

Εμφανιση hands down g6 με τα μινιμαλ μπεζελ (μικροτερο ενω εχει μεγαλυτερη οθονη.)

Οθονες ειναι λιγο χειροτερο g6, μπαταρια πανω κατω τα ιδια

 

Αν δεν φοραγε 821 το g6, θα γελαγαμε τωρα.

Τιμη φυσικα σταθερα 200€ κατω το g6 θα ειναι, δεν υπαρχει συγκριση

 

Εντάξει, όχι και το πετσοκομμένο G6 καλύτερο από το U11...μέχρι και το notification led έβγαλαν οι τσίπηδες :mad:

Έφτιαξαν ένα ωραίο περιτύλιγμα με μια σχετικά καλή κάμερα για να τραβήξουν κόσμο και σε όλα τα υπόλοιπα έκαναν πισωγύρισμα. Και η μπαταρία του απλά μέτρια. Και δε μου κάνει εντύπωση που η τιμή του πέφτει με καταιγιστικό ρυθμό.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, όχι και το πετσοκομμένο G6 καλύτερο από το U11...μέχρι και το notification led έβγαλαν οι τσίπηδες :mad:

Έφτιαξαν ένα ωραίο περιτύλιγμα με μια σχετικά καλή κάμερα για να τραβήξουν κόσμο και σε όλα τα υπόλοιπα έκαναν πισωγύρισμα. Και η μπαταρία του απλά μέτρια. Και δε μου κάνει εντύπωση που η τιμή του πέφτει με καταιγιστικό ρυθμό.

Μια ζωη τα ιδια κανει η LG. Μετα τα bootloop σε G4 δεν βαλανε καν μυαλο να το διορθωσουν και παρολα αυτα βρεθηκαν και συσκευες G5 με bootloop και v10! Και το G6 παιζεται ακομα αν θα εμφανισει κατι.. Απο ποιοτητα υλικων δε, να μη μιλησω καλυτερα..

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, όχι και το πετσοκομμένο G6 καλύτερο από το U11...μέχρι και το notification led έβγαλαν οι τσίπηδες :mad:

Έφτιαξαν ένα ωραίο περιτύλιγμα με μια σχετικά καλή κάμερα για να τραβήξουν κόσμο και σε όλα τα υπόλοιπα έκαναν πισωγύρισμα. Και η μπαταρία του απλά μέτρια. Και δε μου κάνει εντύπωση που η τιμή του πέφτει με καταιγιστικό ρυθμό.

 

 

Αυτος εδω λεει οτι η μπαταρια ειναι μετρια στο g6, με πραγματικη χρηση.

 

Το εργοστασιακο τεστακι του phonearena δεν κανει.

 

btw, πολυ καλο review, λεει τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Μιλαει και αυτος για ασχημο look της συκευης, και αυτος paid ειναι;

 

Μια ζωη τα ιδια κανει η LG. Μετα τα bootloop σε G4 δεν βαλανε καν μυαλο να το διορθωσουν και παρολα αυτα βρεθηκαν και συσκευες G5 με bootloop και v10! Και το G6 παιζεται ακομα αν θα εμφανισει κατι.. Απο ποιοτητα υλικων δε, να μη μιλησω καλυτερα..

 

Εχει κανει πολλα λαθη η lg και το g6 απλα χαντακωνεται που δεν εχει 835.

 

Απο την αλλη, αν ειναι να περιμενει να βγει τον Ιουνιο-Ιουλιο οπως το htc και να ειναι πανακριβο, ισως εκανε τη σωστη επιλογη.

 

Καταλαβαινεις οτι οταν ο αλλος δει στο ραφι το htc και μετα δει και το lg να στοιχιζει 200€ πιο κατω και να εχει μικρα μπεζελ και δευτερη καμερα, ποιο θα τον εντυπωσιασει ,ετσι;

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτος εδω λεει οτι η μπαταρια ειναι μετρια στο g6, με πραγματικη χρηση.

 

Το εργοστασιακο τεστακι του phonearena δεν κανει.

 

btw, πολυ καλο review, λεει τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Μιλαει και αυτος για ασχημο look της συκευης, και αυτος paid ειναι;

 

'Εγραψα πουθενά ότι το U11 είναι ομορφότερο; :wacko:

Προσωπικά, ποτέ δεν επιλέγω smartphoneμε βάση την ομορφιά του...δόξα το θεό δε χρειάζεται να κάνω showoff σε φίλους και κοριτσάκια.

Kαι ναι, προτιμώ να είναι άσχημο και 16:9 παρά τα εκτρώματα της Samsung και -αρκετά λιγότερο- της LG που είναι σαν bezeless τηλεκοντρόλ.

Όταν επανέλθει η LG με κανά G6 Pro / G6 Plus / G6v2 / και γω δε ξέρω πως θα το πει, τα ξαναλέμε. Μέχρι τότε όμως το G6 θα παραμένει χειρότερο και θα κατρακυλάει η τιμή του μπας και το αγοράσει κανείς γιατί αλλιώς θα καταντήσει και αυτή σαν την HTC.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

'Εγραψα πουθενά ότι το U11 είναι ομορφότερο; :wacko:

Προσωπικά, ποτέ δεν επιλέγω smartphoneμε βάση την ομορφιά του...δόξα το θεό δε χρειάζεται να κάνω showoff σε φίλους και κοριτσάκια.

 

Τι σοι επιχειρηματα ειναι αυτα;

Δηλαδη το να εχεις κατι πανω σου που να ειναι ωραιο, δεν ειναι σωστο;

 

Φανταζομαι κυκλοφορεις εξω με φορμες τρια νουμερα μεγαλυτερες, αξυριστος κλπ, ε;

 

Δεν ειπε κανενας οτι το μονο κριτηριο ειναι η ομορφια αλλα παιζει ρολο, σαφως.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιαστικα το κινητο δεν διεκδικει δαφνες.Ολα τα reviews Λενε οτι για 5.5" οθονη, το κινητο δειχνει πολυ μεγαλο.

Htc και Sony δειχνουν μια εμμονη στα bezels και δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

Αυτο που θα προσελκυσει κοσμο θα ειναι καμερα και ηχος.

Link to comment
Share on other sites

Καμερα hands down G6 με τη δευτερη wide

 

είναι (πιθανότατα) υποκειμενικό, αλλά αυτό το hands down είναι το λιγότερο υπερβολικό.

Δεν έχουμε δει πολλά δείγματα, real world που λένε, αλλά το wide με τίποτα δεν μπορεί να γύρει την πλάστιγγα έναντι στην ποιότητα.

Η LG έχασε πολύ έδαφος βάζοντας tiny sensor και πάει να το καλύψει μέσω software....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

είναι (πιθανότατα) υποκειμενικό, αλλά αυτό το hands down είναι το λιγότερο υπερβολικό.

Δεν έχουμε δει πολλά δείγματα, real world που λένε, αλλά το wide με τίποτα δεν μπορεί να γύρει την πλάστιγγα έναντι στην ποιότητα.

Η LG έχασε πολύ έδαφος βάζοντας tiny sensor και πάει να το καλύψει μέσω software....

 

hTC U11 Vs LG G6 . Camera ShootOut Comparison

 

Εγω εδω βλεπω καλυτερες φωτο απο το g6 παντως.

Αλλα και καλυτερο να ειναι το u11, ειναι για λιγο.

 

Αυτο που ειναι αντικειμενικο, ειναι οτι το u11 δεν εχει δευτερη wide καμερα.

Επομενως, συνολικα, αν ηθελα να παρω ενα κινητο για την καμερα, hands down θα επαιρνα τo G6

Link to comment
Share on other sites

hTC U11 Vs LG G6 . Camera ShootOut Comparison

 

Εγω εδω βλεπω καλυτερες φωτο απο το g6 παντως.

Αλλα και καλυτερο να ειναι το u11, ειναι για λιγο.

 

Αυτο που ειναι αντικειμενικο, ειναι οτι το u11 δεν εχει δευτερη wide καμερα.

Επομενως, συνολικα, αν ηθελα να παρω ενα κινητο για την καμερα, hands down θα επαιρνα τo G6

 

Το επιχειτημα περι wide καμερας ειναι τουλαχιστον αστειο.Πρωταρχικος στοχος ειναι η ποιοτητα της φωτογραφιας.

Ολα τα αλλα ...zoom, wide angle etc. ερχονται σε δευτερη μοιρα.

Link to comment
Share on other sites

hTC U11 Vs LG G6 . Camera ShootOut Comparison

 

Εγω εδω βλεπω καλυτερες φωτο απο το g6 παντως.

Αλλα και καλυτερο να ειναι το u11, ειναι για λιγο.

 

Αυτο που ειναι αντικειμενικο, ειναι οτι το u11 δεν εχει δευτερη wide καμερα.

Επομενως, συνολικα, αν ηθελα να παρω ενα κινητο για την καμερα, hands down θα επαιρνα τo G6

Δλδ οταν βγηκε το m8 το αγορασες;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το επιχειτημα περι wide καμερας ειναι τουλαχιστον αστειο.Πρωταρχικος στοχος ειναι η ποιοτητα της φωτογραφιας.

Ολα τα αλλα ...zoom, wide angle etc. ερχονται σε δευτερη μοιρα.

 

Καθολου αστειο δεν ειναι.

Ειναι υπερχρησιμο και σου λυνει τα χερια, δημιουργει πανεμορφες φωτο.

 

Οταν το χρησιμοποιησεις, θα μου πεις.

 

Δλδ οταν βγηκε το m8 το αγορασες;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι γιατι ηταν λιγο σαν κινητο.

Η πρωτη καμερα ηταν μετρια -4mp :lol:- Η δευτερη καμερα ηταν αχρηστη (εκτος απο τα άθλια εφφε), ειχε την μεγαλη μαυρη μπαρα, μετρια μπαταρια κλπ

 

Δεν ειναι ολες οι δευτερες καμερες καλες.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου αστειο δεν ειναι.

Ειναι υπερχρησιμο και σου λυνει τα χερια, δημιουργει πανεμορφες φωτο.

Οταν το χρησιμοποιησεις, θα μου πεις.

 

Προφανώς υπερχρήσιμο για ορισμένους μόνο, για κάποια τοπία, κάποια φορά. Σε κοντινά πλάνα υπάρχει αρκετή παραμόρφωση αν θυμάμαι καλά, και είναι και λογικό.

 

Σε στατικά τοπία δε, που δεν υπάρχει κίνηση από κόσμο εννοώ, μια χαρά έχω βγάλει το σκηνικό με διαδοχικές φωτογραφίες.

Αλλά οκ, γούστα είναι αυτά. Θα ήθελα να σου πω, το g6 να ήταν καλύτερο (κάτοχος V10) μιας και έχει κάτι πολυ χρήσιμο η LG. 2 χρόνια εγγύηαη, που μπορεί να φτάσει μέχρι να γεράσεις αν χαλάει μέσα στην εγγύηση, αφού την ανανεώνουν. Αλλά μόνο το look και η εγγύηση δεν φτάνουν.

 

Για τα δικά μου γούστα που θέλω φυσικά πρόσωπα, περιμένω κάποιο να φτάσει τα nexus και pixel και να είναι σε λογική τιμή...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς υπερχρήσιμο για ορισμένους μόνο, για κάποια τοπία, κάποια φορά. Σε κοντινά πλάνα υπάρχει αρκετή παραμόρφωση αν θυμάμαι καλά, και είναι και λογικό.

 

Σε στατικά τοπία δε, που δεν υπάρχει κίνηση από κόσμο εννοώ, μια χαρά έχω βγάλει το σκηνικό με διαδοχικές φωτογραφίες.

Αλλά οκ, γούστα είναι αυτά. Θα ήθελα να σου πω, το g6 να ήταν καλύτερο (κάτοχος V10) μιας και έχει κάτι πολυ χρήσιμο η LG. 2 χρόνια εγγύηαη, που μπορεί να φτάσει μέχρι να γεράσεις αν χαλάει μέσα στην εγγύηση, αφού την ανανεώνουν. Αλλά μόνο το look και η εγγύηση δεν φτάνουν.

 

Για τα δικά μου γούστα που θέλω φυσικά πρόσωπα, περιμένω κάποιο να φτάσει τα nexus και pixel και να είναι σε λογική τιμή...

Καλα αυτο με την εγγυηση ισχυει μονο για τα κομματια που αλλαζεις φιλε μου, δεν γινεται να ισχυει για ολο το κινητο. Εκτος και αν ναι, μιλαμε θα μου πεις για την LG.. Της πηγα το G4 μου λογω bootloop και το μονο που δεν αλλαξαν ειναι τη μπαταρια και τον αισθητηρα της καμερας :p :p

 

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς υπερχρήσιμο για ορισμένους μόνο, για κάποια τοπία, κάποια φορά. Σε κοντινά πλάνα υπάρχει αρκετή παραμόρφωση αν θυμάμαι καλά, και είναι και λογικό.

 

Σε στατικά τοπία δε, που δεν υπάρχει κίνηση από κόσμο εννοώ, μια χαρά έχω βγάλει το σκηνικό με διαδοχικές φωτογραφίες.

Αλλά οκ, γούστα είναι αυτά. Θα ήθελα να σου πω, το g6 να ήταν καλύτερο (κάτοχος V10) μιας και έχει κάτι πολυ χρήσιμο η LG. 2 χρόνια εγγύηαη, που μπορεί να φτάσει μέχρι να γεράσεις αν χαλάει μέσα στην εγγύηση, αφού την ανανεώνουν. Αλλά μόνο το look και η εγγύηση δεν φτάνουν.

 

Για τα δικά μου γούστα που θέλω φυσικά πρόσωπα, περιμένω κάποιο να φτάσει τα nexus και pixel και να είναι σε λογική τιμή...

Επισης αυτο που λες για τα προσωπα, εχω να σου οω μονο τα καλυτερα για το 10αρι μου. Πολυ καλυτερο απο το G4,λες και ειναι φτιαγμενη η καμερα του πιο πολυ για να τραβαει προσωπα παρα τοπια θα ελεγα..

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με την εγγυηση ισχυει μονο για τα κομματια που αλλαζεις φιλε μου, δεν γινεται να ισχυει για ολο το κινητο. Εκτος και αν ναι, μιλαμε θα μου πεις για την LG.. Της πηγα το G4 μου λογω bootloop και το μονο που δεν αλλαξαν ειναι τη μπαταρια και τον αισθητηρα της καμερας :p :p

 

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης αυτο που λες για τα προσωπα, εχω να σου οω μονο τα καλυτερα για το 10αρι μου. Πολυ καλυτερο απο το G4,λες και ειναι φτιαγμενη η καμερα του πιο πολυ για να τραβαει προσωπα παρα τοπια θα ελεγα..

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, το ξέρω για τα κομμάτια, αλλά όταν έχεις αλλάξει πλακέτα, που είναι και το βασικό κομμάτι, να σου πω εύχομαι να μου χαλάει στις.... 700 μέρες κάθε φορά. Από Αύγουστο πουπήρα το V10 μου, άλλαξα πλακέτα, οθόνη και υποδοχή jack πριν ένα μήνα. Αν χαλάσει μετά απο καιρό και δεν έχουν ανταλλακτικά σου δίνουν (refurbished ή καινούριο) κινητό "ισάξιο" του δικού σου.

 

Οσον αφορά τα πρόσωπα, τα nexus και φυσικά pixel είναι στην κορυφή. Αν το 10αρι, είναι καλό σε αυτό , φαντάζομαι πως το U11 για τα γούστα μου θα είναι ταμάμ αφού 5X,6P δεν με κάλυπταν σαν κινητά και το πανάκριβο pixel είναι.... πανάκριβο

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

παντως απο παρασκευη εχουν αρχισει και τα unboxing στο youtube απο ευρωπαικα κουτια απο γερμανια και αγγλια πχ.

αντε να ξυπνησει και το αμαζον....

Link to comment
Share on other sites

Τι σοι επιχειρηματα ειναι αυτα;

Δηλαδη το να εχεις κατι πανω σου που να ειναι ωραιο, δεν ειναι σωστο;

 

Φανταζομαι κυκλοφορεις εξω με φορμες τρια νουμερα μεγαλυτερες, αξυριστος κλπ, ε;

 

Δεν ειπε κανενας οτι το μονο κριτηριο ειναι η ομορφια αλλα παιζει ρολο, σαφως.

 

Τι σχέση έχει πως κυκλοφορώ στο δρόμο με το αν το smarthphone που έχω είναι όμορφο ή άσχημο; Το smartphone θέλω να είναι λειτουργικό, σύμφωνα με τις απαιτήσεις μου. Αν με καλύπτει, μου είναι παγερά αδιάφορο αν βλέπεται ή όχι, ας είναι και σαν το "οικόπεδο" που λέγεται XZ Premium. Αν είναι και όμορφο ακόμα καλύτερα. Αλλά σε καμία περίπτωση δε θα επέλεγα την ομορφιά πάνω από τη λειτουργικότητα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

με την καμερα του δεν με εντυπωσιασε κιολας.απορω εκει στην dxo!επειδη βλεπω πολλα video με πολλες ναυαρχιδες ακομα και του s7 edge αποδιδει καλυτερα σε καποια σημεια αλλα φετος η lg εχει κανει την ποιο ολοκληρωμενη δουλεια με το g6!φοβερο σε ολα του!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...