Jump to content

Τροποποιήσεις-Βελτιώσεις για HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μια στιγμή νόμισα οτι μπήκα στο thread του HTC 10

Alextrela κάθε χρόνο μπαίνεις και κράζεις τις ναυαρχίδες τις htc?Τι να πάρουμε φέτος το s8?

 

Ερώτηση πότε περιμένουμε το 11 να ερθει Ελλάδα και ξέρουμε αν θα έρθει το μοντέλο που είναι dual sim?

 

Όπως αντιστοιχα τονιζω τα θετικα και αρνητικα και σε όλα τα αλλα νηματα σε άλλες εταιριες(Samsung,LG,Sony,Huawei) και όπως εκει ετσι συναντω και εδω τα αντιστοιχα fan που μην πεις κακη κουβεντα(τα αρνητικα στην ουσια που ολοι εχουν)μονο που δεν σηκωνουν επανασταση η γιατι όχι και σε μυνησεις σε προβουν αφου προσεβαλλα την εταιρια τους:rolleyes::shifty:

Συνηθισμένα πραγματα δηλαδή.

 

Η δικια μου ερωτηση είναι γιατι δεν μπηκες να υπερασπιστεις την Samsung όταν την εκραζα στο νημα του s8?

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως αντιστοιχα τονιζω τα θετικα και αρνητικα και σε όλα τα αλλα νηματα σε άλλες εταιριες(Samsung,LG,Sony,Huawei) και όπως εκει ετσι συναντω και εδω τα αντιστοιχα fan που μην πεις κακη κουβεντα(τα αρνητικα στην ουσια που ολοι εχουν)μονο που δεν σηκωνουν επανασταση η γιατι όχι και σε μυνησεις σε προβουν αφου προσεβαλλα την εταιρια τους:rolleyes::shifty:

Συνηθισμένα πράγματα δηλαδή.

Επειδή είμαι και εγώ funboy της Htc πρόσεχε τι λες για την εταιρία μου.

Πέρα απο την πλάκα και έμενα με χάλασε λίγο που το γυρισε στην πλαστικουρα και λίγο για την μπαταρία που ίδια με πέρυσι αλλα πιστευω ειναι η καλύτερη πρόταση για φέτος μεχρι στιγμής (περιμένω oneplus 5 να δω τι ψάρια πιάνει)

edit

δεν είδα οτι έκραζες και εκεί

Link to comment
Share on other sites

Πολλά πράγματα είναι υποκειμενικά.

Αλλά η θέση του fingerprint sensor που είναι τελείως μα τελείως ακυρος, δεν μπορεί κανείς να το παραβλέψει.

Εκτός και αν δεν τον χρησιμοποιείτε οι κάτοχοι...

 

Τώρα τα του lag τα ακούω βερεσέ.

Λόγω του ότι δεν ισχύει, ή ότι δεν (σε) ενοχλεί?

Ερώτηση είναι, δεν είναι ειρωνική τοποθέτηση...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι και εγώ funboy της Htc πρόσεχε τι λες για την εταιρία μου.

Πέρα απο την πλάκα και έμενα με χάλασε λίγο που το γυρισε στην πλαστικουρα και λίγο για την μπαταρία που ίδια με πέρυσι αλλα πιστευω ειναι η καλύτερη πρόταση για φέτος μεχρι στιγμής (περιμένω oneplus 5 να δω τι ψάρια πιάνει)

edit

δεν είδα οτι έκραζες και εκεί

Βέβαια και έκραξα, αλλά όταν διαβάζεις μόνο όταν γραφω εδώ εγω τι μπορώ να κανω :what::whistle:

Πολλά πράγματα είναι υποκειμενικά.

Αλλά η θέση του fingerprint sensor που είναι τελείως μα τελείως ακυρος, δεν μπορεί κανείς να το παραβλέψει.

Εκτός και αν δεν τον χρησιμοποιείτε οι κάτοχοι...

 

Λόγω του ότι δεν ισχύει, ή ότι δεν (σε) ενοχλεί?

Ερώτηση είναι, δεν είναι ειρωνική τοποθέτηση...

Και η θεση του στο 11 είναι εξισου κακη,πολυ μικρη σε μέγεθος και εντελως κατω κατω στο bezel.

Στο 10 ηταν καλυτερο(στην μεση του bezel)

btw εχω καυτηριασει την τοποθετηση του fingerprint διπλα στην καμερα σε Samsung αλλα το ιδιο ισχυει και για εσενα όπως με το παιδι πανω.

Και στο κατω κατω της γραφης δεν είναι υποχρεωτικο να χρησιμοποιείς το αποτύπωμα(περα ότι υπαρχουν και αλλοι τροποι ασφαλους κλειδώματος)

Εγω δεν το χρησιμοποιώ σε καμια συσκευή αρα το ότι εφυγε το home button από μπροστα μονο ως κερδος το βλεπω.

Ως προς το UI minute 1 εγω προβαινω σε αλλαγη στο UI στο πρώτο σεταρισμα συσκευής,αρα δεν ξερω τι παίζει με τα lag.

Αλλα εγω ρωταω όταν υπαρχουν πολλαπλάσιοι κάτοχοι που παραμενουν stock αυτοι αν εβλεπαν lag δεν θα επρεπε να φυγουν η να μην αγοραζουν Samsung ξανά??

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι και εγώ funboy της Htc πρόσεχε τι λες για την εταιρία μου.

 

fanboy*

 

προς τους υπολοιπους (και κυριως τους htc-υπερασπιστες)

 

Δεν εχει νοημα τι εκανε ο καθενας περυσι-προπερσι κλπ

 

Ο alextrela και ο καθε τυχαρπαστος εκφραζει ενα επιχειρημα. Εχετε να απαντησετε; Απαντηστε επι του θεματος

Το να γραψει ο αλλος 2 σεντονια και να του πειτε "ελα μωρε και περυσι τα ιδια ελεγες" ειναι απαξιωτικο.

 

Αλιμονο αν τα εχουμε τα θεματα μονο για τους fan της καθε εταιριας να λενε τα καλα και μονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια και έκραξα, αλλά όταν διαβάζεις μόνο όταν γραφω εδώ εγω τι μπορώ να κανω :what::whistle:

 

Και η θεση στο 11 είναι εξισου κακη,πολυ μικρη σε μέγεθος και εντελως κατω κατω στο bezel.

Στο 10 ηταν καλυτερο(στην μεση του bezel)

btw εχω καυτηριασει την τοποθετηση διπλα καμερα στην Samsung αλλα το ιδιο ισχυει και για εσενα όπως με το παιδι πανω.

Και στο κατω κατω της γραφης δεν είναι υποχρεωτικο να χρησιμοποιείς το αποτύπωμα(περα ότι υπαρχουν και αλλοι τροποι ασφαλης κλειδώματος)

Εγω δεν το χρησιμοποιώ σε καμια συσκευή αρα το ότι εφυγε το button από μπροστα μονο ως κερδος το βλεπω.

Minute one εγω προβαινω σε αλλαγη στο UI αρα δεν ξερω τι παιζω όταν σεταρω μια συσκευη

Αλλα εγω ρωταω όταν υπαρχουν πολλαπλάσιοι κάτοχοι που παραμενουν stock,αυτοι αν εβλεπαν lag δεν θα επρεπε να φυγουν η να μην αγοραζουν Samsung?

 

Και εσυ να κανεις πιο συντομα ποστ και με πειρσσοτερο νοημα και συνταξη, μην βιαζεσαι.

 

Τα μηνυματα σου ειναι κουραστικά και εγω απο τη μεση και κατω δεν βγαζω νοημα.

 

ΥΓ

 

Μια χαρτα ειναι ο reader στο 11, μην λεμε και οτι ναναι. Στο s8 ειναι απλα αποτυχια, 35 φορες χειροτερη απο αυτη που φαινεται στα utube video. Το ειδα απο κοντα και επαθα πλακα ποσο βλακεια συνεχιζει να κανει η samsung με τους reader της.

 

Ποτε δεν εβγαλε ενα σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε nikchris@ θα σε παρακαλεσω να γραφεις πιο κοσμια , τους χαρακτηρισμους για τους τυχαρπαστους να τους αναιρεσεις σε παρακαλω .

Οσοι γραφουμε για την htc εχουμε εμπειρια τουλαχιστον 10ετιας σε αυτα τα νηματα ,οσο για τον alex που σε κουραζει

γνωριζουμε την κριτικη του χρονια τωρα, αλλα τουλαχιστον δεν προσβαλει κανεναν .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε nikchris@ θα σε παρακαλεσω να γραφεις πιο κοσμια , τους χαρακτηρισμους για τους τυχαρπαστους να τους αναιρεσεις σε παρακαλω .

Οσοι γραφουμε για την htc εχουμε εμπειρια τουλαχιστον 10ετιας σε αυτα τα νηματα ,οσο για τον alex που σε κουραζει

γνωριζουμε την κριτικη του χρονια τωρα, αλλα τουλαχιστον δεν προσβαλει κανεναν .

 

Συγνωμη, πλακα κανεις τωρα και δημιουργεις κλιμα;

Το τυχαρπαστος δεν το ειπα καθολου προσβλητικα. Ισα ισα που τον υποστηριζω κιολας (και εγω τυχαρπαστος ειμαι πχ)

Μπορει να ηταν λαθος επιλογη λεξης αλλα κανεις αυτο ακριβως που σας προετρεψα να μην κανετε, δηλαδη να εμμενετε σε χαρακτηρισμους και προσωπικες αντιπαραθεσεις.

 

Συνεχιζουμε για το τηλεφωνο και μονο παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Kαμια πλακα και δεν διμιουργω κανενα κλιμα μπορεις να ανατρεξεις στα ποστ μου τα τελευταια 8 χρονια που γραφω για

συσκευες htc .

Με ενοχλησε ο χαρακτηρισμος το ειπα και τελος .

Συνεχιζουμε μετα της συσκευης.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε nikchris@ θα σε παρακαλεσω να γραφεις πιο κοσμια , τους χαρακτηρισμους για τους τυχαρπαστους να τους αναιρεσεις σε παρακαλω .

Οσοι γραφουμε για την htc εχουμε εμπειρια τουλαχιστον 10ετιας σε αυτα τα νηματα ,οσο για τον alex που σε κουραζει

γνωριζουμε την κριτικη του χρονια τωρα, αλλα τουλαχιστον δεν προσβαλει κανεναν .

 

Θα ηθελα να αναφερθω στον χρηστη @nikchris.

Για να καταλαβετε με τι ανθρωπο εχετε να κανετε.

Αυτος ο κυριος μου εστειλε το εξης μηνυμα στο insomnia χωρις λογο και αιτια.

Τα συμπερασματα δικα σας.

 

34892258866_e02e947844_o.pngScreenshot (64) by foxy4270, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

fzk9549 φιλε μου σε παρακαλω μην το συνεχιζεις ,συνεχιζουμε με την συσκευη :)

Ευχαριστω.:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε ποτε θα κυκλοφορήσει Ελλάδα? (για να μείνουμε στο θέμα:))

 

και συνεχιζω την ερωτηση σε καταστηματα θα το δουμε η θα το ψαχνουμε με το κυαλι οπως το 10:)

Περα απο την πλακα αν τα οικονομικα της htc ειναι καλυτερα φετος πιστευω να ριξει συσκευες στην αγορα

Εδω θα ειμαστε να δουμε πως θα παει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στον πειρασμο να το παραγγείλω απ το store της ισπανίας ή της Γερμανίας όπου με τα κουπόνια βγαίνει 550, αλλά δε θέλω να αγγαρεύω φίλους. Μάλλον θα περιμένω για καμιά αγγελία.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στον πειρασμο να το παραγγείλω απ το store της ισπανίας ή της Γερμανίας όπου με τα κουπόνια βγαίνει 550, αλλά δε θέλω να αγγαρεύω φίλους. Μάλλον θα περιμένω για καμιά αγγελία.

 

Πες μου σε παρακαλώ πως τα βρίσκουμε τα κουπόνια γιατί έχω κολλητό στη Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε παρακαλώ πως τα βρίσκουμε τα κουπόνια γιατί έχω κολλητό στη Γερμανία.

 

Θα επανέλθω μόλις βρω το post! Πάντως στην γερμανική σελίδα αναφέρει 64GB/Dual sim!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα επανέλθω μόλις βρω το post! Πάντως στην γερμανική σελίδα αναφέρει 64GB/Dual sim!

 

Ευχαριστώ .

Να σε ρωτήσω και κάτι off topic.

Από ότι κατάλαβα είσαι επαγγελματίας σε beach bar.

Που είσαι αν επιτρέπεται ?

Link to comment
Share on other sites

Θα επανέλθω μόλις βρω το post! Πάντως στην γερμανική σελίδα αναφέρει 64GB/Dual sim!

Βασικά μου άρεσε το λευκό αλλα δεν βλέπω να υπάρχει στο site της Γερμανιας.Και αυτο σε συγκεκριμένες χωρες θα ειναι διαθεσιμο?

amazon This item will be released on June 9, 2017

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ .

Να σε ρωτήσω και κάτι off topic.

Από ότι κατάλαβα είσαι επαγγελματίας σε beach bar.

Που είσαι αν επιτρέπεται ?

 

Παιδιά η κουβέντα ήδη πριν ξέφυγε

Έχουν γίνει κάποια μέλη ban επειδή δεν ακολουθούσαν τους κανόνες και ειδικότερα προσβάλουν υπόλοιπους users

 

Όσον αφορά το off topic το συγκεκριμένο θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι μπορούμε να επικοινωνούμε μεταξύ μας για προσωπικές πληροφορίες με pm και λοιπά

 

Πρέπει να μπαίνει κάθε moderator συνέχεια να καθαρίζει τα θέματα και να σβήνει και να μεταφέρει μηνύματα;

Ας είμαστε παρακαλώ όλοι λίγο παραπάνω προσεκτικοί για να έχουμε καθαρά τα θέματα να συζητάμε ελεύθερα αλλά on topic

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κουβέντα ήδη πριν ξέφυγε

Έχουν γίνει κάποια μέλη ban επειδή δεν ακολουθούσαν τους κανόνες και ειδικότερα προσβάλουν υπόλοιπους users

 

Όσον αφορά το off topic το συγκεκριμένο θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι μπορούμε να επικοινωνούμε μεταξύ μας για προσωπικές πληροφορίες με pm και λοιπά

 

Πρέπει να μπαίνει κάθε moderator συνέχεια να καθαρίζει τα θέματα και να σβήνει και να μεταφέρει μηνύματα;

Ας είμαστε παρακαλώ όλοι λίγο παραπάνω προσεκτικοί για να έχουμε καθαρά τα θέματα να συζητάμε ελεύθερα αλλά on topic

 

Ζητω συγγνώμη για το off topic μήνυμα μου.

Link to comment
Share on other sites

@alextrela έχεις απολυτο δικιο και συμφωνω μαζι σου.

Με απολυτα κριτηρια δεν έχει κατι το απιστευτο τα μας δωσει το U11.

αν είχε ενα καλυτερο design μπροστα και γιατι οχι λιγοτερα μπεζελς μια και πλεον εκει πάνε όλοι τοτε ισως να εκανε παταγο,τωρα απλά παραμένει ένα κινητο οπως όλα τα άλλα.

 

φετος πχ η Σαμμυ δινει την τελεια οθονη και κορυφαιο design αλλα λειπουν καποια πραγματα.

H LG έχει κορυφαιο κινητακι αλλά με τον 821 είναι last year silicon ,ομως ειναι απιστευτα ομορφο λειτουργικο και πληρες,η τιμη πλεον 460Ε στην Ιταλια.

Η Sony μια απο τα ιδια με καλυτερη οθονη αλλα design ιδιο

H Ηuawei καλα κινητα ομως δεν τα αγοραζει κανεις ,πανακριβα.Και πλαι ομως τιποτα το ιδαιτερο.

 

ακόμα και τα iPhones είναι ιδια απο μπροστα εδω και 3 χρόνια.

το κινητο που με εξεπληξε φέτος είναι το Pixel.

 

καταπληκτικο σε ολα,ομως πραγματικα πανακριβο και δυστυχως δεν εισαγεται επισημα ουτε στην Ιταλια.

 

γενικα όλα τα κινητά εχουν κάτι που δεν πάει καλα...εγω ετσι νιωθω

ομως το περιμενω μεχρι την Παρασκευη.

πρεπει απο την αλλη να δωσω και μια ευκαιρια και στο S8 για να λεγομαι αντικειμενικος .

τουλαχιστον να εχω μια συνολικη εικονα ,ετσι ειναι το σωστο.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

@alextrela έχεις απολυτο δικιο και συμφωνω μαζι σου.

Με απολυτα κριτηρια δεν έχει κατι το απιστευτο τα μας δωσει το U11.

αν είχε ενα καλυτερο design μπροστα και γιατι οχι λιγοτερα μπεζελς μια και πλεον εκει πάνε όλοι τοτε ισως να εκανε παταγο,τωρα απλά παραμένει ένα κινητο οπως όλα τα άλλα.

 

φετος πχ η Σαμμυ δινει την τελεια οθονη και κορυφαιο design αλλα λειπουν καποια πραγματα.

H LG έχει κορυφαιο κινητακι αλλά με τον 821 είναι last year silicon ,ομως ειναι απιστευτα ομορφο λειτουργικο και πληρες,η τιμη πλεον 460Ε στην Ιταλια.

Η Sony μια απο τα ιδια με καλυτερη οθονη αλλα design ιδιο

H Ηuawei καλα κινητα ομως δεν τα αγοραζει κανεις ,πανακριβα.Και πλαι ομως τιποτα το ιδαιτερο.

 

ακόμα και τα iPhones είναι ιδια απο μπροστα εδω και 3 χρόνια.

το κινητο που με εξεπληξε φέτος είναι το Pixel.

 

καταπληκτικο σε ολα,ομως πραγματικα πανακριβο και δυστυχως δεν εισαγεται επισημα ουτε στην Ιταλια.

 

γενικα όλα τα κινητά εχουν κάτι που δεν πάει καλα...εγω ετσι νιωθω

ομως το περιμενω μεχρι την Παρασκευη.

πρεπει απο την αλλη να δωσω και μια ευκαιρια και στο S8 για να λεγομαι αντικειμενικος .

τουλαχιστον να εχω μια συνολικη εικονα ,ετσι ειναι το σωστο.

 

Η εμφάνιση είναι καθαρά θέμα γούστου

Ειδικά από την στιγμή που σ αρέσει το pixel καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Έγραψε ιστορία σαν άσχημο που το θεωρούν πολλοί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ναι ασχημο είναι αλλα ειναι το καλυτερο android με διαφορα σε ολα.

 

ταχυτητα updates camera

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ναι ασχημο είναι αλλα ειναι το καλυτερο android με διαφορα σε ολα.

 

ταχυτητα updates camera

Πιστευω μετα την ελευση του u11 θα αυξησει ταχυτητα στις αναβαθμισεις της η HTC και παλι παντως..

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δε μπορεί να πείσει κανέναν εδώ μέσα να αλλάξει γνώμη.

 

Όλοι ξέρουμε τα υπέρ και τα κατά.

 

Το U11 σίγουρα δεν είναι το καλύτερο στο δρόμο να δεχτείς κλήση και να το σηκώσεις στα γρήγορα.

Θέλει τη προσοχή του να το πιάσεις.

Αλλα αν είσαι αραχτός είναι το καλύτερο.

 

Θέλει να κανεις κλήση το ανοίγεις-ταχεία κλήση-ανοικτή ακρόαση-μπλα μπλα-το έκλεισες.

Δε το έχεις πιάσει στα χερια σου.

Αυτό λέγεται εμπειρία χρήσης.

 

Υπάρχουν φυσικά και αλλα κινητά που το κάνουν αυτό αλλα δεν είναι HTC.

 

Εταιρίες με το δακτυλικό από πίσω απλά τρώνε άκυρο και είναι σα να μην υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Δε ξέρω για τους αισθητήρες άλλων εταιριών....αλλα στο Δέκα το έβαζες στο πλάι η εντελώς ανάποδα 180 μοίρες και το έπιανε στο δέκατο.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει επισημο release date? Ποτε ερχεται Ελλαδα?

Σε θεμα marketing η HTC ειναι 10 χρονια πισω...γι αυτο δεν πουλαει ναπουμε

 

review μαζι με camera samples

http://www.androidcentral.com/htc-u11

...καμερα απο το μελλον!

Edited by xzft5444
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...