Jump to content

Τροποποιήσεις-Βελτιώσεις για HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρια δεν θα εχει κανενα προβλημα,πιο πολυ με απασχολει ο 835 που δεν εχουμε δειγματα παρά η μπαταρια...

στο U Ultra η ιδια μπαταρια ανετα το κραταει στις 5 ωρες μικτη χρηση

 

και καποια βιντεακια

ΗΤC vs dSLR

 

11 vs G6

11 review

 

11 vs Pixel

 

11 vs iPhone7

 

HTC U11 versus Samsung Galaxy S8: camera shootout

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

HTC U11 versus Samsung Galaxy S8: camera shootout

Σε λιγο καιρο απλα πιστευω θα λεμε οτι η καμερα του 11 ειναι απλα η καλυτερη μαζι με του iphone 8 που φανταζομαι θα ειναι και εκεινη σωστη. Το Samsung θα μενει απεξω.. Να το δω και να μην το πιστεψω δλδ...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο καιρο απλα πιστευω θα λεμε οτι η καμερα του 11 ειναι απλα η καλυτερη μαζι με του iphone 8 που φανταζομαι θα ειναι και εκεινη σωστη. Το Samsung θα μενει απεξω.. Να το δω και να μην το πιστεψω δλδ...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πράγματι είναι ανώτερη στα σημεία (να αφήσει το s8 απέξω απλά δεν υφίσταται σαν σενάριο) , αλλά το θέμα είναι ότι μαζί με το U11 φορτώνεσαι κι ένα οικόπεδο bezels και τραγική αυτονομία (μην αρχίσουμε τα περί καλής διαχείρισης κλπ - έτσι λέγαμε για το HTC 10 κι η αυτονομία του ήταν για κλάματα), οποτε αυτό το κάνει να απορρίπτεται από τα αποδυτήρια...

Περιμένω και το επίσημο Release, θα είναι ενδιαφέρον να είναι φέτος το HTC το κορυφαίο σε κάμερα!!!

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι είναι ανώτερη στα σημεία (να αφήσει το s8 απέξω απλά δεν υφίσταται σαν σενάριο) , αλλά το θέμα είναι ότι μαζί με το U11 φορτώνεσαι κι ένα οικόπεδο bezels και τραγική αυτονομία (μην αρχίσουμε τα περί καλής διαχείρισης κλπ - έτσι λέγαμε για το HTC 10 κι η αυτονομία του ήταν για κλάματα), οποτε αυτό το κάνει να απορρίπτεται από τα αποδυτήρια...

 

Εμένα προσωπικά πιο πολύ με πειράζει η ενοχλητική αναλογία του S8 και η edge οθόνη παρά τα μεγάλα bezels. Μη σου πω ότι προτιμώ μέχρι και το XZP από το S8 :O

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά πιο πολύ με πειράζει η ενοχλητική αναλογία του S8 και η edge οθόνη παρά τα μεγάλα bezels. Μη σου πω ότι προτιμώ μέχρι και το XZP από το S8 :O

 

Γούστα είναι αυτά, αλλά το να φόρτωνεσαι τα αστεία bezels κι ένα... portion οθόνης στο κέντρο, έτσι για extra bonus, νομίζω πως φεύγει από τα όρια της υποκειμενικοτητας και καθίσταται αντικειμενικο. Να μου πεις το g6, που εχει εξαιρετικό form factor, αλλά το... ΧΖΡ????

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά, αλλά το να φόρτωνεσαι τα αστεία bezels κι ένα... portion οθόνης στο κέντρο, έτσι για extra bonus, νομίζω πως φεύγει από τα όρια της υποκειμενικοτητας και καθίσταται αντικειμενικο. Να μου πεις το g6, που εχει εξαιρετικό form factor, αλλά το... ΧΖΡ????

 

To G6 θεωρώ ότι είναι ότι πιο όμορφο έχει βγει φέτος σε smartphone. Απλά πανέμορφο αλλά με τραγική μπαταρία και εκπτώσεις από την LG. Κρίμα...

 

Είναι τέτοια η σχεδιαστική φιλοσοφία της Sony δυστυχώς -που εν μέρει μπορεί να δικαιολογηθεί από τα stereo ηχεία που έβαλε- αλλά και πάλι θα το προτιμούσα από το S8 (αυτή η αναλογία της οθόνης του S8 δεν καταπίνεται με τίποτα, όσο και αν προσπάθησα).

 

Αnyhow, μιας και βγαίνουμε offtopic, θεωρώ ότι θα βγει καλό το U11 αλλά όντως δε θα πουλήσει καλά (λίγο το όνομα, λίγο η καθυστερημένη παρουσίαση...)

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Η HTC τους πέταξε το γαντι και δε μπορεί να το σηκώσει κανένας.

 

Πάει για αγορά 2-3 βδομάδες μετά τη κυκλοφορία του,να δω θέματα με δυο οθόνες και τίποτα άλλο.

 

Πέρυσι το Δέκα το έδωσα γιατί μου φάνηκε λίγο μεγάλο αλλα εδώ θα το προσπαθήσω.

Το κορίτσι μου με τα μικρά της χεράκια τα πάει μια χαρά με το Α9,θα το συνηθίσω εύκολα.

 

HTC family :D

 

Και κάτι άλλο,χαίρομαι που δε θα είναι αναγνωρίσιμο :lol:

 

Νομίζω θα τα πάει καλύτερα σε πωλήσεις από το Δέκα.

Αυτό το ζουμπιγμα :p θα τραβήξει κόσμο αν είναι ουσιαστικό που φαίνεται ότι είναι ως ένα σημείο

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Το επιχείρημα της "μικρής" μπαταρίας να το δεχθώ.Κι εγω έχω ένα παράπονο απ.το 10 μου. Αλλά τα μεγάλα (ή μικρά bezels) όχι. Ειναι κομμάτι της σχεδιαστικης γραμμής οπότε σε κάποιους αρέσει, σε άλλους όχι. Εγώ προσωπικά θεωρώ το galaxy s6/7 κακάσχημο. Στην πυρά;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε πάλι με τα μπεζελς. Οταν δεν έχουμε να προσαψουμε κάτι κακό για τα htc η τα Sony αρχίζουμε τα πως είναι έτσι,μεγάλα μπεζελς κτλ. Συγκρίνουμε το g6 με περσινό επεξεργαστή και 32gb μνήμη μόνο και μόνο επειδή δεν έχει μπεζελς(αντε και του χρόνου με snp801 και 16gb). Το Samsung s8 δύναμη δεν λέω αλλά δεν γουστάρουν όλοι αυτή την αναλογία ούτε την edge τεχνολογία. Κρατήστε την αντικειμενικοτητα για εσάς
Link to comment
Share on other sites

Ok, οποιος θεωρει "σχεδιαστικη φιλοσοφια" να πληρωνει συσκευή ογκου 6.5 ιντσων και να παιρνει 5.5 ωφελιμης οθονης (ενθετη, αναμεσα στα στρεματα bezels),παω πασο, κι αυτά... γουστα είναι....

Αλλα το να θεωρείται minor μειονέκτημα, το deterioriation μιας -ηδη τραγικης αυτονομιας (όχι μαγικα δε γινονται με cpu, gpu), παραμενοντας στα ιδια mah, αυξανοντας ωφελιμη, ενεργοβορα οθονη, πραγματικα με ξεπερνα.

Είναι σαν να διαβαζω κατοχους s8, s8+ να λενε ότι δε βλεπουν πουθενα lag, ενώ τα κινητα αυτά εχουν μονιμο λοξυγγα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να είναι σχεδιαστική φιλοσοφία μπορεί και όχι γιατί τόσο μπορούνε τόσο κάνουνε.

 

Κανονικά η Samsung με τους πόρους που έχει έπρεπε να παρουσιάσει διαστημόπλοιο αλλα μηδέν πέρας των μπιζελιών.

Link to comment
Share on other sites

Ok, οποιος θεωρει "σχεδιαστικη φιλοσοφια" να πληρωνει συσκευή ογκου 6.5 ιντσων και να παιρνει 5.5 ωφελιμης οθονης (ενθετη, αναμεσα στα στρεματα bezels),παω πασο, κι αυτά... γουστα είναι....

Αλλα το να θεωρείται minor μειονέκτημα, το deterioriation μιας -ηδη τραγικης αυτονομιας (όχι μαγικα δε γινονται με cpu, gpu), παραμενοντας στα ιδια mah, αυξανοντας ωφελιμη, ενεργοβορα οθονη, πραγματικα με ξεπερνα.

Είναι σαν να διαβαζω κατοχους s8, s8+ να λενε ότι δε βλεπουν πουθενα lag, ενώ τα κινητα αυτά εχουν μονιμο λοξυγγα.

 

Προσωπικά θεωρώ τα φετινά μικρά bezels αρκετά άβολα στις γνωστές συσκευές

Δεν μπορείς να πιασεις το κινητό και αναγκαστικά πατάς άθελα σου πράγματα στην οθόνη

Τουλάχιστον κάτω νομίζω είναι καλά να έχει λίγα περιθώρια για να μπορείς να χειρίζεσαι την συσκευή.

Το 10αρι το θεωρώ πολύ καλό πάντως σε μέγεθος οθόνης, συσκευής και χρήσης με το ένα χέρι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τα specs δεν είναι μονό soc

 

Όχι.

Είναι και τα 64 vs 32GB, ο καλύτερος ήχος, το UFS 2.1, η λογικά καλύτερη κάμερα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Φωτο που εχουν τραβηχτει απο το u 11 ειναο αυτες;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φωτο που εχουν τραβηχτει απο το u 11 ειναο αυτες;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι για να δειτε το χρωμα το βαθυ μπλε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ναι για να δειτε το χρωμα το βαθυ μπλε

Ναι οντως... Το χρωμα εχει αποτυπωθει εκπληκτικα!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φωτο που εχουν τραβηχτει απο το u 11 ειναο αυτες;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι τραβηγμένες από nikon D7100 και 2,3 από το Pixel XL

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

HTC U11實拍 by 賴 柏瑋, on Flickr[/img]

 

https://c1.staticflickr.com/5/4172/33937947743_16889beaf5_b.jpg' alt='33937947743_16889beaf5_b.jpg'>HTC U11實拍 by 賴 柏瑋, on Flickr[/img]

 

Υπόλοιπες εδώ:

HTC U11 實拍

 

Μοιάζει εξαιρετική η κάμερα.

Με έχει ψήσει πολύ η συσκευή, μόνο η γυαλιστερή πλάτη με αποτρέπει να κάνω την τρέλα...

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα λιγο τα specs της μπαταριας του u 11 να τα συγκρινω με του 10 (μιας και στο site του 11 κανει αναφορα σε σχεση με το 10 ποσο καλυτερο ειναι το battery life). Λεει στο site γενικα αυξηση του χρονου για περιηγηση στο ιντερνετ κατα 43% περιπου (αρκετα καλο δεν ακουγεται;) + 8 ωρες μουσικη και καπου τοσες νομιζω αυξηση για video playback. Ανεβαζω δυο φωτο με αυτα που λενε στα δυο κινητα. Η γκρι φωτο ειναι του 11 και η ασπρη του 10. Μπορει καποιος να βγαλει καποιο συμπερασμα γτ εχουμε τοση μεγαλη μειωση αναμονης; τρωει μπαταρια το squeeze feature εν αναμονη; κατι αλλο ενδεχομενως; γτ μου φαινεται μεγαλη διαφορα..bad941b514a34e309e8323342a95c7a6.jpg6c5bf6c71ff4f72792599bad2c0aa235.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

HTC U11實拍 by 賴 柏瑋, on Flickr[/img]

 

https://c1.staticflickr.com/5/4172/33937947743_16889beaf5_b.jpg' alt='33937947743_16889beaf5_b.jpg'>HTC U11實拍 by 賴 柏瑋, on Flickr[/img]

 

Υπόλοιπες εδώ:

HTC U11 實拍

 

Μοιάζει εξαιρετική η κάμερα.

Με έχει ψήσει πολύ η συσκευή, μόνο η γυαλιστερή πλάτη με αποτρέπει να κάνω την τρέλα...

Εχει τραβηξει πολυ καλες φωτο!! Δε νομιζω να συναντας παρομοιες απο αλλα κινητα μεχρι στιγμης στη νυχτερινη ληψη παντα!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά στη κάμερα του. Αφηνει τον ανταγωνισμο πολυ πισω..

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην παρασυρεστε μερικοι και θριαμβολογειτε.

Πολυ, παρα πολυ καλο το u11, αλλά σε ολα τα συγκριτικα ειναι λιγο πισω απο το s8.

 

Και παλι φυσικα ειναι τρομερά, να δουμε και αν όλη η εμπειρια χρησης στις φωτο ειναι καλη.

 

Γενικα η htc βγαζει που και που κανα αξιολογο κινητο (οπως πχ το HTC 10) αλλα κλωτσαει την καρδαρα με το γαλα.

 

Δεν εχει ταυτοτητα, απο το σοβαρο Htc 10 σε παει σε glossy - teenage χρωματα.

Ειναι ακριβα κινητα που βγαινουν αργά. Μεχρι να ερθει εδω το U11 το p10 θα εχει πεσει στα 450 και τα g6/s8 στα 500!!

To sense ειναι μετριο skin.

Χαλια μπαταρια. 2κ 5.5" lcd οθονη με 3000mah. Γιατι;

 

θελω να τα αγαπησω τα htc αλλα η εταιρια δεν εχει οραμα και προοπτικη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...