Jump to content

Τροποποιήσεις-Βελτιώσεις για HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ας ανοιξουμε το θεμα να τα λεμε οσοι περιμενουμε αυτο το φοβερο κινητακι της HTC αλλα να μιλαμε και για τους προβληματισμους μας,τις παραγγελιες μας και καποιες σκεψεις μεχρι να ερθει επισημα στα χερια μας...

 

HTC U11

 

εδω καποιες φωτογραφιες που εχει βγαλει το κινητο....καταπληκτικες....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ για το amazing silver ψήνομαι αν και παίρνω μαύρες συσκευές κατά κύριο λόγο.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αν το U Ultra βγαζει αυτες τις φωτογραφιες νυχτα...

 

https://www.dropbox.com/sh/8zi6ychob1n633j/AAAROcESURq14eh-8FjnUBXFa?dl=0

 

φανταστειτε τι βγαζει το U11....

 

amazing silver ειναι πανεμορφο....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικες φωτο το u ultra την νυχτα! Ξεπερναει το 10αρι μου,που πηρα τελικα :p καθως εχω παρατηρησει προβληματα εστιασης δυστυχως... Ευχομαι με update να φτιαξει..

 

Εχουνε καποια προβλεψη τιμης για το νεο u 11 για Ελλαδα;

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης οι φωτο του u 11 εξαιρετικες!! Παρατηρω ,δεν καταστρεφουν το γυρω γυρω της φωτο οπως συμβαινει με το 10. Καλο αυτο,εχει γινει δουλεια

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικες φωτο το u ultra την νυχτα! Ξεπερναει το 10αρι μου,που πηρα τελικα :p καθως εχω παρατηρησει προβληματα εστιασης δυστυχως... Ευχομαι με update να φτιαξει..

 

Εχουνε καποια προβλεψη τιμης για το νεο u 11 για Ελλαδα;

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης οι φωτο του u 11 εξαιρετικες!! Παρατηρω ,δεν καταστρεφουν το γυρω γυρω της φωτο οπως συμβαινει με το 10. Καλο αυτο,εχει γινει δουλεια

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στα 700 με 750€ λογικά θα παίξει στην αρχή

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

στα 700 με 750€ λογικά θα παίξει στην αρχή

Αμα σκεφτείς οτι τα S8/S8+ και iphone 7/7 plus εχουν 900+, τοτε δεν θα ελεγα κακη την τιμολογηση για αρχη ;) Δηλαδη,πολλα ειναι τα λεφτα, αλλα εχουν μια διαφορα μεταξυ τους τρανταχτη και ικανη να γυρει τις πωλησεις στο 11 πιστευω.

Επισης απο μπαταρια που διαβαζω διαφορα σχολια γκρινιας στο νετ: αμα το u ultra με τον 821 βγαζει 81h συμφωνα με τον gsm arena, αυτο εδω μπορει να ανεβει αρκετα πιστευω και να κοντραρει s8..

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεδομένης της τακτικής της HTC, θεωρώ ότι θα προσπαθήσει να "παίξει" τιμολογιακά (στην Ελλάδα τουλάχιστον) στις τιμές των υπόλοιπων ναυαρχίδων των άλλων εταιριών κάτι που πρακτικά δεν θα τη βοηθήσει να αποκτήσει αξιοσημείωτο μερίδιο στην αγορά (όπως έχει γίνει και με τις προηγούμενες σειρές της εταιρίας).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ας ανοιξουμε το θεμα να τα λεμε οσοι περιμενουμε αυτο το φοβερο κινητακι της HTC αλλα να μιλαμε και για τους προβληματισμους μας,τις παραγγελιες μας και καποιες σκεψεις μεχρι να ερθει επισημα στα χερια μας...

 

HTC U11

 

εδω καποιες φωτογραφιες που εχει βγαλει το κινητο....καταπληκτικες....

 

Σε κάποιες φωτογραφίες δείχνει F/1.7 και σε κάποιες άλλες F/1.8.

 

Δε θα έπρεπε μα είναι το ίδιο ?

 

Ερώτηση κάνω δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες φωτογραφίες δείχνει F/1.7 και σε κάποιες άλλες F/1.8.

 

Δε θα έπρεπε μα είναι το ίδιο ?

 

Ερώτηση κάνω δε γνωρίζω.

 

Test unit με pre-release software

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Test unit με pre-release software

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Βασικά είναι το καλύτερο κινητό μέχρι στιγμής φέτος και ακολουθούνε τα Sony ZX.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες φωτογραφίες δείχνει F/1.7 και σε κάποιες άλλες F/1.8.

 

Δε θα έπρεπε μα είναι το ίδιο ?

 

Ερώτηση κάνω δε γνωρίζω.

 

ειναι 1,75 οποτε δειχνει και τα δυο....

 

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αμα σκεφτείς οτι τα S8/S8+ και iphone 7/7 plus εχουν 900+, τοτε δεν θα ελεγα κακη την τιμολογηση για αρχη ;) Δηλαδη,πολλα ειναι τα λεφτα, αλλα εχουν μια διαφορα μεταξυ τους τρανταχτη και ικανη να γυρει τις πωλησεις στο 11 πιστευω.

Επισης απο μπαταρια που διαβαζω διαφορα σχολια γκρινιας στο νετ: αμα το u ultra με τον 821 βγαζει 81h συμφωνα με τον gsm arena, αυτο εδω μπορει να ανεβει αρκετα πιστευω και να κοντραρει s8..

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην αγορα βρισκεις ευκολα s8 με 650 και G6 με 550. Ακομα και σε retail μαγαζια (τυπου αμαζον). Μεχρι να κυκλοφορησει ευρεως το HTC, θα εχουν πεσει κι αλλο...

Δεν εχει καμια τυχη το HTC, ουτε για το πολυ μικρο μεριδιο που επιασε περυσι. Κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Στην αγορα βρισκεις ευκολα s8 με 650 και G6 με 550. Ακομα και σε retail μαγαζια (τυπου αμαζον). Μεχρι να κυκλοφορησει ευρεως το HTC, θα εχουν πεσει κι αλλο...

Δεν εχει καμια τυχη το HTC, ουτε για το πολυ μικρο μεριδιο που επιασε περυσι. Κριμα...

Πιστευω θα αναγκαστει να ριξει τιμες γρηγορα τοτε. Το 10 που εχω το πηρα αρχες Φλεβαρη περιπου, με κολλημενη την τιμη για αρκετο καιρο(και ακομα δλδ) στα 440 πανω- κατω.. Και αν θυμαμαι καλα καπου Σεπτεμβρη με Οκτωβρη ειχε κανει ενα γεναιο κουρεμα απο τα 600 και βαλε που ειχε απο τοτε που ειχε βγει..

Τα u ultra και u play παντως ριχνει συνεχεια τις τιμες τους. Πραγματικα ειναι μια φουσκα αυτες οι αθλια υψηλες τιμες που δεν γινεται να ανταγωνιστουν ο ενας τον αλλον στο τελος... Γνωμη μου παντα!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω θα αναγκαστει να ριξει τιμες γρηγορα τοτε. Το 10 που εχω το πηρα αρχες Φλεβαρη περιπου, με κολλημενη την τιμη για αρκετο καιρο(και ακομα δλδ) στα 440 πανω- κατω.. Και αν θυμαμαι καλα καπου Σεπτεμβρη με Οκτωβρη ειχε κανει ενα γεναιο κουρεμα απο τα 600 και βαλε που ειχε απο τοτε που ειχε βγει..

Τα u ultra και u play παντως ριχνει συνεχεια τις τιμες τους. Πραγματικα ειναι μια φουσκα αυτες οι αθλια υψηλες τιμες που δεν γινεται να ανταγωνιστουν ο ενας τον αλλον στο τελος... Γνωμη μου παντα!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να ριξει γρηγορα τιμες η HTC στην Ευρωπη ξεχασε το. Και καλα κανει βασικα. Απλα το λαθος της ειναι οτι επρεπε να τιμολογει εξ'αρχης, αρκετα χαμηλοτερα. Ειδικα τη στιγμη που λανσαρεται μηνες μετα την κυκλοφορια συσκευων, που θα παρουν -δεδομενα- το μεγαλυτερο μεριδιο αγορας...

Link to comment
Share on other sites

Η HTC δεν έχει την ευχέρεια να τιμολογεί πολύ χαμηλότερα από εταιρείες που κατασκευάζουν οι ίδιες αρκετά από τα συστατικά των συσκευών τους.

Επίσης είναι λογικό να έχουν πέσει συσκευές που κυκλοφόρησαν πριν 1-2 μήνες κ.ο.κ.

Ειδικά αν έχουν και χειρότερα specs (π.χ. G6)

Link to comment
Share on other sites

Στην αγορα βρισκεις ευκολα s8 με 650 και G6 με 550. Ακομα και σε retail μαγαζια (τυπου αμαζον). Μεχρι να κυκλοφορησει ευρεως το HTC, θα εχουν πεσει κι αλλο...

Δεν εχει καμια τυχη το HTC, ουτε για το πολυ μικρο μεριδιο που επιασε περυσι. Κριμα...

 

παντως σε ενα φορουμ ιταλικο οι προπαραγγελιες φτασαμε περιπου τις 150.

Μολις τα κινητα βγουν στους δρομους μια και αποφασισε η HTC να επανελθει στα σουπερμαρκετς και στα μαγαζια,θα γινει λιγο χαμος για τον απλο λογο οτι θα εχει την καλυτερη καμερα και τα πιο ομορφα χρωματα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παντως σε ενα φορουμ ιταλικο οι προπαραγγελιες φτασαμε περιπου τις 150.

Μολις τα κινητα βγουν στους δρομους μια και αποφασισε η HTC να επανελθει στα σουπερμαρκετς και στα μαγαζια,θα γινει λιγο χαμος για τον απλο λογο οτι θα εχει την καλυτερη καμερα και τα πιο ομορφα χρωματα...

 

Κανένας χαμος δε θα γίνει Δημήτρη. Η συσκευη δε θα περπατήσει, θα κάνει λιγότερες πωλήσεις κι από το 10.

Αυτό όμως δεν παυει να την καθιστά συσκευαρα και ακόμα καλύτερο για τους λίγους και τυχερούς που θα το επιλέξουν και θα ξεχωρίζει στον αχταρμά των samsung, Apple...;)

Link to comment
Share on other sites

Η HTC δεν έχει την ευχέρεια να τιμολογεί πολύ χαμηλότερα από εταιρείες που κατασκευάζουν οι ίδιες αρκετά από τα συστατικά των συσκευών τους.

Επίσης είναι λογικό να έχουν πέσει συσκευές που κυκλοφόρησαν πριν 1-2 μήνες κ.ο.κ.

Ειδικά αν έχουν και χειρότερα specs (π.χ. G6)

 

τα specs δεν είναι μονό soc

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Στα μπάσα χάνει σε σχέση με το μ9 αλλα το 11 εχει πιο δυνατό ηχο .

Μη ξεχναμε την αδιαβραχοποιηση του u 11 παντα! Για να καταφερουν να εχουν μικρες επιπτωσεις στην ποιοτητα του ηχου ,σιγουρα εχει πεσει πολλυυ δουλεια... Καλο χρυσο το m9 αλλα δυστυχως πολυ πισω.. Και δε νομιζω πως θα χαλασει κανεναν το u 11 το μεγαφωνο του.. Επισης ,το τεστ ειναι λιγο κακο θα ελεγα στο βιντεο. Το μικροφωνο του ειναι μαλλον εκει που ειναι η καμερα του και γενικα δεχεται ολες τις συχνοτητες καλυτερα απο τα μπροστινα ηχεια του m9 παρα του u 11.. Νομιζω πως αμα τπ εχεις μπροστα σου, σιγουρα ειναι διαφορετικα τα πραματα... Δεν νομιζω να εχουμε κιολας ακομα μετρησεις για τον ηχο ετσι και αλλιως..

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται οτι έχουν κάνει πολυ καλή δουλειά στο 11 σε ολα τα επίπεδα ακόμα και στην οθόνη (δεν ειναι tiama) και ενας κατασκευαστης .

Ερωτηματικό η μπαταριά του .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται οτι έχουν κάνει πολυ καλή δουλειά στο 11 σε ολα τα επίπεδα ακόμα και στην οθόνη (δεν ειναι tiama) και ενας κατασκευαστης .

Ερωτηματικό η μπαταριά του .

 

η μπαταρια δεν θα εχει κανενα προβλημα,πιο πολυ με απασχολει ο 835 που δεν εχουμε δειγματα παρά η μπαταρια...

στο U Ultra η ιδια μπαταρια ανετα το κραταει στις 5 ωρες μικτη χρηση

 

και καποια βιντεακια

ΗΤC vs dSLR

 

11 vs G6

11 review

 

11 vs Pixel

 

11 vs iPhone7

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...