Jump to content

Usb/micro USB φλασακι δεν διαβάζεται, τα χασα όλα;


mamian
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kingston usb/micro USB φλασακι που το χρησιμοποιούσα για να περνάω διάφορες ρομ στο κινητό μου σήμερα, και έπειτα από πολλά περάσματα διαφορετικών ρομ και που πάντοτε ήταν συνδεδεμένο στη micro USB θύρα του κινητού (το λέω αυτό διότι δεν ξέρω αν ανεβάζοντας πολλη θερμοκρασία μπορεί να πάθει κάτι το φλασακι), ξαφνικά όταν το έβαλα στον υπολογιστή να αντιγράψω άλλα αρχεία, δεν το δείχνει καν στο 'ο υπολογιστής μου' ενώ στην ασφαλή κατάργηση συσκευών υπάρχει για να το επιλέξω.στη διαχειριση δισκων επισης το βλεπει αλλα γραφει χωρις μεσα αποθηκευσης. σχεδόν παρόμοια κατάσταση και στο Ταμπλετ που το τοποθετώ, δεν φαίνεται κανένας φάκελος, τίποτα, αλλά όταν το αφαιρώ μου βγάζει μήνυμα ότι αφαιρέθηκε η κάρτα sd. Στα Windows ξανά προσπάθησα μήπως το διαβάζει καποιο partition πρόγραμμα όπως το aomei αλλά δεν... μήπως ενδεχομένως κάποιο live CD θα το διάβαζε; και αν ναι, μόνο με διαμόρφωση θα επανέλθει; έχω πολύ χρήσιμα αρχεία μέσα δυστυχώς... Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

αστοχια υλικου αν το εχεις δοκιμασει και σε αλλες συσκευες και δεν το βλεπει τοτε τετελεσται.

Και γω το επαθα με Sandisk 128 gb το εβαλα μια φορα και την επομενη τελειωσε το δοκιμασα σε 10 υπολογιστες τζιφος.... και ο βλακας ειχα πεταξει την αποδειξη δυστηχως...

Αν εχεις την αποδειξη το πας πισω .. η κινγκστον δινει μεχρι και 5 χρονια εγγυση σε καποια.

Link to comment
Share on other sites

αστοχια υλικου αν το εχεις δοκιμασει και σε αλλες συσκευες και δεν το βλεπει τοτε τετελεσται.

Και γω το επαθα με Sandisk 128 gb το εβαλα μια φορα και την επομενη τελειωσε το δοκιμασα σε 10 υπολογιστες τζιφος.... και ο βλακας ειχα πεταξει την αποδειξη δυστηχως...

Αν εχεις την αποδειξη το πας πισω .. η κινγκστον δινει μεχρι και 5 χρονια εγγυση σε καποια.

 

όχι ρε φίλε... νόμιζα ότι ήταν δύο χρόνια η εγγύηση και δεν θυμάμαι καν αν έχω την απόδειξη. Αν και ούτως ή άλλως δεν θα φαινότανε τίποτα, είχε ξεθωριάσει κι ίσως γι αυτό την πέταξα... αν 1 στο εκατομμύριο την έχω (από media markt) εκεί απευθύνομαι, η έχει κάποιο είδος αντιπροσωπίας/σέρβις η Kingston στην Αθήνα; ήταν Kingston 32gb usb 3 / micro USB στικάκι... :(

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε φίλε... νόμιζα ότι ήταν δύο χρόνια η εγγύηση και δεν θυμάμαι καν αν έχω την απόδειξη. Αν και ούτως ή άλλως δεν θα φαινότανε τίποτα, είχε ξεθωριάσει κι ίσως γι αυτό την πέταξα... αν 1 στο εκατομμύριο την έχω (από media markt) εκεί απευθύνομαι, η έχει κάποιο είδος αντιπροσωπίας/σέρβις η Kingston στην Αθήνα; ήταν Kingston 32gb usb 3 / micro USB στικάκι... :(

 

εγω βλεπω οτι στην επισημη σελιδα σε οποιο φλασακι τους και να δεις στα specs τονιζει οτι ολα εχουν 5 χρονια εγγυηση... για ψαξτο... τωρα αν δεν εχεις αποδειξη.. δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα .. και γω ετσι την πατησα.

 

http://prntscr.com/i56djp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...