Jump to content

Huawei Mate 10


tsiglas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου φαινεται καλυτερη αυτη στα 12 παντως, απο αποψη λεπτομερειων... Στην 1η εικονα

 

Στη 2η δεν εχει κανει σιγουρα focus, μια θολουρα παντου. Στη 3η εχει βγει πολυ soft και εχει χασει πολυ χρωμα, βγαινοντας αρκετα "φωτεινη" ενω δε θα επρεπε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήταν εφ ίσης όρους one click shoot... Το είδα ότι δεν έκανε σωστό focus εκεί με τις καραμέλες και τα μπαλάκια το κράτησα περισσότερο μπας και άλλα τίποτα...

Και εδώ δίνω μία δεύτερη ευκαιρία με καινούριες λήψης στο Mate έτσι για να συγκρίνουν οι πιο έμπειροι και τις διαφορές μεταξύ των αναλύσεων 12mpxl & 20mpxl

20mpxl HUAWEI MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT

39681308872_1f753eac40_z.jpg20mpxl HUAWEI MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr]

 

12mpxl HUAWEI MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT

25838919818_0503fea903_z.jpg12mpxl HUAWEI MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr"]25838919818_0503fea903_z.jpg12mpxl HUAWEI MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

20mpxl HUAWEI MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT

39710775731_427f78e895_z.jpg20mpxl MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr"]39710775731_427f78e895_z.jpg20mpxl MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

12mpxl HUAWEI MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT

25838896348_629cd137b1_z.jpg12mpxl MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr"]25838896348_629cd137b1_z.jpg12mpxl MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

@tsiglas

 

Φιλαράκι ευχαριστούμε πολύ, σε κουράσαμε...

 

Από αυτές που ξανανέβασες στη πρώτη σελίδα (του εσωτερικού χώρου), μέχρι αυτή τη στιγμή, βλέπω να επαληθεύονται οι πρότερες παρατηρήσεις μου...

...στις φωτισμένες το note 8 τα πάει πολύ καλύτερα, στις λιγότερο φωτισμένες το Note 8 είναι αυτό που υφίσταται τη μεγαλύτερη γενική πτώση ποιότητας (στις χαμηλού φωτισμού ωστόσο τα πήγαινε πριν πολύ καλύτερα), αλλά σε σημεία το παλεύει, μπροστά το Mate 10 εδώ.

 

Στις τελευταίες που ανέβασες (μέχρι αυτή τη στιγμή) από το τραπέζι με τα γλυκά, εκτός ότι τις βλέπω ολόιδιες να σου πω (εστιάζοντας στα τυλιγμένα σοκολατάκια και το τραπεζομάντηλο αριστερά), νομίζω όμως πως και οι δύο φωτογραφίες είναι 12mp - προσπαθώντας να τις κατεβάσω, πατώντας κάτω δεξιά στο αντίστοιχο κουμπάκι, στο "original" μέγεθος αναφέρει την ανάλυση που έχουν οι 12mp...

 

...από το τραπεζάκι με τα διακοσμητικά, εκεί οι φωτογραφίες έχουν όντως διαφορετική ανάλυση η καθεμιά, για 20/12mp, αλλά και πάλι οι διαφορές απειροελάχιστες, περισσότερο αποδόσιμες στην λίιιιγο διαφορετική γωνία λήψης (πώς φωτίζει η λάμπα κάποιες λεπτομέρειες, σε σχέση με τη θέση της κάμερας)...ουσιαστικές διαφορές - αναβάθμιση ποιότητας δλδ - δεν βλέπω.

 

Μια παρατήρηση για το χρώμα - σε εσωτερικό χώρο...το Mate 10 βγάζει το ένθετο πιο κόκκινο, το Note 8 πιο καφέ...κοιτώντας τα ποτά μέσα στο έπιπλο, θα υπέθετα ότι είναι κάπως πιο πιστό το Note 8, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος, και καθένα να το αλλοιώνει κάπως ανάλογα με τις προρυθμίσεις.προτιμήσεις του στο αυτόματο.

...ποιό θα έλεγες είναι πιο πιστό χρωματικά σε αυτή τη σκηνή;

 

Σ' ευχαριστούμε και πάλι για τον κόπο σου...εγώ τις βρήκα πολύ βοηθητικές...

 

...μπορεί κάποιος βέβαια να βάλει τις δικές του εδώ, για τη περαιτέρω συζήτηση (πχ σύγκριση 20/12μπ)...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι ακριβως η ιδια εικονα στα μπιλακια;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι ακριβως η ιδια εικονα στα μπιλακια;

Ναι είχα βάλει από τα απανωτά ανεβασματα την ίδια... Τώρα έχει διορθωθεί..

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα από τους πιο ειδικούς να μας πουν την γνώμη τους χωρίς πολλές επεξηγήσεις πρώτα απ όλα ότι αφορά την σύγκριση MATE 10 - NOTE 8 και μετά πoια θα ήταν η προτιμότερη ανάλυση λήψεων του ΜΑΤΕ 10 (20mpxl ή 12mpxl)
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα βάλει από τα απανωτά ανεβασματα την ίδια... Τώρα έχει διορθωθεί..

 

Ευχαριστούμε...από αυτές θα προτιμούσα την 12άρα, αλλα η διαφορά μπορεί να είναι λίγο πιο σταθερό κράτημα, καθότι φαίνονται να διαφοροποιούνται περισσότερο ως προς την εστίαση...

...σε τέτοιες συνθήκες χαμηλού φωτισμού λίγο πιο βαριά να αναπνέεις και θα δεις διαφορά στη φωτό, από τον τρόπο που κρατάς τη κάμερα...

 

"αναβάθμιση" ποιότητας στις έγχρωμες, από τα 20 στα 12mp δεν μπορώ να συμπεράνω...από τα τρέχοντα δείγματα.

 

...σε δείγματα ασπρόμαυρων φωτογραφιών από gsmarena - όπως ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμα - είχα δει μεγαλυτερες διαφορές, αλλά κι εκεί η 12άρα εστίαζε καλύτερα στο κέντο της πολυκατοικίας (και γι αυτό ήταν πιο άμεσα ορατή η διαφορά), η 20άρα στο κάτω μέρος (που μπορεί να μην το πρόσεχε κανείς), δεν θα έλεγα με σιγουριά ότι προκύπτουν συστηματικά ουσιώδεις διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί εγώ που είμαι ψιλό άσχετος στα περί φωτογραφίας στις φωτογραφίες ημέρας μου φαίνονται όλες πολύ κοντά και πολύ ωραίες...

Στις φωτογραφίες extremely low light αλλά όλες όμως παρόλο που το Mate είναι πιο κοντά χρωματικά σε αυτό που έβλεπαν τα μάτια μου (το οποίο όμως ήταν και αρκετά πιο σκοτεινό από οσο έδειξαν και οι 2 συσκευές) εμένα στα δικά μου μάτια μου αρέσουν αυτές του NOTE 8 από την άποψη ότι μου μοιάζουν πιο φωτεινές πιο ζωντανές και πιο ξεκάθαρες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate Mate 10 12mpxl VS 20mpxl

 

12mpxl HUAWEI MATE 10

39690792332_71d4e8dc1d_z.jpg12mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr"]39690792332_71d4e8dc1d_z.jpg12mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

20mpxl HUAWEI MATE 10

39012635684_af1252c033_z.jpg20mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr"]39012635684_af1252c033_z.jpg20mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

12mpxl HUAWEI MATE 10

39690757162_74a25c1b60_z.jpg12mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr"]39690757162_74a25c1b60_z.jpg12mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

20mpxl HUAWEI MATE 10

39012591784_1e54aa3e20_z.jpg20mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες φωτογραφίες...γενικά είναι πολύ κοντά, με υπερ και κατά σε κάθε φωτογραφία

 

Στο πρώτο ζεύγος, βλέπω την 12άρα ανάλυση να έχει περισσότερο θόρυβο στο άνω μέρος της φωτογραφίας, κάτω φαίνεται πιο ισορροπημένη

Στην 20άρα τα περιγράμματα είναι πιο σαφή πχ πάνω στη λάμπα οροφής, στα κουτιά εκεί, αλλά χαμηλότερα, το περισσότερο φως που φαίνεται να παίρνει ο φακός δεν βοηθάει παντού...εκεί που υπάρχει αντανάκλαση κυρίως, αλλα επηρεάζει και τα χρώματα σε σημεία

...νομίζω τελικά πως το sharpening που κάνει η κάμερα σε συνδυασμό με το περισσότερο φως που φαίνεται να μαζεύει η 20άρα ασπρόμαυρη, σε κάποια σημεία φαίνεται να ευνοεί τη μεν, σε άλλα τη δε.

 

 

Στο δεύτερο ζεύγος βλέπω κάτι παρόμοιο...δλδ και πάλι η 20αρα είναι πιο φωτισμένη, αλλά αυτό είναι ευνοϊκό στη δεξιά πλευρά της φωτογραφίας, όπου πέφτει λιγότερο φως, και κάπως αρνητικό στην αριστερή πλευρά, ιδίως όπου υπάρχουν διαφανή καλύμματα και άσπρο/διαφανές περιεχόμενο (και στη δεξιά πλευρά, μου αρέσει περισσότερο πως η 12άρα φωτίζει περισσότερο τα πλαστικά μπουκάλια, μέσα από το πλαστικό τους καλυμμα)...εκεί το περισσότερο φως σβήνει λίγο τις λεπτομέρειες και αλλοιώνει το χρώμα....

 

άλλο παράδειγμα...εκεί που δεν υπάρχει αντανάκλαση και ευθεία/ισχυρή πηγή φωτός κοντά, στη δεξιά πλευρά, το κουτί με το μπλε "Μ" απέξω, αλλά και στο άσπρο ντουλαπάκι/τραπεζάκι χαμηλότερα, στη 12άρα φαίνεται αρκετά πιο θολό και σκοτεινό, στην 20άρα φαίνεται πολύ καθαρότερο...

 

Υπερ και κατά βλέπω εγώ, οι φωτογραφίες είναι πολύ κοντά σε ποιότητα....κάθε μια έχει ένα προνομιακό πεδίο...αν δεν υπάρχει κοντά ισχυρό φως και πιθανότητα αντανάκλασης μπορέι να χρησιμοποιούσα την 20άρα, αλλιώς η 12άρα μπορεί να είναι προτιμητέα...

...αν βγάλεις μερικές νυχτερινές στον δρόμο πχ ή σε καμιά καφετέρια, μπορεί να φανούν καλύτερα σημεία υπεροχής κάθε μιας...

 

...όπως είπα και πριν, δεν βλέπω να θεμελιώνεται κάποιος ισχυρισμός γενικής αναβάθμισης επιδόσεων με τη χρήση της 12άρας.

 

Σε κάθε περίπτωση, οι όποιες διαφορές δεν νομίζω ότι θα μπορούσαν να κρίνουν τη προτίμηση μεταξύ Mate 10 / Note 8...

...εγώ απ' όσα δείγματα έχω δει - με εξαίρεση τον ενδιάμεσο/μέσο φωτισμό στο ένθετο - θα προέκρινα την κάμερα του Note 8 (κυρίως για τις επιδόσεις σε αρκετά χαμηλό φωτισμό με την φωτογραφία που είχα δει στην αρχή -χρονικά και τοπικά)...

...από την άλλη το Note 8 το περιεργάστηκα αρκετά στον Κωτσόβολο, μού φάνηκε υπερβολικά μακρύ και δύσχρηστο...αν ήταν δλδ να πάω σε Samsung - που έχουν οι κάμερες μια κοινή φιλοσοφία ας πούμε - θα πρότιμούσα το S8+

 

...αλλά οι ασπρόμαυρες του Mate (και του Honor 8 που μάλλον θα κρατήσω εγώ) αν αρχίζεις και πειραματίζεσαι θα είναι κάτι που θα σου λείψει σε άλλο τηλέφωνο...αν επέτρεπε η Huawei να γράφουν και βίντεο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsiglas να ρωτήσω ποια έκδοση firmware έχεις στο mate 10

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsiglas να ρωτήσω ποια έκδοση firmware έχεις στο mate 10

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την 128 απο firmware finder.... Την 129 δεν μου την επικυρώνει ακόμα....

Πες μου και εσύ τα σχόλια σου για τις φωτογραφίες:

Σε σχέση με το Note 8?

Διάφορες μεταξύ 12 & 20mpxl?

 

Εγω οσο μελετάω τα δείγματα μου αρχίζω και αναθεωρώ σε σχέση με το Note 8 το ποιο από τα 2 τραβάει καλύτερα σε πολύ χαμηλό φωτισμό .... Μάλλον κλείνω στο ότι και τα 2 τραβάνε πολύ καλά αλλα με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία... Το Mate προσπαθεί να κρατήσει η εικόνα οσο το δυνατόν πιο φυσική μορφή ενώ το Note αλλάζει καπως τα χρώματα για να δώσει καλύτερη ευκρίνεια και λιγότερα θόρυβο.... Η καπως έτσι άλλωστε άσχετος είμαι στο θεμα φωτογραφίας....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που αναφέρεις τουλάχιστον από τα δείγματα που έχω με s8 plus και τα παιδιά μου υπάρχει τεράστια διαφορά στην φυσικότητα που έχει το mate και ειδικά στα πρόσωπα, το note δεν το έχω πάρει ποτέ αλλά νομίζω ότι ο κύριος σενσορας είναι ίδιος, τώρα στις φωτογραφίες σου δεν μου αρέσει τόσο πολύ το mate αλλά αν διάβασα καλά τα χρώματα έγραψες ότι είναι πολύ κοντά στο mate, σε λεπτομέρεια νομίζω είναι ανώτερο το Huawei και σε διαχείριση θορύβου το note αλλά νομίζω αυτό κάνει ζημιά στο Note η αποθαρυβοποιηση δημιουργεί ένα αποτέλεσμα μη φυσικό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που αναφέρεις τουλάχιστον από τα δείγματα που έχω με s8 plus και τα παιδιά μου υπάρχει τεράστια διαφορά στην φυσικότητα που έχει το mate και ειδικά στα πρόσωπα, το note δεν το έχω πάρει ποτέ αλλά νομίζω ότι ο κύριος σενσορας είναι ίδιος, τώρα στις φωτογραφίες σου δεν μου αρέσει τόσο πολύ το mate αλλά αν διάβασα καλά τα χρώματα έγραψες ότι είναι πολύ κοντά στο mate, σε λεπτομέρεια νομίζω είναι ανώτερο το Huawei και σε διαχείριση θορύβου το note αλλά νομίζω αυτό κάνει ζημιά στο Note η αποθαρυβοποιηση δημιουργεί ένα αποτέλεσμα μη φυσικό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι και εγώ κάπου εκεί κλείνω... Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι με οποιαδήποτε ανάλυση και να τραβούσα (12 ή 20mpxl) το αποτέλεσμα μου μοιάζει ίδιο με ελάχιστες διάφορες που για εμένα είναι αμελητέες που θα πρέπει να ασχολησαι με την φωτογραφία για να βρεις διάφορες... Οταν μου είπατε ότι είναι λάθος να τραβάω σκοτεινές φώτο στα 20mpxl φανταστικά ότι οταν θα τραβιξω στα 12mpxl θα πω ΟΥΑΟΥ... Αντί για αυτό εψαχνα να βρω που υπάρχουν διάφορες... Στα δικά μου μάτια οι 20mpxl φαινοντουσαν ελάχιστα πιο φωτεινές και πιο καθαρές με την γενική έννοια....

Τι γνώμη έχεις για αυτό

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πάλι να βγάλεις φωτογραφία τα πρόσωπα με 12 και 20 mpx εκεί θα δεις διαφορά στην λεπτομέρεια σε 100% crop στα άψυχα αντικείμενα ναι μπορεί οι διαφορές να είναι αμελητέες

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που αναφέρεις τουλάχιστον από τα δείγματα που έχω με s8 plus και τα παιδιά μου υπάρχει τεράστια διαφορά στην φυσικότητα που έχει το mate και ειδικά στα πρόσωπα, το note δεν το έχω πάρει ποτέ αλλά νομίζω ότι ο κύριος σενσορας είναι ίδιος, τώρα στις φωτογραφίες σου δεν μου αρέσει τόσο πολύ το mate αλλά αν διάβασα καλά τα χρώματα έγραψες ότι είναι πολύ κοντά στο mate, σε λεπτομέρεια νομίζω είναι ανώτερο το Huawei και σε διαχείριση θορύβου το note αλλά νομίζω αυτό κάνει ζημιά στο Note η αποθαρυβοποιηση δημιουργεί ένα αποτέλεσμα μη φυσικό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα δείγματα που είδα πάντως το Note 8 απέδιδε καλύτερα την υφή, τη λεπτομέρεια (με εξαίρεση τον μέσο φωτισμό)...δεν είναι απαραίτητα "αποθορυβοποίηση" που αφαιρεί και λεπτομέρειες μαζί, είναι έλλειψη θορύβου...κι αυτό είναι το πραγματικά "φυσικό" γιατί το μάτι δεν βλέπει τέτοιο "θόρυβο"...

 

...η όξυνση/sharpening που κάνει το Huawei για να αυξήσει την αντιληπτή στο μάτι "ευκρίνεια", μπορεί παράγει θόρυβο στη φωτογραφία (μιλώντας γι άλλα δείγματα που έχουμε δει), όταν ο φακός - λόγω ανάλυσης, απόστασης κοκ - δεν πιάνει τα περιγράμματα και τις λεπτομέρειες...

...εκεί η "εισαγωγή" λεπτομέρειας μέσω sharpening αντί να αφήσει το πιο φυσικό στο μάτι "αχνό" χαρακτήρα αυτών λεπτομερειών, δημιουργεί αφύσικο αποτέλεσμα.

 

Ο φίλος είπε νομίζω παραπάνω ότι ως προς το χρώμα (για το ένθετο) το huawei έπιανε καλύτερα τον τόνο του, οπότε ίσως και στα πρόσωπα ισχύει κάτι ανάλογο...το Samsung μπορεί να αλλάζειτο χρωματικό τόνο της επιδερμίδας...

...δεν έχω διερευνησει καθόλου τη κάμερά του, κι αν αυτό ή/και το S8+ έχουν ρυθμιστεί να εντοπίζουν τα πρόσωπα στις φωτογραφίες και να εφαρμόζουν κάποιο "beautification"...

...εικασίες κάνω, γιατί δεν έχω τέτοιες φωτογραφίες που να ανταποκρίνονται στα σχόλιά σας...

 

Όσο γίνεται λόγος βέβαια για φωτογραφίες που δεν βλέπουμε από κοινού, λίγο δύσκολο να βγουν συμπεράσματα...

 

Πάντως, η διαφορά 20/12 ήταν μικρή...καθένα είχε τα πλεονεκτήματά του, αλλα δεν ήταν γενική αναβάθμιση φωτογραφικών επιδόσεων βασισμένη στη λογική της λειτουργίας των φακών της Leica και του λογισμικού τους.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Άκρα του τάφου σιγή....

Τελικά θα πρέπει να είμαι ο μόνος κάτοχος της συσκευης.... Πολύ χαίρομαι...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνεις και άλλους κατόχους;πιο καλή η μοναξιά.........που έλεγε και Πάριος χαχαχαχαχαχα

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και όμως.....έχω και εγώ ένα μαυράκι

 

Και που είστε ρε παιδιά θα φτιάξουμε καθόλου το νήμα?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα το mate 10, πριν ένα μήνα, από το eglobalcentral.eu.( Ισπανία).

Τελικά μου το έστειλε, από την Αγγλία, και με αγγλικού τύπου πρίζα, και ευτυχώς είχα ανταπτορα, για να φορτίζω το κινητό.

Η χρήση που κάνω είναι mobile internet, διαβάζω site, το κινητό είναι γρήγορο.

Φωτογραφίες δεν βγάζω.

Θήκη έχω την original, την αγόρασα από το ~ oppomart( ~), και μου την έστειλε από Κίνα.

Η θήκη, αφήνει απροστάτευτους τους φακούς, και φοβάμαι μήπως γρατσουνιστουν.

Γι'αυτό, χρησιμοποιώ μια θήκη, από το eglobalcentral.eu, η οποία είναι ογκώδη ς.

Το κινητό, έκανε αναβάθμιση σε oreo.

To firmware finder, είναι αξιόπιστο;;;;;;;;, Είναι τα οfficial zip;;;;;, Φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω, αν και το έχω κατεβάσει. Το hicare, δεν έχει update, όπως το firmware finder. Πώς καταφέρνουν και έχουν πρόσβαση στους σέρβερ της huawei;;;;;;;;;;;

Εσείς εμπιστεύεσται το firmware finder, που είναι και η μόνη επιλογή, εκτός από ΟΤΑ;;;;

αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Έκανε update 8.0.0.131, με ΟΤΑ, τώρα το απόγευμα.

 

Την εχω βαλει πριν 5 μέρες από firmware finder και ναι το εμπιστεύομαι μια χαρά λειτουργεί... Μέσο αυτού από 119 πηγα σε 126, 129 και τωρα εχω την 131....για μενα το λειτουργείς άφοβα....

Γενικά η συσκευή είναι εκπληκτική σε όλους τους τομείς.... Μόλις εδωσα το Note 8 και θα συνεχίσω με το Mate μέχρι των ερχομό των νεων smartphone με snap 845....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...