Jump to content

Vodafone cashback


pclawyer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πήρα στην pockee και ρώτησα.. η εφαρμογή της Vodafone  φορτώνει κατευθείαν από το site του pockee οπότε τα σενάρια περί μη ενημέρωσης κλπ δεν στέκουν.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα πρώτη φορά απόδειξη για cashback σε έναν αριθμό cu που έχει φραγή από το Σάββατο. Πότε να περιμένω να επιβεβαιωθεί.

Επίσης έχω έναν δεύτερο αριθμό cu που δεν έχει ενεργοποιηθεί. Μπορώ να κάνω λογαριασμό και να τον ενεργοποιήσω χωρίς να βάλω κάρτα, απλά με cashback;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ioanniskar said:

Ανέβασα πρώτη φορά απόδειξη για cashback σε έναν αριθμό cu που έχει φραγή από το Σάββατο. Πότε να περιμένω να επιβεβαιωθεί.

Επίσης έχω έναν δεύτερο αριθμό cu που δεν έχει ενεργοποιηθεί. Μπορώ να κάνω λογαριασμό και να τον ενεργοποιήσω χωρίς να βάλω κάρτα, απλά με cashback;

NAI

Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2023 at 1:30 ΜΜ, blizard said:

Στην σελίδα του pockee και στο app τους εχουν 6 προιόντα νουνου για το σουπερμαρκετ μου (μαρκετιν) ενω στο vodafone app εχουν 10 ... ποτέ δεν εχω δοκιμάσει να πάρω κάτι από αυτα τα εχτρα , δεν κοιταγα ποτέ εκει.

Μήπως τα έχει στις συνδυαστικές προσφορές;

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι δίνει το cashback του my Vodafone app , βγάλτε το σκρινσοτ, αγοράστε το, δώστε την απόδειξη και εάν δεν σας σώσει το cashback τους δείχνετε το σκρινσοτ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Δείτε τι δίνει το cashback του my Vodafone app , βγάλτε το σκρινσοτ, αγοράστε το, δώστε την απόδειξη και εάν δεν σας σώσει το cashback τους δείχνετε το σκρινσοτ. 

Ένα screenshot μπορεί να τραβήχτηκε οποιαδήποτε στιγμή. Δεν είναι αποδεικτικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Ένα screenshot μπορεί να τραβήχτηκε οποιαδήποτε στιγμή. Δεν είναι αποδεικτικό.

Σίγουρα έχεις cashback;

 

mas.jpg

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Mobileras said:

Σίγουρα έχεις cashback;

 

mas.jpg

Δεν ήξερα ότι πατάς στο κάθε προϊόν και τα γράφει τόσο αναλυτικά. Συγγνώμη. Τα έβλεπα μόνο στη λίστα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, blizard said:

Δεν πρέπει να είναι αυτό .... υπάρχουν προιόντα που τα γράφει το voda  app και δεν τα εχει το  pockee , μαλλον γιατι δεν υπάρχουν αυτα τα προιόντα  στο συγκεκριμενο supermarket .

Δες πχ την Ντοματοχυμός ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΤΑΘΗΣ 2x370gr  https://pockee.com/app/products/951?retailer=27

To vodafon app  την δείχνει με 1.35 για το  mymarket , αλλά δεν θα την βρείς στην ιστοσελίδα του καταστήματος και το pockee δεν την εμφανίζει πουθενά  για το  μυμαρκετ ... με το λινκ μόνο που σου έδειξα την βρήκα πηγαίνοντας πρωτα στο προιόν και μετά αλλάζοντας σουπερ μάρκετ . .. 

Ισως υπήρχε παλιά και άλλαξε ? δεν ξέρω γιατι το κρατάνε έστω έτσι στην μνήμη αφου δεν το εμφανίζουν πουθενά αλλού από το pockee ...τωρα αν τυχών βρείς το προιον με 1.35  μπορει να θα δουλέψει,

Ε, άμα δεν το βρίσκεις τι σε πειράζει αν το δείχνει; Μικρό το κακό. Το θέμα είναι να μην πάρεις κάτι νομίζοντας ότι είναι σε κουπόνι και τελικά δεν είναι.

 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 1:54 ΠΜ, Pppe said:

Μόλις είδα ότι χτες μου ήρθε αυτό σε μια sim και έχω >2Ε CashBack σε αυτήν από διπλασιασμό που προσέφερε στο προϊόν εκείνη την περίοδο το pockee. Πια σε σχέση με πέρσι η διάρκεια δυνατότητας χρήσης τέτοιων προσφορών μεταβλήθηκε από 5 σε 10 μέρες (αυτό παρακάτω από 10 έως και 20/1/2023). Να δούμε εάν και με μεγάλα ποσά CashBack μήπως απαιτούνται για να τα δώσει. Σε πάνω από #5# τέτοιες χρήσεις με CashBack δε τα'χει δώσει από τέλη προηγούμενου έτους.

 

Screenshot_20230111-014622.png

Λοιπόν:

19/1/2023 13:45 μου το έδωσε με 3,20Ε Cash Back, όπως και άλλο ένα "Βάλε κάρτα", δλδ τα έδωσε ΚΑΙ ΤΑ #2#:

1 μέρα πριν την δυνατότητα ενεργοποίησης (δλδ λήξη δυνατότητας "Βάλε κάρτα", Cash Back δλδ): 20/1/2023 και για τις #2# ταυτόχρονες προσφορές {Σύνολο: 1500΄όλους + 35GB}, αφού ενώθηκαν οι ημερομηνίες (30 ημέρες διάρκειας και 10 ημέρες διάρκειας στο 18/2/2023 λήξη):

 

Screenshot_20230119-134119.jpg

Και "προετοιμαστείτε" για διπλασιασμό επιστροφής Cash Back (δλδ 2x0,20E=0,40E) τέλη επόμενης βδομάδας {δλδ με 2,46Ε πληρωμή στο supermarket, θα το έχουν πολλά supermarket σε αυτή την μειωμένη τιμή , να επιστρέφει "κάρτα" ανανέωσης 0,40Ε}: Μη βιαστείτε να το αγοράσσετε τώρα: Κάθε τέλη προτελευταίας βδομάδας ημερολογιακού μήνα διπλασιάσζει την επιστροφή Cash Back σε αυτό το προϊόν:

 

pockee Μπαρμπα Σταθης 19.1.2023.JPG

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχει δοκιμασει καποιος αν ενεργοποιειται το vodafone sharing με την ανανεωση απο cashback?

Το εχει ως προυποθεση για να λαβεις χρηματα μια ανανεωση το τελευταιο διμηνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@PppeΕπειδή έχεις εντρυφύσει 😛 τι πρέπει να κάνεις τελικά με το cashback για να πάρεις αυτές τις προσφορές;

Την προηγούμενη εβδομάδα ίσχυε προσφορά "μόνο για μένα" βάλε κάρτα για 1000 λεπτά και 30 GB, είχα 0,20 ευρώ για cashback, έκανα εξαργύρωση 2 μέρες πριν την λήξη (έληγε 4 Φεβ, την έκανα 2 Φεβ), αλλά δεν μου ήρθε η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται cashback, γίνεται πρόσθεση χρημάτων, η οποία τους υποχρεώνει να ανανεώσουν την ημερομηνία λήξης του συνόλου των χρημάτων. Δεν τους υποχρεώνει να δώσουν προσωπικό μπόνους ανανέωσης. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jaranor said:

@PppeΕπειδή έχεις εντρυφύσει 😛 τι πρέπει να κάνεις τελικά με το cashback για να πάρεις αυτές τις προσφορές;

Την προηγούμενη εβδομάδα ίσχυε προσφορά "μόνο για μένα" βάλε κάρτα για 1000 λεπτά και 30 GB, είχα 0,20 ευρώ για cashback, έκανα εξαργύρωση 2 μέρες πριν την λήξη (έληγε 4 Φεβ, την έκανα 2 Φεβ), αλλά δεν μου ήρθε η προσφορά.

Το σιγουρο ειναι, μετα απο πολλα CashBack μου τους τελευταιους μηνες, οτι με μικρα ποσα τυπου 0,10Ε η 0,20Ε, δε την δινει. Μονο 1 φορα την πηρα τους τελευταιους μηνες με 3,20Ε CashBack.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση γιατί πηγαίνοντας πίσω κάποιες σελίδες δεν το βρήκα. Μπορώ να κάνω κάποιες αγορές προϊόντων προκαταβολικά και να βάζω μέσω cachback από αυτά το ελάχιστο ποσό που απαιτείται μετά κάθε δίμηνο για να διατηρώ το υπόλοιπο ή πρέπει η εξαργύρωση του cashback να γίνει μέσα σε κάποιο χρονικό διάστημα από την αγορά;

Και να εξηγήσω τι ακριβώς θα ήθελα. Δουλεύω αρκετούς μήνες του χρόνου στο εξωτερικό, κυρίως εκτός ΕΕ, με ταξίδια 1 ως 6 μηνών. Είναι απαραίτητο όταν είμαι στο εξωτερικό να δέχομαι κλήσεις και sms από ελλάδα, τις οποίες θέλω να βλέπω, αλλά δεν σηκώνω για να μη χρεώνομαι. Άρα χρειάζεται να υπάρχει πάντα επαρκές υπόλοιπο το οποίο δεν καταναλώνω, χωρίς να χρειάζομαι πακέτο. Ταυτόχρονα δε θέλω να κάνω κανονικές ανανεώσεις και να γεμίζω το υπόλοιπο άσκοπα γιατί απλά θα μαζεύεται, δεν κάνω μεγάλη χρήση ούτε στην Ελλάδα.

Το cachback ακούγεται καλή λύση, αλλά δε θα ήθελα να χώνω κάποιον στην Ελλάδα κάθε ενάμιση μήνα να πηγαίνει να παίρνει συγκεκριμένο μπαρμπαστάθη και να μου στέλνει την απόδειξη.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, spiliot said:

Να κάνω μία ερώτηση γιατί πηγαίνοντας πίσω κάποιες σελίδες δεν το βρήκα. Μπορώ να κάνω κάποιες αγορές προϊόντων προκαταβολικά και να βάζω μέσω cachback από αυτά το ελάχιστο ποσό που απαιτείται μετά κάθε δίμηνο για να διατηρώ το υπόλοιπο ή πρέπει η εξαργύρωση του cashback να γίνει μέσα σε κάποιο χρονικό διάστημα από την αγορά;

Και να εξηγήσω τι ακριβώς θα ήθελα. Δουλεύω αρκετούς μήνες του χρόνου στο εξωτερικό, κυρίως εκτός ΕΕ, με ταξίδια 1 ως 6 μηνών. Είναι απαραίτητο όταν είμαι στο εξωτερικό να δέχομαι κλήσεις και sms από ελλάδα, τις οποίες θέλω να βλέπω, αλλά δεν σηκώνω για να μη χρεώνομαι. Άρα χρειάζεται να υπάρχει πάντα επαρκές υπόλοιπο το οποίο δεν καταναλώνω, χωρίς να χρειάζομαι πακέτο. Ταυτόχρονα δε θέλω να κάνω κανονικές ανανεώσεις και να γεμίζω το υπόλοιπο άσκοπα γιατί απλά θα μαζεύεται, δεν κάνω μεγάλη χρήση ούτε στην Ελλάδα.

Το cachback ακούγεται καλή λύση, αλλά δε θα ήθελα να χώνω κάποιον στην Ελλάδα κάθε ενάμιση μήνα να πηγαίνει να παίρνει συγκεκριμένο μπαρμπαστάθη και να μου στέλνει την απόδειξη.

Τα cashback ειναι πολύ λίγα απο τη στιγμη που χρεωνεσαι εισερχόμενες. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2023 at 11:23 ΜΜ, dkostas said:

εχει δοκιμασει καποιος αν ενεργοποιειται το vodafone sharing με την ανανεωση απο cashback?

Το εχει ως προυποθεση για να λαβεις χρηματα μια ανανεωση το τελευταιο διμηνο.

Ενεργοποιείτε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kouerti said:

Τα cashback ειναι πολύ λίγα απο τη στιγμη που χρεωνεσαι εισερχόμενες. 

Φίλε μου όπως έγραψα δεν σηκώνω τις κλήσεις, οπότε δεν χρεώνομαι, αλλά βλέπω ποιος πήρε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spiliot said:

Φίλε μου όπως έγραψα δεν σηκώνω τις κλήσεις, οπότε δεν χρεώνομαι, αλλά βλέπω ποιος πήρε.

Σορυ δεν το πρόσεξα. Δες προς Q μεριά που δέχεται εισερχόμενες για 12 μήνες. Βέβαια δεν γνωρίζω εάν σε περιαγωγη σε μη ευρωπαικο κράτος δέχεται κλήσεις με μηδέν υπόλοιπο. Εάν όχι, ανανέωση 8€ κάθε 2 μήνες. Αλλιώς αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πριν, 12€/2μηνο CU

Link to comment
Share on other sites

Σορυ δεν το πρόσεξα. Δες προς Q μεριά που δέχεται εισερχόμενες για 12 μήνες. Βέβαια δεν γνωρίζω εάν σε περιαγωγη σε μη ευρωπαικο κράτος δέχεται κλήσεις με μηδέν υπόλοιπο. Εάν όχι, ανανέωση 8€ κάθε 2 μήνες. Αλλιώς αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πριν, 12€/2μηνο CU
Με μηδέν υπόλοιπο ακόμα και 0.01 δεν δέχεται κλήσεις η nova Q σε χώρες μη ΕΕ, τσεκαρισμενο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Φίλε μου όπως έγραψα δεν σηκώνω τις κλήσεις, οπότε δεν χρεώνομαι, αλλά βλέπω ποιος πήρε.
H μόνη λύση που σκέφτομαι για να έχεις ενεργό το ελληνικό νούμερο είναι να το κάνεις φοιτιτιικο (στα φοιτιτιτκα η Vodafone έχει 6 μήνες διάρκεια κάρτας η cashback)

Πώς θα το κάνεις φοιτιτιικο;;; Βρες κανένα ανιψάκι που να είναι φοιτητής η φοιτήτρια

Άλλη λύση να χρησιμοποιήσεις ξένο νούμερο για αυτήν την δουλειά. Τα εγγλέζικα π.χ. δεν λήγουν ποτέ θέλουν μια χρεωσιμη κίνηση κάθε 3 η 6 μήνες ανάλογα την εταιρεία. Aν θέλεις πληροφορίες για το θέμα στείλε π.μ πως να το αποκτήσεις χωρις να πας Αγγλία :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για όλα αυτά αλλά είναι απαίτηση να έχω το ελληνικό νούμερο. Έχω και αγγλικό έχω και από άλλες χώρες αλλά δεν μπορώ να λέω σε άτομα που ξέρουν το ελληνικό να καλούν εξωτερικού (και που γενικά δεν χρειάζεται να ξέρουν καν πότε λείπω).

Αυτή τη στιγμή είμαι σε q η οποία βολεύει γιατί οι ενεργοποιήσεις πακέτων επεκτείνουν το χρόνο λήξης, όμως κοιτούσα για κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για όλα αυτά αλλά είναι απαίτηση να έχω το ελληνικό νούμερο. Έχω και αγγλικό έχω και από άλλες χώρες αλλά δεν μπορώ να λέω σε άτομα που ξέρουν το ελληνικό να καλούν εξωτερικού (και που γενικά δεν χρειάζεται να ξέρουν καν πότε λείπω).
Αυτή τη στιγμή είμαι σε q η οποία βολεύει γιατί οι ενεργοποιήσεις πακέτων επεκτείνουν το χρόνο λήξης, όμως κοιτούσα για κάτι διαφορετικό.
Κοίτα και αυτό μην τυχόν σε βολεύει

https://www.iotsim.gr

εγώ έχω την προηγούμενη έκδοση που δεν χρειάζεται να έχεις ενεργοποιήσει πακέτο και ροκανίζει ένα υπόλοιπο που έχω

Είναι αξιόπιστη εταιρεία στο εξωτερικό τουλάχιστον όσο την έχω δοκιμάσει εγώ

Το νούμερο που δίνει είναι της μορφής ±30217xxxxxxxx


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις εξαιρετικές πληροφορίες @blizard. Το μόνο που με προβληματίζει με την voda είναι η τρούπια κάλυψη στο σπίτι στην Ελλάδα. Πριν τέσσερα χρόνια είχα πάρει μια cu και για να έρθει το sms να συνδεθώ στο app έπρεπε να την βγάλω βόλτα μέχρι το δρόμο. Ελπίζω να έχει φτιάξει η κατάσταση.

Πια η χρέωση που κάνω Ελλάδα είναι ελάχιστη σε κλήσεις και δεδομένα (έχω wifi συνέχεια σε δουλειά και σπίτι και εκτός αυτών μόνο για κάνα chat και κλήση μέσω ίντερνετ συνήθως, τώρα αν μπορώ να κάνω και κλήσεις δωρεάν κακό δεν είναι).

Το να μπορώ να εξαργυρώνω υπόλοιπο σε σουβλάκια ή σούπερμαρκετ είναι πολύ βολικό, δεν το γνώριζα, οπότε ακόμα και αν βάζω κάρτα κάθε δίμηνο θα το τρώω (και μάλλον κυριολεκτικά!).

Για τον αριθμό 210... που πρότεινες @HEOμμάλλον δεν ήμουν σαφής εξ αρχής, θέλω να έχω τον αριθμό κινητού μου πάντα μαζί έξω. Αν ήταν να αλλάξω θα ήταν άλλη περίπτωση αλλά δεν είναι κάτι που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...