Jump to content

Vodafone cashback


pclawyer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα και καλή χρονιά,

 

μου έκαναν μια πρόταση από Βοντα, και μου είπαν ότι με το cashback μπορώ να καλύπτω τα έξοδα σταθερού και κινητού [ με σύνδεση] ? Ισχύει? Κι αν ναι, τι σύνολο αποδείξεων πρέπει να καταχωρώ, για να έχω πλήρη κάλυψη των παγίων που είναι περίπου € 70?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τα προϊόντα που αγοράζεις και τι επιστροφές έχουν,καλύτερα κατέβασε το pockee που στην ουσία είναι το cash back της Vodafone,και θα καταλάβεις καλύτερα πως λειτουργεί.....

Για την κινητή ξέρω ότι ισχύει για συμβόλαια και καρτοτηλεφωνα,για σταθερή δεν έχω ιδέα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

έον μπορείς να κερδίζεις έκπτωση στο λογαριασμό Vodafone κινητής ή/και σταθερής ή ανανέωση χρόνου στο καρτοκινητό σου κάνοντας τις αγορές σου στο supermarker.

 

Και όλα αυτά με το πάτημα ενός κουμπιού στην ανανεωμένη εφαρμογή My Vodafone.

 

Κατέβαση την εφαρμογή τώρα!

 

https://thankyou.vodafone.gr/cashback

 

Αφου κατεβάσεις την εφαρμογή , μπαίνεις στη καρτέλα Thank you και βλέπεις το Cash Back.

απο κει κ έπειτα βλέπεις ποιες ειναι προσφορές και τι σου επιστρέφουν στο λογαριασμό .

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά στο περίπου, μπορείτε να μου πείτε τι ποσό πρέπει να έχω σε αποδείξεις από super για να καλύπτω τα 70 ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά στο περίπου, μπορείτε να μου πείτε τι ποσό πρέπει να έχω σε αποδείξεις από super για να καλύπτω τα 70 ευρώ?

 

Πρεπει να εχεις προιοντα στις αποδειξεις απο αυτα που ειναι στο pockee.Δινουν απο 10-20 λεπτα εως 1€ το καθε ενα.Αυτο παει αναλογα ωστοσο με το ποσα χρηματα δινεις το μηνα στο supermarket.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά στο περίπου, μπορείτε να μου πείτε τι ποσό πρέπει να έχω σε αποδείξεις από super για να καλύπτω τα 70 ευρώ?

 

Οι €πιστροφές κυμαίνονται από 10-30 (το πάρα πολύ) % στο pockee-CashBack.

 

Με την προϋπόθεση ότι αγοράζεις τα συγκεκριμένα προϊόντα που έχει κάθε βδομάδα (τα οποία ΔΕΝ αλλάζουν πολύ από βδομάδα σε βδομάδα), με ένα μέσο 20% ===> Πρέπει για λογαριασμό 70€ να έχεις πραγματοποιήσει τις πολύ συγκεκριμένες αγορές προϊόντων αξίας 350€.

 

2 υποσημειώσεις που θεωρώ σημαντικότατες:

 

1) Τα ίδια προϊόντα, ΑΝ μπεις στον κόπο να ψάξεις (ακόμα και στα ίδια supermarkets του pockee, ιδίως τα τίμια supermarkets, αλλά δεν μπορώ να σου πω εδώ σε αυτό το posts ποιά είναι: Αντιλαμβάνεσαι γιατί) θα τα βρεις (σε κάποιες περιόδους) ακόμα και λίγο φθηνότερα από την τελική τιμή (δλδ: Αυτή που γράφει το CashBack μειον την €πιστροφή):

Για παράδειγμα: Βλέπεις ότι μια κρέμα που θες την έχει το ΣΥΝΚΑ 10€ και €πιστρέφει το CashBack 2,5€: ΑΝ πας στο supermarket μπορεί και να τη βρεις κανονικά με 7€ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ στο pockee-CashBack

 

2) Με βάση την παραπάνω "λογική" , θα πρέπει να είσαι πάρα πολύ προσεκτικός στο τι αγοράζεις και πόσο. Δλδ απαιτεί από εσένα να εχεις καταγεγραμμένη λίστα του τι θα αγοράσεις πριν πας στο συγκεκριμένο supermarket που είδες τα συγκεκριμένα προϊόντα στο CashBack.

ΑΝ αντί της κρέμας....200ml που την έχει..Πάρεις αυτή των 150ml ..===> ΜΗ περιμένεις καμιά €πιστροφή.

ΑΝ αντί της κρέμας που λέει το CashBack ότι την έχει 10€ (και θα σου €πιστρέψει 2,5€: έτσι λέει) , την βρεις με 9€ εκεί (χωρίς να έχει καμιά ανακοίνωση και χωρίς να μπορείς να κάνεις τπτ καθώς δε θα βρεις υπάλληλο του supermarket να σου πει γιατί: Έχουν άλλα να ασχοληθούν) ..===> ΜΗ περιμένεις καμιά €πιστροφή.

ΑΝ βρεις την κρέμα 200ml που το CashBack λέει ότι έχει 10€ (και θα σου επέστρεφε 2,5€) την βρεις σε συσκευασία (χωρίς να μπορείς να αγοράσεις ότι σου έλεγε το CashBack από το συγκεκριμένο supermarket) των 2+1 δώρο σε τιμή 20€ όλα....ΜΗ περιμένεις καμιά €πιστροφή.

 

Επικοινωνία με την μοναδική υπάλληλο στο cc του pockee εύκολη τηλεφωνικά, αλλά ΔΕ φέρνει κανένα αποτέλεσμα (σε πιθανό σου θέμα) ΑΝ δε στείλεις email πρώτα.

E-mail μπορεί και να μην απαντηθούν ποτέ, ή η κα Σπυριδούλα του pockee να σε παραπέμπει από μέρα σε μέρα και από βδομάδα σε βδομάδα, μην απαντώντας ΠΟΤΕ.

Σκέψου:

Εμένα, μετά από επικοινωνία πριν τα Χριστούγεννα με mail που παραδέχτηκε ότι δε μου βάλανε 5,50€ που έπρεπε να μου βάλουν από το συγκεκριμένο supermarket,

Τα έβαλε extra αποδείξεις αλλά παρότι φαίνονται ως αποδείξεις και ποσά , από το 5,50€ τελικά έχει προστεθεί στο σύνολο που φαίνεται μόνο το 1€...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!!!!!

Και με παραπέμπει εδώ και 3 βδομάδες από βδομάδα σε βδομάδα....

 

Οπότε: Αποφάσισε.

 

Καλή σα δυνατότητα από τη Vodafone.

Αλλά με μεγάλη προσοχή κ όχι με γενικευμένη χρήση (δλδ δεν οφελεί τα συμβόλαια: "Κάπου" σιγουρότατα θα την "πατήσεις" για τόσο μεγάλα ποσά που απαιτείς)....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά στο περίπου, μπορείτε να μου πείτε τι ποσό πρέπει να έχω σε αποδείξεις από super για να καλύπτω τα 70 ευρώ?

70 προϊόντα που να έχουν 1€ τουλαχιστον επιστροφή η 140 από 0,50€

Απλό δεν είναι?άρα ο λογαριασμός του ΣΜ θα είναι και ανάλογος

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

70 προϊόντα που να έχουν 1€ τουλαχιστον επιστροφή η 140 από 0,50€

Απλό δεν είναι?άρα ο λογαριασμός του ΣΜ θα είναι και ανάλογος

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Της τάξης των τουλάχιστον 350€.

Και με τις πολύ συγκεκριμένες αγορές προϊόντων.

Που σε τίμια supermarkets θα μπορούσες να βρεις και λιγότερο από: {Αρχική τιμή CashBack μείον €πιστροφή}.

 

Ομολογουμένως πολύ καλή η δυνατότητα που μας δίνει η Voda.

Μακάρι και οι άλλες εταιρίες κινητής.

 

Έτσι κι αλλιώς οι ίδιες οι τιμές των πολύ συγκεκριμένων εταιριών/προϊόντων του pockee έχουν ένα τουλάχιστον +100% (δλδ -50% έκπτωση θα μπορούσες) από την τιμή με την οποία θα "έβγαιναν" και πάλι κέρδη για τα συγκεκριμένα supermarkets, ΑΡΑ: Δικά μας λεφτά.

Τουλάχιστον τα παίρνουμε πίσω. ΑΝ δείτε είναι περίπου ολόιδιες οι τιμές για τα ίδια προϊόντα στα διάφορα supermarkets.

Και ο νοών νοείτω.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις - jimmiss τι ποστ είναι αυτό , ολόκληρη ανάλυση, θενξ.

Από όσο καταλαβαίνω πρέπει να κάνω έρευνα αγοράς για συγκεκριμένα προϊόντα, πράγμα που δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε την διάθεση. Μάλλον το βλέπω στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις - jimmiss τι ποστ είναι αυτό , ολόκληρη ανάλυση, θενξ.

Από όσο καταλαβαίνω πρέπει να κάνω έρευνα αγοράς για συγκεκριμένα προϊόντα, πράγμα που δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε την διάθεση. Μάλλον το βλέπω στο μέλλον...

 

Μια ματιά εδώ που είναι πιο εύχρηστο απ'το CashBack: https://pockee.com/app/buckets

Θα σου λύσει όλες τις απορίες, πχ για ποσοστά, τιμές κ τα συγκεκριμένα προϊόντα.

 

Μπορείς σε κάθε προϊόν (από το site παραπάνω) να επιστρέφεις κ να βλέπεις πχ πόσο το έχουν άλλα supermarkets...:)

Link to comment
Share on other sites

Από όσο καταλαβαίνω πρέπει να κάνω έρευνα αγοράς για συγκεκριμένα προϊόντα, πράγμα που δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε την διάθεση. Μάλλον το βλέπω στο μέλλον...

σου πρότεινα το pockee,άρα δεν έχεις δίκιο εδώ,είναι μαζεμένα και τακτοποιημένα,μόνο που θα περνάς τις αποδείξεις στο cash back αντί στο pockee αν θέλεις να εξαργυρωνεις υπόλοιπα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δε μπορεί να γυρίζει κανείς όλα τα supermarkets (Θέλει ευκινησία μετακίνησης που δεν έχουν όλοι) για να πάρει τα πολύ συγκεκριμένα προϊόντα των πολύ συγκεκριμένων εταιριών από το πολύ συγκεκριμένο supermarket που είδε στο pockee/CashBack. Κι ΑΝ εκεί δε βρει την τιμή που έγραφε στο pockee; Μη περιμένει "λύση", και ούτε είναι η υπηρεσία του pockee: "Πείτε μας που βρήκατε διαφορετική τιμή, να πάρετε 10€"...Χρησιμοποιεί (ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ) το CashBack για κάτι συγκεκριμένο. Δεν είναι ζήτουλας. Ούτε 15χρονο να ψάχνει παίζοντας ποιά supermarkets έχουν διαφορετική τιμή από αυτή που γράφει στο cashBack μπας κ κερδίσει 10€.

 

Δε θα πάρει τίποτα €πιστροφή ΑΝ αντί για 10€ το βρει 9€ , το αγοράσει κ περιμένει καταχωρώντας την απόδειξη (ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΟΛΥ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ) να του επιστρέψουν 2,5€ πχ. Συνεννόηση επί αυτού ΔΕ μπορεί να γίνει ούτε με τους υπαλλήλους (ή υπευθύνους) του συγκεκριμένου supermarket, ούτε με την κα Σπυριδούλα στο cc...Χάσιμο χρόνου. Με "τυράκι", βέβαια, το "Πείτε μας που είχε διαφορετική τιμή, ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ 10€!! " Και θα υπάρξουν πολλά τέτοια supermarkets. Ιδίως στα "τίμια", που μπορεί και να το βρει λιγότερο ακόμα και από την μετά την αφαίρεση της €πιστροφής, αφού τουλάχιστον 100% είναι τα ποσοστά κέρδους σε σχέση με τους προμηθευτές για τα supermarkets και μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας.

 

ΚΑΙ εννοείται: ΔΕ πάει στο supermarkets "παίζοντας" (Ιδίως ΑΝ μιλάμε για CashBack σε συμβόλαια): Θα αγοράσει πολλά προϊόντα για τα ψώνια της βδομάδας

ΚΑΙ το πλήθος και είδος των προϊόντων του pockee/CashBack που αντιστοιχούν σε 70€ (όπως είπαν του φίλου...ΓΙΑΤΙ; ΧΑ ΧΑ ΧΑ...!!! ) αντιστοιχούν σε αγορές τουλάχιστον 350€ (με ένα μέσο 20% €πιστροφής), με τον κίνδυνο που ανέφερα στα προηγούμενα posts μου, ΑΡΑ:

Σε αγορές 1000€ τουλάχιστον (ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΙΝΗΤΡΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ supermarket: "Τυράκι" το CashBack).

 

Ποιός κάνει αγορές βδομάδας 1000€ το μήνα στο supermarket;

ΟΚ

Θα "τρέχει" μόνο για το CashBack; Εκτός ΑΝ είναι 15χρονο...ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το συζηταμε...το ποσό που του είπαν είναι υπερβολικό

Αλλά άσχημα είναι να καλύψει έστω και δύο μήνες τον χρόνο?

Για cu πάντως είναι ότι πρέπει...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

2 υποσημειώσεις που θεωρώ σημαντικότατες:

 

1) Τα ίδια προϊόντα, ΑΝ μπεις στον κόπο να ψάξεις (ακόμα και στα ίδια supermarkets του pockee, ιδίως τα τίμια supermarkets, αλλά δεν μπορώ να σου πω εδώ σε αυτό το posts ποιά είναι: Αντιλαμβάνεσαι γιατί) θα τα βρεις (σε κάποιες περιόδους) ακόμα και λίγο φθηνότερα από την τελική τιμή (δλδ: Αυτή που γράφει το CashBack μειον την €πιστροφή):

Για παράδειγμα: Βλέπεις ότι μια κρέμα που θες την έχει το ΣΥΝΚΑ 10€ και €πιστρέφει το CashBack 2,5€: ΑΝ πας στο supermarket μπορεί και να τη βρεις κανονικά με 7€ {Ακόμα ΚΑΙ......}.....ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ στο pockee-CashBack

 

 

Παράδειγμα από αυτή τη βδομάδα:

https://pockee.com/app/products/5098?retailer=2

 

pockee_0_78.jpg

pockee_1_30.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και θα υπάρξουν πολλά τέτοια supermarkets. Ιδίως στα "τίμια", που μπορεί και να το βρει λιγότερο ακόμα και από την μετά την αφαίρεση της €πιστροφής, αφού τουλάχιστον 100% είναι τα ποσοστά κέρδους σε σχέση με τους προμηθευτές για τα supermarkets και μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας.

 

Εξηγείς αναλυτικά στο φίλο πιο πάνω κάτι που δεν ξέρει κ μπράβο, αλλά μέσα σε όλα αυτά πετάς κ μία φουλ ανακρίβεια (βλ.quote). Τα σ/μ έχουν ΕΛΑΧΙΣΤΟ περιθώριο (ποσοστό) κέρδους, τα (όποια) κέρδη τους έρχονται με την ποσότητα - ελάχιστα ανά προϊόν επί πολλά τεμάχια. Ό,τι προσφορές βλέπεις σε σ/μ έρχονται από τους προμηθευτές που κάνουν διαρκώς συμφωνίες με άλλο σ/μ κάθε φορά, συχνά κυκλικά.

Όχι ουσιαστικό σχόλιο για το cashback, αλλά για διόρθωση ανακρίβειας. Σε κάθε περίπτωση ναι, ένα προϊόν σε έκπτωση πιθανότατα, στη συντριπτική πλειονότητα των περιπτώσεων δλδ, θα έρθει φθηνότερα από μία σκέτη επιστροφή cashback/pockee.

Link to comment
Share on other sites

Εξηγείς αναλυτικά στο φίλο πιο πάνω κάτι που δεν ξέρει κ μπράβο, αλλά μέσα σε όλα αυτά πετάς κ μία φουλ ανακρίβεια (βλ.quote). Τα σ/μ έχουν ΕΛΑΧΙΣΤΟ περιθώριο (ποσοστό) κέρδους, τα (όποια) κέρδη τους έρχονται με την ποσότητα - ελάχιστα ανά προϊόν επί πολλά τεμάχια. Ό,τι προσφορές βλέπεις σε σ/μ έρχονται από τους προμηθευτές που κάνουν διαρκώς συμφωνίες με άλλο σ/μ κάθε φορά, συχνά κυκλικά.

Όχι ουσιαστικό σχόλιο για το cashback, αλλά για διόρθωση ανακρίβειας. Σε κάθε περίπτωση ναι, ένα προϊόν σε έκπτωση πιθανότατα, στη συντριπτική πλειονότητα των περιπτώσεων δλδ, θα έρθει φθηνότερα από μία σκέτη επιστροφή cashback/pockee.

 

Μας "εξηγείς" το προϊόν εικόνα παραπάνω πχ (έτσι να έχουμε μια ιδέα....:lol:) στα πόσα € (πχ για 10.000 τεμάχια ανά ΟΛΑ τα supermarket του Σκλαβενίτη πχ) ανά τεμάχιο το έχουν πάρει από τον προμηθευτή;

 

ΑΝ σου πω 0,20€/τεμάχιο (των #3#, εννοώ συσκευασία): ΚΑΙ πολλά θα λέω;

Διαφωνείς, έτσι;

Για τιμή πώλησης 0,78€ (ό,ποιος μπορεί) ανά τεμάχιο (των #3#, εννοώ συσκευασία) είναι "τίμια" τιμή, ή όχι;

 

Ή το "απέκτησαν" ΟΛΟΣ ο Σκλαβενίτης στα 0,50€/τεμάχιο (για #10.000 τεμάχια στη διάρκεια ενός έτους);

ΑΣΕ μας ρεε φίλε: ΣΕ supermarket δουλεύεις;

 

Ό,ποιος μπορεί, ΑΣ χρησιμοποιεί το CashBack. ΜΗ νομίζει ότι είναι πιο "ξύπνιος" από αυτούς, όμως!

Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα συμβαίνει και αυτό αλλά αν θέλω να ανανεώσω το τρίμηνο με λιγότερο από 5€,η να συμπληρώσω υπόλοιπο για αγορά πακέτου,θα το σκεφτώ,μετρητά ή cashback η 0,30€ για π.χ την φθηνότερη τιμή,χμ....

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα συμβαίνει και αυτό αλλά αν θέλω να ανανεώσω το τρίμηνο με λιγότερο από 5€,η να συμπληρώσω υπόλοιπο για αγορά πακέτου,θα το σκεφτώ,μετρητά ή cashback...χμ

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Όντως με 1 ή 2 ή 3 ή 4€ ανανεώνει 3μηνο;

Επιβεβαιώνεις για τελευταία (Γενάρη 2018);

ΑΣΕ τι γινόταν στις αρχές.

Link to comment
Share on other sites

Όντως με 1 ή 2 ή 3 ή 4€ ανανεώνει 3μηνο;

Επιβεβαιώνεις για τελευταία (Γενάρη 2018);

ΑΣΕ τι γινόταν στις αρχές.

το έκοψαν?τελευταία τελευταία όχι

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το έκοψαν?τελευταία τελευταία όχι

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Για κάνε τώρα με 1 ή 2 κλπ € (ως 4) κ πες μας ΑΝ μπορείς.

Τέλειο, ΑΝ τυχόν.:p

Link to comment
Share on other sites

έκανα 16 του μηνός με 2€ και ανανεώθηκε,έχω αλλά είναι παραπάνω ... αργότερα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έκανα 16 του μηνός με 2€ και ανανεώθηκε,έχω αλλά είναι παραπάνω ... αργότερα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Με 2€ εξαργύρωση CashBack την 16 Γενάρη 2018 σου πήγε η λήξη 3μήνου στο CU σου 17 Απρίλη 2018;

ΑΝ ΝΑΙ : Πολύ καλό......:)

Link to comment
Share on other sites

γιατί 17?16 λήγει,όχι ότι έχει σημασία....ναι Απρίλιο πήγε,αν και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει γιατί έτσι κι αλλιώς έχω μόνο αυτό το νούμερο και υποχρεωτικά βάζω χρήματα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

γιατί 17?16 λήγει,όχι ότι έχει σημασία....ναι Απρίλιο πήγε,αν και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει γιατί έτσι κι αλλιώς έχω μόνο αυτό το νούμερο και υποχρεωτικά βάζω χρήματα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

ΝΑΙ Sorry : Έχεις δίκιο: Ενώ για τις άλλες 2 εταιρίες για κάρτα 16/1/2018 πάει 17/4 το 3μηνο, στην Voda πάει 16/4 ("Τρώει" 1 μέρα απ'το 3μηνο: ΠΑΝΤΑ αυτό έκανε): ΟΧΙ ότι έχει σημασία για το θέμα: Μπερδεύτηκα και σου είπα 17/4.

 

ΔΕΝ έχεις φοιτητικό CU, έτσι;

Απλό CU έχεις, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...