Jump to content

Letv LeRee Le 3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως θα πω, μιας και παρέλαβα, ότι αν κάποιος θέλει καλή κάμερα να δώσει κάτι παραπάνω και να πάει αλλού. Χάνει πολύ σε λεπτομέρεια, δεν ξέρω πόσο χειρότερα μπορεί να είναι κινητά αντίστοιχης τιμής.

 

Ίσως τελικά σε τέτοιες τιμές αξίζει να παίρνεις τη συσκευή με τις καλύτερες επιδόσεις/μπαταρία/υποστήριξη, μιας και από κάμερα είναι παρόμοια όλα, χάλια :p.

 

Συγκρινε το με ένα τηλέφωνο ισης αξίας από Ελλάδα για να δεις αν έχει διαφορά στην κάμερα. Τι περίμενες φωτογραφίες U11 ;Δίνεις 100euro και παίρνεις ένα τηλέφωνο που αξίζει πολύ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει να κάνει με το τι περίμενα εγώ αλλά με την πραγματικότητα. Αλλο καλύτερη,άλλο καλη. Επίσης λόγω snap 652 χάνει αρκετά σε μπαταρία παρά τα 4000mah.Αυτά με τον 625 έχουν 2-3 ώρες έξτρα οθόνη .

 

Νομίζω αν κάποιος βρει το m6 note σε καλή τιμή αξίζει περισσότερο.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή η κάμερα για τα λεφτά του. Δε βρίσκεις καλύτερη. Γενικά μετρια όμως. Έχει και το night mode με τις 2 κάμερες που κάνει δουλειά. Αρκετά καλό και το bokeh όταν έχει φως. Τι παραπάνω να βρεις σ αυτή τη τιμή

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω, δεν αντιστοιχησα ποιότητα με χρήματα. Είπα ότι αν κάποιος θέλει καλή κάμερα πρεπει να πάει παραπάνω, εστω στο meizu, για να ξέρει οποίος ψάχνεται. Για τα χρήματα βεβαια είναι ικανοποιητικη.
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Επίσης λόγω snap 652 χάνει αρκετά σε μπαταρία παρά τα 4000mah.Αυτά με τον 625 έχουν 2-3 ώρες έξτρα οθόνη .

Πόσες ώρες οθόνη σου βγάζει με τον 652 και πόσες υπολογίζεις με τον 625?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Εχεις δοκιμάσει κάποιος κάτοχος την λειτουργία του ραδιοφώνου καθώς και την ποιότητα τoυ ;;

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χτες παρέλαβα το m6 note για ένα φίλο μπορώ να τα συγκρίνω σε οθόνη σίγουρα χάνει το meizu στις φωτογραφίες εκει οι απόψεις διαφέρουν στην πράξη θα δείξει η μπαταρία. Πάντως όσο το είχα στα χέρια μου το leree γιατί τώρα το έδωσα οι 6 ώρες sot δεν ήταν σπάνιο. Βέβαια οι δυο συσκευες έχουν 40€ διαφορά Αυτός ο φίλος που θα πάρει το meizu η γυναίκα του έχει τοleree οπότε σε λίγο καιρό θα ξέρουμε.:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς αναλόγως τη χρήση. Το κακό είναι ότι σήμερα πχ που έβγαζα φωτογραφίες,ζεστάθηκε αρκετά η συσκευή, σε σημείο που το άφησα να κρυωσει. Ο 652 ειναι θερμός επεξεργαστής

 

Πάντως σε διπλανά θέματα βλέπω συσκευές με 625 να βγάζουν 8-9 ώρες οθόνη.

 

Επίσης, έχεi καλύτερο αισθητήρα το Meizu με μεγαλύτερο διάφραγμα και λογικά καλύτερο optimization.

Έχει καταφέρει κανείς να το ροουτάρει?

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς αναλόγως τη χρήση. Το κακό είναι ότι σήμερα πχ που έβγαζα φωτογραφίες,ζεστάθηκε αρκετά η συσκευή, σε σημείο που το άφησα να κρυωσει. Ο 652 ειναι θερμός επεξεργαστής

 

Πάντως σε διπλανά θέματα βλέπω συσκευές με 625 να βγάζουν 8-9 ώρες οθόνη.

 

Επίσης, έχεi καλύτερο αισθητήρα το Meizu με μεγαλύτερο διάφραγμα και λογικά καλύτερο optimization.

Έχει καταφέρει κανείς να το ροουτάρει?

 

Από ρουταρισμα δεν πρόλαβα να ασχοληθώ αλλά προφανώς η διαδικασία είναι ίδια με του cool1. Ίσως με καλύτερη ρομ να έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που εκκινώ το κινητό κάνει κοντά στα 9-10 λεπτά. Μου γράφει ότι κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών.

Πώς λύνεται αυτό; Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πιο απο τα 2 ρε παιδια,το Letv LeRee Le 3 η το LeEco Cool1 dual με τα 4GB RAM?

2 ευρω ειναι η διαφορα στην τιμη τους ολο κι'ολο,υπαρχει λογος στο να μην προυιμησει κανεις το Cool1 dual με τα 4GB RAM αντι των 3GB RAM του LeRee,δηλ. υπαρχουν και αλλες διαφορες μεταξυ τους?

Link to comment
Share on other sites

Πιο απο τα 2 ρε παιδια,το Letv LeRee Le 3 η το LeEco Cool1 dual με τα 4GB RAM?

2 ευρω ειναι η διαφορα στην τιμη τους ολο κι'ολο,υπαρχει λογος στο να μην προυιμησει κανεις το Cool1 dual με τα 4GB RAM αντι των 3GB RAM του LeRee,δηλ. υπαρχουν και αλλες διαφορες μεταξυ τους?

 

Το 3 έχει και τη μπάντα 20/800mhz...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Fm Ραδιο?

Aπο rom ολα εχουν την ιδια?

 

Ίδια rom αλλά το cool1 έχει κάποια υποστήριξη σε custom rom, αυτό δεν έχει.ράδιο εουν και τα 2, ίδιες συσκευές είναι εκτός της 800ρας.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Ίδια rom αλλά το cool1 έχει κάποια υποστήριξη σε custom rom, αυτό δεν έχει.ράδιο εουν και τα 2, ίδιες συσκευές είναι εκτός της 800ρας.

 

Δυσκολη αποφαση, cool1 με +1gb ram και υποστηριξη custom roms η LeRee και 800ρα?

Μιας και μενω Θεσ/νικη και δεν δουλευω σχεδον καθολου δεδομενα μου φαινεται καλυτερα το +1gb ram !

Link to comment
Share on other sites

Η 800άρα είναι για 4G, αν υποθέσουμε οτι παίρνει κάποιος το Cool1 υπάρχει περίπτωση να μην έχει ούτε 3G?

Να υπάρχει δηλαδή κεραία που να εκπέμπει μόνο 4G και να μην μπορεί μπορεί το Cool1 να δουλέψει data ενώ το το Leere να μπορεί?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει. Όσοι πήραμε το LeRee είχαμε το δίλημμα, αλλά πήγαμε εκ του ασφαλούς. Προσωπικά δε το μετάνιωσα, μου περισσεύει η ram, αλλα είναι και τί χρήση κάνεις.

 

Εγώ χρησιμοποιώ social εφαρμογές και κάποιες εξειδικευμένες μεν, ελαφριές δε. Δε με ενοχλεί να κλείσω μία εφαρμογή λοιπόν για να ανοίξω άλλη, όσο το να χρειαστώ δεδομένα και να μην τα έχω. Η διακιολογία έλα μωρέ παντού έχει wifi δε μου κάνει, γιατί δεν έχει παντού wifi :)

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Nα μην έχεις καθόλου data είναι δύσκολο πλέον, ή θα πέσεις σε H/H+ (που είναι οκ ακόμα και για δουλειά - εκτός αν είσαι κολλημένος με YouTube) ή σε E (που δεν είναι οκ γιατί είναι αργό).

To 3/32 είναι πλέον basic configuration, όχι πως θα έχεις πρόβλημα, τα ζόρια έρχονται με πολλές εφαρμογές ανοιχτές.

 

Αν B20 + 4Gb είναι το ζητούμενο, θα πάτε σε x722 Elite με λίγα παραπάνω ευρώ.

To ιδανικό είναι B20/4 Ram/64 Storage/4000 μπαταρία

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτησω για το LeTv LeRee.

Εαν το αγοράσω απο banggood όταν το παραλαβω θα είναι έτοιμο για λειτουργία η πρεπει να περάσω εγώ κάποιο rom.Οταν αγοράσα στο παρελθόν απο minidealnet ηταν έτοιμο προς χρηση.

Και αν γνωρίζετε τo sar value του κινητού αυτου γιατί ψαχνω και δεν μπορώ να το βρω.Γράφει οτι ο κάτοχος οποιουδήποτε κινητού android αν πληκτρολογήσει *#07# αναγράφεται στην οθόνη του τηλ το Sar Value.Μήπως μπορείτε να με βοηθησετε.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτησω για το LeTv LeRee.

Εαν το αγοράσω απο banggood όταν το παραλαβω θα είναι έτοιμο για λειτουργία η πρεπει να περάσω εγώ κάποιο rom.Οταν αγοράσα στο παρελθόν απο minidealnet ηταν έτοιμο προς χρηση.

Και αν γνωρίζετε τo sar value του κινητού αυτου γιατί ψαχνω και δεν μπορώ να το βρω.Γράφει οτι ο κάτοχος οποιουδήποτε κινητού android αν πληκτρολογήσει *#07# αναγράφεται στην οθόνη του τηλ το Sar Value.Μήπως μπορείτε να με βοηθησετε.

Ευχαριστώ

Όσο το κράτησα στα χέρια μου (2μηνες) ήταν σουπερ σε ολα

Με δεδομένο πως θα είναι ξερό μέχρι να πεθάνει ...όπως το αγόρασα

 

Φωτό , ράδιο , δεδομένα , WiFi μπαταρία

 

Τωρα το έχει η κόρη μου

Παιχνίδια ινστΑ vibes

 

Μια χαρα για κάτω των 100 ευρώ

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ίσως τελικά σε τέτοιες τιμές αξίζει να παίρνεις τη συσκευή με τις καλύτερες επιδόσεις/μπαταρία/υποστήριξη, μιας και από κάμερα είναι παρόμοια όλα, χάλια

 

 

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις πριν δυο μέρες παρέλαβα και εγώ το εν λόγο κινητό από banggood. Θα ήθελα την βοήθεια σας σαν πιο γνώστες που είσαστε επί του θέματος γιατί εγώ είμαι εντελώς άσχετος.

 

1 Πως μπορώ να πάρω ένα πλήρες buck up όλο το σύστημα του κινητού δλδ recovery, rom, ΙΜΕΙ, bootloader σε περίπτωση που κάνω καμιά βλακεία να μπορώ να το ξανά γυρίσω σε μαμά κατάσταση;

2 Υπάρχει κάπου οδηγός πως κάνουμε root όσο πιο αναλυτικά γίνετε για μας τους πρωτάρηδες σε αυτό το σπορ;

3 Αν κάνω root, υπάρχει τρόπος να γίνει Unroot και να φαίνεται η συσκευή με τα IMEI του κανονικά σαν να μην πειραχτεικε ποτέ ώστε να μην χάνετε η εγγύηση αλλά και για να ξανά έρθει στην μαμά κατάσταση;

 

Αν κάτι λέω λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...