Jump to content

Letv LeRee Le 3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούργια ???????? Συσκευή από την Letv.

Mάλλον είναι ένα Cool1 για την εκτός Κίνας αγορά, εξού και η μπάντα 20 + η πολύγλωσση rom.

Tα τεχνικά στοιχεία φαίνονται αρκετά ενδιαφέροντα για την τιμή ( snapdragon 652 - 2πλή κάμερα - FHD οθόνη - 4000 μπαταρία - 20 μπάντα ).

Mονες ενστάσεις αν θα υπάρξει αναβάθμιση σε 7 και τα 3 gb μνήμη.

thumb_72646_phone_front_big.jpeg

 

Basic Information

Model Letv LeRee Le 3(3GB+32GB)

Band 2G GSM 900/1800/1900MHz

3G WCDMA 900/1700/1900/2100MHz

4G FDD-LTE 1800/2100/2300/2600/800MHz

Sim Card Dual SIM Card, Dual Standby

Sim Slot Type Dual Nano Sim Card

Notice: 1 Do not use NANO SIM card adapter, or some kinds of nonstandard cards.

2 Do not insert/pull the card while the mobile phone is power on.

System

OS Android 6.0.1

CPU Qualcomm Snapdragon 652 MSM8976

64bit Octa core 4*A72 1.8Ghz + 4*A53 1.4Ghz

GPU Adreno 510

ROM 32GB

RAM 3GB

Screen

Display Size 5.5-Inch

Resolution 1920*1080 pixels

Type LCD IPS GFF Capacitive Touch Screen, 72% NTSC color gamut

Brightness 450-nit

PPI 403

Contrast ratio 1000:1

General

Camera/Picture Resolution Front Camera: 8.0MP

ƒ/2.2 aperture

Back camera: 13.0MP Dual Camera Sony IMX258

Autofocus

6-element lens

Digital zoom

Continuous shooting

Exposure compensation

Face detection

Geotagging

HDR

ISO settings

Touch focus

Two-tone flash

White balance settings

4K/1080P video recording, 30fps

720p Slow Motion video recording, 120fps

Language This phone supports multi-language.

(More details please refer to the screenshots)

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

GPS Yes, GPS/AGPS, GLONASS, Beidou navigation

WIFI Yes, 802.11 a/b/g/n/ac, With Wi-Fi Display, Wi-Fi direct

Bluetooth Bluetooth 4.2

 

Sensor

Fingerprint Yes,in the back

Gravity Sensor Yes

Light Sensor Yes

Distance Sensor Yes

Gyro sensor Yes

Electronic compass Yes

Hall Sensor Yes

Accelerometer Yes

 

Dimensions 74.8 mm x 152.0 mm x 8.2 mm

Net Weight

(Including battery) 173g

Battery 4000mAh (Built-in)

Charging port Type-C

Other Feature WiFi, 3G, 4G, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers, calendar, calculator, clock, camera, etc

 

Σε προπώληση στο banggod στα 104 € !!!!!

https://www.banggood.com/Letv-LeRee-Le-3-Global-Version-5_5-Inch-Dual-13MP-Camera-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-652-Smartphone-p-1245810.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&ID=41195&cur_warehouse=HK

 

Χρήσιμες οδηγίες - extras:

 

 

[*] Unbrick files and root by brousko

Edited by CrisBal
Ενημέρωση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καινούργια ???????? Συσκευή από την Letv.

Mάλλον είναι ένα Cool1 για την εκτός Κίνας αγορά, εξού και η μπάντα 20 + η πολύγλωσση rom.

Tα τεχνικά στοιχεία φαίνονται αρκετά ενδιαφέροντα για την τιμή ( snapdragon 652 - 2πλή κάμερα - FHD οθόνη - 4000 μπαταρία - 20 μπάντα ).

Mονες ενστάσεις αν θα υπάρξει αναβάθμιση σε 7 και τα 3 gb μνήμη.

thumb_72646_phone_front_big.jpeg

 

Basic Information

Model Letv LeRee Le 3(3GB+32GB)

Band 2G GSM 900/1800/1900MHz

3G WCDMA 900/1700/1900/2100MHz

4G FDD-LTE 1800/2100/2300/2600/800MHz

Sim Card Dual SIM Card, Dual Standby

Sim Slot Type Dual Nano Sim Card

Notice: 1 Do not use NANO SIM card adapter, or some kinds of nonstandard cards.

2 Do not insert/pull the card while the mobile phone is power on.

System

OS Android 6.0.1

CPU Qualcomm Snapdragon 652 MSM8976

64bit Octa core 4*A72 1.8Ghz + 4*A53 1.4Ghz

GPU Adreno 510

ROM 32GB

RAM 3GB

Screen

Display Size 5.5-Inch

Resolution 1920*1080 pixels

Type LCD IPS GFF Capacitive Touch Screen, 72% NTSC color gamut

Brightness 450-nit

PPI 403

Contrast ratio 1000:1

General

Camera/Picture Resolution Front Camera: 8.0MP

ƒ/2.2 aperture

Back camera: 13.0MP Dual Camera Sony IMX258

Autofocus

6-element lens

Digital zoom

Continuous shooting

Exposure compensation

Face detection

Geotagging

HDR

ISO settings

Touch focus

Two-tone flash

White balance settings

4K/1080P video recording, 30fps

720p Slow Motion video recording, 120fps

Language This phone supports multi-language.

(More details please refer to the screenshots)

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

GPS Yes, GPS/AGPS, GLONASS, Beidou navigation

WIFI Yes, 802.11 a/b/g/n/ac, With Wi-Fi Display, Wi-Fi direct

Bluetooth Bluetooth 4.2

 

Sensor

Fingerprint Yes,in the back

Gravity Sensor Yes

Light Sensor Yes

Distance Sensor Yes

Gyro sensor Yes

Electronic compass Yes

Hall Sensor Yes

Accelerometer Yes

 

Dimensions 74.8 mm x 152.0 mm x 8.2 mm

Net Weight

(Including battery) 173g

Battery 4000mAh (Built-in)

Charging port Type-C

Other Feature WiFi, 3G, 4G, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers, calendar, calculator, clock, camera, etc

 

Σε προπώληση στο banggod στα 104 € !!!!!

https://www.banggood.com/Letv-LeRee-Le-3-Global-Version-5_5-Inch-Dual-13MP-Camera-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-652-Smartphone-p-1245810.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&ID=41195&cur_warehouse=HK

Η τιμή που έχει το κατάστημα είναι 154 δολλάρια, μάλλον είδαν ότι έχει "ρεύμα" και την ανέβασαν

 

Στάλθηκε από το T6pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που έχει το κατάστημα είναι 154 δολλάρια, μάλλον είδαν ότι έχει "ρεύμα" και την ανέβασαν

 

Στάλθηκε από το T6pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στο κιμομπιλ εχει κουπονι,μπες και δες,την κατεβαζει στην τιμη που λεει το 1ο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

στο κιμομπιλ εχει κουπονι,μπες και δες,την κατεβαζει στην τιμη που λεει το 1ο ποστ.

 

σωστά.....με το κουπόνι 18BGLE3X κατεβαίνει στα 125 δολάρια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ok! Ευχαριστώ για την πληροφορία

 

Στάλθηκε από το T6pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κάποιος που το έχει πάρει?Σκέφτομαι να το πάρω για την μητέρα μου αλλά θέλω να ξέρω αν έχει ελληνικό μενού
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που το έχει πάρει?Σκέφτομαι να το πάρω για την μητέρα μου αλλά θέλω να ξέρω αν έχει ελληνικό μενού

 

Σύμφωνα με το Link που πόσταρα από το bangood έχει Ελληνικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανενας σαν πιο κινητο ακριβως ειναι για να βρω θηκη κ τζαμακι π θελω γτ θελω να το αγορασω αλλα δν βρισκω τιποτε.Ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανενας σαν πιο κινητο ακριβως ειναι για να βρω θηκη κ τζαμακι π θελω γτ θελω να το αγορασω αλλα δν βρισκω τιποτε.Ευχαριστω προκαταβολικα

 

99,9% του Cool 1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εχει παραγγείλει/παραλάβει κανεις;

το εκανα παραγελια σημερα

Παρέλαβα εγώ χθες...κουκλί είναι το τηλέφωνο. Τριγωνική με banggood μέσω Ολλανδίας

 

Sent from my C1-U02 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εγώ χθες...κουκλί είναι το τηλέφωνο. Τριγωνική με banggood μέσω Ολλανδίας

 

Sent from my C1-U02 using Tapatalk

 

Καλορίζικο!

Δώσε στοιχεία όταν μπορέσεις, ιδίως για την κάμερα του

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Δώσε στοιχεία όταν μπορέσεις, ιδίως για την κάμερα του

Ευχαριστώ πολύ. Στο antutu βγάζει 93925 για όσους εμπιστεύονται αυτά τα σκορ.Το σήμα από μια frog και μια Vodafone κάρτα,εξαιρετικό.Γενικα γρήγορο το τηλέφωνο αλλά δεν παίζω παιχνίδια που ίσως θα ήταν πιο αντιπροσωπευτικά. Ο ήχος επίσης καλός και σε ποιότητα αλλά και ένταση. Φωτογραφίες έβγαλα μερικές και γενικά μου φάνηκαν πολύ καλές. Επειδή όμως δεν είμαι ειδικός,πείτε μου αν είναι τι να τραβήξω και να σας τις ανεβάσω για να κρίνετε μόνοι σας. Για μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα γιατί χθες το άνοιξα, το φόρτιση το βράδυ και το πρωί 7:30 ήταν στο 85% και τώρα είναι στο 72... Γενικά η χρήση μου είναι ιντερνετ κυρίως και με δεδομένα ανοιχτά, συνήθως όμως είμαι σε WiFi. Ο launcher του μου τα έσπασε λίγο, αλλά έβαλα Google now κι είμαι μια χαρά

 

Sent from my C1-U02 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα...Η ρομ είναι οκ; τα Ελληνικά σε καλά επίπεδα ή μεταφρασμένα όπως να'ναι?

Στις φωτο τώρα, τράβηξε αν μπορείς μέρα και νύχτα και μια εντελώς σκοτεινή με φλας. Επίσης μια boken (με θολούρα πίσω)

Ανέβασε τα κάπου που μπορούμε να τα δούμε σε πλήρη ανάλυση πχ flick .

Βίντεο και gps ok?

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα...Η ρομ είναι οκ; τα Ελληνικά σε καλά επίπεδα ή μεταφρασμένα όπως να'ναι?

Στις φωτο τώρα, τράβηξε αν μπορείς μέρα και νύχτα και μια εντελώς σκοτεινή με φλας. Επίσης μια boken (με θολούρα πίσω)

Ανέβασε τα κάπου που μπορούμε να τα δούμε σε πλήρη ανάλυση πχ flick .

Βίντεο και gps ok?

Sent from my 1+3T

 

Χμμμ...ναι, με τα ελληνικά ούτε που μου είχε περάσει από το μυαλό επειδή πάντα αφήνω τη γλώσσα στα αγγλικά. Λοιπόν, έκανα

την αλλαγή, δεν είναι τα πάντα μεταφρασμένα στα Αγγλικά αλλά τουλάχιστον από αυτά που είδα δεν είδα και κανένα τερατούργημα. Πάντως πλήρως εξελληνισμένη δεν τη λες με τιποτα αυτή τη ρομ. Για το gps δεν εχω κάποια ειδική εφαρμογή, βγήκα στο δρόμο με κλειστό wifi/data και ανοιξα google maps αφού πρώτα είχα ενεργοποιήσει το gps. Μου έδωσε ακριβές στίγμα σχεδόν αμέσως, καμία σχέση με gps αλλων συσκευών που είχα δοκιμάσει στο παρελθόν. Τώρα για φωτογραφίες η μέρα εδώ είναι πολύ συννεφιασμένη... έβγαλα μια εξωτερική, τράβηξα και ένα σύντομο βιντεάκι στο ίδιο σημείο, τράβηξα και δύο boken στο γραφείο, με διαφορετικές τιμές της παραμέτρου F. Σας τις ανέβασα wetransfer και χρωστάω νυχτερινές λήψεις και λήψη με καλύτερο φως ημέρας. Και ότι άλλο μου πείτε φυσικά.

https://we.tl/tgGY9hV2io

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...ναι, με τα ελληνικά ούτε που μου είχε περάσει από το μυαλό επειδή πάντα αφήνω τη γλώσσα στα αγγλικά. Λοιπόν, έκανα

την αλλαγή, δεν είναι τα πάντα μεταφρασμένα στα Αγγλικά αλλά τουλάχιστον από αυτά που είδα δεν είδα και κανένα τερατούργημα. Πάντως πλήρως εξελληνισμένη δεν τη λες με τιποτα αυτή τη ρομ. Για το gps δεν εχω κάποια ειδική εφαρμογή, βγήκα στο δρόμο με κλειστό wifi/data και ανοιξα google maps αφού πρώτα είχα ενεργοποιήσει το gps. Μου έδωσε ακριβές στίγμα σχεδόν αμέσως, καμία σχέση με gps αλλων συσκευών που είχα δοκιμάσει στο παρελθόν. Τώρα για φωτογραφίες η μέρα εδώ είναι πολύ συννεφιασμένη... έβγαλα μια εξωτερική, τράβηξα και ένα σύντομο βιντεάκι στο ίδιο σημείο, τράβηξα και δύο boken στο γραφείο, με διαφορετικές τιμές της παραμέτρου F. Σας τις ανέβασα wetransfer και χρωστάω νυχτερινές λήψεις και λήψη με καλύτερο φως ημέρας. Και ότι άλλο μου πείτε φυσικά.

https://we.tl/tgGY9hV2io

 

Πολύ καλά τα αποτελέσματα!

Αναμένω και τις νυχτερινές και αν είναι τα πράγματα έτσι όπως το φαντάζομαι το κτύπησα για τον ανηψιό.

Thanks για τις πληροφορίες:)

 

Θήκη και tempered από cool 1 ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα αποτελέσματα!

Αναμένω και τις νυχτερινές και αν είναι τα πράγματα έτσι όπως το φαντάζομαι το κτύπησα για τον ανηψιό.

Thanks για τις πληροφορίες:)

Θήκη και tempered από cool 1 ?

 

Έκανα χαζομάρα και δεν το πήρα με θήκη και tempered...σήμερα που το έψαχνα πουθενα δεν βρισκεις θήκη με το όνομα της συσκευής. Βλέποντας όμως φωτογραφίες, η συσκευη ειναι ιδια με το Coolpad cool 1 οπότε παρήγγειλα σήμερα μια θηκούλα με μόλις δυομιση ευρώ από Κίνα, με διπλό παραθυράκι μπροστά για να μπορείς να απαντήσεις την κλήση χωρίς να ανοίξεις το πορτάκι.

Με την ευκαιρία το κινητό "αυτοπροσδιορίζεται" ως Coolpad C1-U02 ενώ στις φωτογραφίες στο exif το αναφέρει ως Coolpad C106. Τόσα διαφορετικά ονόματα, ούτε η ασφάλεια να το έψαχνε!

Παρεπιπτόντως, με priority air mail του Banggod μου ήρθε σε 12 μέρες, με PostNL και φυσικά ούτε τελωνείο ούτε τίποτα. Επάνω στη συσκευασία είχε και διευθυνση επιστροφής σε τ.θ. στην Ολλανδία οπότε δε φαινόταν με τίποτα ότι ήρθε απο HK. Μου κόστισε 130$+5.5$ το priority air mail. Τα λέω αυτά γιατί τον τελευταίο καιρό μας έχουν αλλάξει τα φώτα και σε καθυστερήσεις από Κίνα αλλά και σε τελωνεία φυσικά...εδώ δυο ομπρέλες παρήγγειλα και είχαν το πράσινο αυτοκολητάκι (τελωνειακά ελεύθερα) και έκαναν και δυο μήνες να ρθουν, ενω το τηλέφωνο... τέλος πάντων όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

εχει ραδιο όπως λεει το banggood?

ερχεται με ταχυφορτιστη η συσκευη;

εχει και 3,5 jack?

κανα screenshot απο τις ρυθμισεις;

 

καλησπερα σημερα το παρηγγειλα απο banggood φαινεται ειναι τιμιο τηλεφωνο και οσα ειπε ο φιλος που το παρελαβε καλυψανε

εγω θα ηθελα να ρωτησω και για την ρομ αν ειναι factory ofiicial, πηρες καμια αναβαθμιση ?

διαρκεια μπαταριας επισης ποση ωρα διαρκει μια πληρη φορτιση ?

Edited by goku86
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα το παρηγγειλα απο banggood φαινεται ειναι τιμιο τηλεφωνο και οσα ειπε ο φιλος που το παρελαβε καλυψανε

εγω θα ηθελα να ρωτησω και για την ρομ αν ειναι factory ofiicial, πηρες καμια αναβαθμιση ?

διαρκεια μπαταριας επισης ποση ωρα διαρκει μια πληρη φορτιση ?

Λοιπόν η ρομ δεν πήρε αναβάθμιση,το Android είναι 6.0.1. ραδιόφωνο έχει όπως και jack 3.5. η μπαταρία μου έβγαλε μια μέρα με κατανάλωση 80%, καλό νούμερο το βρίσκω για τη χρήση που του κάνω. Τώρα το έχω σε φόρτιση, έχει ανέβει 30% σε 45 λεπτά περίπου οπότε γύρω στις 2.5 ώρες πρέπει να θέλει για να φορτίσει πλήρως. Αύριο το πρωί μάλλον θα ανεβάσω μερικές ακόμα φωτογραφίες και screenshot από τις ρυθμίσεις,αν μου πείτε ποιες ακριβώς θέλετε

 

Sent from my Lenovo TB2-X30L using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

update...

Στο https://we.tl/VxP9oj6Y2G θα βρείτε μερικές ακόμα φωτογραφίες και με νυχτερινές λήψεις, κάποιες φωτό είναι τραβηγμένες με διαφορετικούς τρόπους, μόνο μία είναι με φλας (γενικά δεν το έχω με τη λήψη νυχτερινών), όλες οι άλλες είναι χωρίς, μία-δύο είναι με μια ειδική ρυθμιση στην καμερα που λέει "νύχτα" αλλά μόνο σε εσωτερικό χώρο είδα διαφορά,στις εξωτερικές δεν είδα κάτι. Υπάρχουν και 4 screenshot από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και τα χαρακτηριστικά.

Η μπαταρία σήμερα πάει αρκετά καλύτερα (αν και η χρήση μου είναι σαφώς λιγότερη από χθες)...με φόρτιση 100% χθες κατά τις 2 το βράδυ, τώρα, 11 ωρες αργότερα είμαι στο 85%. Αλλά όπως είπα με σημαντικά λιγότερη χρήση.

ότι άλλο θέλετε πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία λογικά με λίγες φορτίσεις - αποφορτίσεις θα πάει καλύτερα, το λογικό είναι να φτάσει γύρω στις +5 ώρες sot.

Δεν υποστηρίζει QC φόρτιση το τηλ , σωστά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ο 652 υποστηρίζει QC 3.0 αλλά ο φορτιστής που έχει στο κουτί είναι ένας ξερός 5V/2A οπότε από αυτό συμπεραίνω πως όχι, η συσκευή δεν το υποστηρίζει. Πάντως οι 2.5 ωρες χρόνος φόρτισης για 4000mAh μπαταρία εμένα μου φαίνονται ικανοποιητικές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...