Jump to content

Προσφορά Κωτσοβολου


Recommended Posts

Καλησπέρα χρόνια πολλά κια καλή χρονιά.

Κατά την διάρκεια των χριστουγεννιατικων ημερών ο κωτσοβολος έπαιξε μια καλή προσφορά για λαπτοπ από 700 ευρώ στα 500.

Επειδή ελέω κορης χρειάστηκα άμεσα δεύτερο σκέφτηκα να εποφεληθω της προσφοράς τους και μαζί με έναν φίλο μου κάναμε ιντερνετικη παραγγελία δύο τεμάχια.

Η αγορά έγινε με πρόγραμμα χρηματοδότησης το οποίο εγκρίθηκε σχεδόν άμεσα, και μπήκαμε στην διαδικασία να αναμενουμε παραλαβή.

Λόγο εορτών άργησαν λίγο αλλά στείλανε μόνο το ένα στον κολλητό μου.... Το άλλο σε εμένα από τις 18-12 ακόμα δεν έφυγε..

Σήμερα όπως υποψιαζομουν και φοβόμουν μετά από αρκετά τηλέφωνα κατέληξα στο κατάστημα από όπου θα έπρεπε να μου το στείλουν, μόνο που δεν έχουν άλλο διαθέσιμο πάρα μονάχα ένα εκθεσιακό.

 

Σε όλο αυτό το διάστημα έχω στείλει κια δύο μέιλ εξηγώντας τους πως δεν θα δεχτώ εκθεσιακό κομμάτι και πως δεν πρόκειται να πληρώσω αν δεν παραλάβω.

Η ημερομηνία για να πληρώσω την πρώτη δόση πλησιάζει απειλητικά και από ότι μου είπανε θα μου στείλουν μόλις παραλάβουν νέα κομμάτια, πράγμα που μου φαντάζει αρκετά δύσκολο, αλλιώς γιατί να το βγάλουν σε προσφορά για να ξςστοκαρουν....και τώρα θα ξαναπαραλαβουν νέα κομμάτια;;

Δεν βγάζει νόημα..

 

Πως λέτε να κινηθώ βρε παιδιά; τι να κάνω;

Μπορεί η χρηματοδότηση να ακυρωθεί;

Μπορώ να τους προτεινω κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι σε ίδια, σε παρόμοια όμως περίπτωση με το media markt, μου επέστρεψαν τα χρήματα.
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω και εγώ, ότι κανονικά θα πρέπει να μπορείς να κάνεις ακύρωση, χωρίς φυσικά να πληρώσεις οτιδήποτε... Το λογικό αυτό είναι...

By the way επειδή αναφέρθηκε και σε άλλο σημείο εδώ στο forum, θέλει αρκετή προσοχή με τις προσφορές του Κωτσόβολου... Έχω ξανακούσει για εκθεσιακά κομμάτια και ανοιγμένες συσκευασίες, χωρίς προφανώς ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

Με διαβεβαιωσαν ότι θα μπορέσω να το ακυρώσω χωρίς πρόβλημα.

Επίσης γράψανε λάθος το επίθετο μου πάνω την σύμβαση οπότε μου ζήτησαν να την ακυρώσω και να υπογράψω νέα.. Φυσικά θα ακυρωθεί αλλά δεν θα υπογραφεί νέα.

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...