Jump to content

Τα Πάντα για την τεχνολογία,και τους παρόχους Voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα την κάρτα sim της intertelecom

Εμένα με βολεύει πολυ

Sent from my Power 3 using Tapatalk


Και να προσθέσω ότι κάνει roaming και στα τρία δίκτυα δηλαδή πιάνει σχεδόν παντού δεν έχει τα προβλήματα των voip και σου δίνουν νούμερο σταθερού

Βέβαια η κλήση χρέωνεται 0.10€ και δεν γνωρίζω τι παίζει με τις νέες κάρτες

Ειμαι παλιός συνδρομητής

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Η κάρτα σιμ χρεώνει 0.1 το λεπτό τις εξερχόμενες προς Ελλάδα και χρεώνονται και οι εισερχόμενες. Μηπως εννοείς την voip τηλεφωνία της ιντερτελεκομ με 0.02 λεπτά το λεπτό προς σταθερά?
Όχι αυτήν εννοώ



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι συμφέρει για χρήση εντος Ελλάδας σε σχέση με την voip τηλεφωνία (τουλάχιστον της ίδιας εταιρίας, υπάρχουν και ελαφρώς φτηνότερες ελληνικές). Στην οποία εκτός από την χαμηλότερη χρέωση θα έχει δυνατότητα να ορίσει (μέσω ταυτοποίησης) τον αριθμό που θα φαίνεται στις εξερχόμενες. Θα πρέπει βέβαια να χρησιμοποιήσει κάποια εφαρμογή στην οποία θα περάσει τις ρυθμίσεις π.χ. zoiper

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, kmpatra said:

Η κάρτα σιμ χρεώνει 0.1 το λεπτό τις εξερχόμενες προς Ελλάδα και χρεώνονται και οι εισερχόμενες. Μηπως εννοείς την voip τηλεφωνία της ιντερτελεκομ με 0.02 λεπτά το λεπτό προς σταθερά?

ναι, μαλλον το 2ο θα με βολευε στην περιπτωση μου

εντωμεταξυ το volte ειναι ανοικτο μεν και με κλειστα data, αλλα τι να το κανεις;

οταν κανει τα σπαστικα του το σημα (κατι σαν βαθουλωματα), προφανως δεν μπορει να βοηθησει το volte,

με αποτελεσμα ο αλλος που καλω να μην με ακουει καθολου 😞

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ όπως το βλεπει κάνεις

Είπα μια γνώμη διότι εμένα με εξυπηρετεί πολύ

Έχω voip πλην όμως είναι καζίνο μερικές φορές :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η εσχάτη λυση θα είναι να πας CU liquid (12€/2μηνο) ή frog (10€/3μηνο). Βλέπεις ποιά εταιρία σε βολευει στο σήμα και κάνεις φορητότητα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νέος και άσχετος με το χώρο του  VoIP και έχω μερικές απορίες.

1.

Ενδιαφέρομαι να μεταφέρω το σταθερό μου σε μια voip εταιρία μιας και πλέον δε το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου, αλλά δε θέλω να χάσω και το νούμερο.

Ποια εταιρεία να προτιμήσω;

Λογικά θα έχω κάποιες εισερχόμενες κλήσεις και ελάχιστες εξερχόμενες.

Έχω απεριόριστα δεδομένα στο κινητό μου, αλλά δεν έχω router με κάρτα SIM και δε ψήνομαι λόγω κόστους να αποκτήσω κιόλας. Οπότε, αν γίνεται, θα ήθελα το σταθερό να "χτυπάει" στο κινητό (λογικά θα έχει δικό του app, σωστά;)

 

2.

Επίσης για κλήσεις voip από το κινητό ποια εταιρεία VoIP να διαλέξω; (calling credit βλέπω παίζει πολύ στο παρόν νήμα)

Γύρω στις 2 ώρες χρειάζομαι το μήνα, το 90% από αυτό είναι προς κινητά.

Δε θέλω πάγιο, θα προτιμούσα να βάλω π.χ. 10€ και όταν χρειαστώ να ξαναβάλω. Ιδανικά θα ήθελα να μη λήγει το υπόλοιπο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, diplo said:

Νέος και άσχετος με το χώρο του  VoIP και έχω μερικές απορίες.

1.

Ενδιαφέρομαι να μεταφέρω το σταθερό μου σε μια voip εταιρία μιας και πλέον δε το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου, αλλά δε θέλω να χάσω και το νούμερο.

Ποια εταιρεία να προτιμήσω;

Λογικά θα έχω κάποιες εισερχόμενες κλήσεις και ελάχιστες εξερχόμενες.

Έχω απεριόριστα δεδομένα στο κινητό μου, αλλά δεν έχω router με κάρτα SIM και δε ψήνομαι λόγω κόστους να αποκτήσω κιόλας. Οπότε, αν γίνεται, θα ήθελα το σταθερό να "χτυπάει" στο κινητό (λογικά θα έχει δικό του app, σωστά;)

 

2.

Επίσης για κλήσεις voip από το κινητό ποια εταιρεία VoIP να διαλέξω; (calling credit βλέπω παίζει πολύ στο παρόν νήμα)

Γύρω στις 2 ώρες χρειάζομαι το μήνα, το 90% από αυτό είναι προς κινητά.

Δε θέλω πάγιο, θα προτιμούσα να βάλω π.χ. 10€ και όταν χρειαστώ να ξαναβάλω. Ιδανικά θα ήθελα να μη λήγει το υπόλοιπο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

1. Έτσι έχω κάνει εγώ σε σταθερό Vf που το μετέφερα σε voip πάροχο και το έχω εκεί για εισερχόμενες.
Βέβαια η ποιότητα των κλήσεων εξαρτάται απο την ποιότητα του ιντερνετ και μερικές φορές υπάρχουν διαλείψεις (χαμένα πακέτα).
Κατα μέσο όρο κάνεις την δουλειά σου και φυσικά παρκάρεις το νούμερο σου με πολύ χαμηλό κόστος.
Εισερχόμενες κλήσεις θα έχεις δωρεάν.
Στο κινητό μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή voip της αρεσκείας σου (zoiper, groundwire, acrobits softphone κτλ) δεν σε περιορίζει κάτι. Κι αυτό είναι το καλύτερο βέβαια.
Απο εταιρίες υπάρχουν modulus, intertelecom, omnivoice, yuboto κτλ με τις δυο πρώτες να έχουν καλές κριτικές χωρις αυτό να σημαίνει πως οι υπόλοιπες δεν αξίζουν.

2. Για voip εξερχόμενες υπάρχουν πολλές εταιρίες όπως discountcalling, callingcredit που ανήκουν στην ίδια θυγατρική betamax κ κάθε μια έχει διαφορετική τιμολόγηση για κάθε χώρα. Διαλέγεις αυτή που σε συμφέρει.

Γενικά το voip είναι μια ενδιαφέρουσα εναλλακτική, επειδή όμως επηρεάζεται απο το ιντερνετ και στην Ελλάδα το 4G/5G , adsl είναι ολίγον αναξιόπιστα θα υπάρχουν φορές που απλά δεν θα μπορείς να συνεννοηθείς, θα υπάρχει καθυστέρηση, θα ακους διπλα τον εαυτό σου ή ο άλλος θα ακούει και τον εαυτό του επιστροφή, ίσως να σου ανεβάσει την πίεση σε σημαντική κλήση.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

M'αυτό ως router (με οποιασδήποτε εταιρίας sim μέσα κι αν έχω βάλει): https://www.ebay.de/itm/293640683633 Πριν 2 χρόνια αγορά βέβαια,

Και αυτό ως ΑΤΑ (με κανονικό σταθερό συνδεδεμένο): https://www.skroutz.gr/s/24357951/Cisco-SPA112.html Πανδύσκολα κατάφερα να μοντάρω settings αλλά τα κατάφερα.

Έχω τέλεια ποιότητα κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/28539256/ZTE-MF286R-Ασύρματο-4G-Mobile-Router-Wi-Fi-5-με-4-Θύρες-Ethernet.html

Αυτο λογικά κάνει τα πάντα. Dual band αν και λέει 300 mbps οσον αφορά την ταχύτητα του ασύρματου. Μπορεί βέβαια να αναφέρεται στο 2.4 ghz.

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2023 at 12:37 ΜΜ, Mobileras said:

Η εσχάτη λυση θα είναι να πας CU liquid (12€/2μηνο) ή frog (10€/3μηνο). Βλέπεις ποιά εταιρία σε βολευει στο σήμα και κάνεις φορητότητα. 

Καλύτερα πας Q με 8 ευρώ/δίμηνο και με πακέτα Countdown και τελείωσες. Αλλά εδώ είμαστε στο νήμα VoIP. Προσωπικά τα εναλάσσω, εάν δεν βρω καλό πακέτο, ξοδεύω VoIP, αν βρω επιστρέφω σε τηλέφωνο για καλύτερη ποιότητα. Αλλά με ZoIPer και wifi είναι αρκετά εντάξει το VoIP γενικά.

On 30/4/2023 at 5:14 ΜΜ, diplo said:

2.

Επίσης για κλήσεις voip από το κινητό ποια εταιρεία VoIP να διαλέξω; (calling credit βλέπω παίζει πολύ στο παρόν νήμα)

Γύρω στις 2 ώρες χρειάζομαι το μήνα, το 90% από αυτό είναι προς κινητά.

Δε θέλω πάγιο, θα προτιμούσα να βάλω π.χ. 10€ και όταν χρειαστώ να ξαναβάλω. Ιδανικά θα ήθελα να μη λήγει το υπόλοιπο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Το Calling credit ακρίβυνε λίγο κι εγώ αυτό είχα, οπότε το φθηνότερο για την ώρα είναι το VoIPalot αν δεν κάνω λάθος. Αλλά αλλάζουν οι τιμές κάθε τόσο, οπότε κοιτάς για κάθε χώρα και αλλάζεις αν βρεις κάτι φθηνότερο εκείνη τη στιγμή

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πακέτα που έχω βρει τελευταία (freevoipdeal, voipdiscount) χρεώνουν έξτρα 2.5ευρώ για πσκέτο των 10ευρώ 😒.

Έχετε βρει κανένα τρόπο ή άλλο πακέτο για να μην χαλάμε εξτρα χρήματα για τέτοια fees;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, junglist said:

Όλα τα πακέτα που έχω βρει τελευταία (freevoipdeal, voipdiscount) χρεώνουν έξτρα 2.5ευρώ για πσκέτο των 10ευρώ 😒.

Έχετε βρει κανένα τρόπο ή άλλο πακέτο για να μην χαλάμε εξτρα χρήματα για τέτοια fees;

 

Υπάρχει τρόπος, απλά επειδή δεν το λες και απόλυτα νόμιμο με τους νόμους της Ελλάδος και ΕΕ όσον αφορά το ΦΠΑ, πρέπει να ψαχτείς λίγο μόνο σου.  Ψάξου και σ’ αυτό το νήμα και αλλού, γιατί δε θα σου δώσει κάποιος βήμα-βήμα οδηγίες τι να κάνεις, γιατί ο τελευταίος που ήξερα ότι δίνει εδώ με Π.Μ., στάλθηκε Σιβηρία 🙂 (μπορεί να διαγράφηκε και για άλλο λόγο, δεν είμαι σίγουρος).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, d_device said:

 

Υπάρχει τρόπος, απλά επειδή δεν το λες και απόλυτα νόμιμο με τους νόμους της Ελλάδος και ΕΕ όσον αφορά το ΦΠΑ, πρέπει να ψαχτείς λίγο μόνο σου.  Ψάξου και σ’ αυτό το νήμα και αλλού, γιατί δε θα σου δώσει κάποιος βήμα-βήμα οδηγίες τι να κάνεις, γιατί ο τελευταίος που ήξερα ότι δίνει εδώ με Π.Μ., στάλθηκε Σιβηρία 🙂 (μπορεί να διαγράφηκε και για άλλο λόγο, δεν είμαι σίγουρος).

Δεν μένω ςλκαδα, οπότε δεν με πιάνουν οι νόμοι από εκεί. Χαχα.

Αν ήξερα άλλο τρόπο, δε θα ρωτούσα εδώ.

Αν μπορείς να δώσεις κάποια πληροφορία, στείλε ΠΜ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, junglist said:

Δεν μένω ςλκαδα, οπότε δεν με πιάνουν οι νόμοι από εκεί. Χαχα.

Αν ήξερα άλλο τρόπο, δε θα ρωτούσα εδώ.

Αν μπορείς να δώσεις κάποια πληροφορία, στείλε ΠΜ.

 

Το θέμα είναι ότι αυτά που γράφουμε εδώ και το φόρουμ είναι στην Ελλάδα.

Απλά θα σου πω αφού μένεις στο εξωτερικό εκτός ΕΕ ότι την εγγραφή σε κάποια απ’ τις εταιρείες VoIP τη κάνεις από αυτή που είσαι και αυτή η χώρα δεν έχει ΦΠΑ.  Δε ξέρω τους νόμους σας εκεί, αλλά λογικά το 12,50 θα πάει στο 10,40.

Τα υπόλοιπα τα καταλαβαίνεις ενώ εγγράφεσαι γιατί σε καθοδηγεί η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το φορουμ!

Χρησιμοποιω το viber out με 7 ευρω απεριοριστα το μηνα προς ολους.

Υπαρχει κατι αλλο παρομοιο (να μην χρειαζεται ιντερνετ αυτον που καλω) και ποιο φθηνο?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το φορουμ!
Χρησιμοποιω το viber out με 7 ευρω απεριοριστα το μηνα προς ολους.
Υπαρχει κατι αλλο παρομοιο (να μην χρειαζεται ιντερνετ αυτον που καλω) και ποιο φθηνο?
Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.
 
Πόσα λεπτά το μήνα καταναλώνεις? Χωρίς ίντερνετ πάντως από σένα που καλεις δεν είναι voip. Επίσης το viber out και όλα τα voip δεν χρειάζεται ίντερνετ από αυτόν που καλείς

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:
53 minutes ago, gate6 said:
Χαιρετω το φορουμ!
Χρησιμοποιω το viber out με 7 ευρω απεριοριστα το μηνα προς ολους.
Υπαρχει κατι αλλο παρομοιο (να μην χρειαζεται ιντερνετ αυτον που καλω) και ποιο φθηνο?
Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.
 

Πόσα λεπτά το μήνα καταναλώνεις? Χωρίς ίντερνετ πάντως από σένα που καλεις δεν είναι voip

Ειναι με περιοδους......και επειδη δεν θελω να μετραω καθε φορα.....με ενδιαφερουν τα απεριοριστα λεπτα προς ολους.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μήπως Vodafone cu κινητό? Αν ναι ρίξε μια ματιά στο cu Liquid. Έχει χρεώσεις "τύπου voip" 0.0065€/1' και δεν χρειάζεται ίντερνετ για να καλεις ή να σε καλούν. Δεν δίνει απεριόριστα με 7€ όπως το viber out αλλά με 15€ συνδρομή. Εκ των οποίων παίρνεις τα απεριόριστα λεπτα και μετά τα χρήματα μπορείς να τα ξοδέψεις σε αγορές μέσω efood ή σε mb/sms
Αλλιώς για voip προσωπικά έχω λογαριασμό στην voipalot κάποια χρήματα που δεν λήγουν στο 2μηνο όπως στο υπόλοιπο των καρτοκινητων. Φθηνότερα πάντως μηνιαία σε voip από το viber σε απόλυτα νούμερα, δε ξέρω αν υπάρχει. Γιατί αν μιλάμε για σχετικά φθηνοτερα θα προτείνω και πάλι Liquid αφού τα χρήματα τα επανακαταναλωνεις μέσω των αγορών smartpocket

Link to comment
Share on other sites

Αν εσύ δεν θέλεις ίντερνετ για να κάνεις τις κλήσεις, υπάρχει π.χ. voipalot και άλλοι ανάλογοι providers που προσφέρουν και call back αλλά φυσικά το χρεώνουν παραπάνω, και για πάρα πολλά λεπτά που το χρειάζεσαι εσύ μάλλον είναι ασύμφορο. Φαντάζομαι θες χρόνο προς κινητά/σταθερά

Υ.Γ. το viber out 5.99 μου το βγάζει εμένα

7 minutes ago, bbbb said:

Έχεις μήπως Vodafone cu κινητό? Αν ναι ρίξε μια ματιά στο cu Liquid. Έχει χρεώσεις "τύπου voip" 0.0065€/1' και δεν χρειάζεται ίντερνετ για να καλεις ή να σε καλούν. Δεν δίνει απεριόριστα με 7€ όπως το viber out αλλά με 15€ συνδρομή. Εκ των οποίων παίρνεις τα απεριόριστα λεπτα και μετά τα χρήματα μπορείς να τα ξοδέψεις σε αγορές μέσω efood ή σε mb/sms
Αλλιώς για voip προσωπικά έχω λογαριασμό στην voipalot κάποια χρήματα που δεν λήγουν στο 2μηνο όπως στο υπόλοιπο των καρτοκινητων. Φθηνότερα πάντως μηνιαία σε voip από το viber σε απόλυτα νούμερα, δε ξέρω αν υπάρχει. Γιατί αν μιλάμε για σχετικά φθηνοτερα θα προτείνω και πάλι Liquid αφού τα χρήματα τα επανακαταναλωνεις μέσω των αγορών smartpocket

Ανεβαίνει όπως και να έχει το κόστος όμως και νομίζω ότι μάλλον χρειάζεται να φαίνεται στην αναγνώριση το κινητό που έχει γιατί αλλιώς θα αναγκαστεί να πάρει καινούργιο. Εκτός αν μεταφέρει το κανονικό του

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, kmpatra said:

Αν εσύ δεν θέλεις ίντερνετ για να κάνεις τις κλήσεις, υπάρχει π.χ. voipalot και άλλοι ανάλογοι providers που προσφέρουν και call back αλλά φυσικά το χρεώνουν παραπάνω, και για πάρα πολλά λεπτά που το χρειάζεσαι εσύ μάλλον είναι ασύμφορο. Φαντάζομαι θες χρόνο προς κινητά/σταθερά

Υ.Γ. το viber out 5.99 μου το βγάζει εμένα

Ανεβαίνει όπως και να έχει το κόστος όμως και νομίζω ότι μάλλον χρειάζεται να φαίνεται στην αναγνώριση το κινητό που έχει γιατί αλλιώς θα αναγκαστεί να πάρει καινούργιο. Εκτός αν μεταφέρει το κανονικό του

Ναι λαθος δικο μου 6 ευρω απεριοριστα.

Data εχω παρα πολλα ......το voipalot φανταζομαι θελει να εχουμε και οι δυο ιντερνετ  , σωστα?

 

Edited by gate6
Link to comment
Share on other sites

Οχι, εφόσον εσύ έχεις ίντερνετ ούτε το callback χρειάζεται, πας απλά με μονάδες και υπολογίζεις πόσο κοστίζει με τη χρήση που κάνεις. Ουτε το viber out θέλει να έχει internet ο άλλος. Δεν θα υπήρχε νόημα να σε χρεώνει εάν και στις δύο πλευρές χρειαζόταν internet. Viber to viber είναι δωρεάν εφόσον έχουν και οι δύο internet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/5/2023 at 12:46 ΜΜ, gate6 said:

Χαιρετω το φορουμ!

Χρησιμοποιω το viber out με 7 ευρω απεριοριστα το μηνα προς ολους.

Υπαρχει κατι αλλο παρομοιο (να μην χρειαζεται ιντερνετ αυτον που καλω) και ποιο φθηνο?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

 

σε στυλ πακέτου, δεν γνωρίζω για VoIP, αλλά υπάρχουν καρτοκινητές από εξωτερικό πολύ πιο φθηνές από Ελλάδα. Π.χ. μια καρτοκινητή από Γερμανία δίνει απεριόριστες κλήσεις και μηνύματα προς όλους εντός ΕΕ και 3GB ίντερνετ για ένα μήνα, μόνο με 8 ευρώ.

Αλλιώς, αν έχεις ήδη ίντερνετ να λειτουργείς κυρίως IMs, στην Ελλάδα πολύς κόσμος λειτουργεί Viber και Whatsapp, έξω έχει άλλα, αλλά φυσικά είναι κλήση από εφαρμογή σε εφαρμογή, όχι από εφαρμογή σε τηλέφωνο...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σας. Επειδή θα είμαι Τουρκία μια βδομάδα και δε δουλεύει η Cosmote εκεί εκτός αν δώσεις νεφρό, εκτός από φορητό wifi που θα νοικιάσω στη Τουρκία για ίντερνετ θέλω να χρησιμοποιώ και voip για κλήσεις προς Ελλάδα. Έχω στην calling credit 6€ ξεχασμένα κάτι χρόνια μιας και έχω απεριόριστα καιρό τώρα. Είναι από τις πιο φθηνές ακόμα; βασικά αφού έχω τα 6€ θα φάω αυτά πρώτα. Αν χρειαστώ έξτρα συνεχίζω με calling credit?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι από τις φθηνότερες στις beta max
Με Telecom κάρτα έπαιζε καμπάνα στην Πόλη και νότια Αττάλεια κλπ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι από τις φθηνότερες στις beta max
Με Telecom κάρτα έπαιζε καμπάνα στην Πόλη και νότια Αττάλεια κλπ

Sent from my iPhone using Tapatalk
Δε ξέρω τι παροχο θα έχω, θα νοικιάσω αυτά τα φορητά mifi με απεριόριστο ίντερνετ που δίνουν. Αν δε μπορώ να βγάλω κλήση τι στο καλό..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...