Jump to content

Τα Πάντα για την τεχνολογία,και τους παρόχους Voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχουν λύσεις οι αριθμοί να βρίσκονται στον "χαλκο στην Θεσσαλονίκη" και οι εισερχόμενες να προωθούνται αυτόματα με δικα σου Voip "μεσα και ίντερνετ" οπουδήποτε στον πλανήτη απλα σηκώνοντας το τηλέφωνο οταν χτυπάει στην άλλη πλευρά (χωρις να εχεις απεριόριστα)

Αντίστοιχα οταν θες να πάρεις το σηκώνεις και παίρνεις.

 

Πχ με 2 Ατα 3102 που δεν το προτείνω (echo κλπ) αν και γίνεται, η με fritzbox (ισως καλύτερα) κλπ Σίγουρα και με αλλες επαγγελματικές λύσεις.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostasw said:

Σε ευχαριστώ αλλά και αυτό δεν εξυπηρετεί. 

Η λύση είναι να μεταφέρουν σε πάροχο voip 

Νομίζω πως η πιο οικονομική λύση είναι να τα μεταφέρεις σε voip πάροχο διότι δεν σε δεσμεύει 24μηνο συμβόλαιο πλην του κόστους μεταφοράς βεβαίως.
Έτσι έχεις τον χρόνο να δοκιμάσεις την υπηρεσία κι αν δεν σε καλύπτει τότε το μεταφέρεις πάλι σε κάποια συμβατική εταιρία με δέσμευση συμβολαίου.

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, filippos said:

Νομίζω πως η πιο οικονομική λύση είναι να τα μεταφέρεις σε voip πάροχο διότι δεν σε δεσμεύει 24μηνο συμβόλαιο πλην του κόστους μεταφοράς βεβαίως.
Έτσι έχεις τον χρόνο να δοκιμάσεις την υπηρεσία κι αν δεν σε καλύπτει τότε το μεταφέρεις πάλι σε κάποια συμβατική εταιρία με δέσμευση συμβολαίου.

Αυτό θα πράξω τελικά. 

Αν κάποιος έχει εμπειρία χρήσης με κάποια εταιρεία για θέμα ποιότητας κλήσης και αξιοπιστίας θα ήμουν ευγνώμων. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2022 at 7:15 ΜΜ, kostasw said:

Αυτό θα πράξω τελικά. 

Αν κάποιος έχει εμπειρία χρήσης με κάποια εταιρεία για θέμα ποιότητας κλήσης και αξιοπιστίας θα ήμουν ευγνώμων. 

To voip δεν ενδείκνυται για επαγγελματική λύση. Το έχω δοκιμάσει με διάφορες εταιρείες. παντού προβλήματα αν και σποραδικά.
Η μόνη εταιρεία που ήταν πολύ καλή και ελπίζω να παραμένει είναι η viva αλλά έγινε πανάκριβη.
Θα σου πρότεινα να έρθεις σε επικοινωνία με την intertelecon. Σαν voip δεν την έχω δοκιμάσει αλλά υπάρχει και μια εναλλακτική σε αυτή. Έχει και κινητή τηλεφωνία που είναι πολύ καλής ποιότητας. Αν δεν τα καταφέρεις με το voip , τότε έχεις εναλλακτική να κάνεις προώθηση στην κινητή της με σχετικά μικρό κόστος. Πάρε τους τηλέφωνο. Είναι πολύ εξυπηρετικοί και διευκρίνισε τα παραπάνω και ότι άλλο θέλεις.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη λύση θα ήταν να βάλεις το παλιο νουμερο στο φτηνότερο πάγιο που υπάρχει και όταν το καλούν να βγαίνει τηλεφωνητής και να λέει να καλέσουν στο νέο νουμερο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, balkos said:

To voip δεν ενδείκνυται για επαγγελματική λύση. Το έχω δοκιμάσει με διάφορες εταιρείες. παντού προβλήματα αν και σποραδικά.
Η μόνη εταιρεία που ήταν πολύ καλή και ελπίζω να παραμένει είναι η viva αλλά έγινε πανάκριβη.
Θα σου πρότεινα να έρθεις σε επικοινωνία με την intertelecon. Σαν voip δεν την έχω δοκιμάσει αλλά υπάρχει και μια εναλλακτική σε αυτή. Έχει και κινητή τηλεφωνία που είναι πολύ καλής ποιότητας. Αν δεν τα καταφέρεις με το voip , τότε έχεις εναλλακτική να κάνεις προώθηση στην κινητή της με σχετικά μικρό κόστος. Πάρε τους τηλέφωνο. Είναι πολύ εξυπηρετικοί και διευκρίνισε τα παραπάνω και ότι άλλο θέλεις.

Σε ευχαριστώ πολύ δεν το γνώριζα αυτό για την κινητή. 

Θα τούς κάνω ένα τηλέφωνο. 

10 ώρες πριν, Mobileras said:

Μια ακόμη λύση θα ήταν να βάλεις το παλιο νουμερο στο φτηνότερο πάγιο που υπάρχει και όταν το καλούν να βγαίνει τηλεφωνητής και να λέει να καλέσουν στο νέο νουμερο. 

Το σκέφτηκα και αυτό και το έχω σαν έσχατη λύση. Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπάρχει κάποια εταιρία που να μου δίνει νούμερο από Ντουμπάι και να μπορώ να δεχτώ εισερχόμενες σε αυτό; Δεν με ενδιαφέρουν εξερχόμενες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερώτηση! 
 

Αν βάλω διπλή πρίζα (1 RJ45 και μια RJ11) 

και συνδέσω ένα καλώδιο Ethernet στην θύρα wan του modem/router τότε θα έχω voip τηλεφωνία; 

Link to comment
Share on other sites

Όχι.
Τι ακριβώς θες να κάνεις;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, chios said:

Όχι.
Τι ακριβώς θες να κάνεις;

Στην ουσία επειδή η απόσταση είναι μεγάλη από την κεντρική πριζα θα ήθελα να συνδέσω με ένα καλώδιο Ethernet για να έχω μικρότερη απώλεια από το απλό untwisted καλώδιο του τηλεφώνου.

Για να έχω Ίντερνετ λογικά θα δουλέψει στην θύρα wan αλλά για το τηλέφωνο δεν ξέρω τι να κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το βάλεις στη θύρα WAN το Ethernet; Πού καταλήγει το καλώδιο; Το τηλέφωνο βγαίνει από τις θύρες Phone του ρούτερ (φαντάζομαι το ξέρεις αυτό). Εξήγησε λίγο πιο αναλυτικά.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω γνώσεις πάνω στις συνδεσμολογίες κτλ.

Τωρα έχω μια μόνη (κεντρική) πρίζα τηλεφώνου (υποδοχή rj11)  και με dsl καλώδιο κουμπώνει πάνω στο dsl του ρουτερ (πάλι rj11 υποδοχή). Το καλώδιο αυτό είναι σχετικά μακρύ (5m) και επειδή κυνηγάω την λεπτομέρεια όπως μου είπε ο τεχνικός καλό είναι να μην είναι τόσο μακρύ γιατί σε αυτό το καλώδιο έχει απώλειες. Σκέφτομαι τώρα ότι λογικά αν μου βάλουν μια διπλή πρίζα (1 θύρα Ethernet και μια τηλεφωνική) ή σκέτη Ethernet αφού το τηλέφωνο δεν είναι ptsn πλέον, δεν θα δουλέψει; Από την πρίζα (RJ45) μπορώ να συνδέσω με ethernet (cat 5e) πίσω στο router για να δεινει Ίντερνετ? (στη θύρα wan) και μετά από το phone του ρουτερ να συνδέσω το τηλέφωνο όπως το έχω και τώρα. Τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει το voip?
 

Νομίζω πως φαίνεται η ασχετοσύνη🥲

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Το internet δουλεύει ακόμα με DSL δηλαδή με τηλεφωνικό καλώδιο. Αν το βάλεις στη θύρα WAN δε θα δουλέψει ποτέ. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις ένα κομμάτι UTP καλώδιο και να βάλεις στα άκρα του (σε ένα ζεύγος καλωδίων εννοείται) RJ11 βύσματα. Αλλά προσωπικά δε βλέπω το λόγο. Τώρα, η σύνδεση γίνεται κατευθείαν από την πρίζα στο ρούτερ χωρίς φίλτρα και σπλιτερ και το τηλέφωνο πάνω στο ρούτερ; Έχει άλλες πρίζες το σπίτι που να χρησιμοποιούνται; (η ερώτηση εννοείται πάει και στο αν υπάρχουν γενικά άλλες τηλ. πρίζες στο σπίτι)
Πληροφοριακά, όπως είσαι τώρα, δουλεύεις με VoIP.
Πες μου ότι δεν κατάλαβα πάλι λάθος 🥲
Poco X3 Pro via Tapatalk







Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgeavl3 said:

Όχι! Το internet δουλεύει ακόμα με DSL δηλαδή με τηλεφωνικό καλώδιο. Αν το βάλεις στη θύρα WAN δε θα δουλέψει ποτέ. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις ένα κομμάτι UTP καλώδιο και να βάλεις στα άκρα του (σε ένα ζεύγος καλωδίων εννοείται) RJ11 βύσματα. Αλλά προσωπικά δε βλέπω το λόγο. Τώρα, η σύνδεση γίνεται κατευθείαν από την πρίζα στο ρούτερ χωρίς φίλτρα και σπλιτερ και το τηλέφωνο πάνω στο ρούτερ; Έχει άλλες πρίζες το σπίτι που να χρησιμοποιούνται; (η ερώτηση εννοείται πάει και στο αν υπάρχουν γενικά άλλες τηλ. πρίζες στο σπίτι)
Πληροφοριακά, όπως είσαι τώρα, δουλεύεις με VoIP.
Πες μου ότι δεν κατάλαβα πάλι λάθος 🥲
Poco X3 Pro via Tapatalk






 

Ααα πάλι καλά ρώτησα πρώτα 😅. Τώρα η σύνδεση γίνεται κατευθείαν πάνω στην κεντρική πρίζα χωρίς κανένα φίλτρο και το τηλέφωνο είναι πάνω στο ρουτερ επίσης χωρίς κανένα φίλτρο από όσο ξέρω διαχωρίζονται οι συχνότητες εσωτερικά στο ρουτερ και άρα δεν είναι απαραίτητο. Με αυτόν τον τρόπο έχω voIP τηλεφωνία τώρα ναι! . (Έχω και τους κωδικούς). 
Ήθελα μόνο να δω αν μπορώ να να κάνω αυτό που ανέφερα και τον τρόπο για να δούλευε η τηλεφωνία. Αλλά είπες πως δεν είναι απαραίτητο στην ουσία. Ίσως δοκιμάσω να βάλω rj11 plugs στις άκρες ενός καλωδίου, δεν θα χάσω κάτι νομίζω, φθηνά δεν είναι; 

Υπάρχουν και άλλες πρίζες στο σπίτι αλλά δεν χρησιμοποιούνται. Και σκέφτομαι να τις απομονώσω ; Θα έχει κάποιο νόημα;  

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Θα βελτιωθουν τα χαρακτηριστικα της γραμμης και τυχοντα προβληματα που μπορει να μην εχεις αντιληφθει θα φυγουν. Ανοιξε την κεντρικη πριζα (υποθετω ξερεις ποια ειναι) και στειλε φωτο απο τα καλωδια.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgeavl3 said:

Ναι. Θα βελτιωθουν τα χαρακτηριστικα της γραμμης και τυχοντα προβληματα που μπορει να μην εχεις αντιληφθει θα φυγουν. Ανοιξε την κεντρικη πριζα (υποθετω ξερεις ποια ειναι) και στειλε φωτο απο τα καλωδια.

Αύριο θα στείλω που θα έρθει ο τεχνικός για έναν τελευταίο έλεγχο με τα θέματα της γραμμής.. και ας το κάνει καλύτερα αυτός 😂

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Ναι. Θα βελτιωθουν τα χαρακτηριστικα της γραμμης και τυχοντα προβληματα που μπορει να μην εχεις αντιληφθει θα φυγουν. Ανοιξε την κεντρικη πριζα (υποθετω ξερεις ποια ειναι) και στειλε φωτο απο τα καλωδια.

 

5906D331-3B8B-40A6-B9A5-7479809239D6.jpeg

BD768489-2ABA-460A-8F17-92E6512B51FE.jpeg

Link to comment
Share on other sites

UTP βλεπω. Θα μπορουσες να βαλεις μια πριζα διπλη RJ11-RJ45 για να στειλεις Ethernet στη 2η πριζα. Τωρα οπως το βλεπω, το μπλε ζευγαρι ειναι αυτο που φερνει το τηλεφωνο και το DSL. Στη 2η φωτογραφια ομως δεν καταλαβαινω τι συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, georgeavl3 said:

UTP βλεπω. Θα μπορουσες να βαλεις μια πριζα διπλη RJ11-RJ45 για να στειλεις Ethernet στη 2η πριζα. Τωρα οπως το βλεπω, το μπλε ζευγαρι ειναι αυτο που φερνει το τηλεφωνο και το DSL. Στη 2η φωτογραφια ομως δεν καταλαβαινω τι συμβαινει.

Σωστα! Στην δεύτερη αλλαξε το ζεύγος γιατί εκεινό στην πρώτη είχε θέμα τελικά. Ωραία οπότε διπλή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

H telz βαρεσε φαλιμεντο

Καμμία καλή εναλλακτική έχετε δοκιμάσει ;;;

πλην από τα νοιp της betamax dellmont τα οποία τα έχω όπως και την callcentric που επίσης εχω

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για την telz, κάποιες φορές μου είχε δώσει φθηνότερη λύση όταν η betamax τον πίνει (κάτι πολύ συχνό σύμφωνα με την εμπειρία μου).

Εναλλακτικές είναι η οmnivoice με σταθερό νούμερο στην αναγνώριση και διπλάσιο κόστος από τα φτηνότερα betamax σε σταθερό και 6πλάσιο σε κινητά. Αν κάτσεις να ρυθμίσεις codec χαμηλού bandwidth στο απαρχαιωμένο interface (που "σύντομα αναβαθμίζεται" τα τελευταία 10 χρόνια) μπορείς να έχεις πολύ καλή απόδοση, την οποία την ορίζω ως να σε ακούν και να τους ακούς χωρίς προβλήματα, μηχανικούς ήχους και καθυστερήσεις που έχεις ήδη μιλήσει και ο άλλος φωνάζει ακόμα "ναι; ναι;". Βέβαια και αυτή έχει προβλήματα πότε πότε.

Μετά λύση ανάγκης το skype για 4 φορές πιο ακριβό στο σταθερό και... 25 φορές σε κινητό, αλλά ο διάολος πάντα δουλεύει καμπάνα και δίνει αναγνώριση κινητού αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω σκεφτει μια λυση για ενα θεμα που έχω και θα ηθελα να μου πειτε αν είναι καλη και αν γίνεται.

Υπαρχει μια γραμμη σταθερου, εγω βρισκομαι σε σπιτι σε αλλη περιοχη και θέλω να βαλω σε ip σταθερο τηλεφωνο εναν αριθμο voip στον οποιο θα καταληγουν οι κλησεις με εκτροπη απο την γραμμη σταθερου.

Επισης θα ηθελα να γινετε ταυτοχρονα κληση και σε εφαρμογη voip στο κινητο μου (μπορει να γινει αυτο;).

Ταυχρονα θα ηθελα απο το σταθερο ip να βαλω εναν δευτερο λογαριασμο π.χ. calling credit ωστε να κανω εξερχομενες (με εμφανιση αριθμου της αρχικης γραμμης σταθερου).

Μπορει να γινουν όλα αυτα; Απο εξολισμο με ενα απλο ip τηλεφωνο ειμαι οκ; Αν ναι ποια εταιρια θα προτεινατε ωστε ειδικα οι εισερχομενες κλησεις να ειναι αξιοπιστες; 

Edited by crt
Link to comment
Share on other sites

@spiliot....thanks για τις πληροφορίες λέω να δοκιμάσω το Skype μιας που την άλλη εβδομάδα φεύγω ταξίδι οδικο σε Ευρώπη και θα καθίσω μερικές μέρες στην Σερβία, ίσως είναι ευκαιρία να το δοκιμάσω στην πράξη

@ctt....να σου πω τι έχω κάνει ..έχω ένα ολλανδικό voip οποίος με παίρνει σε αυτό αν έχω ανοικτό το Zoiper (voip dailer) σε κάποιο απο τα έξυπνα τηλέφωνα μου χτυπάει σε αυτό, αν όχι χτυπάει στο samsung που είναι ένα απλό μη έξυπνο τηλέφωνο και έχει ένα ελληνικό νούμερο (γίνεται ανακατεύθυνση δηλαδή)

Ταυτόχρονα και στα δύο να χτυπάει δεν γίνεται

Αν θέλω να πάρω τηλέφωνο από έξυπνο τηλέφωνο χρησιμοποιώ τον dialer google και μου βγάζει μένου ποιο πάροχο να διαλέξω κινητό η voip

Παράλληλα έχω ρυθμίσει κατάλληλα συσκευές voip σταθερές για να παίρνω τηλέφωνο χρησιμοποιώντας διάφορα caller id ελληνικά και ξένα


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, crt said:

Καλησπέρα, έχω σκεφτει μια λυση για ενα θεμα που έχω και θα ηθελα να μου πειτε αν είναι καλη και αν γίνεται.

Υπαρχει μια γραμμη σταθερου, εγω βρισκομαι σε σπιτι σε αλλη περιοχη και θέλω να βαλω σε ip σταθερο τηλεφωνο εναν αριθμο voip στον οποιο θα καταληγουν οι κλησεις με εκτροπη απο την γραμμη σταθερου.

Επισης θα ηθελα να γινετε ταυτοχρονα κληση και σε εφαρμογη voip στο κινητο μου (μπορει να γινει αυτο;).

Ταυχρονα θα ηθελα απο το σταθερο ip να βαλω εναν δευτερο λογαριασμο π.χ. calling credit ωστε να κανω εξερχομενες (με εμφανιση αριθμου της αρχικης γραμμης σταθερου).

Μπορει να γινουν όλα αυτα; Απο εξολισμο με ενα απλο ip τηλεφωνο ειμαι οκ; Αν ναι ποια εταιρια θα προτεινατε ωστε ειδικα οι εισερχομενες κλησεις να ειναι αξιοπιστες; 

Καταρχάς προφανώς το IP τηλέφωνο θα πρέπει να είναι σε θέση να κάνει register δύο γραμμές από διαφορετικό πάροχο η καθεμία (2 sip lines). Αν γίνεται αυτό σαφώς και μπορείς να βάλεις τον ελληνικό πάροχο με τον αριθμό σου και την calling credit για τις εξερχόμενες σου. Πάροχο ειδικά για εισερχόμενες ελληνικό θα σου πρότεινα intertelecom με 15 ευρώ το χρόνο πάγιο για τον αριθμό. Και με επιλογή πακέτου 5 ευρώ με χρόνο ομιλίας. Έχω εκεί γραμμή και ξέρω ότι μπορείς να ζητήσεις και δεύτερο ζευγάρι username password που θα μπορεί να δουλεύει στο κινητό σου. Τώρα αν έχει δυνατότητα να χτυπάνε και τα δύο ταυτόχρονα και όποιο από τα δύο απαντήσει πρώτο να παίρνει τη γραμμή αυτό δεν θυμάμαι αν το εχω δοκιμάσει, μπορείς με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση τους πριν κάνεις εγγραφή να τα ξεκαθαρίσεις αυτά. Νομίζω κάτι ανάλογο είχε η omnivoice (ring group). Αλλά η intertelecom πιθανόν να το χρεώνει στο πλαίσιο του τηλεφωνικού κέντρου ένα ευρώ το μήνα. Δεν ξέρω επίσης αν μπορείς να κάνεις προώθηση από τη μία συσκευή στην άλλη ώστε όταν δεν απαντάς το IP τηλέφωνο να προωθείται η κλήση στο κινητό σου στην sip εφαρμογή. Αυτό ίσως να είναι πιο εύκολο να γίνει.

Update Μετά από εξερεύνηση του πάνελ της εταιρείας θεωρώ ότι τίποτα από τα δύο που σου πρότεινα δεν μπορεί να γίνει. Επιλογή για κουδούνισμα ταυτόχρονα της δεύτερης συσκευής (κινητό) δεν υπάρχει. Επίσης το δεύτερο account που μου χουν δώσει για δεύτερη συσκευή δεν έχει κάποιον αριθμό είναι ένα απλό username το οποίο δεν γίνεται δεκτό στην προώθηση. Το αποθηκεύει δηλαδή αλλά δεν γίνεται προώθηση φαίνεται λες και η γραμμή είναι κατειλημμένη που σημαίνει ότι μάλλον είναι λάθος η προώθηση.

Παρόλα αυτά ρώτησε τους μήπως υπάρχει κάποια λύση ειδικά για το ταυτόχρονο κουδούνισμα και στις δύο συσκευές. Προφανώς εάν πάρεις και δεύτερο αριθμό από την ίδια εταιρεία η προώθηση θα γίνεται κανονικά και χωρίς καμία χρέωση από τον ένα στον άλλον αριθμό.

Επίσης αν θέλεις εξερχόμενες από την inter telecom με μία πιστοποίηση αριθμού μπορεί να εμφανίζεται το κινητό σου ή όποιος άλλος αριθμός θέλεις που εχεις στο όνομά σου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, συνοψιζω λοιπον, χρειαζομαι 1 απλο ip τηλεφωνο με 2 sip γραμμες (απο οτι είδα και τα πιο φθηνα εχουν 2 sip, επισης 1 Voip νουμερο (210...) π.χ. απο  inter telecom (15ευρω) για τις εισερχομενες απο την εκτροπη της σταθερης γραμμης (με χρεωση σταθερου) και 1 Calling credit για τις εξερχομενες με εφανιζομενο αριθμο τον αρχικο της σταθερης γραμμης.

Θα εχω για εξερχομενες την calling credit τοσο στο IP σταθερο οσο και σε εφαρμογη στο κινητο κατι που νομιζω γινεται. 

Οποτε μενει το εξης θεμα: Πως θα μπορουσα να δεχομαι τις κλησεις στο ip τηλεφωνο, αλλα οταν ειμαι εκτος σπιτιου, να τις δεχομαι σε εφαρμογη στο κινητο μου;

Συμφωνα με οσα ειπατε παραπανω ταυτοχρονα δεν γινεται.. Αν κανω εκτροπη απο τη voip γραμμη στον αριθμο του κινητου, θα πρεπει να πληρωνω καθε μηνα χρονο ομιλιας (κατι που θελω να αποφυγω), παλι δεν συμφερει και να γινεται..

Αν όμως οταν βγαινω απο το σπιτι, αποσυνδεω τη συσκευη IP τηλεφωνου στο σπιτι, τοτε θα μπορουσαν να ερθουν οι κλησεις σε εφαρμογη στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...