Jump to content

Honor 7x (2017)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευτύχης κάτοχος από χθες της συσκευής πολύ όμορφη μου άρεσε περισσότερο από το mate 10 lite σε εμφάνιση σε μπλε χρώμα στα 246; από Amazon επαγγελματικό αφμ όλα τέλεια ωραία φωτεινή οθόνη ,φωτογραφική μια χαρά για τα δικά μου δεδομένα που δεν έχω και ιδιαίτερη ασχολία με φωτό ,τέλειο σήμα καλός ήχος και αρκετά γρήγορο
Link to comment
Share on other sites

Ευτύχης κάτοχος από χθες της συσκευής πολύ όμορφη μου άρεσε περισσότερο από το mate 10 lite σε εμφάνιση σε μπλε χρώμα στα 246; από Amazon επαγγελματικό αφμ όλα τέλεια ωραία φωτεινή οθόνη ,φωτογραφική μια χαρά για τα δικά μου δεδομένα που δεν έχω και ιδιαίτερη ασχολία με φωτό ,τέλειο σήμα καλός ήχος και αρκετά γρήγορο

δεν ειναι πολλα ρε φιλε 246 για επαγγελματικο αφμ μαλιστα;;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πολλα ρε φιλε 246 για επαγγελματικο αφμ μαλιστα;;

 

64 gb είχε 290 ευρώ και 13 ευρώ έξοδα αποστολής τα 246 είναι με τα έξοδα αποστολής

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. Θελω και εγω το συγκεκριμενο αλλα δεν εχω επαφη με παραγγελιες απο κινα. το παρακατω τι εκδοση ειναι και τι διαφορα θα εχει η αγορα του απο Ελλαδα?

 

https://www.geekbuying.com/item/HUAWEI-Honor-7X-5-93-Inch-4GB-32GB-Smartphone-Blue-390082.html

 

δεν ειναι καλη τιμη? Δεν ξερω για το site ομως.... μιλαω για την εκδοση με τα 32G δεν με χαλαει προσωπικα.... 181 ευρω

Edited by noe31278
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. Θελω και εγω το συγκεκριμενο αλλα δεν εχω επαφη με παραγγελιες απο κινα. το παρακατω τι εκδοση ειναι και τι διαφορα θα εχει η αγορα του απο Ελλαδα?

 

https://www.geekbuying.com/item/HUAWEI-Honor-7X-5-93-Inch-4GB-32GB-Smartphone-Blue-390082.html

 

δεν ειναι καλη τιμη? Δεν ξερω για το site ομως.... μιλαω για την εκδοση με τα 32G δεν με χαλαει προσωπικα.... 181 ευρω

 

Η κυριότερη διαφορά είναι ότι δεν έχει την μπάντα Β20

 

Η τιμή είναι αρκετά καλή αλλά το geekbuying δεν έχει μέθοδο αποστολής priority οπότε δεν γλιτώνεις το τελωνείο

 

έχει επιλογή ασφάλεια τελωνείου προς το τέλος της ολοκλήρωσης της παραγγελίας. Η οποία ασφάλεια σημαίνει ότι σου επιστρέφουν τα χρήματα. Δοκιμασμένο ότι όντως στα επιστρέφουν αλλά και δοκιμασμένο ότι όντως θα περάσεις τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό, ευχαριστώ για την πληροφορία
Καλύτερα να το αγοράσεις από το banggood με priority line. Δεν περνάει τελωνείο, δοκιμασμένο.

 

Σαν κινητό είναι πολύ καλό. Λίγο την κάμερα περίμενα καλύτερη αλλά οκ. Δεν θέλω να γράψω ακόμη πλήρως την γνώμη μου μιας και το έχω δουλέψει λίγο, σε πρώτη όμως ανάγνωση μου φαίνεται πολύ ανώτερο από τα p9 και p10 lite που έχω αλλά και από το Redmi note 4

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα και γω προτιμώ banggood σε σχέση με το geekbuying

 

antogr, ποιά έκδοση πήρες και τι παίζει με το ΟΤΑ update γιατί ρώτησα στο banggood και μου είπαν ότι μονο η Global Version (4gb, 64gb) υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ηθελα να ρωτήσω,η glabal εκδοση τελικα έχει την b20? Γιατι δεν ειναι η ευρωπαικη εκδοση αλλα η AL10,επισης αθηνα με παροχο cosmote ειναι απαραιτητη η b20?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ηθελα να ρωτήσω,η glabal εκδοση τελικα έχει την b20? Γιατι δεν ειναι η ευρωπαικη εκδοση αλλα η AL10,επισης αθηνα με παροχο cosmote ειναι απαραιτητη η b20?

Ευχαριστω πολυ!

Σίγουρα και γω προτιμώ banggood σε σχέση με το geekbuying

 

antogr, ποιά έκδοση πήρες και τι παίζει με το ΟΤΑ update γιατί ρώτησα στο banggood και μου είπαν ότι μονο η Global Version (4gb, 64gb) υποστηρίζει

Το al10 έχω. Εχει κανονικά τα πάντα (και οτα update) εκτός από την b20 η οποία δεν με ενδιαφέρει και πολύ γιατί έχω cosmote.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παραξενο ειναι οτι στο banggood λεει AL10 GLOBAL με την b20!!!! Γινεται αυτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αντιθεση με το lightinthebox που εχει την global εκδοση AL10 χωρις την b20...δεν ξερω τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Date: 2018/1/23 17:14:27

Subject: About product questions( such as function, inventory etc.),OrderID:0

 

can you pls confirm that this phone Product ID: 1254307 Huawei Honor 7x Global Version 4gb support Band B20 as you describe?

 

Dear Sir/Madam,

 

Thank you for reaching to us and providing us with an opportunity to help.

The product is the same as the website described. We have comfirmed with our related colleuge as well.

 

Any question, please feel free to contact.

 

Best regards,

Red

Link to comment
Share on other sites

Το παραξενο ειναι οτι στο banggood λεει AL10 GLOBAL με την b20!!!! Γινεται αυτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αντιθεση με το lightinthebox που εχει την global εκδοση AL10 χωρις την b20...δεν ξερω τι να πω...

 

Αυτό μάλλον έγινε γιατί κάποια site έχουν λάθος πληροφόρηση, όπως το gsmarena. Το έχω και εγώ και ρώτησα εδώ όπου μου ήταν ότι δεν έχει την 20αρα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το παραξενο ειναι οτι στο banggood λεει AL10 GLOBAL με την b20!!!! Γινεται αυτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αντιθεση με το lightinthebox που εχει την global εκδοση AL10 χωρις την b20...δεν ξερω τι να πω...

Όχι δεν γίνεται. Είναι λάθος. Από εκεί το πήρα και δεν την έχει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Date: 2018/1/23 17:14:27

Subject: About product questions( such as function, inventory etc.),OrderID:0

 

can you pls confirm that this phone Product ID: 1254307 Huawei Honor 7x Global Version 4gb support Band B20 as you describe?

 

Dear Sir/Madam,

 

Thank you for reaching to us and providing us with an opportunity to help.

The product is the same as the website described. We have comfirmed with our related colleuge as well.

 

Any question, please feel free to contact.

 

Best regards,

Red

Συγνώμη με ποιον είναι αυτή η συζήτηση;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τον lamprosv που ρωτάει για τις εκδόσεις.

Bangood έχει το ευρωπαϊκό, πάρτε το άφοβα. Την έκδοση με τα 4gb-64 όχι τα 32

Edited by termitiss
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες έχω να πω ότι το τηλέφωνο είναι πραγματικά vfm. Αν δεν χρειάζεσαι την b20 δεν νομίζω πως υπάρχει άλλο σε καμία διάσταση. Πόσο μάλλον στα phablet.

Είναι πολύ βουτυρατο με ακαριαιο fingerprint scanner και πολύ καλή οθόνη.

Σε σχέση με το mate 10 pro που επίσης έχω υστερεί (στο μάτι τουλάχιστον) μόνο στην οθόνη χωρίς όμως να σημαίνει ότι δεν είναι ποιοτική αφού σίγουρα είναι καλύτερη από Redmi note 4, p9 lite, p10 LITE που έχω η είχα.

Δεν έχω καταφέρει βέβαια να την δω κάτω από ήλιο μιας και δεν έχω δει ήλιο ακόμη. :)

Μπαταρία πολύ καλή με καλή διαχείριση και εύκολα βγάζει μέρα ότι και αν κάνεις αν δεν παίζεις παιχνίδια.

Το fingerprint μου φαίνεται είναι το ίδιο ακριβώς με το mate 10 pro. Η εξίσου ταχύ.

Το λειτουργικό έχει κάτσει πολύ καλά και δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα με κάτι.

 

Μόνο θέμα είναι πως περίμενα λίγο καλύτερη την κάμερα σε low light συνθήκες. Θα προσπαθήσω να κάνω ένα συγκριτικό με p9 lite και rn4.

Το bokeh πάντως είναι εντυπωσιακό και εδώ, ενώ έχει το γνωστό pro mode για καλύτερες λήψεις. Το hdr για κάποιο λόγο μου φαίνεται κάνει πολυ καλύτερη δουλειά από ότι το αντίστοιχο σε p9 lite και κοντράρει στα ίσια (όχι σαν τελικό αποτέλεσμα αλλά καθαρά σαν hdr) το mate 10 pro.

 

Τέλος σε κλήσεις ίντερνετ και σύνδεση με bt είναι ποιοτικότατο και σφαιρατο όπως ακριβώς περιμένεις ένα κινητό της Huawei.

 

Εν κατακλείδι:

 

Θέλω ακόμη τον χρόνο μου με το τηλέφωνο μιας και δεν το δουλεύω πολύ ώστε να βγουν στην επιφάνεια πιθανά bugs αλλα και να τσεκάρω οθόνη σε ήλιο, αλλά δεν νομίζω πως έχει τίποτα να ζηλέψει από το mate 10 lite, και αν δεν σε νοιάζει η b20 έχει τα μισά λεφτά.

 

Έγραψα ένα post στο νήμα του mate 10 lite ώστε να μου πουν τα προβλήματα του για να δω αν υπάρχουν και εδώ.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που μου έγινε για την σελφοκαμερα έχω να πω πως είναι πολύ μέτρια σε χαμηλό φωτισμό ειδικά αν βγάλεις την ωραιοποιηση. Σε καλό φωτισμό είναι ικανοποιητική, σίγουρα όμως είναι ένα από τα μειονέκτηματα του τηλεφώνου και το πρώτο πράγμα που σε κάνει να πεις, οκ δεν είναι ναυαρχίδα.

Δεν έχω εμπειρία που σελφιες σε άλλα τηλέφωνα μιας και δεν βγάζω ποτέ όμως σαν κάμερα αν την εξετάσω, είναι ακριβώς αυτό που λέμε κινεζική κάμερα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχετε πάρει tempered glass?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες έχω να πω ότι το τηλέφωνο είναι πραγματικά vfm. Αν δεν χρειάζεσαι την b20 δεν νομίζω πως υπάρχει άλλο σε καμία διάσταση. Πόσο μάλλον στα phablet.

Είναι πολύ βουτυρατο με ακαριαιο fingerprint scanner και πολύ καλή οθόνη.

Σε σχέση με το mate 10 pro που επίσης έχω υστερεί (στο μάτι τουλάχιστον) μόνο στην οθόνη χωρίς όμως να σημαίνει ότι δεν είναι ποιοτική αφού σίγουρα είναι καλύτερη από Redmi note 4, p9 lite, p10 LITE που έχω η είχα.

Δεν έχω καταφέρει βέβαια να την δω κάτω από ήλιο μιας και δεν έχω δει ήλιο ακόμη. :)

Μπαταρία πολύ καλή με καλή διαχείριση και εύκολα βγάζει μέρα ότι και αν κάνεις αν δεν παίζεις παιχνίδια.

Το fingerprint μου φαίνεται είναι το ίδιο ακριβώς με το mate 10 pro. Η εξίσου ταχύ.

Το λειτουργικό έχει κάτσει πολύ καλά και δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα με κάτι.

 

Μόνο θέμα είναι πως περίμενα λίγο καλύτερη την κάμερα σε low light συνθήκες. Θα προσπαθήσω να κάνω ένα συγκριτικό με p9 lite και rn4.

Το bokeh πάντως είναι εντυπωσιακό και εδώ, ενώ έχει το γνωστό pro mode για καλύτερες λήψεις. Το hdr για κάποιο λόγο μου φαίνεται κάνει πολυ καλύτερη δουλειά από ότι το αντίστοιχο σε p9 lite και κοντράρει στα ίσια (όχι σαν τελικό αποτέλεσμα αλλά καθαρά σαν hdr) το mate 10 pro.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

antogr Είναι εύκολο να ανεβάσεις κάποιες φώτο με σύγκριση με το mate 10 pro και ίσως το p9 lite να δούμε σε ποια επίπεδα βρίσκεται η κάμερα? Κατά προτίμηση ανέβασέ τες στο Flickr για να έχουν καλή ποιότητα. Ευχαριστώ

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που μου έγινε για την σελφοκαμερα έχω να πω πως είναι πολύ μέτρια σε χαμηλό φωτισμό ειδικά αν βγάλεις την ωραιοποιηση. Σε καλό φωτισμό είναι ικανοποιητική, σίγουρα όμως είναι ένα από τα μειονέκτηματα του τηλεφώνου και το πρώτο πράγμα που σε κάνει να πεις, οκ δεν είναι ναυαρχίδα.

Δεν έχω εμπειρία που σελφιες σε άλλα τηλέφωνα μιας και δεν βγάζω ποτέ όμως σαν κάμερα αν την εξετάσω, είναι ακριβώς αυτό που λέμε κινεζική κάμερα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι σε όσα review είδα, στις κάμερες χάνει αρκετά. Αλλά στα χρήματα που το βρήκα(205€ το 64 με κουπόνι) δεν έχω απαιτήσεις. Πάνω κάτω ότι πληρώνεις παίρνεις με εξαίρεση σ αυτήν την κατηγορία το Μ6 Note που έχει πάρα πολύ καλές κάμερες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, έχετε πάρει tempered glass?

 

έχω παραγγείλει αυτό και αναμένω. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια

 

https://www.aliexpress.com/item/CHYI-For-Huawei-honor-7x-glass-tempered-2-5D-full-cover-honor-7x-Toughened-glass-Oleophobic/32839912759.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.tVawab

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...