Jump to content

Honor 7x (2017)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν υπάρχει κάποιο θέμα ανοιχτό για την συγκεκριμένη συσκευή είπα να ανοίξω ένα καθώς μετά από αναζήτηση κινητού μεσαίας κατηγορίας έπεσα πάνω του και θεωρώ ότι είναι άξιος αντίπαλος των xiaomi κινητών (note 4x, ma1, redmi 5 plus,...) Η τιμή του κυμαίνεται γύρω στα 200 ευρώ ανάλογα το χρώμα και έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

Screenshot_5.jpg

Screenshot_6.jpg

Screenshot_7.jpg

Screenshot_8.jpg

Screenshot_9.jpg

 

 

Περισσότερα χαρακτηριστικά για το συγκεκριμένο καθώς και τιμές εδώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ ένα συγκριτικό ανάμεσα στο xiaomi mi A1

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την Πέμπτη το παραλαμβανω απο Amazon India. (Ειμαι στο Νεο Δελχί) και θα γραψω εντυπώσεις.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Χάλασε το redmi note 4x κ μετά από 4 xiaomi λέω να πάω σε huawei.. μπορεί να προτείνει κάποιος έμπιστη σελίδα;; Μόνο το vickmall εμπιστεύομαι
Link to comment
Share on other sites

Χάλασε το redmi note 4x κ μετά από 4 xiaomi λέω να πάω σε huawei.. μπορεί να προτείνει κάποιος έμπιστη σελίδα;; Μόνο το vickmall εμπιστεύομαι
Banggood 100% αξιόπιστο και αν διαλέξεις priority line mail δεν περνάει και τελωνείο. Με κουπόνι BGH7X432 μάλιστα είναι αυτά 174 ευρώ. Το έχω παραγγείλει και το περιμένω την άλλη εβδομάδα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε το redmi note 4x κ μετά από 4 xiaomi λέω να πάω σε huawei.. μπορεί να προτείνει κάποιος έμπιστη σελίδα;; Μόνο το vickmall εμπιστεύομαι

 

Φίλε μου έχεις εμπειρία από vickmall? Σε ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το πάρω από εκεί μιας και δίνει global rom. Η αποφυγή τελωνείου είναι αντίστοιχη με του bangood?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να αγοράσω και γω το εν λόγω κινητό, απλά δεν έχω ξανακάνει αγορά από κινέζικο κατάστημα και δεν γνωρίζω ακριβώς την διαδικασία. Οπότε α) θα ήθελα να ξέρω πώς γίνεται να αποφύγω το τελωνείο (αν υπάρχει περίπτωση να περάσει από εκεί, πώς γίνεται να πληρώσω το λιγότερο δυνατόν) και β) στο vickmall διατίθεται σε global rom ενώ στο geekbuying έρχεται με international rom με multi-languages και περασμένο το google store (τι από τα δύο είναι καλύτερο?)
Link to comment
Share on other sites

και το vickmall international έχει φίλε

Selina <vickmall@foxmail.com>

Reply|

Yesterday, 9:17 AM

You

Dear customer,

Happy new year!

Huawei honor 7X,we will install international rom before shipping,you can use it in EU without any problem.

And priority direct mail can avoid customs tax.

Thanks.

 

ευρωπαϊκό μοντέλο προς το παρόν μόνο σ αυτούς έχω βρει (είναι τσιμπημένο)

https://gr.mobileshop.eu/phablets/huawei/honor-7x-dual-sim-64gb-bnd-l21/

 

https://www1.techinthebasket.com/huawei-honor-7x-bnd-l21-4gb-ram-64gb-rom-black-eu-ver.html

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορεί να τιναχτεί ένα νήμα στον αέρα....

Για άλλη μια φορά συγχέουμε την ευρωπαϊκή έκδοση με όλες τις υπόλοιπες. Η L21 είναι η έκδοση για Ευρώπη και αυτή που π.χ πουλάει το banggood είναι η Κινεζική, όπου λείπει η b20 και δεν ξέρω ποιες είναι οι λοιπές διαφορές. Όποιος ξέρει ας τις πει κι επίσης να λέτε τι παραγγέλνετε γιατί άνθρωποι που δεν ξέρουν μπορεί να την πατήσουν.

Με βάση το skroutz, πωλείται το εν λόγω κινητό με την έκδοση 4/64 και μόνο στα 312 € περίπου χωρίς μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κ επειδή αναφέρθηκες στην απάντηση μου. Δεν συγχέω τίποτα και ξέρω τι απάντησα.

Το κινέζικο είναι με cn rom και international firmware(multilanguage) μετά από παρέμβαση του καταστήματος. και φυσικά χωρίς την B20.

Και 100€ πιο φτηνά από σκρουτζ. Διαλέγεις και παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά, γενικά μιλάω. Ο ένας φίλος παρήγγειλε προφανώς την Ινδική έκδοση, εσύ αναφέρεσαι στην κινέζικη και στην Ελλάδα (και γενικότερα στην Ευρώπη) την Ευρωπαϊκή έκδοση και σε όλα αυτά υπάρχει οικονομική διαφορά.

Π. χ. Για κάποιους η b20 είναι κόκκινη γραμμή.

 

Ο καθένας ας αγοράσει από όπου θέλει, αλλά θεωρώ πως πρέπει να υπάρχει αναφορά στην έκδοση αγοράς. Σίγουρα, η όψη, η ποιότητα κατασκευής είναι ίδια παντού και μπορούν να δοθούν πληροφορίες ανεξάρτητα έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν υπάρχει λόγος να πάω στο 7χ με 313 ευρώ. Παίρνω το Huawei mate 10 lite με δώρο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα από banggood δεν έχει τελωνείο; Τσεκαρισμενο; Όσο για την μπαντ δεν με ενδιαφέρει τι άλλο αρνητικά έχει η global? Αλλάζουμε εύκολα ρομ η έχει κλειδώσει τον bootloader η huawei? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα από banggood δεν έχει τελωνείο; Τσεκαρισμενο; Όσο για την μπαντ δεν με ενδιαφέρει τι άλλο αρνητικά έχει η global? Αλλάζουμε εύκολα ρομ η έχει κλειδώσει τον bootloader η huawei? Ευχαριστώ

 

ναι είναι το πιο σίγουρο. Η global δεν έχει αρνητικά αλλά προς το παρόν δεν υπάρχει global. Το bootloader ξεκλειδώνει με αίτηση

όλες οι απαντήσεις εδώ

https://forum.xda-developers.com/honor-7x

Link to comment
Share on other sites

Από banggood με το κουπόνι 1BGH7X432 κατεβαίνει στα ~187 ανάλογα με το χρώμα + τα μεταφορικά priority direct mail για αποφυγή τελωνείου ;)

Screenshot_2018-01-07-22-46-53.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γράψε μας εντυπώσεις φίλε
Κάτσε να το πάρω στα χέρια μου. Είμαι και επαρχία

 

Ο Στέλιος από Ινδία το πήρε; τι έχει να μας πει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by antogr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Γράφω τώρα γιατί δεν μπορούσα να έχω πρόσβαση στο forum, δεν ξέρω γιατί.

Το κινητό το παρέλαβα από το Amazon India (βρησκομαι εκεί)

Είναι πολύ όμορφο, οπτικά μοιάζει στο iPhone 6.

Το τζαμί μπροστά είναι ανθεκτικό αλλά δεν είναι gorilla glass. Αυτό μου το επιβεβαιώνει η ίδια η Honor η οποία είναι θυγατρική της Huawei.

Το κινητό έχει καλή διάρκεια μπαταρίας, αν δεν κάνεις πολλά (δηλαδή 1 με τρεις κλήσεις την ημέρα, Facebook και άλλα μέσα δυκτιωσης για μισή ώρα την ημέρα) θα σας πάει δύο μέρες. Εμένα μου κρατάει μέχρι την ώρα του ύπνου, μετά φόρτιση.

Η κάμερα δεν είναι άσχημη και το καλό είναι ότι έχει ρυθμίσεις που τις κάνεις εσύ. Το λέει pro photo ή pro video.

Με την φωτεινότητα της οθόνης δεν έχω κανένα θέμα ακόμα και στον ήλιο.

Εδώ έβγαλαν ανακοίνωση επίσημη ότι θα πάρει την έκδοση Oreo και θα μπορεί να ανοίγει η οθόνη με αναγνώριση προσώπου.

Αυτά τα ολίγα. Τώρα που μπορώ να μπω στο φόρουμ, ότι θέλετε ρωτάτε

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή αναβάθμιση του που λύνει κάποια θέματα με την κάμερα μπήκε το VOLTE για Vodafone και βέβαια τα security patches του Ιανουαρίου.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή αναβάθμιση του που λύνει κάποια θέματα με την κάμερα μπήκε το VOLTE για Vodafone και βέβαια τα security patches του Ιανουαρίου.
Καλημέρα,

Εσύ δηλαδή ποιο ακριβώς έχεις; θα είμαι Ινδία σύντομα οπότε μπορεί να το τσιμπήσω από εκεί

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εσύ δηλαδή ποιο ακριβώς έχεις; θα είμαι Ινδία σύντομα οπότε μπορεί να το τσιμπήσω από εκεί

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

Honor 7x το 32 ΜΒ το πήρα 13000 ρουπιες. Αν έρθεις 21 Ιανουαρίου με 24 θα έχει 40% έκπτωση στο Amazon

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...