Jump to content

ZTE Nubia Z17 Lite


termitiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ψάχνοντας βρήκα αυτήν την προσφορά, νομίζω είναι πάρα πολύ καλή

ZTE Nubia z17 Lite με κουπόνι 3QNXMKH3 στα 149,99€ + UPS 4,57€ από Ευρωπαϊκή αποθήκη και 2 χρόνια εγγύηση

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-nubia-z17-lite-55-inch-4g-lte-smartphone-6gb-64gb-130mp-dual-rear-camera-snapdragon-653-octa-core-android-71-blue-566.html?utm_source=John%20Nubia%20Z17%20LITE

 

Ευχαριστω φιλε.,μολις επλυνα μαζι με τα ρουχα το Leeco x620 κι εμεινα διχως κινητο,αυτο το καλοκοιταγα αλλα το εβρισκα ακριβο,οποτε το πηρα κι εγω,νασαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τηλ.ειναι σουπερ το μονο προβλημα που εχω ει ναι οταν μενει σε αδρανεια κανα 2 ωρες μετα δεν ερχονται ειδοποιεισεις απο viber skype ουτε κλησεις.ξερει καποιος να βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Σκευτομαι με τέτοια προσφορά να το πάρω και εγώ !!! Βασικά

ελεγα για το meizu pro 6 plus και redmi note 5 αλλα δεν ξέρω τώρα που το καλοκοιτάω με ψήνει!!! Βασικα με ενδιαφέρει η κάμερα - βιντεο γιατί με παιδιά σχολείατην χρειαζόμαστε!! Είχα παρει για τον αδερφό το nudia m2 και είναι πολύ καλό και σε ντιζάιν και γενικός ήχος,κάμερα οθόνη !!κάποια άποψη για να την απόφαση!!! ευχαριστώ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι lite με το mini τι διαφορά έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Σκευτομαι με τέτοια προσφορά να το πάρω και εγώ !!! Βασικά

ελεγα για το meizu pro 6 plus και redmi note 5 αλλα δεν ξέρω τώρα που το καλοκοιτάω με ψήνει!!! Βασικα με ενδιαφέρει η κάμερα - βιντεο γιατί με παιδιά σχολείατην χρειαζόμαστε!! Είχα παρει για τον αδερφό το nudia m2 και είναι πολύ καλό και σε ντιζάιν και γενικός ήχος,κάμερα οθόνη !!κάποια άποψη για να την απόφαση!!! ευχαριστώ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι lite με το mini τι διαφορά έχει;

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/nubia-m2,nubia-z17-lite,nubia-z17-mini

εγω το κοιταγα πολυ καιρο,σε αυτη την τιμη ειναι κλοπη,το παραγγειλα προχθες σημερα ερχεται οπως λεει η σελιδα της ups

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!Από πού και πόσο τα μεταφορικά!

 

κουπονι NP39H7X4

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-nubia-z17-lite-55-inch-4g-lte-smartphone-6gb-64gb-130mp-dual-rear-camera-snapdragon-653-octa-core-android-71-blue-566.html

παει στα 149.99 και 5 κατι να ερθει μεσω Γερμανιας,εχει κ θηκη σιλικονης αν θες και ξεχνας τα τελωνεια,ερχεται απο Ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

Δευτερα θα το εχω τελικα,μονο καποιος που το εχει μπορει να μας πει,απο οσα εχω διαβασει καιρο τωρα εχει πολυ καλη καμερα σε σχεση με ολα τα υπολοιπα κινεζικα,το meizu pro 6plus εχει ελαχιστα καλυτερη,μπαταρια λογικα θα κραταει μια μερα και αλλα αυτο εξαρταται απο την χρηση που κανει κανεις,κριμα που δεν εχει γινει μια παρουσιαση του κινητου απο καποιον που το εχει εδω και μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα,καμια σχεση με το Μ2,πολυ καλυτερο,δειχνει πολυ ακριβοτερο,πηρα το μπλε χρωμα και ειναι υπεροχο,εκανε update μολις το ανοιξα,εξαιρετικη οθονη,ηχος,φωτογραφικη λιγο κοιταξα φαινεται πολυ καλη,με 150 ευρω παιδια ειναι πλοπη,δεν υπαρχει,απλα θελει θηκη,γλυστραει
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει καθόλου στο μενού ή μισά μισά όπως το m2;

 

Δεν ειναι τα ελληνικα ενος κινητου που δινει μια ελληνικη αντιπροσωπεια,εμενα δεν μ εχει ενοχλησει ποτε αυτο,εχω δει πολυ χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 2 μήνες περίπου και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έρχεται να αντικαταστήσει ένα προβληματικό lenovo K3 Note και το κάνει να φαντάζει σαν υπερκινητο μπροστά του. Πολύ ωραία εμφάνιση με λεπτές γραμμές και λεπτομέρειες που δίνουν την αίσθηση πολύ ποιο ακριβού κινητού. Το μόνο ότι γλιστράει και χρειάζεται θηκουλα. Η μπαταρία βγάζει άνετα την ημέρα και με αρκετή χρήση ακόμα δεν μου έτυχε ούτε μια φορά να ξεμεινω. Πολύ καλή οθόνη, φωτεινότητα και τέλεια ανταπόκριση του touchscreen και του finger print. Πολύ καλές ως άριστες φωτογραφίες την ημέρα αλλά το βράδυ λίγο χάνει. Θετικό ότι έχει φως και στις selfie. Μέχρι τώρα κανένα κόλλημα και τα μόνα αρνητικά θα έλεγα ότι είναι ότι δεν παίρνει sd card και δεν έχει audio jack θήρα. Για 190€ που το πήρα από Ευρωπαϊκή αποθήκη με άμεση παράδοση είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και θα το συστηνα ανεπιφύλακτα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις θηκη κλειστη η πισω?Δεν βρισκω τιποτα της προκοπης για το Ζ17 υπαρχουν αλλα δεν ειναι ιδια στις διαστασεις
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις θηκη κλειστη η πισω?Δεν βρισκω τιποτα της προκοπης για το Ζ17 υπαρχουν αλλα δεν ειναι ιδια στις διαστασεις

 

Φιλε mobile59 καταρχας σου ευχομαι καλοριζικο και να το χαρεις γιατι ταλαιπωρηθηκες πολυ με το Μ2 σου.

Να πω τις σκεψεις μου σε συγκριση με το Μ2.

Τα υπερ του Z17 lite ειναι σιγουρα ο επεξεργαστης και η ram που ειναι αφθονη καθως και το NFC και ισως τα μικροτερα πλαινα bezels.

Ομως δεν εχει την amoled, το δακτυλικο μπροστα, την θυρα των ακουστικων την επεκταση μνημης, την ελλειψη Β20 και το σπουδαιοτερο,την Germakrom.

Βεβαια εσυ θα μας τα πεις καλυτερα που το εχεις το τηλεφωνο αλλα για μενα που δουλευει καλα το Μ2 ειναι λιγο ανασταλτικα τα παραπανω για να το αλλαξω. Η τιμη που το πηρες ομως ειναι πολυ δελεαστικη και το τηλεφωνο κουκλα. Επισης πες μας το Ui 5 αν εχει διαφορες απο το 4?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mobile59 καταρχας σου ευχομαι καλοριζικο και να το χαρεις γιατι ταλαιπωρηθηκες πολυ με το Μ2 σου.

Να πω τις σκεψεις μου σε συγκριση με το Μ2.

Τα υπερ του Z17 lite ειναι σιγουρα ο επεξεργαστης και η ram που ειναι αφθονη καθως και το NFC και ισως τα μικροτερα πλαινα bezels.

Ομως δεν εχει την amoled, το δακτυλικο μπροστα, την θυρα των ακουστικων την επεκταση μνημης, την ελλειψη Β20 και το σπουδαιοτερο,την Germakrom.

Βεβαια εσυ θα μας τα πεις καλυτερα που το εχεις το τηλεφωνο αλλα για μενα που δουλευει καλα το Μ2 ειναι λιγο ανασταλτικα τα παραπανω για να το αλλαξω. Η τιμη που το πηρες ομως ειναι πολυ δελεαστικη και το τηλεφωνο κουκλα. Επισης πες μας το Ui 5 αν εχει διαφορες απο το 4?

 

Νασαι καλα,διαφορες δεν βλεπω στην οθονη,εχει το ιδιο μαυρο σαν το Μ2 το UI εχει μικροδιαφορες,ειναι το 5,ειδικος δεν ειμαι,η μπαντα Β20 δεν με απασχολει ειχα το Leeco X620 pro και ειχα 4g σε αστικα κεντρα,το δακτυλικο το εχει πισω και με εξυπηρετει εμενα απολυτα,θηκη δεν βρισκω και ειναι ενα θεμα αυτο γιατι γλυστραει,επεκταση μνημης δεν χρειαζομαι εχω 47 γιγα χωρο κι εχω βαλει οσες εφαρμογες ειχα στο Μ2,ειναι πολυ γρηγορο με 6 γιγα ραμ,η εμφανιση του ειναι το καλυτερο απο ολα,στο μπλε ειναι απαιχτο,η καμερα πολυ καλυτερη αν και 2η μερα δεν εχω δοκιμασει οτι προσφερει.

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλα,διαφορες δεν βλεπω στην οθονη,εχει το ιδιο μαυρο σαν το Μ2 το UI εχει μικροδιαφορες,ειναι το 5,ειδικος δεν ειμαι,η μπαντα Β20 δεν με απασχολει ειχα το Leeco X620 pro και ειχα 4g σε αστικα κεντρα,το δακτυλικο το εχει πισω και με εξυπηρετει εμενα απολυτα,θηκη δεν βρισκω και ειναι ενα θεμα αυτο γιατι γλυστραει,επεκταση μνημης δεν χρειαζομαι εχω 47 γιγα χωρο κι εχω βαλει οσες εφαρμογες ειχα στο Μ2,ειναι πολυ γρηγορο με 6 γιγα ραμ,η εμφανιση του ειναι το καλυτερο απο ολα,στο μπλε ειναι απαιχτο,η καμερα πολυ καλυτερη αν και 2η μερα δεν εχω δοκιμασει οτι προσφερει.

 

Για να ειμαι ειλικρινης μ'εχεις βαλει σε σκεψεις οσον αφορα το μπλε. Πρεπει να ειναι φοβερο!!! Για θηκη οντως δεν εχει μεγαλη ποικιλια αλλα κοιτα στο aliexpress που νομιζω οτι εχει την μεγαλυτερη ποικιλια. Θα σου ερθει πολυ γρηγορα, ισως και μεσα σε 5 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι ειλικρινης μ'εχεις βαλει σε σκεψεις οσον αφορα το μπλε. Πρεπει να ειναι φοβερο!!! Για θηκη οντως δεν εχει μεγαλη ποικιλια αλλα κοιτα στο aliexpress που νομιζω οτι εχει την μεγαλυτερη ποικιλια. Θα σου ερθει πολυ γρηγορα, ισως και μεσα σε 5 μερες.

 

ρωτησα 10 διαφορετικους,λενε οτι δεν εχουν θηκες για αυτο,ρωτησα αν κανουν οι θηκες του Ζ17 απαντουν οχι,ενας φιλος απο εδω εχει 2 και λεει οτι κανουν,θα δω αν μ αρεσουν αν οχι θα παρω μια του Ζ17 να δοκιμασω,θελει θηκη οπωσδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα 10 διαφορετικους,λενε οτι δεν εχουν θηκες για αυτο,ρωτησα αν κανουν οι θηκες του Ζ17 απαντουν οχι,ενας φιλος απο εδω εχει 2 και λεει οτι κανουν,θα δω αν μ αρεσουν αν οχι θα παρω μια του Ζ17 να δοκιμασω,θελει θηκη οπωσδηποτε.

Καλησπέρα σας

Είχα πάρει θήκη απο το geekbuying διάφανη πλαστική , όσο αφορά το Ζ17 νομίζω 99,9% ότι κάνουν μιας και το τηλέφωνο είναι ίδιο ( αλλάζει μόνο ο επεξεργαστής , ο τύπος της κάμερας κλπ ) .

Καλό μεσημέρι

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3 μηνες και τρωει κοληματα με vaiber και skype οταν καθεται ανενεργο για κανα τεταρτο μετα δεν ερχονται ουτε ειδοποιησεις ουτε και κλησεις μονο αν ανοιξω τις εφαρμογές ξερει καποιος και για να το φτιαξω
Link to comment
Share on other sites

mobile59 για πες μου, το λογοτυπο της nubia στο πισω μερος του τηλεφωνου ειναι λευκο ή χρυσο?

 

Χρυσο διακριτικο οχι εντονο,οπως και στο δακτυλικο αποτυπωμα γυρω-γυρω

Link to comment
Share on other sites

Χρυσο διακριτικο οχι εντονο,οπως και στο δακτυλικο αποτυπωμα γυρω-γυρω
Μεχεις βάλει στο τρυπακι. Ο μόνος μου ενδοιασμός ειναι η Β20 και η μπαταρία γιατί λόγω δουλειάς γυρίζω όλη την Αττική και πάω και επαρχία.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεχεις βάλει στο τρυπακι. Ο μόνος μου ενδοιασμός ειναι η Β20 και η μπαταρία γιατί λόγω δουλειάς γυρίζω όλη την Αττική και πάω και επαρχία.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε αναμονη 3 μερες με 85% αρχικη,δεν το φορτιζω στο 100% ειναι τωρα στο 37%,με χρηση αρκετη δεν μπορω να ξερω,το θεμα της Β20 αν εισαι σε μερη που δεν εχει σημα ισως σε προβληματισει,εγω σε αστικες περιοχες με το προηγουμενο δεν ειχα θεμα,καποιος που το εχει εκτος αστικων περιοχων ισως μπορουσε να μας πει

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονη 3 μερες με 85% αρχικη,δεν το φορτιζω στο 100% ειναι τωρα στο 37%,με χρηση αρκετη δεν μπορω να ξερω,το θεμα της Β20 αν εισαι σε μερη που δεν εχει σημα ισως σε προβληματισει,εγω σε αστικες περιοχες με το προηγουμενο δεν ειχα θεμα,καποιος που το εχει εκτος αστικων περιοχων ισως μπορουσε να μας πει
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις!!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...