Jump to content

ZTE Nubia Z17 Lite


termitiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Αυτήν την περίοδο τρέχει προσφορά για preorder για το τηλ του τίτλου.

Γνωρίζει κανείς αν αξίζει πραγματικά η συσκευή σ αυτά τα χρήματα?

https://www.banggood.com/ZTE-Nubia-Z17-Lite-Global-Version-5_5-inch-6GB-64GB-Snapdragon-653-Octa-core-4G-Smartphone-p-1242875.html?rmmds=search&cur_warehouse=HK

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Αυτήν την περίοδο τρέχει προσφορά για preorder για το τηλ του τίτλου.

Γνωρίζει κανείς αν αξίζει πραγματικά η συσκευή σ αυτά τα χρήματα?

https://www.banggood.com/ZTE-Nubia-Z17-Lite-Global-Version-5_5-inch-6GB-64GB-Snapdragon-653-Octa-core-4G-Smartphone-p-1242875.html?rmmds=search&cur_warehouse=HK

Το παραγγειλα σημερα απο το geekbuying αποθηκη Ιταλιας στα 240€ πιστευω απο εβδομαδα να το εχω στα χερια μου οποτε θα σας πω εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά .

Είμαι και εγώ έτοιμος να το παραγγείλω εδώ και μέρες από geekbuying Ιταλίας όμως , δεν βρισκω πουθενά το sar ( βασικό για εμένα ) . Το τηλέφωνο πάντως φαίνεται πολύ δυνατό .

Θα σε παρακαλούσα όταν παραλάβεις να μας γράψεις το sar του τηλεφώνου και ένα μικρό review κυρίως για την κάμερα που φαίνεται αξιόλογη επίσης .

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά .

Είμαι και εγώ έτοιμος να το παραγγείλω εδώ και μέρες από geekbuying Ιταλίας όμως , δεν βρισκω πουθενά το sar ( βασικό για εμένα ) . Το τηλέφωνο πάντως φαίνεται πολύ δυνατό .

Θα σε παρακαλούσα όταν παραλάβεις να μας γράψεις το sar του τηλεφώνου και ένα μικρό review κυρίως για την κάμερα που φαίνεται αξιόλογη επίσης .

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

Επειδη δεν μιλαω πολυ στο κινητο το SAR δεν με απασχολει καθολου και ουτε ξερω που μπορει να το δω οσο για την καμερα οταν το παραλαβω θα γραψω
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μιλαω πολυ στο κινητο το SAR δεν με απασχολει καθολου και ουτε ξερω που μπορει να το δω οσο για την καμερα οταν το παραλαβω θα γραψω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Το sar το γράφει στο βιβλιαράκι που συνοδεύει το τηλέφωνο , στα χαρακτηριστικά της συσκευής

Περιμένουμε με αγωνία τις εντυπώσεις σου .

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ μόλις το παραλάβω θα ενημερώσω γιατί και εγώ το περιμένω με αγωνία επειδή φαίνεται ωραίο και με καλά χαρακτηριστικά, το θέμα είναι ότι το παράγγειλα από Ιταλία για αποφυγή τελωνείου και για πιο γρήγορα αλλά παραγγελία από Δευτέρα και ακόμα δεν μου έχει σταλεί
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα παρέλαβα το κινητό από GeekBuying αποθήκη Ιταλίας παραγγελία Δευτέρα απόγευμα η πρώτη εντύπωση άριστη και μοιάζει για πολύ ακριβότερο η δε αρνητική ότι το μενού δεν είναι πλήρως Ελληνικό είναι σε ποσοστό 70% περίπου ελληνικό και 30% αγγλικο δεν με ενοχλεί βέβαια απλά το αναφέρω για στατιστικούς λόγους
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Το sar το γράφει στο βιβλιαράκι που συνοδεύει το τηλέφωνο , στα χαρακτηριστικά της συσκευής

Περιμένουμε με αγωνία τις εντυπώσεις σου .

Το sar οπως ακριβως το γραφει στο βιβλιαρακι ειναι :the sar limit for mobile device is 2.0 w/kg and the highest sar value for the device when tested for use at the head was 1.24 w/kg and when tested for use at the body was 0.567 w/kg τωρα αν ειναι πολυ η λιγο δεν καταλαβαινω αλλα και ουτε δινω σημασια επειδη οπως εγραψα μιλαω ελαχιστα στο κινητο μου

Link to comment
Share on other sites

Το sar οπως ακριβως το γραφει στο βιβλιαρακι ειναι :the sar limit for mobile device is 2.0 w/kg and the highest sar value for the device when tested for use at the head was 1.24 w/kg and when tested for use at the body was 0.567 w/kg τωρα αν ειναι πολυ η λιγο δεν καταλαβαινω αλλα και ουτε δινω σημασια επειδη οπως εγραψα μιλαω ελαχιστα στο κινητο μου

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση .

Αυτό που γράφεις για ελληνικά,αγγλικά τι εννοείς.? Αν πχ έρθει ένα μήνυμα στο τηλέφωνο εμφανίζεται με ελληνικά κανονικά η όχι.? Στο μενού πως εμφανίζονται ?

Κάτι άλλο , η κάμερα πως είναι.?

Δοκίμασες gps ?

Συγνώμη για το μακροσκελές του μηνύματος

Ευχαριστώ και πάλι , καλό βράδυ και καλό σαββατοκύριακο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση .

Αυτό που γράφεις για ελληνικά,αγγλικά τι εννοείς.? Αν πχ έρθει ένα μήνυμα στο τηλέφωνο εμφανίζεται με ελληνικά κανονικά η όχι.? Στο μενού πως εμφανίζονται ?

Κάτι άλλο , η κάμερα πως είναι.?

Δοκίμασες gps ?

Συγνώμη για το μακροσκελές του μηνύματος

Ευχαριστώ και πάλι , καλό βράδυ και καλό σαββατοκύριακο

Όταν λέω Αγγλικά εννοώ στο μενού των ρυθμίσεων μόνο κατά τα άλλα όλα ελληνικά φαίνεται πολύ καλό και το GPS από το λίγο που το δοκίμασα κλειδώνει αμέσως, αν θέλεις πες μου και το Sar αν είναι υψηλό η χαμηλό απλά για να ξέρω άσχετα αν δεν με ενδιαφέρει, φώτο θα δοκιμάσω αύριο γιατί σήμερα λόγω δουλειάς ασχολήθηκα πολύ λίγο

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω Αγγλικά εννοώ στο μενού των ρυθμίσεων μόνο κατά τα άλλα όλα ελληνικά φαίνεται πολύ καλό και το GPS από το λίγο που το δοκίμασα κλειδώνει αμέσως, αν θέλεις πες μου και το Sar αν είναι υψηλό η χαμηλό απλά για να ξέρω άσχετα αν δεν με ενδιαφέρει, φώτο θα δοκιμάσω αύριο γιατί σήμερα λόγω δουλειάς ασχολήθηκα πολύ λίγο

Καλησπέρα

Το sar είναι καλό για το σώμα για το κεφάλι λίγο υψηλό ( κατ' εμέ ) , όχι όμως σε υπερβολικό σημείο .

Περιμένουμε τις εντυπώσεις από την camera

( βασικά σε νυχτερινές φωτογραφίες η με χαμηλό φως διότι σε ημερήσιες δύσκολα φαίνεται η διαφορά )

Καλό βράδυ

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω Αγγλικά εννοώ στο μενού των ρυθμίσεων μόνο κατά τα άλλα όλα ελληνικά φαίνεται πολύ καλό και το GPS από το λίγο που το δοκίμασα κλειδώνει αμέσως, αν θέλεις πες μου και το Sar αν είναι υψηλό η χαμηλό απλά για να ξέρω άσχετα αν δεν με ενδιαφέρει, φώτο θα δοκιμάσω αύριο γιατί σήμερα λόγω δουλειάς ασχολήθηκα πολύ λίγο

 

Καλό μεσημέρι

Μήπως δοκίμασες την κάμερα ?

Γράψε μας τις εντυπώσεις σου

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι

Μήπως δοκίμασες την κάμερα ?

Γράψε μας τις εντυπώσεις σου

Καλησπερα ναι την δοκίμασα και μπορώ να πω ότι είναι καλή σε βραδυνές λήψεις αλλά δεν συγκρίνεται με κάμερα Samsung s7 @ s8 που έχω την δυνατότητα να συγκρίνω, με την τελευταία αναβάθμιση του Google play σταμάτησε να λειτουργεί το playstore και έτσι δεν μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις στα applications αυτό βέβαια θα λυθεί μόλις βγει η νέα οπότε το θεωρώ σαν να μην υπάρχει πρόβλημα, ή συσκευή δείχνει πολύ ακριβότερη από την αξία της και πολύτελεστατη και πολύ γρήγορη χωρίς να ζεστάνετε καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ναι την δοκίμασα και μπορώ να πω ότι είναι καλή σε βραδυνές λήψεις αλλά δεν συγκρίνεται με κάμερα Samsung s7 @ s8 που έχω την δυνατότητα να συγκρίνω, με την τελευταία αναβάθμιση του Google play σταμάτησε να λειτουργεί το playstore και έτσι δεν μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις στα applications αυτό βέβαια θα λυθεί μόλις βγει η νέα οπότε το θεωρώ σαν να μην υπάρχει πρόβλημα, ή συσκευή δείχνει πολύ ακριβότερη από την αξία της και πολύτελεστατη και πολύ γρήγορη χωρίς να ζεστάνετε καθόλου

 

Ευχαριστώ , καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο

Γλιστράει στο χέρι για να παραγγείλουμε θήκη ?

Η οθόνη είναι επίφοβη ?

Στο geekbuying Ιταλίας δεν έχουν σε stock το μαύρο με δώρο θήκη και προστατευτικό

Μάλλον θα παραγγείλω από Γερμανία

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο

Γλιστράει στο χέρι για να παραγγείλουμε θήκη ?

Η οθόνη είναι επίφοβη ?

Στο geekbuying Ιταλίας δεν έχουν σε stock το μαύρο με δώρο θήκη και προστατευτικό

Μάλλον θα παραγγείλω από Γερμανία

Καλό βράδυ

Γλυστραει πάρα πολύ θέλει οποιασδήποτε θήκη εγώ παράγγειλα 2 από AliExpress το πότε θα έρθουν βέβαια είναι ένα μεγάλο ερώτημα. Το θέμα βέβαια είναι ότι είναι κουκλί χωρίς θήκη οπότε δεν ξέρω αν θα τις χρησιμοποιησω
Link to comment
Share on other sites

παντως μια παρουσιαση του κινητου δεν ειδαμε απο οσους το εχουν εδω,κριμα

Κυριακή το παρήγγειλα απο geekbuying Ιταλίας και περιμένω να παραλάβω αυτή την εβδομάδα .

Μόλις το πάρω θα γράψω εντυπώσεις

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή το παρήγγειλα απο geekbuying Ιταλίας και περιμένω να παραλάβω αυτή την εβδομάδα .

Μόλις το πάρω θα γράψω εντυπώσεις

Καλό βράδυ

Σήμερα παρέλαβα , δεν έχω καταφέρει να το σετάρω ακόμη διότι ενώ είναι συνδεδεμένο με wi fi μου γράφει ότι δεν συνδέθηκε σε δίκτυο .

Παρέλειψα να γράψω ότι άλλαξα δύο ρούτερ γιατί δεν αναγνωριζε κανένα και πέρασα χειροκίνητα πατώντας προσθήκη δικτύου , ssd κλπ . Πατάω γλώσσα οκ , νέα σύνδεση οκ , μόλις προσπαθεί για σύνδεση σε δίκτυο αρχίζει το πρόβλημα .

Υ.Γ Τέρμα πάνω αριστερά εμφανίζει ένα κυκλακι πράσινο και μέσα άσπρο , δεξιά τις δυο sim την σύνδεση wi fi και μπαταρία .

Καμία βοήθεια ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίσα και εγώ θα το σεταρεις χωρίς να βάλεις Mail αν θυμάμαι καλά είναι η κάτω κάτω επιλογή παιδευτικα και εγώ πάρα πολύ και το βρήκα τυχαία αν δεν τα καταφέρεις πες μου η ανέβασε εδώ φώτο την οθόνη να σε βοηθήσω έφαγα πάντως πολύ παίδεμα Edited by np91
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίσα και εγώ θα το σεταρεις χωρίς να βάλεις Mail αν θυμάμαι καλά είναι η κάτω κάτω επιλογή παιδευτικα και εγώ πάρα πολύ και το βρήκα τυχαία αν δεν τα καταφέρεις πες μου η ανέβασε εδώ φώτο την οθόνη να σε βοηθήσω έφαγα πάντως πολύ παίδεμα

Καλησπέρα

Το έκανα και αυτό , έβαλα όνομα που ζήτησε και πατώντας επόμενο πάλι προσπάθησε να συνδεθεί ανεπιτυχώς σε δίκτυο . Μήπως έχει φάει κόλλημα ? Αν μπορέσω θα ανεβάσω φωτογραφία

Ευχαριστώ για την απάντηση και καλό σαββατοκύριακο

Link to comment
Share on other sites

Αν ανεβασεις φωτο ισως να μπορεσω να σε βοηθησω σιγουρα υπαρχει λυση γιατι το ιδιο αντιμετωπισα και εγω και το ελυσα τυχαια ειναι στην κατω σειρα οταν πας να συνδεθεις νομιζω ειναι η επιλογη χωρις mail η λογαριασμο καπως ετσι το ελεγε αλλα μονο αν το δω θα θυμηθω αν δεν μπορεσεις να ανεβασεις φωτο στειλε μου πμ να σου δωσω το μαιλ μου να στειλεις εκει ισως ειναι πιο ευκολο ,το τηλεφωνο παντως ειναι κουκλι και οσοι το ειδαν επαθαν πλακα λιγο το μενου με χαλαει που δεν ειναι ολο ελληνικα αλλα συνηθιζεται
Link to comment
Share on other sites

Αν ανεβασεις φωτο ισως να μπορεσω να σε βοηθησω σιγουρα υπαρχει λυση γιατι το ιδιο αντιμετωπισα και εγω και το ελυσα τυχαια ειναι στην κατω σειρα οταν πας να συνδεθεις νομιζω ειναι η επιλογη χωρις mail η λογαριασμο καπως ετσι το ελεγε αλλα μονο αν το δω θα θυμηθω αν δεν μπορεσεις να ανεβασεις φωτο στειλε μου πμ να σου δωσω το μαιλ μου να στειλεις εκει ισως ειναι πιο ευκολο ,το τηλεφωνο παντως ειναι κουκλι και mi οσοι το ειδαν επαθαν πλακα λιγο το μενου με χαλαει που δεν ειναι ολο ελληνικα αλλα συνηθιζεται

 

Τελικά τα κατάφερα , έκανα αυτά που έγραψες κλείνοντας το internet .

Αυτό ήταν......σε ένα λεπτό οκ .

Το τηλέφωνο είναι super όλα οκ , και από εμφάνιση σκίζει .

Φαίνεται πάντως πολύ ποιοτικό , για τα ελληνικά εντάξει φαίνεται ( το περίμενα χειρότερο ) . Η κάμερα πολύ καλή , το ois είναι αυτόματα ενεργοποιημενο η έχει ρύθμιση ?

Πρώτο τηλέφωνο με ois και είμαι άσχετος .

Ξανά υπερευχαριστώ και καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα , έκανα αυτά που έγραψες κλείνοντας το internet .

Αυτό ήταν......σε ένα λεπτό οκ .

Το τηλέφωνο είναι super όλα οκ , και από εμφάνιση σκίζει .

Φαίνεται πάντως πολύ ποιοτικό , για τα ελληνικά εντάξει φαίνεται ( το περίμενα χειρότερο ) . Η κάμερα πολύ καλή , το ois είναι αυτόματα ενεργοποιημενο η έχει ρύθμιση ?

Πρώτο τηλέφωνο με ois και είμαι άσχετος .

Ξανά υπερευχαριστώ και καλό βράδυ

Έχει ois???????

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...