Jump to content

Huawei MediaPad T3 10


stxio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το tablet σαν gps? Υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Χωρίς σύνδεση σε δεδομένα. Αν ναι μπορεί να δώσει οδηγίες;

 

Υπαρχει η δυνατοτητα. Το gps που εχουν μεσα ολες οι συσκευες δουλευει "αυτονομα" και δεν χρειαζεται δεδομενα για να συνδεθει με τον δορυφορο και να σου δειξει τη θεση σου. Η εφαρμογη του χαρτη/πλοηγησης ειναι αυτην που θελει δεδομενα για να σου δειξει τους χαρτες και να σου δωσει οδηγιες. Οι περισσοτερες τουλαχιστον ετσι ειναι. Ωστοσο το here maps πχ δουλευει και χωρις δεδομενα, αρκει να κατεβασεις στην συσκευη απο πριν τον χαρτη που σε ενδιαφερει. Λογικα θα υπαρχουν κ αλλες εφαρμογες χαρτων και πλοηγησης που ειναι δωρεαν και εχουν free χαρτες. Ριξε ενα ψαχτηρι στο play store και δοκιμασε να δεις ποια σε βολευει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 159
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα πήρα το συγκεκριμένο τάμπλετ στην έκδοση wifi στα 129 τώρα με τις καλοκαιρινές εκπτώσεις. Μέχρι στιγμής θετικές εντυπώσεις τα μόνα αρνητικά η πολύ αργή φόρτιση και τον λίγο χώρο που σου αφήνει από τα 16gb που έχει.

 

Μια ερώτηση δεν μπορώ να βρω πως μπορείς να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας. Πρώτη φορά σε λειτουργικό huawei δεν βρίσκω κάτι

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση δεν μπορώ να βρω πως μπορείς να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας. Πρώτη φορά σε λειτουργικό huawei δεν βρίσκω κάτι

 

εμενα δεν εχει καν επιλογη για αυτοματη ρυθμιση φωτεινοτητας. εχω vodafone edition, emui 5.1.2 , εκδοση B256

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει καν επιλογη για αυτοματη ρυθμιση φωτεινοτητας. εχω vodafone edition, emui 5.1.2 , εκδοση B256

 

Άρα δεν είμαι ο μόνος που δεν το βρίσκω. Παράξενο πάντως να μην έχει. Παρατηρώ όταν τρέξω κάποιες εφαρμογές όπως Chrome και Facebook ρίχνει λίγο την φωτεινότητα από μόνο του και μόλις επανέλθω στην αρχική οθόνη επανέρχεται η φωτεινότητα

Έκδοση B258 εγώ

Edited by filipsyros

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εχει κατεβάσει κανεις pubg ? Το αντέχει? Θέλω να το πάρω για αυτόν τον λόγο και μόνο

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο το δικό σας έχει?

 

Η αργή φόρτιση έχει να κάνει με τον φορτιστή που είναι 1,0 Αmpere.

 

οχι δεν εχει.

 

Εαν το βαλω σε ταχυφορτιστη της Huawei θα φορτισει γρηγοροτερα? Μηπως την ακουσει η μπαταρια ?

Επισης, οτι παιζει με ταχυφορτιστη θελει ειδικο καλωδιομ οποτε μαλλον καποια εντολη δινεται για ταχυφορτιση, ισχυει?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο το δικό σας έχει?

 

Η αργή φόρτιση έχει να κάνει με τον φορτιστή που είναι 1,0 Αmpere.

 

Και με 2 ampere το ίδιο αργεί. Γενικά είναι ένα τάμπλετ κάτω του μέσου όρου. Όπως λέει και μια παροιμία " το φτηνό κρέας είναι για τα σκυλιά".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα την τελευταια αναβαθμιση παρατηρησα οτι αρχισε σταδιακα να σερνεται πολυ το tablet ενω ειχα μονο 13 εφαρμογες πανω.

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και clear cache και εστρωσε.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετα την τελευταια αναβαθμιση παρατηρησα οτι αρχισε σταδιακα να σερνεται πολυ το tablet ενω ειχα μονο 13 εφαρμογες πανω.

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και clear cache και εστρωσε.

 

Πως το εκανες? Με επαναφορα δεν χανεις οτι εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Πως το εκανες? Με επαναφορα δεν χανεις οτι εχεις?

 

Ναι τα χανεις.

Σβηνεις το ταμπλετ, πατας ταυτοχρονα vol+ και power, μολις εμφανιστει το μπλε Logo αφηνεις τα πληκτρα, εμφανιζει ενα μενου.

Πρωτα clear cache, μετα factory settings και τελος reboot.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα χανεις.

Σβηνεις το ταμπλετ, πατας ταυτοχρονα vol+ και power, μολις εμφανιστει το μπλε Logo αφηνεις τα πληκτρα, εμφανιζει ενα μενου.

Πρωτα clear cache, μετα factory settings και τελος reboot.

 

Απορια !!

Αφου τα χανεις ολα , με την επαναφορα αν ξαναβαλεις τις ιδιες εφαρμογες δεν θα σερνετε παλι?

Αυτο που με ενοχλει ιδιαιτερα εμενα ειναι οτι δεν εχει διαθεσιμο ελευθερο χωρο μονο (3 και κατι απο τα 16) και δεν μεταφερονται εφαρμογες στην sd και να τρεχουν απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει αναβαθμιση σε oreo? Το πηρα σημερα και δε μου χει βγαλει καποιο update.

 

Μεχρι τωρα οχι , εμαθες οτι θα παρει oreo?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ερώτηση μιας και σκεφτόμαστε να το πάρουμε: Έχει τη δυνατότητα να κάνει κλήσεις τελικά;

 

Κλησεις κανει , θα σου ελεγα να κοιταξεις κατι αλλο. Τα 16gb γεμιζουν ευκολα , περισσοτερα απο τα μισα ειναι κατηλημμενα απο το λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά δεν μου δίνει δυνατότητα να αλλάξω τον χρόνο αδράνειας της οθόνης με αποτέλεσμα να κλείνει μετά από 30". Πολύ εκνευριστικό αυτό. Εσάς σας δίνει αυτή την επιλογή ή εχετε το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει σαν επιλογή αλλά είναι γκρι και δεν με αφήνει να τη ρυθμίσω. Είναι προεπιλεγμένη στα 30" και πάπαλα. Please help!

 

Σόρυ που επαναφέρω το θέμα αλλά αυτήν την απορία την έχω κι εγώ. Η επιλογή απλά είναι ανενεργή και δεν μπορώ να βρω πως ενεργοποιείται. Είναι σπαστικό να κλείνει στα 30''.

Χθες έκανα και ενημέρωση το emui αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έκδοση emui: 5.1.3 Έκδοση android:7.0

 

EDIT:

Καλά, μιλάμε έπρεπε να ποστάρω για να το βρω και το ψάχνω τόσο καιρό. :D Έπρεπε να απενεργοποιήσω την επιλογή "Λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας" στην κατηγορία ¨Μπαταρία" για να ενεργοποιηθεί η επιλογή "Απουσία δραστηριότητας".

Αυτό και προς απάντηση του aggelos (σε περίπτωση που επιστρέψει για να την δει :) )

Edited by micos000
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που επαναφέρω το θέμα αλλά αυτήν την απορία την έχω κι εγώ. Η επιλογή απλά είναι ανενεργή και δεν μπορώ να βρω πως ενεργοποιείται. Είναι σπαστικό να κλείνει στα 30''.

Χθες έκανα και ενημέρωση το emui αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έκδοση emui: 5.1.3 Έκδοση android:7.0

 

EDIT:

Καλά, μιλάμε έπρεπε να ποστάρω για να το βρω και το ψάχνω τόσο καιρό. :D Έπρεπε να απενεργοποιήσω την επιλογή "Λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας" στην κατηγορία ¨Μπαταρία" για να ενεργοποιηθεί η επιλογή "Απουσία δραστηριότητας".

Αυτό και προς απάντηση του aggelos (σε περίπτωση που επιστρέψει για να την δει :) )

 

Καο ομως σε μενα δεν ενεργοποιηθηκε η επιλογη "Απουσία δραστηριότητας".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνομαι για tablet πολύ καιρό. Στην ουσία περιμένω πότε θα βγει η global version του xiaomi mi pad 4 plus. Εάν είχε βγει, θα το είχα ήδη αγοράσει. Η αλήθεια είναι ότι δεν θα με χαλούσε και κάτι πιο οικονομικό και παράλληλα καλό. Βλέπω ότι πωλείται το Huawei Mediapad T3 10 στα 99 ευρώ. Είναι η έκδοση wifi. Εσείς που είστε κάτοχοι αυτού του tablet για πείτε μου την γνώμη σας. Αξίζει η αγορά του στα 99 ευρώ; Είναι αρκετά smooth; Θα πάρει oreo;
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αξίζει .

 

Δε νομίζω να πάρει Oreo.

 

Η φορτιση όντως θέλει ενα 4ωρο

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το χτυπησα και εγω στα 99. Χρηση κατα 90% youtube, NBA TV και Netflix.... Χαμηλη η αναλυση της οθονης αλλα στα βιντεο μια χαρα ειναι! Στα 99 ευρω ειναι πολυ καλη επιλογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei MediaPad T3 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...