Jump to content

Huawei MediaPad T3 10


stxio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχετε να προτείνετε κάποια θήκη;

 

Η original θήκη HUAWEI FLIP CASE FOR MEDIAPAD T3 10.0 BLACK (19.90€)

https://www.e-shop.gr/huawei-51991965-flip-case-for-mediapad-t3-100-black-p-PER.214844

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 159
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

Έχω πάρει και εγώ εδώ και καιρό το συγκεκριμένο μοντέλο και προσπαθώ μάταια να ξεκλειδώσω τη δυνατότητα προσθήκης χρηστών. Έχω ξεκλειδώσει το bootloader, έχω βάλει TWRP έχω κάνει και root, και έχω προσθέσει και τις απαραίτητες εντολές στο build.prop, αλλά αυτό εκεί. Μουλάρι! Τσάμπα η προσπάθεια. Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω πάρει και εγώ εδώ και καιρό το συγκεκριμένο μοντέλο και προσπαθώ μάταια να ξεκλειδώσω τη δυνατότητα προσθήκης χρηστών. Έχω ξεκλειδώσει το bootloader, έχω βάλει TWRP έχω κάνει και root, και έχω προσθέσει και τις απαραίτητες εντολές στο build.prop, αλλά αυτό εκεί. Μουλάρι! Τσάμπα η προσπάθεια. Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο ταμπλετ είναι αποτυχία. Εγώ δεν μπορώ να μεταφέρω τίποτα στην sd παρά μόνο φωτογραφίες, με αποτέλεσμα να έχει ελεύθερο χώρο 2.1gb από τα 16....:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους, επειδη ενδιαφερομαι για αγορα για το συγκεκριμενο ταμπλετ θα ηθελα να ρωτησω εντυπωσεις για τα εξης

α. Η οθονη ποσο καλη ειναι? Κουραζει σε θεαση ταινιας και βιντεο απο το youtube? Σε εξωτερικες συνθηκες? Η φωτεινοτητα ειναι αρκετη?

β. Απο θεμα του ηχειου πως ειναι? Ακουγεται κατα τη θεαση ταινιας η ειναι πολυ μικρο?

γ. Απο θεμα μπαταριας ποσο διαρκει με μια μεση χρηση?

δ. Ποσα gb μενουν ελευθερα απο το συνολο των 16 που εχει το ταμπλετ? Επισης υπαρχει δυνατοτητα μεταφορας σε εφαρμογων σε sd?

ε. Η φορτιση της μπαταριας διαρκει οντως τοσο πολυ οσο διαβαζω σε αλλα φορουμ? 5 ωρες???

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

α. Πολυ ωραια ειναι. Δε με κουραζει και η φωτεινοτητα ειναι ικανοποιητικη και εκτος

β. Μια χαρα ειναι ο ηχος ( δεν ειναι και ηχεια )

γ. Σε μενα περιπου 4 μερες

δ. Σχεδον 3gb . Δε μεταφερονται

ε. Ναι θελει 4 +

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, επειδη ενδιαφερομαι για αγορα για το συγκεκριμενο ταμπλετ θα ηθελα να ρωτησω εντυπωσεις για τα εξης

α. Η οθονη ποσο καλη ειναι? Κουραζει σε θεαση ταινιας και βιντεο απο το youtube? Σε εξωτερικες συνθηκες? Η φωτεινοτητα ειναι αρκετη?

β. Απο θεμα του ηχειου πως ειναι? Ακουγεται κατα τη θεαση ταινιας η ειναι πολυ μικρο?

γ. Απο θεμα μπαταριας ποσο διαρκει με μια μεση χρηση?

δ. Ποσα gb μενουν ελευθερα απο το συνολο των 16 που εχει το ταμπλετ? Επισης υπαρχει δυνατοτητα μεταφορας σε εφαρμογων σε sd?

ε. Η φορτιση της μπαταριας διαρκει οντως τοσο πολυ οσο διαβαζω σε αλλα φορουμ? 5 ωρες???

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

α. ικανοποιητικη, δεν κουραζει , φωτεινοτητα μετρια

β. ηχεια χαμηλης εντασης... με ακουστικα ειναι καλυτερος ο ηχος.

γ. αρκετα καλη διαρκεια, εξαρτατε παντα απο τη χρηση.

δ. εκτος απο φωτογραφιες δεν μεταφερετε τιποτα στην sd , ελευθερος χωρος περιπου 2,5 - 3 (Απαραδεκτο)

ε. φωρτιση διαρκει αρκετες ωρες.

Προσωπικα δεν ειμαι ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, επειδη ενδιαφερομαι για αγορα για το συγκεκριμενο ταμπλετ θα ηθελα να ρωτησω εντυπωσεις για τα εξης

α. Η οθονη ποσο καλη ειναι? Κουραζει σε θεαση ταινιας και βιντεο απο το youtube? Σε εξωτερικες συνθηκες? Η φωτεινοτητα ειναι αρκετη?

β. Απο θεμα του ηχειου πως ειναι? Ακουγεται κατα τη θεαση ταινιας η ειναι πολυ μικρο?

γ. Απο θεμα μπαταριας ποσο διαρκει με μια μεση χρηση?

δ. Ποσα gb μενουν ελευθερα απο το συνολο των 16 που εχει το ταμπλετ? Επισης υπαρχει δυνατοτητα μεταφορας σε εφαρμογων σε sd?

ε. Η φορτιση της μπαταριας διαρκει οντως τοσο πολυ οσο διαβαζω σε αλλα φορουμ? 5 ωρες???

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Α. Οθονη καλη. Δεν κουραζει και ειναι μια χαρα για ταινιες και βιντεο. Σε εξωτερικες συνθηκες δεν το εχω δοκιμασει.

Β. Ηχειο μετριο προς καλο. Ουτε ζεστο ουτε κρυο. Το οτι ακουγεται σε ταινια ακουγεται μια χαρα.

Γ. Τις προαλλες ειδα καποια επεισοδια στο ταμπλετ απο μια σειρα που παρακολουθω. Με το bs player, αρχεια σε 720p, φωτεινοτητα κατα την θεαση καπου στο 60 % επειδη τα εβλεπα βραδυ, με χρηση ακουστικων. Ξεκινησα απο φουλ μπαταρια 100 % και οταν εφτασε στο 3 % απο περιεργεια κοιταξα ποσες ωρες ενεργη οθονη εβγαλε και ηταν στις 8 ωρες και κατι.

Δ. Τα ελευθερα γιγα στο πρωτο ανοιγμα ειναι περιπου 7μιση. Η φωτο παρακατω ειναι απο φιλου που πηρε το ιδιο ταμπλετ και μετα απο 3 μερες το πηρα και εγω. Και σε εμενα ειχε 7μιση γιγα ελευθερα. Επισης, διεγραψα πολλες απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες που ειχε μεσα και κερδισα επιπλεον μισο γιγα, αρα παμε στα 8 συνολο ελευθερα. Μεταφορα εφαρμογων στην καρτα sd δεν γινεται, ωστοσο, ειναι καποιες εφαρμογες που απο μονες τους πανε και γραφουν τα data τους στην καρτα sd και οχι στην εσωτερικη. Αυτο δεν μπορεις να το επιλεξεις εσυ, φανταζομαι εξαρταται απο την εκαστοτε εφαρμογη. Εν ολιγοις, εχω εγκατεστημενες καπου στις 55 εφαρμογες (πολλες απο αυτες ειναι παιχνιδια) και ελευθερη εσωτερικη μνημη εχω καπου στα 4,6 γιγα.

Ε. Η φορτιση ναι, διαρκει αρκετες ωρες. Δεν ξερω ωστοσο αν με διαφορετικο φορτιστη κανει λιγοτερες ωρες.

7198b6154ea66eba93bf1bd33e6aa497.jpg

 

Υ.Γ. : Ο τιτλος του θεματος λεει για το 4G μοντελο. Εγω εχω το απλο, χωρις καρτα sim.

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

@fotaras85

 

Πως τα καταφερες και εχεις σχεδον 8 ελευθερα????

"Δ. Τα ελευθερα γιγα στο πρωτο ανοιγμα ειναι περιπου 7μιση. Επισης, διεγραψα πολλες απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες που ειχε μεσα και κερδισα επιπλεον μισο γιγα, αρα παμε στα 8 συνολο ελευθερα".

Link to comment
Share on other sites

Αφού τόσο είναι. Και στην πεθερά μου, περίπου 8 γίγα ήταν ελεύθερα όταν έβγαλα λίγη σαβούρα.

 

Ποια σαβουρα εβγαλες? Δωσε λιγο παραπανω πληροφοριες.

Εγω το εκανα επαναφορα και ειχε 6 ελευθερα...και με τις αναβαθμησεις επεσε στα 4,7 και απο εφαρμογες προσθεσα μονο το opera browser.

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο φιλος παραπανω. Οταν το ανοιξα ειχε 7μιση γιγα ελευθερα, οπως και σε εναν φιλο μου που πηρα το ιδιο.

Αυτα που διεγραψα ειναι οτι δεν ηθελα. Πηγα στην λιστα με τις εφαρμογες στις ρυθμισεις και οτι δεν το ηθελα το διεγραψα εφοσον με αφηνε να το κανω. Κατι ταινιες play , μουσικη play, και διαφορα αλλα τα εσβησα τελειως. Και ετσι εφτασα στα 8 γιγα περιπου.

 

Οσον αφορα τις αναβαθμισεις που ειπες, εμενα πηρε μονο μια και αυτην καπου στα 170 mbs ηταν μεγεθος. Μηπως εχεις την εκδοση με το 4g ;

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο φιλος παραπανω. Οταν το ανοιξα ειχε 7μιση γιγα ελευθερα, οπως και σε εναν φιλο μου που πηρα το ιδιο.

Αυτα που διεγραψα ειναι οτι δεν ηθελα. Πηγα στην λιστα με τις εφαρμογες στις ρυθμισεις και οτι δεν το ηθελα το διεγραψα εφοσον με αφηνε να το κανω. Κατι ταινιες play , μουσικη play, και διαφορα αλλα τα εσβησα τελειως. Και ετσι εφτασα στα 8 γιγα περιπου.

 

Οσον αφορα τις αναβαθμισεις που ειπες, εμενα πηρε μονο μια και αυτην καπου στα 170 mbs ηταν μεγεθος. Μηπως εχεις την εκδοση με το 4g ;

 

Την έκδοση 4g έχω. Λες εδώ να είναι το πρόβλημα? Απογοητεύτηκα με αυτό το ταμπλετ:O

Link to comment
Share on other sites

Κάτι outlook, office κλπ τα έβγαλες ; κι εγώ στην πεθερά μου πήρα το 4g.

Βασικά, μπες στο μενού των εφαρμογών, όπως σου είπε κι ο φίλος πιο πριν και απεγκατεστησε ότι δεν θέλεις κι επίσης πάτα "απενεργοποίηση" και "αναγκαστική διακοπή" σε όσες εφαρμογές δεν θέλεις κι απλά δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι outlook, office κλπ τα έβγαλες ; κι εγώ στην πεθερά μου πήρα το 4g.

Βασικά, μπες στο μενού των εφαρμογών, όπως σου είπε κι ο φίλος πιο πριν και απεγκατεστησε ότι δεν θέλεις κι επίσης πάτα "απενεργοποίηση" και "αναγκαστική διακοπή" σε όσες εφαρμογές δεν θέλεις κι απλά δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις.

 

Τα εβγαλα ολα , 5 με το ζορι ελευθερα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Έχει χρησιμοποιήσει κανεις αυτο το ταμπλετ ως κινητό για κλήσεις, sms κτλ?

Ψάχνω για dialer και δεν έχει...

Ισως να στο αρχικό setup να ειχα κάνει άλλη επιλογή χωρις sim...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Έχει χρησιμοποιήσει κανεις αυτο το ταμπλετ ως κινητό για κλήσεις, sms κτλ?

Ψάχνω για dialer και δεν έχει...

Ισως να στο αρχικό setup να ειχα κάνει άλλη επιλογή χωρις sim...

Ευχαριστω

Μήπως έχεις vodafone έκδοση λογισμικού? Γιατί έχει παρατηρηθεί αυτό με την rom της vodafone. Εγώ το χρησιμοποιώ καθημερινά για κλήσεις.

 

Παρεπιμπτόντως, εχθές βγήκε νέο Update. Ενημερώση ασφαλείας του Μαίου. Β258

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά επιβεβαιώνω κι εγώ αναβάθμιση της τάξης των 579 ΜΒ.Την έκανα ΟΤΑ έως τώρα δε γνωρίζω ακριβώς τι αλλάζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζετε αν υποστηρίζει το tablet smart cover ρύθμιση; Γιατί με μια θήκη που έχω δεν σβήνει μόλις την κλεισω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.σε όλους. Έχω ένα θέμα με τον κάθετο προσανατολισμό στις περισσότερες εφαρμογές. Τυχαίνει να βρίσκονται τα κουμπιά ήχου κ οθόνης κάτω. Οπότε πολύ συχνά πιέζεται το κουμπί κ σβήνει η οθόνη. Τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.σε όλους. Έχω ένα θέμα με τον κάθετο προσανατολισμό στις περισσότερες εφαρμογές. Τυχαίνει να βρίσκονται τα κουμπιά ήχου κ οθόνης κάτω. Οπότε πολύ συχνά πιέζεται το κουμπί κ σβήνει η οθόνη. Τι μπορώ να κάνω?

 

Γιατι δεν το γυριζεις αντιθετα με τα κουμπια επανω???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το αγόρασα και εγώ για τον γιο μου και επιβεβαιώνω ότι τα διαθέσιμα δεδομένα είναι 7.5 GB. Ραδιόφωνο το δικό σας έχει, γιατί εγώ δεν μπορώ να το βρώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το tablet σαν gps? Υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Χωρίς σύνδεση σε δεδομένα. Αν ναι μπορεί να δώσει οδηγίες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei MediaPad T3 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...