Jump to content

Vernee X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλό είναι ότι όλες αυτές οι συσκευές (3, 4 ή και παραπάνω - διαβάζω και για άλλα... ξαδερφάκια που έρχονται με πανομοιότυπα specs!) είναι τόσο όμοια που είμαι σχεδόν σίγουρος ότι οι εντυπώσεις που ο celtic1453 μοιράζεται μαζί μας για το K6 πρέπει να ισχύουν και για το Vernee και για τα άλλα!

(στη λεπτομέρεια παίζεται το πράγμα, οπότε τελικά κάτι που έλεγε ένας reviewer, "πάρτε όποιο από όλα βρείτε πιο φτηνό" πρέπει να είναι πολύ σωστό...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καλό είναι ότι όλες αυτές οι συσκευές (3, 4 ή και παραπάνω - διαβάζω και για άλλα... ξαδερφάκια που έρχονται με πανομοιότυπα specs!) είναι τόσο όμοια που είμαι σχεδόν σίγουρος ότι οι εντυπώσεις που ο celtic1453 μοιράζεται μαζί μας για το K6 πρέπει να ισχύουν και για το Vernee και για τα άλλα!

(στη λεπτομέρεια παίζεται το πράγμα, οπότε τελικά κάτι που έλεγε ένας reviewer, "πάρτε όποιο από όλα βρείτε πιο φτηνό" πρέπει να είναι πολύ σωστό...)

 

NFC εχουν ολα?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Λοιπόν, τα μαγαζιά του bestprice έχουν φέρει το ulefone power 3 με τιμή που ξεκινά απ' τα 250.

Διαβάζω για έκδοση ulefone power 3 MAX με 13.000 mAh μπαταρία!!! :!::!::!: Και πως σύντομα θα γίνει αναβάθμιση λογισμικού σε oreo

 

NFC βλέπω στο Κ6

Link to comment
Share on other sites

NFC εχουν ολα?

Μόνο το Oukitel :)

Ήταν και το πιο φτηνό (έστω κατά τη διάρκεια της προσφοράς που το πήρες κι εσύ)!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι

..............

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι

..............

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4η φόρτιση

Άνετα 10 ώρες SOT

Με επιλογή λειτουργίας υψηλής απόδοσης 78cf9cfa0d939e8ef753beccd54bd700.jpg

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Καλησπέρα στο παρεάκι! Παραγγείλαμε το Ulefone power 3 στα 257€ από κατάστημα στο Χαλάνδρι. Εν αναμονή για να το πιάσουμε στα χέρια μας!! Κι ασφαλώς για εντυπώσεις!!
Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή για Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

4-10 μέρες, θα γνωρίζω λογικά αύριο γιατί όταν δώσαμε την παραγγελία ήταν κλειστό το κατάστημα.

Δε μας ενόχλησε και τόσο η αναμονή, αν π.χ το αγοράζαμε από Κίνα θα κάναμε Πάσχα!

 

Κάτι που είδα και δε μου άρεσε, ένα άλλο κατάστημα το είχε στα 250€ έστειλα mail να ρωτήσω περί εγγύησης και καπάκια η τιμή πήγε στα 288€. Το κατάστημα που τελικά το παραγγείλαμε, είχε ρίξει την τιμή σήμερα, καταλήξαμε σ' αυτό γιατί αν γίνει κάτι είναι τουλάχιστον Αθήνα, δε θα χρειαστεί να "φύγει" εκτός ή Θεσσαλονική που ήταν το άλλο "έξυπνο" καταστηματάκι που μόλις είδαν πελάτη ανέβασαν την τιμή...

 

Θα σας ενημερώνω :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Αυτοί ανεβοκατεβάζουν τις τιμές, μέρες πρίν κλαίγαμε.

Eπίσης είναι pre-order ;)

 

Συν ότι, αν είσαι γκαντέμης και περάσεις τελωνείο είναι +24% ο ΦΠΑ στην υποκειμενική τιμή που θα στο υπολογίσει ο εκάστοτε ξύστης συν τα 15€ εκτελωνισμού συν αν το λάβεις σπασμένο DOA ή στο φάνε...

 

Π.Χ 190*0,24+190= 235,6 + 10€ αποστολή (χοντρικά)= 245,6 + 15 εκτελωνισμός = 260 στρογγυλά κι αυτό ΑΝ στο υπολογίσουν στην actual τιμή.

 

Επίσης αν γίνει κάτι, εδώ το στέλνω πακέτο στους τύπους απ' το μαγαζί δεν κυνηγάω τους Κινέζους. + - τα ίδια είναι, για ας πούμε 50€ παραπάνω έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Όπως ρώτησα το φίλο celtic που πήρε το Κ6 "με service χτύπα ξύλο τί γίνεται" γιατί το παιδί το παρήγγειλε από Κίνα, λογικά κι αυτός θα σκέφτηκε: καλή ερώτηση!

 

Μόλις το παραλάβουμε, θα το σαπίσουμε και θα γράψω εντυπώσεις!

Edited by Bernadi7
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί ανεβοκατεβάζουν τις τιμές, μέρες πρίν κλαίγαμε.

Eπίσης είναι pre-order ;)

 

Συν ότι, αν είσαι γκαντέμης και περάσεις τελωνείο είναι +24% ο ΦΠΑ στην υποκειμενική τιμή που θα στο υπολογίσει ο εκάστοτε ξύστης συν τα 15€ εκτελωνισμού συν αν το λάβεις σπασμένο DOA ή στο φάνε...

 

Π.Χ 190*0,24+190= 235,6 + 10€ αποστολή (χοντρικά)= 245,6 + 15 εκτελωνισμός = 260 στρογγυλά κι αυτό ΑΝ στο υπολογίσουν στην actual τιμή.

 

Επίσης αν γίνει κάτι, εδώ το στέλνω πακέτο στους τύπους απ' το μαγαζί δεν κυνηγάω τους Κινέζους. + - τα ίδια είναι, για ας πούμε 50€ παραπάνω έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Όπως ρώτησα το φίλο celtic που πήρε το Κ6 "με service χτύπα ξύλο τί γίνεται" γιατί το παιδί το παρήγγειλε από Κίνα, λογικά κι αυτός θα σκέφτηκε: καλή ερώτηση!

 

Μόλις το παραλάβουμε, θα το σαπίσουμε και θα γράψω εντυπώσεις!

 

τελωνειο με priority mail δεν περναει,επισης σε περιπτωση βλαβης μαλλον Κινα θα σταλει κι απο το καταστημα

Link to comment
Share on other sites

τελωνειο με priority mail δεν περναει,επισης σε περιπτωση βλαβης μαλλον Κινα θα σταλει κι απο το καταστημα

Όχι μάλλον, σχεδόν σίγουρα. Το καλό όμως είναι ότι θα έχεις να κάνεις με το κατάστημα και όχι με τους κινέζους (εκτός και αν αρχίσουν να κάνουν τους κινέζους και στο κατάστημα...)

 

Προσωπικά υπήρξα πάντα υπέρ των απευθείας αγορών από Κίνα, αλλά καταλαβαίνω απόλυτα και όποιον θέλει να περιορίσει τα ρίσκα, τις καθυστερήσεις και όλα τα σχετικά (με ένα κάποιο αντίτιμο βέβαια - αρκεί αυτό να είναι λογικό...)

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Επειδή δε φημιζόμαστε για την τύχη μας εγώ κι η κοπέλα μου, γιατί για εκείνη προορίζεται η συσκευή, θελήσαμε για τους παραπάνω λόγους να το πάρουμε από Ελλάδα. Φοβηθήκαμε λίγο την προσωρινή διακοπή του priority και την επανεμφάνισή του, μην τυχόν το έχουν πάρει πρέφα στο Τελωνείο :D Αλλά καλύτερα να έχεις να κάνεις με κάτι κοντινό σου, στην προκειμένη Πειραιάς - > Χαλάνδρι παρά με Πειραιάς - > Κίνα. Θεωρώ πως η τιμή που το πήραμε ήταν τίμια κι ασφαλώς ούτε και σ'εμάς τρέχουν τα χρήματα απ' τις τσέπες, αλλά δεν είναι να ρισκάρουμε λόγω γκαντέμικου βίου :lol:
Link to comment
Share on other sites

6350mAh Ulefone Power 3S global presale kicks off at $169.99

Ορίστε... Αυτοί ακόμα δε βγάλανε το Power 3, βγάλανε τώρα και... 3S, το οποίο ουδείς καταλαβαίνει αν προορίζεται να αντικαταστήσει το 'απλό' 3 (μάλλον...), αν θα πουλιέται παράλληλα (χλωμό...), ή τι διαφορές έχει, πέρα από τη λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και μικρότερη RAM.

Και μετά περιμένουμε από όλους αυτούς να υποστηρίξουν τις συσκευές τους με αναβαθμίσεις κλπ. Τι να υποστηρίξουν όταν έχουν χάσει και οι ίδιοι το μέτρημα των μοντέλων που έχουν βγάλει μέσα στη χρονιά και προφανώς δεν έχουν τους πόρους να υποστηρίξουν ούτε αυτά που βγάζουν τώρα και τα βγάζουν με μισοτελειωμένα firmware, όπως βλέπουμε στα διάφορα reviews...

Πάντως σε τιμή presale γύρω στα €140, αξίζει και με το παραπάνω για όποιον θέλει τώρα να ψωνίσει κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

6350mAh Ulefone Power 3S global presale kicks off at $169.99

Ορίστε... Αυτοί ακόμα δε βγάλανε το Power 3, βγάλανε τώρα και... 3S, το οποίο ουδείς καταλαβαίνει αν προορίζεται να αντικαταστήσει το 'απλό' 3 (μάλλον...), αν θα πουλιέται παράλληλα (χλωμό...), ή τι διαφορές έχει, πέρα από τη λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και μικρότερη RAM.

Και μετά περιμένουμε από όλους αυτούς να υποστηρίξουν τις συσκευές τους με αναβαθμίσεις κλπ. Τι να υποστηρίξουν όταν έχουν χάσει και οι ίδιοι το μέτρημα των μοντέλων που έχουν βγάλει μέσα στη χρονιά και προφανώς δεν έχουν τους πόρους να υποστηρίξουν ούτε αυτά που βγάζουν τώρα και τα βγάζουν με μισοτελειωμένα firmware, όπως βλέπουμε στα διάφορα reviews...

Πάντως σε τιμή presale γύρω στα €140, αξίζει και με το παραπάνω για όποιον θέλει τώρα να ψωνίσει κάτι τέτοιο...

Η Oukitel δε βγάζει και τοοοοοοσα πολλά μοντέλα

Άσε που ελπίζουμε σε devs.....

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει ενδιαφέρον πόσο διαφορετικές τιμές μπορεί να βρει κανείς από μαγαζί σε μαγαζί σε τέτοια πράγματα (που προφανώς τα εισάγουν ο καθένας μόνος του...)!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από λίγη ώρα ψαξίματος σε διάφορα reviews, βρήκα και τα βάρη (πραγματικά, από ζυγαριά) των 3 συσκευών που συζητάμε εδώ (οκ, λίγο καταχρηστικά βέβαια, μιας και το topic είναι του Vernee...)

- 201 γρ. το Vernee X

- 211 γρ. το Ulefone Power 3

- 260 γρ. το Oukitel K6

 

Με τα όσα διαβάζουμε και συζητάμε, οι... συμπάθειές μου πάνε προς το Oukitel, αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι αυτό το βάρος κάπου μου τα χαλάει... (έχοντας πίασει -όπως έχω αναφέρει και παλιότερα- και το ιδίου βάρους μικρότερο αδερφάκι του το Κ3)...

 

Anyway, εγκυκλοπαιδική παράθεση πληροφορίας...

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Τελικά έχει ενδιαφέρον πόσο διαφορετικές τιμές μπορεί να βρει κανείς από μαγαζί σε μαγαζί σε τέτοια πράγματα (που προφανώς τα εισάγουν ο καθένας μόνος του...)!

Δε θέλω να φανταστώ τιμές, αν τα έφερναν οι εταιρείες της κινητής, αν και δε θα τους συνέφερε γιατί δε θα μοσχοπωλούσαν iphone/galaxy. Πριν 2 χρόνια έφεραν ένα τούμπανο meizu που ως δια μαγείας εξαφανίστηκε από cosmote shop/germanos, γιατί προμοτάρουν άλλες συσκευές. Απορώ πως έφεραν όλοι τα Χiaomi αλλά καμία σχέση οι τιμές τους με Ελλαδίτσα.

 

BTW δε μπορεί κάποιος ν' αλλάξει τον τίτλο ως "Vernee X vs Ulefone Power 3 vs Oukitel K6" ? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από λίγη ώρα ψαξίματος σε διάφορα reviews, βρήκα και τα βάρη (πραγματικά, από ζυγαριά) των 3 συσκευών που συζητάμε εδώ (οκ, λίγο καταχρηστικά βέβαια, μιας και τοθηκη. ic είναι του Vernee...)

- 201 γρ. το Vernee X

- 211 γρ. το Ulefone Power 3

- 260 γρ. το Oukitel K6

 

Με τα όσα διαβάζουμε και συζητάμε, οι... συμπάθειές μου πάνε προς το Oukitel, αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι αυτό το βάρος κάπου μου τα χαλάει... (έχοντας πίασει -όπως έχω αναφέρει και παλιότερα- και το ιδίου βάρους μικρότερο αδερφάκι του το Κ3)...

 

Anyway, εγκυκλοπαιδική παράθεση πληροφορίας...

Εμενα πάντως το βαρος μου αρέσει, το πάχος είναι αυτό που με χαλάει, ειδικα με θηκη. Αλλά με τέτοια αυτονομια δεν είναι να παραπονιεσαι.

Link to comment
Share on other sites

http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&product_id=7493

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&product_id=7493

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Υπάρχει κάποιο κατάστημα για customize σε θήκες κινητών? (εκτός του άθλιου "τατού" του Γερμανού)

Γιατί οι θήκες που βλέπω για το power 3 είναι μονόχρωμες κι άθλιες και θα έχω γκρίνια :lol:

Link to comment
Share on other sites

οι μπροστινες καμερες και των τριων τραβανε 640x480 video? με χρηση αλλου προγραμματος παει σε 720p ή 1080p?

γενικα στο τομεα καμερες εχουμε καποιον νικητη μεταξυ: oukitel k6, vernee x, ulefone power 3s ?

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...