Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα.το εχω ενα μηνα περιπου και ολα κομπλε αλλα εχω ενα σημαντικο προβλημα που δεν μπορω να λυσω

αν εχω ακουστικα για πολυ ωρα και τα βγαλω δεν νιωθει οτι βγηκαν , ετσι δεν μπορω πχ να μιλησω σε κληση γτ νομιζει οτι εχω ακουστικα

αντιστοιχα καποιες φορες αν βαλω ακουστικα δεν τα αναγνωριζει και απλα συνεχιζει να λειτουργει το σπικερ

 

το προβλημα δεν πιστευω οτι ειναι χαρντγουερ επειδη λυνεται με ριμπουτ.

καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Πείρα το νήμα για το nubia m2 από την αρχή γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Είχα το xiaomi mi note 2 και το πούλησα μιας και ζεστενοταν υπερβολικά. Το θέμα με το nubia m2 όσων αφορά την τιμή του πιστεύω είναι καθαρά για ανταγωνισμό. Άμα δείτε και στην σελίδα του banggood από τις πρώτες φωτογραφίες που έχει στο description είναι ένα comparison του nubia m2 με το xiaomi Redmi Note 4x. Φυσικά και υπάρχουν ελαττώματικα μοντέλα αλλά αυτό πιστεύω δεν αντιπροσωπευει όλα τα κινητά nubia m2 που φεύγουν από το banggood.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το εχω εδω και καμποσο καιρο και ειμαι Full ευχαριστημενος σε ολα . Το εχω ομως στην εκδοση 6.0 του εχει βαλει κανεις την 7 ή την 8 ή ακομα και το λογισμικο της Xiaomi MIUI ?
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και καμποσο καιρο και ειμαι Full ευχαριστημενος σε ολα . Το εχω ομως στην εκδοση 6.0 του εχει βαλει κανεις την 7 ή την 8 ή ακομα και το λογισμικο της Xiaomi MIUI ?
εάν σου δουλεύει το τηλέφωνο όπως και εμένα ρολόι στην 6 ,τι τους θες τους πειραματισμούς
Link to comment
Share on other sites

εάν σου δουλεύει το τηλέφωνο όπως και εμένα ρολόι στην 6 ,τι τους θες τους πειραματισμούς

 

Σωστα τα λες ετσι σκεφτομουν και εγω τοσο καιρο , αλλα τωρα ελεγα μηπως ηρθε ο καιρος που θα βαζαμε την νεα εκδοση του android. Διαβαζω οτι καποιοι φορεσαν lineageOS και παιζουν μια χαρα χωρις bugs

Link to comment
Share on other sites

notification led εχει?

Στο kimo λεει οχι, αλλα μου φαινεται περιεργο να μην εχει και εχει τυχει και σε αλλο κινητο να λεει οχι και να εχει τελικα, γι'αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

notification led εχει?

Στο kimo λεει οχι, αλλα μου φαινεται περιεργο να μην εχει και εχει τυχει και σε αλλο κινητο να λεει οχι και να εχει τελικα, γι'αυτο ρωταω.

 

Εχει!! Δεξια και αριστερα απο το home button!

Link to comment
Share on other sites

notification led εχει?

Στο kimo λεει οχι, αλλα μου φαινεται περιεργο να μην εχει και εχει τυχει και σε αλλο κινητο να λεει οχι και να εχει τελικα, γι'αυτο ρωταω.

 

το θέμα notifications γενικά είναι αυτό στο οποίο υστερεί αυτή η συσκευή.. Led έχει αλλά σε μέτριο έως δυνατό φως ξέχνα τα, δε φαίνονται. Λόγω amoled μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή NoLed, αλλά και αυτή δουλέυει όταν έχει τα κέφια του το κινητό :p

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος ξερει γιατι ενω μου εδειχνε 10 δαχτυλα στο multi touch test τωρα μου δειχνει 3. Το επηρεαζει ισως καποια εφαρμογη?

 

ΑΚΥΡΟ ΠΑΙΔΙΑ, το βρηκα αφαιρωντας καποια gestures.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή για τον καιρό, αλλά να δείχνει στην αρχική οθόνη; Δοκίμασα 4-5 μέχρι τώρα αλλά κανένα δεν κάνει αυτό που θέλω...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή για τον καιρό, αλλά να δείχνει στην αρχική οθόνη; Δοκίμασα 4-5 μέχρι τώρα αλλά κανένα δεν κάνει αυτό που θέλω...

 

Εγω εχω κατεβασει την accuweather. Ειναι πολυ καλη εφαρμογη αλλα αν θελεις να ειναι ενημερωμενο το widget, πρεπει να την κλειδωσεις στο παρασκηνιο ωστε καθε φορα που ξεκλειδωνεις το τηλεφωνο να σου ενημερωνεται. Εκτος και αν εννοεις στην lock screen.

Και εγω ψαχνω να βρω μια εφαρμογη με calculator στην lock screen, αλλα να δουλευει χωρις να χρειαζεται να ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο αλλα δεν βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κατεβασει την accuweather. Ειναι πολυ καλη εφαρμογη αλλα αν θελεις να ειναι ενημερωμενο το widget, πρεπει να την κλειδωσεις στο παρασκηνιο ωστε καθε φορα που ξεκλειδωνεις το τηλεφωνο να σου ενημερωνεται. Εκτος και αν εννοεις στην lock screen.

Και εγω ψαχνω να βρω μια εφαρμογη με calculator στην lock screen, αλλα να δουλευει χωρις να χρειαζεται να ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο αλλα δεν βρισκω.

 

Θα το δοκιμασω, σε ευχαριστω. Οχι στην lock screen, στην αρχικη οθονη θα μου μου ηταν αρκετο. Thanks και παλι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το διαφανές ρολόι και καιρός και είμαι ευχαριστημένος αλλάζει τοποθεσία και ανανέωση μόνο του αυτόματα θέλει μόνο κλείδωμα για να τρέχει στο background.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το διαφανές ρολόι και καιρός και είμαι ευχαριστημένος αλλάζει τοποθεσία και ανανέωση μόνο του αυτόματα θέλει μόνο κλείδωμα για να τρέχει στο background.

 

Το ιδιο λεμε. Απο τις ρυθμισεις το κανεις οσο διαφανες θελεις αλλα θελει κλειδωμα για να ενημερωνει καθε φορα που ξεκλειδωνεις το τηλεφωνο.

Καμμια εφαρμογη ξερεις που να μπορεις να χρησιμοποιησεις την αριθμομηχανη στην lock screen χωρις να χρειαστει να ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι Ulysse και Stratos76 αν δεν εχετε βρει ακομα widget καιρου, κατεβαστε το "simple weather & clock widget" (No ads).

Μαλλον δεν χρειαζεται να το κλειδωσετε στο παρασκηνιο και ενημερωνει καθε μια ωρα τν καιρο. Εχει πολλες παραλλαγες και ειναι deafult διαφανες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι Ulysse και Stratos76 αν δεν εχετε βρει ακομα widget καιρου, κατεβαστε το "simple weather & clock widget" (No ads).

Μαλλον δεν χρειαζεται να το κλειδωσετε στο παρασκηνιο και ενημερωνει καθε μια ωρα τν καιρο. Εχει πολλες παραλλαγες και ειναι deafult διαφανες.

Thanks for the tip..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, χρησιμοποιώ την custom rom του Germak v2.10. Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα. Κατα την διάρκεια κλήσεων μου είπαν οτι ακούγομαι χάλια. Ήθελα να το επιβεβαιώσω ηχογραφώντας την συνομιλία και όντως η ποιότητα του μικροφώνου ειναι κάκιστη. Με το ζόρι που ακουγομαι και 5εκ μακρια απο το τηλ δεν ακουγομαι καθόλου. Πράγμα πολύ περίεργο γιατι το μικρόφωνο κατα την εγγραφη βιντεο ειναι απλα τέλειο αφου ψηθιριζεις απο αποσταση και ακούγεται πεντακαθαρα οπώς και κατα την φωνητικη εγγραφή. Μήπως γνωρίζει κανείς γιατι συμβαίνει αυτό? Στο sim card settings έχει επιλογή VOLTE αλλα on/off δεν επηρρεαζει την ποιότητα της κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, χρησιμοποιώ την custom rom του Germak v2.10. Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα. Κατα την διάρκεια κλήσεων μου είπαν οτι ακούγομαι χάλια. Ήθελα να το επιβεβαιώσω ηχογραφώντας την συνομιλία και όντως η ποιότητα του μικροφώνου ειναι κάκιστη. Με το ζόρι που ακουγομαι και 5εκ μακρια απο το τηλ δεν ακουγομαι καθόλου. Πράγμα πολύ περίεργο γιατι το μικρόφωνο κατα την εγγραφη βιντεο ειναι απλα τέλειο αφου ψηθιριζεις απο αποσταση και ακούγεται πεντακαθαρα οπώς και κατα την φωνητικη εγγραφή. Μήπως γνωρίζει κανείς γιατι συμβαίνει αυτό? Στο sim card settings έχει επιλογή VOLTE αλλα on/off δεν επηρρεαζει την ποιότητα της κλήσης.

 

Παντου στο κανει αυτο ή σε ενα συγκεκριμενο μερος που δεν εχεις καλο σημα?

Πιο αρμοδιος βεβαια να σου απαντησει ειναι καποιος που εχει φορεσει την συγκεκριμενη εκδοση.

Αληθεια το ui ειναι 4.00 ή 5.00?

Link to comment
Share on other sites

Παντου στο κανει αυτο ή σε ενα συγκεκριμενο μερος που δεν εχεις καλο σημα?

Πιο αρμοδιος βεβαια να σου απαντησει ειναι καποιος που εχει φορεσει την συγκεκριμενη εκδοση.

Αληθεια το ui ειναι 4.00 ή 5.00?

 

Παντού το κάνει αυτό , το UI ειναι 4.00

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τις εντυπώσει σας μετά από 6 μήνες χρήσης ...

 

Εγω συνεχίζω να έχω το μικρό τρέμουλο κατά το σβήσιμο της οθόνης , που πλέον ούτε που το βλέπω. Κατά τα άλλα οποιος βλέπει βίντεο από το κινητό με ρωτάει πάντα τι κινητό είναι αυτό και στα - ελάχιστα - σημεία με δύσκολο σήμα - ίσως - δυσκολεύομαι περισσότερο.

Μερικοί συνομιλητές μου ζητούν να μιλάω δυνατότερα ( έχω την συνήθεια να μιλάω με το κινητό προς τα έξω ).

 

Η μπαταρία συνεχίζει να είναι ελεφας !!! Το adroid 6 ούτε που με απασχόλησε .

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τις εντυπώσει σας μετά από 6 μήνες χρήσης ...

 

Εγω συνεχίζω να έχω το μικρό τρέμουλο κατά το σβήσιμο της οθόνης , που πλέον ούτε που το βλέπω. Κατά τα άλλα οποιος βλέπει βίντεο από το κινητό με ρωτάει πάντα τι κινητό είναι αυτό και στα - ελάχιστα - σημεία με δύσκολο σήμα - ίσως - δυσκολεύομαι περισσότερο.

Μερικοί συνομιλητές μου ζητούν να μιλάω δυνατότερα ( έχω την συνήθεια να μιλάω με το κινητό προς τα έξω ).

 

Η μπαταρία συνεχίζει να είναι ελεφας !!! Το adroid 6 ούτε που με απασχόλησε .

Το έχω 4 μήνες πάρα πολύ ευχαριστημένος σε όλα είμαι με την μαμά Ρομ και δεν σκοπεύω να αλλάξω.Απο τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω πάρει από Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 4 μήνες πάρα πολύ ευχαριστημένος σε όλα είμαι με την μαμά Ρομ και δεν σκοπεύω να αλλάξω.Απο τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω πάρει από Κίνα

 

Το εχω 7+ μηνες και μου κανει προς το παρον ολα μου τα κεφια εκτος ισως λιγων εξαιρεσεων.

Το τηλεφωνο παει σφαιρα, η οθονη μια χαρα, η μπαταρια ειναι απιστευτη.

Εχει λειτουργιες ακομα και με android 6 που τις εχουν βαλει ας πουμε η Huawei στα καινουρια της μοντελα οπως η διπλη οθονη.

Ειναι ισως αναλογικα το πιο ολοκληρωμενο project τηλεφωνου αναξαρτητως τιμης με 4/64, 3630 μπαταρια, type c, amoled, snapdragon, διπλες καμερες sony, απιστευτη καμερα εμπρος, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και φοβερο design, b20, επεκταση μνημης, δυνατοτητες λογισμικου καμερας που αν το ψαξεις κανει σχεδον τα παντα.

Πραγματικα δεν μου εχει κανει κλικ ακομα καποιο τηλεφωνο απο τα καινουργια εκτος ισως απο το xiaomi mi8 se.

Περιμενω και τα καινουργια της meizu την οποια συμπαθω ιδιαιτερα και νομιζω οτι βρηκε τον δρομο της.

Α και κατι αλλο. Το εχω χωρις τζαμακι ολους αυτους τους μηνες και το ταλαιπωρω ειτε μεσα στην τσαντα ειτε μεσα στην κωλοτσεπη.

Αποτελεσμα, καμμια γρατζουνια ουτε καν πολυ μικρη.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...