Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για του λόγου το αληθές

https://ibb.co/knjYfx

https://ibb.co/gFFjnc

Άθλιο απλά... Θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω

 

Πάντως για το συγκεκριμένο τζαμάκι ( που παρήγγειλα και εγώ ) έχουν σκάσει αρνητικές κριτικές στο Banggood .

 

Η ( μάλλον φασόν ) απάντηση του Banggood είναι η παρακάτω .

 

Thank you for choosing Banggood and sorry to hear that.

 

Because the phone screen is the arc screen, the glass film can only be designed to cover the screen display part. It might smaller than the screen, but does not affect the use. And we have realized the problem of wipes. We will remember to put it in the package in the future. If you have any after-sale problem, please don’t hesitate to contact us(http://www.banggood.com/Contact-Us_hi111). We are glad to help you to solve the problem and give you a proper solution as soon as possible. Thanks for your kindly understanding. Have a nice day.

Link to comment
Share on other sites

Χάχα παιδιά τι παρατήρησα μόλις τώρα. Το δακτυλικό αποτύπωμα μην το εμπιστεύεστε καθόλου. Δοκιμάστε οποιοδήποτε άλλο δάχτυλο από αυτό που έχετε βάλει και μετά από 3-4 συνεχόμενες φορές το τηλέφωνο ξεκλειδώνει. Χα χα είναι πολύ αστείο και απογοητευτικό ταυτόχρονα.

 

Πώς τα κατάφερες αυτό? Εμένα αν δεν βάλω το σωστό δάκτυλο δεν ξεκλειδώνει, κάνε μία επανακινηση μήπως διορθωθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους. Πήρα κι εγώ το Μ2 από Banggood εντυπωσιασμένος από τα χαρακτηριστικά του και με τέτοια τιμή. Το κινητό ήρθε με γρήγορο φορτιστή. Όλα πολύ καλά αλλά μετά από 10 μέρες (χθες) εμφανίστηκε μια μπλε γραμμή στα πλάγια της οθόνης, μετά έγινε όλη η οθόνη μπλε σαν να έχει χυθεί μελάνη και τώρα μαύρη και δεν βλέπεις τίποτα. Το τηλέφωνο ως τηλέφωνο λειτουργεί δηλαδή όταν έχω κλήση μπορώ να απαντήσω (είχα ενεργοποιήσει να απαντώ με το που το πλησιάζω στο αυτί) και ακούω όπως πριν. Σημειώνω ότι δεν μου είχε πέσει. Μου το μάτιασαν το τηλέφωνο.

Υπάρχει περίπτωση να το πιεσες στην τσέπη σου?. πάντως τράβα βιντεάκι κ στείλε να το δουν μήπως και σου στείλουν άλλο άμεσα. Αν βρεις άκρη ενημέρωσε μας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά μπαίνει ακόμη όταν το κάνω και με την παλάμη. 3-4 φορές γρήγορα και ξεκλειδώνει.

Οσες φορες και γω να προσπαθησα δεν ανοιγει χωρις το σωστο δακτυλο

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κάτι αυτό μπορεί να έχει βάλει κ τα 5 δάχτυλα αυτός
Ακριβώς!!!!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τους δύσπιστους..

Εμένα μου κάνει πρόβλημα s/w. Πάντως ρε παιδιά ρίξτε και κανένα ξεμάτιασμα. Φαίνεται έχει δώσει πολύ πόνο το τηλέφωνο και το ματιαζουνε συνέχεια, δεν εξηγείται διαφορετικά

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ουδέποτε συμπάθησα το δαχτυλικό αποτύπωμα κι έτσι δε με επηρρεάζει το εν λόγω κουσούρι. Όποιος έχει θέμα με την ασφάλεια βάζει ένα μοτίβο, pin και το αποτύπωμα είναι περιττή πολυτέλεια.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου είχα γράψει το είχες δει?? Παίζει το πρόβλημα να μην ήταν στο touch (hardware) αλλά στο software . Μου το έκανε και εμένα με ενεργοποιημένα κάποια gestures (κυριως αυτο που στις γωνίες το τραβας σαν φυλλο χαρτιου και σου γυρνάει σε άλλο app)

 

Δεν το είχα δει όχι.. Αλλα δεν πιστεύω ότι ήταν software.. Τα είχα κλειστά όλα τα gestures και γενικά δοκίμασα διαφορα..επαναφορά όλων κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα έλεγε λοιπόν αυτός στο video με την οθόνη...

Αφού το δείχνει ξεκάθαρα στη κάμερα.

Πιστεύω το καλοκαίρι θα αυξηθούν τα κρούσματα όταν θα χρειάζεται να δουλεύει πιο έντονα η AMOLED. Νομίζω το πρόβλημα με το fingerprint είναι η σωστή δικαιολογία για να το στείλουμε πίσω πριν είναι αργά όταν η οθόνη αρχίσει να δυσλειτουργεί. Εγώ όπως είπα και σε άλλο σχόλιο η οθόνη με τέρμα φωτεινότητα και το auto απενεργοποιημένο τρεμοπαίζει ελάχιστα σε ανοιχτόχρωμα χρώματα, άσπρο κτλ. Δεν με ενοχλεί αφού σπάνια χρειάζεται να είναι τέρμα, αλλά όπως και να χει είναι πρόβλημα.

Πλέον είναι ξεκάθαρο γιατί έπεσε η τιμή, όσο και να μην μας αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (έχω χάσει το λογαριασμό πόσες έχω κάνει) το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει πλέον όπως πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (έχω χάσει το λογαριασμό πόσες έχω κάνει) το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει πλέον όπως πρέπει.

 

Περίεργο, αυτό σημαίνει πως με update ίσως το φτιάξουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (έχω χάσει το λογαριασμό πόσες έχω κάνει) το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει πλέον όπως πρέπει.

 

αν θυμαστε εγω ειχα ενα θεμα με το αποτυπωμα που δεν δουλευε κ συγχρονως ειχε χαθει κ απο τις ρυθμισεις κ επανηλθε μετα απο ρισετ

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να δουλεύει το ηχείο. Τίποτα. Ούτε ήχος κλήσης, ούτε από βίντεο κλπ. Σήμερα θα κάνω επαναφορά. Ελπίζω να φτιάξει.

 

edit: Έφτιαξε μόνο του πειράζοντας συνεχώς πάνω κάτω την μπάρα του ήχου που εμφανιζεται στην οθόνη. Το είχε ξανακάνει μερικές φορές και είχε επανέλθει επίσης μόνο του. Έκανα καλού κακού επαναφορά και ελπίζω να μην ξαναγίνει...

Edited by pangousis
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να δουλεύει το ηχείο. Τίποτα. Ούτε ήχος κλήσης, ούτε από βίντεο κλπ. Σήμερα θα κάνω επαναφορά. Ελπίζω να φτιάξει.

 

αρχιζει και σοβαρευει το πραγμα,εμενα ακομα δεν εχει θεμα αλλα θυμαμαι το Ζ7 μαξ που ειχα επαθε εγκεφαλικο οπως χαζευα στο ιντερνετ και δεν ξαναλειτουργησε το αριστερο κουμπι,το εδωσα σε ξαδερφη ,300 ευρω τζαμπα,κατι τρεχει με τα νουμπια τελικα

Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφια των περιστατικών ειναι software issues, οπου εκει το κινητο φαινεται να έχει πρόβλημα.. Αναμένουμε να βγει κατι σοβαρο σε rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θεωρώ αυτονόητο ότι όσοι αντιμετωπίζετε σοβαρά προβλήματα με το κινητό να αποστείλετε email στη zte-nubia. Μόνο έτσι ίσως διορθωθούν κάποια ελαττώματα. Κι εγώ έστειλα για το ζήτημα των "κουλών" ειδοποιήσεων.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...