Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχισμένος κάτοχος και εγώ! Αναλυτικά

1. Ήρθε στο μεγάλο κουτί με ταχυφορτιστη χωρίς ακουστικά

2. Με την θήκη την ματ από banggood.com είναι ακόμα καλυτερο (και το χρυσό πάντως είναι μια χαρά, χωρίς υπερβολές

3. Πολύ πολύ πολύ ωραία οθόνη! Το καλύτερο του χαρακτηριστικό νομίζω

4. Fingerprint ταχύτατο, δεν έχει να ζηλέψει από xiaomi

5. Πολύ ωραίο μενού, ειδικά αν έρχεσαι από miui δεν αντιμετωπίζεις καμία δυσκολία

6. Καθόλου κινεζιες και ωραία κολπάκια τα gestures

7. Πολύ δυνατός ήχος, για τα δικά μου δεδομένα δεν θα ήθελα παραπάνω :p

8. Αρνητικό ότι μάλλον έχει μόνο ένα χρώμα για τις ειδοποιήσεις (με είχε βολέψει το πολύχρωμο led)

9. Κάμερα θέλει λίγο ψάξιμο, μπορεί να σας απογοήτευση λίγο αρχικά ειδικά αν έχετε μεγάλες προσδοκίες.. Αλλά δοκιμάστε την επιλογή για πορτραίτο, κάνει τρομερή δουλειά

10. Μπαταρία φαίνεται αρκετά καλή, ήρθε με κάτι παρακάτω από 50% και άντεχε αρκετή ώρα να φορτώνει apps (117 είχα στο παλιό) και με εμένα να το σκαλίζω!

 

Αυτα, θα επανέλθω όταν φορτίσει!! Ότι απορία ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τους λάτρεις των customized ειδοποιήσεων υπάρχει η εφαρμογή noled (playstore) η οποία είναι μανούλα για τις amoled οθόνες. Ανάβει μία κουκίδα στην οθόνη με διαφορετικό χρώμα για την κάθε είδοποίηση κι έτσι ξέρεις ακριβώς τι έχεις, κλήση, μήνυμα, fb, κλπ. Πλήρως παραμετροποιήσιμο.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

έρχεται!!!! είχε κολλήσει κάπου.χαχα. μόλις το πάρω θα σας πω κι εγώ εντυπώσεις. μεγιά σε όλους

 

12/2/2018, 18:28:06 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

12/2/2018, 16:17:51 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

12/2/2018, 12:39:15 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

7/2/2018, 00:22:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

έρχεται!!!! είχε κολλήσει κάπου.χαχα. μόλις το πάρω θα σας πω κι εγώ εντυπώσεις. μεγιά σε όλους

 

12/2/2018, 18:28:06 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

12/2/2018, 16:17:51 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

12/2/2018, 12:39:15 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

7/2/2018, 00:22:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

δεν εχει κολλησει,μενουν εκει 2-3 μερες και μετα ερχονται στο τοπικο κεντρο διαλογης κ μετα στο ταχυδρομειο σου

Link to comment
Share on other sites

13/2/2018, 12:08:54 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

13/2/2018, 09:53:56 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

1/2/2018, 00:15:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Επιτέλους ξεκολλησε.

Link to comment
Share on other sites

13/2/2018, 12:08:54 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

13/2/2018, 09:53:56 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

1/2/2018, 00:15:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Επιτέλους ξεκολλησε.

 

απορω τι εκανε 12 μερες στο αεροδρομιο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν 12 μερες στο αεροδομιο. Τοσες μερες εκανε απο ολλανδια, μεχρι να σκαναριστει το δεμα εδω

(Απορω γιατι πρεπει να γεμιζουμε το νημα, με ανουσια σχολια, γιατι αργει...ποτε θα ρθει...κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

απορω τι εκανε 12 μερες στο αεροδρομιο

 

Ελα ντε! Αυτην την απορια εχω κ γω! προφανως καποιοιoς-οι δεν κανουν σωστα την δουλεια τους. Σε ενα xiaomi που ειχα παραγειλει πριν καποιους μηνες απο το gearbest περασε τελωνειο και το παρελαβα σχεδον 3 μηνες μετα απο την ημερα της παραγγελιας.

Παρολα την καθυστερηση αισθανομαι τυχερος τουτη την φορα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ηταν 12 μερες στο αεροδομιο. Τοσες μερες εκανε απο ολλανδια, μεχρι να σκαναριστει το δεμα εδω

(Απορω γιατι πρεπει να γεμιζουμε το νημα, με ανουσια σχολια, γιατι αργει...ποτε θα ρθει...κλπ κλπ)

 

Οπς...ο καθεις με τον πονο του!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Οπς...ο καθεις με τον πονο του!!!

 

Mαλλον δεν εχεις καταλαβει οτι εδω μιλαμε για το Μ2 και οχι για τον πονο του καθενος πότε θα ρθει... Κι εγω το χω παραγγειλει και περιμενω, αλλα δεν κανω σαν μικρο παιδακι...

Link to comment
Share on other sites

......................Οπς...ο καθεις με τον πονο του!!!

Αγαπητέ , υπάρχουν 2-3 νήματα για απορίες-εμπειρίες περί αποστολών κλπ, δεν υπάρχει κανένας λόγος να γεμίζει το συγκεκριμένο με ποστ άσχετα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για τους λάτρεις των customized ειδοποιήσεων υπάρχει η εφαρμογή noled (playstore) η οποία είναι μανούλα για τις amoled οθόνες. Ανάβει μία κουκίδα στην οθόνη με διαφορετικό χρώμα για την κάθε είδοποίηση κι έτσι ξέρεις ακριβώς τι έχεις, κλήση, μήνυμα, fb, κλπ. Πλήρως παραμετροποιήσιμο.

 

Απο μπαταρία τι λέει αυτη η εφαρμογη? Καίει πολυ?

Έχει καταλαβει κανεις πως ρυθμιζουμε τα led notifications και απο που? Στο notification center δεν εβγαλα και πολυ ακρη

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν 12 μερες στο αεροδομιο. Τοσες μερες εκανε απο ολλανδια, μεχρι να σκαναριστει το δεμα εδω

(Απορω γιατι πρεπει να γεμιζουμε το νημα, με ανουσια σχολια, γιατι αργει...ποτε θα ρθει...κλπ κλπ)

 

θελεις να θεσεις εσυ καποιο ουσιωδες σχολιο μιας και δεν σ αρεσουν των αλλων?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες , φλασαρα την Miui 9 απο το team της gizchina και εχουμε...καλυτερη μπαταρια, ωραιο θεμα μαυρο για amoled οθονες ,δυνατοτερο ηχο και στοιχεια της miui που μαρεσου,φωτογραφικη σχεδον στα ιδια επιπεδα αφου ειναι το ιδιo app της nubia αλλα και 2 3 bugs οχι κρισιμα αλλα πχ υπαρχει app ραδιοφωνο που δεν υποστηριζει τιποτα
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες , φλασαρα την Miui 9 απο το team της gizchina και εχουμε...καλυτερη μπαταρια, ωραιο θεμα μαυρο για amoled οθονες ,δυνατοτερο ηχο και στοιχεια της miui που μαρεσου,φωτογραφικη σχεδον στα ιδια επιπεδα αφου ειναι το ιδιo app της nubia αλλα και 2 3 bugs οχι κρισιμα αλλα πχ υπαρχει app ραδιοφωνο που δεν υποστηριζει τιποτα

 

Ωπ! Τι ευχαριστα νέα! Android 6.0.1?

Link to comment
Share on other sites

Good morning,

Σήμερα πήρα t/n με κωδικό RUxxxxxxxxxNL , για να δούμε......

 

Sent from my 1+3T

Αγαπητε δεν θελω να το συνεχισω,προφανως και το ποστ μου δεν ηταν σχετικο με το νημα,για αυτο εγραψα ο καθενας με τον πονο του!

Αλλα αν ψαξεις λιγο τα ποστ θα βρεις πολλα που δεν ειναι σχετικα!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε δεν θελω να το συνεχισω,προφανως και το ποστ μου δεν ηταν σχετικο με το νημα,για αυτο εγραψα ο καθενας με τον πονο του!

Αλλα αν ψαξεις λιγο τα ποστ θα βρεις πολλα που δεν ειναι σχετικα!

 

Φυσικά και δεν υπάρχει σύγκριση, το μήνυμα αφορούσε την αποστολή μίας συσκευής που κανένας δεν είχε τότε στα χέρια του και αρκετοί περίμεναν το πότε θα σταλεί και και το δικό σου για καθυστερήσεις στην παραλαβή λόγω ταχυδρομείων κλπ.

Μη συγκρίσιμα λοιπόν........ ας συνεχίσουμε όμως στα της συσκευής , δεν έχουν νόημα τα συνεχή of topic

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες , φλασαρα την Miui 9 απο το team της gizchina και εχουμε...καλυτερη μπαταρια, ωραιο θεμα μαυρο για amoled οθονες ,δυνατοτερο ηχο και στοιχεια της miui που μαρεσου,φωτογραφικη σχεδον στα ιδια επιπεδα αφου ειναι το ιδιo app της nubia αλλα και 2 3 bugs οχι κρισιμα αλλα πχ υπαρχει app ραδιοφωνο που δεν υποστηριζει τιποτα

 

κανα link???;)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε δεν θελω να το συνεχισω,προφανως και το ποστ μου δεν ηταν σχετικο με το νημα,για αυτο εγραψα ο καθενας με τον πονο του!

Αλλα αν ψαξεις λιγο τα ποστ θα βρεις πολλα που δεν ειναι σχετικα!

 

εδω ο καθεις ειναι αναλογα πως τον συμφερει,φυσικα οσοι ειναι πιο γνωστες θα μπορουσαν να κανουν μια παρουσιαση του κινητου,τεχνικα εννοω,αλλα τους βολευει καλυτερα ν ασχολουνται με το δικο σου η το δικο μου ποστ μιας και δεν εχουν κατι αλλο σημαντικοτερο να κανουν,απαντωντας τους μονο την ωρα σου χανεις

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν υπάρχει σύγκριση, το μήνυμα αφορούσε την αποστολή μίας συσκευής που κανένας δεν είχε τότε στα χέρια του και αρκετοί περίμεναν το πότε θα σταλεί και και το δικό σου για καθυστερήσεις στην παραλαβή λόγω ταχυδρομείων κλπ.

Μη συγκρίσιμα λοιπόν........ ας συνεχίσουμε όμως στα της συσκευής , δεν έχουν νόημα τα συνεχή of topic

 

πες μας τιποτα περι της συσκευης λοιπον

Link to comment
Share on other sites

πες μας τιποτα περι της συσκευης λοιπον

 

μπορείς να αφήσεις απλά τις εξυπνάδες και κάνεις ένα search για το τι έχω γράψει για την συσκευή κατά την παραλαβή της

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Τι ευχαριστα νέα! Android 6.0.1?

 

Η εκδοση ειναι 6.0.1 ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να ξεκλειδωσει ο bootloader χρειαζεται παλαιοτερη εκδοση απο την 1.11 ή την κινεζικη.

 

Εγω περασα τη κινεζικη https://rom.gizchina.it/upload/M2/NX551-update_1.59.zip απο μαμα recovery με wipes πρωτα!

 

Και μετα οτι λεει ο τυπας στο φορουμ της gizchina για να ξεκλειδωσει και να περασει twrp https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=3&hl=en&ie=UTF8&nv=1&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=it&sp=nmt4&tl=en&u=https://forum.gizchina.it/index.php%3F/topic/1003-sblocco-bootloader-twrp-e-root-per-nubia-m2/%26tab%3Dcomments&usg=ALkJrhhMElGLQXueZIWlCVRN6fD2xK8Yqg

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση ειναι 6.0.1 ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να ξεκλειδωσει ο bootloader χρειαζεται παλαιοτερη εκδοση απο την 1.1 ή την κινεζικη.

 

Εγω περασα τη κινεζικη https://rom.gizchina.it/upload/M2/NX551-update_1.59.zip απο μαμα recovery με wipes πρωτα!

 

Και μετα οτι λεει ο τυπας στο φορουμ της gizchina για να ξεκλειδωσει και να περασει twrp https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=3&hl=en&ie=UTF8&nv=1&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=it&sp=nmt4&tl=en&u=https://forum.gizchina.it/index.php%3F/topic/1003-sblocco-bootloader-twrp-e-root-per-nubia-m2/%26tab%3Dcomments&usg=ALkJrhhMElGLQXueZIWlCVRN6fD2xK8Yqg

Aν το ξεκλειδώσεις με την 1.10 και μετά περάσεις την 1.11 μέσω twrp τι κάνει άραγε ? Περνάει ή τζίφος ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Aν το ξεκλειδώσεις με την 1.10 και μετά περάσεις την 1.11 μέσω twrp τι κάνει άραγε ? Περνάει ή τζίφος ?

 

Δεν το γνωριζω φιλε ακομα δυστηχως...λογικα δε βλεπω γιατι οχι....αν βρω τη μαμα recovery θα το ποσταρω

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό απο οτι είχα πει το είχα πάρει για τον αδερφό μου!!! Μετα απο μια εβδομάδας μου είπε το κινητό τα σπάει!!! Ενταξη τι αλο να απετεις απο ένα κινητό των 135€!!!καμερα Καλη , ωραία εμφάνιση,καλο επεξεργαστή ,μπαταρια 1 ++ μέρα!!κατι στην μετάφραση και οτι το σήμα ειναι λιγο αδύναμο στο σπίτι ετσι και αλιος είχε πρόβλημα!! Τα παραβλέπουμε! Μην είμαστε και υπερβολικοί !!ααα ρωτάει πως κανει screenshot το κινητό!!:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...